Autopůjčovna Lanzarote

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Lanzarote

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu na Lanzarote od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Lanzarote přes nás.

Lanzarote průvodce

Lanzarote Půjčovna aut

Lanzarote je nejsevernější a nejvýchodnější z Kanárských ostrovů. Ostrov se nachází v Atlantském oceánu u Afriky, ale patří do Španělska. Na ostrově žije asi 151 000 lidí, z nichž asi 50 000 žije v Arrecife. Hlavním odvětvím je cestovní ruch, následovaný zemědělstvím. Lanzarote, stejně jako ostatní Kanárské ostrovy, je sopečný ostrov. Na ostrově je stále aktivní sopka Timanfaya, ale od roku 1824 neměla erupce.

Bývalý místní umělec Cesar Manrique bojoval za zachování ostrova, jak to bylo, bez vysokých budov a masového rozvoje. V poslední době se místní orgány rozhodly, že nebudou stavět vysoké budovy ani vyvěsit velké reklamní cedule.

Atrakcí

Lanzarote se svou sopečnou krajinou nabízí více než jen pláže.

Jeskynní krajina jamos del Agua má velmi zvláštní atmosféru. Jeskyně je 1000 m2 s 20 metrů ke stropu, kde se nechá v slabém slunečním světle. K dispozici je kavárna, restaurace, bary a diskotéka a velké hlediště. Zde najdete přírodní jezero ve vlastní jeskyni, kde se nacházejí vzácní albínští krabi.

V Zelené jeskyni – La Cueva de los Verdes se můžete připojit k hodinové prohlídce části největšího lávového tunelu na světě Tunel Atlandtida, jehož je jamos Del Agua také součástí.

Pokud máte zájem o umění, pevnost San-Jose v Arrecife stojí za návštěvu, byla přeměněna na muzeum moderního umění.

Zelený sopečný záliv El Golfo. Zelená barva pochází z řas v laguně. Zde není dovoleno plavat, protože oblast se změní na přírodní rezervaci.

V národním parku Timanfaya (pojmenovaném po sopce) se hosté mohou najíst v restauraci El-Diablo. Jídla se podávají na sopečných plynech a hosté si mohou vychutnat výhled na sopečnou krajinu spolu s jídlem.

Zelený sopečný záliv El Golfo.

Prozkoumejte Lanzarote s pronájmem vozu

Tam je spousta zábavy zažít v Lanzarote, a můžete dosáhnout všech památek a aktivit snadno pronájem auta. Jedinečná příroda ostrova také dělá z jízdy zážitek sám o sobě. Jak daleko musíte jet, závisí na tom, kde na ostrově žijete. Vzdálenosti a doba jízdy proto nejsou zahrnuty zde, ale tam je nikdy mluvit, že budete muset strávit dlouhou dobu v autě na malém ostrově. Zde jsou některé návrhy na místa, aby zvážila zastavení, zatímco na dovolené na Kanárských ostrovech.

Parque Nacional de Timanfaya

Tento národní park má rozlohu asi 51 kilometrů čtverečnícha pokrývá velkou část jihozápadního konce Lanzarote. Zemi zde tvoří popel ze sopečných hor parku, který tak poskytuje jedinečnou flóru a faunu. Tato oblast je popsána jako velmi krásná a také velmi zvláštní. Jeden téměř dostane dojem, že je na jiné planetě, a spojení s krajinou Měsíce nejsou neobvyklé. Zde se lidé zastavují na procházku krajinou a obvykle na stezce, která vede mezi vesnicemi Mancha Blanca a Yaiza. Pokud nemůžete chodit, rezervujte si prohlídku autobusu s průvodcem přes Parque Nacional de Timanfaya nebo si pronajměte velblouda. K dispozici je také samostatné návštěvnické centrum spojené s parkem a nachází se ve výše uvedené Mancha Blanca.

Parque Nacional de Timanfaya – země zde je tvořena popelem ze sopečných hor parku.
Umělec César Manrique si postavil dům o rozloze více než 3000 metrů čtverečních a postavil se tak, aby útvary po sopečných erupcích byly součástí interiéru.

Tahiche a César Manriques dům

Tahiche je malá vesnice, která se nachází mírně v sopečných horách severně od Arrecife. Krajina kolem vesnice je velmi zvláštní a je tvořena tekutou lávou ze sopečných erupcí třicátých let. Samotná vesnice není tak vzrušující, ale zde leží jedna z nejlepších budov na ostrově, domov slavného španělského umělce Césara Manriqua. Žil 20 let v Lanzarote, a postavil si dům, který je jedinečný. To je více než 3000 metrů čtverečních velké, a postavený tak, aby útvary po sopečné erupce jsou součástí interiéru. Manriques dům je dnes otevřené muzeum, které lze navštívit každý den v týdnu po celý rok.

Bodega La Geria je po generace vlastněna a provozována rodinou. Zde jsou možnosti pro návštěvy s prohlídky s průvodcem a ochutnávky.

Bodega La Geria – nejlepší vinařství v Lanzarote

V Lanzarote se vyrábějí proslulá bílá a červená vína, stejně jako sladká vína. Vinná réva zde má dobré podmínky, s půdou plnou minerálů ze sopečných erupcí a horami chránícími vítr. Jednou z nejlepších vinic je La Geria. Farma je vlastněna a provozována rodinou, která s tím pracuje po generace a která ráda předvádí své vinice a produkty. Vinici můžete navštívit po celý všední den po celý rok, kde se dostanete na prohlídky s průvodcem a ochutnávky. Farma má také vlastní vynikající restauraci La Cepa, kde je vynikající kuchyně doprovázena vlastními víny La Geria. Tam jsou také další dobré bodegas v okolí, které by měly být vyzkoušeny. La Geria se nachází na jižní straně národního parku Timanfaya.

Vodní park – Skvělé, když je moře příliš chladné

  • Aqua Park Lanzarote Costa Teguise – Největší vodní park na ostrově se nachází na okraji Costa Teguise, východně od Arrecife. Zde je mnoho bazénů různých typů, mnoho tobogánů a více než dost pro celou rodinu.
  • AquaLava Playa Blanca – AquaLava se nachází na jižním cípu Lanzarote a v přímořském letovisku Playa Blanca. Vodní park je spojen s hotelem a pokud jej můžete používat. Je také otevřen pro ostatní návštěvníky za poplatek. K dispozici je několik bazénů, včetně jednoho se slanou vodou a mnoha aktivit pro děti.
  • Vodní park Dino – Tento vodní park se nachází také v Playa Blanca, hned za AquaLavou. Zařízení je mnohem menší než ostatní dva zmíněné a zaměřuje se především na děti.

Rancho Texas Lanzarote

Rancho Texas je zoologická zahrada, která se nachází přímo na okraji Puerto del Carmen, která má také koupaliště pro své hosty. Zde se můžete blíže podívat na exotické živočišné druhy, jako jsou američtí bizoni, pumy, obvody a tygr. Park má také mnoho mořských tvorů, jako jsou delfíni a lachtani, s nimiž je možné jít plavat. Jedním z nejpozoruhodnějších na ranči je mnoho dravých ptáků a ptačí show, která je nastavena denně. Orli, jestřábi, sokoli, kondoři, sovy a další létají nad hlavami diváků a zachycují jídlo, které jim osli házejí. Rancho Texas je skvělým místem pro cestování k aktivaci dětí i dospělých, zvláště když je počasí nejteplejší. Pak se pohodlné bazény a tobogány přidají k sobě.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V největších střediscích obvykle najdete volná parkovací místa, která jsou k dispozici. Totéž platí pro nejoblíbenější pláže. Uvnitř Arrecife může být obtížné najít parkovací místa podél ulic. Nejlepší možností je obvykle buď zaparkovat na jednom z hotelových parkovišť, jako je velký Gran Hotel, nebo v jedné z menších parkovacích garáží. K dispozici je také několik velkých parkovacích míst, která jsou zdarma na okraji centra města.

Pronájem auta je bezpečné a snadné v Lanzarote. Zde sotva zažijete stojící ve frontě, a to i uvnitř Arrecife. Silnice jsou také v dobrém stavu, s dálnicí spojující hlavní pláže a přímořských letovisek. Vezměte prosím na vědomí, že lidé jezdí na kruhových objezdech ve španělských městech trochu jinak. Pokud jste v nejvnitřnějším pruhu kruhového objezdu, máte povinnost dát cestu automobilům v nejvzdálenějším poli. To dělá to občas trochu obtížné vzlétnout z kruhového objezdu, pokud jste se dostali do špatného pole. Všimněte si také, že obyvatelé Lanzarote často používají levé blinkry při zastavení před pěšími uličkami.

Pronájem auta je bezpečné a snadné v Lanzarote. Sotva zažiješ stát ve frontě. Silnice jsou také v dobrém stavu, s dálnicí spojující hlavní pláže a přímořských letovisek

Letiště

Celé jméno letiště lanzarote je letiště César Manrique-Lanzarote, ale často se nazývá buď jen letiště Arrecife, po hlavním městě ostrova, které se nachází přímo v blízkosti. Existují přímé lety z mnoha evropských měst. Samozřejmě, že existuje více než dost charterových letů do Lanzarote stejně, a pak ze všech stran v Evropě. Celkem letiště slouží více než 7 milionů cestujících ročně. Jsou tu dva terminály. Nový terminál pro všechny mezinárodní lety, zatímco starý terminál se používá pro letové trasy spojující Kanárské ostrovy.

Autopůjčovny mají své přepážky shromážděné v přízemí, hned vedle hlavního vchodu do terminálu 1. Všechny společnosti jsou také zastoupeny v terminálu 2, pokud přijedete z jednoho z ostatních ostrovů a máte pronájem auta. K dnešnímu dni zde najdete 11 společností, včetně Avis, Budget, Hertz a Europcar. Německá společnost Autoreisen, a řada místních hráčů, mají také pronájem automobilu na letišti v Lanzarote.

  • Letiště se nachází pouhých 6 kilometrů od centra Arrecife, s dálnicí téměř celý úsek. Doba běhu je obvykle kolem 5 minut.
  • Z letiště do Puerto del Carmen je to asi 8 kilometrů, s dobou jízdy mezi 5 a 10 minutami.
  • Z letiště do Playa Blanca je to asi 30 kilometrů, s dobou jízdy 30 minut.
  • Z letiště do Costa Teguise je to asi 15 kilometrů, s dobou jízdy asi 12 minut.
Celkem letiště slouží více než 7 milionů cestujících ročně.