Levná půjčovna aut

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Nejoblíbenější destinace

Nejčastější dotazy

Potvrzení ti pošleme během několika minut po dokončení rezervace. Obdržíš také poukaz, který musíš přinést do půjčovny aut při vyzvedávání automobilu.

Obdržíš e-mail s potvrzením rezervace, který obsahuje všechny potřebné informace. Dozvíš se v něm, u které agentury sis auto půjčil/a, její kontaktní údaje a kde si máš auto vyzvednout.

Ujisti se, že e-mailové potvrzení neskončilo ve složce se spamem. Pokud jej tam najdeš, co nejdříve nás kontaktuj.

Ano, ale musíš si jej objednat alespoň dvě hodiny před požadovaným časem vyzvednutí.

Půjčení auta můžeš zrušit kliknutím na kartu „Zákaznický servis“ v pravé horní nabídce na našich webových stránkách. Poté se dozvíš, jak pokračovat ve zrušení.

Změny můžeš provést pomocí našeho mezinárodního zákaznického střediska – volej na číslo +47 21 03 06 23.

Přesnou značku automobilu zaručit nemůžeme, ale ručíme za to, že vůz bude ve stejné kategorii, ať už je to mini, ekonomický vůz, SUV nebo prémiové auto.

Ano, můžeš použít debetní kartu. Kromě toho můžeš použít i kartu, která nepatří hlavnímu řidiči. Při příjezdu do půjčovny však budeš potřebovat kreditní kartu vedenou na jméno hlavního řidiče. V některých půjčovnách ti k půjčení automobilu stačí debetní karta. Více informací o tom, kterou kartu můžeš použít, najdeš v sekci Platba v části Informace o debetní a kreditní kartě.

Goautos si neúčtuje žádné skryté náklady nebo poplatky. Pokud však přidáš nějaké doplňky, jako je GPS, dětská sedačka nebo zimní pneumatiky, budou ti naúčtovány další poplatky. Příplatky zaplatíš na místě vyzvednutí automobilu, nikoliv prostřednictvím Goautos.

Aby sis mohl/a půjčit auto, většina půjčoven vyžaduje, abys měl/a řidičský průkaz alespoň 1 rok. Průkaz ukážeš na místě vyzvednutí.

Důležité informace se v jednotlivých zemích liší. Většina půjčoven aut má věkovou hranici 21, ale některé půjčovny půjčují vozy i od 19 let. Důležité informace najdeš v kroku 2 rezervačního procesu.

Pamatuj, že některé agentury účtují řidičům ve věku od 18 do 25 let dodatečný poplatek. Tuto částku najdeš také v části Důležité informace v kroku 2 procesu rezervace.

Většina agentur za další řidiče účtuje malý poplatek. Poplatek je obvykle mezi 3 a 10 EUR za den. Některé společnosti zahrnují v uvedené ceně jednoho dalšího řidiče.

Jakékoliv další řidiče můžeš přidat v kroku 3 procesu rezervace.

Všechny naše nabídky zahrnují pojištění odpovědnosti a odcizení. Informace o pojištění najdeš kliknutím na „Důležité informace“ v kroku 2 rezervačního procesu.

Pojistná ochrana se někdy může hodit, zejména pokud je spoluúčast vysoká. Některá cestovní pojištění a kreditní karty již mají pojistnou ochranu v ceně. Pro ověření, zda je již zahrnuta, kontaktuj své poskytovatele.

Tvoje potvrzení rezervace obsahuje seznam dokumentů, na které nesmíš při vyzvedávání vozidla zapomenout.

Obvykle jde o platnou kreditní kartu na jméno řidiče (MasterCard, Visa nebo American Express). Kromě toho musíš předložit platný řidičský průkaz a kupon, který jsi obdržel/a spolu s potvrzením. Některé agentury také vyžadují další doklad totožnosti (nejlepší volbou je pas).

V případě cestování po EU ti většina půjčoven umožní překročit mezinárodní hranice. Tyto informace si ale vždy ověř kliknutím na „Důležité informace“ v kroku 2 procesu rezervace.

Tipy před rezervováním

Tip č. 1: Plánuj dopředu

Pokud potřebuješ vozidlo na poslední chvíli, můžeme ti pomoci. Pokud ale víš dopředu, že si budeš potřebovat půjčit auto, při včasné rezervaci můžeš ušetřit až 70 % ceny. Zarezervuj si vůz 3 až 4 měsíce předem, abys měl/a lepší ceny a větší výběr. Čím blíže bude v době rezervace datum tvé cesty, tím více možná zaplatíš.

Tip č. 2: Vyhni se dodatečnému pojištění

Půjčovny aut se ti často budou pokoušet prodat pojištění navíc. Ve skutečnosti jsou to zbytečné výdaje. Znamenaly by pro tebe další náklady a nejsou vůbec zapotřebí. Je možné, že tyto pojistky nepokryjí ani běžné škody, jako je prasklé čelní sklo.

Když provedeš rezervaci na webu Goautos.com, v ceně máš všechna požadovaná pojištění, jako je například ochrana odpovědnosti za škody způsobené třetími stranami (TP), pojištění proti odcizení (TW) a havarijní pojištění (CDW). Neúčtujeme si další poplatky za kreditní karty ani jiné skryté poplatky. V nabídce jsou také zahrnuty daně, letištní poplatky a podpora pro případ poruchy. A u většiny nabídek je také v ceně neomezený počet najetých kilometrů.

Tip č. 3: Vyhni se satelitní navigaci

Když si půjčuješ auto přímo od půjčovny automobilů, mohou ti nabídnout satelitní navigaci. Pokud neznáš své okolí, může se to zdát jako dobrý nápad. Velmi rychle se ale začnou hromadit poplatky. Možná bude lepší použít navigaci v chytrém telefonu nebo starou dobrou mapu.

Tip č. 4: Řiď opatrně

Chovej se k půjčenému vozu jako k vlastnímu. Při řízení a parkování dbej zvýšené opatrnosti, abys předešel/předešla možným nehodám. A v půjčeném autě také nikdy nenechávej cennosti, abys nepřilákal/a zloděje. Vše si vezmi s sebou nebo dobře uschovej. Pokud budeš řídit opatrně a dodržovat rychlostní omezení, můžeš ušetřit až 25 % na pohonných hmotách.

Tip č. 5: Přines si vlastní dětskou sedačku

Cestování s rodinou je už samo o sobě dost drahé. Proč přidávat ještě další náklady? Namísto zapůjčení autosedačky si ji na příští rodinný výlet radši přines z domova. Možná to pro tebe bude překvapení, ale letecké společnosti ti umožní přinést autosedačky do letadla zcela zdarma. Přesně tak, bez poplatku. Nechat ji doma a půjčit si na místě není příliš výhodné. Tímto způsobem můžeš pár dolarů ušetřit.

Půjč si vhodné auto

Abys zajistil/a, že auto vyhovuje tvým potřebám, zvaž následující informace:

 • Velikost půjčeného vozu

Pokud jedeš na rodinnou dovolenou, budeš pravděpodobně potřebovat jiné auto, než když cestuješ sám/sama. Nejdůležitějším hlediskem je zpravidla počet osob, které by auto mělo být schopno pojmout, a také velikost zavazadlového prostoru.

 • Kde budeš auto používat?

Prostředí, ve kterém budeš řídit, je velmi důležité. Menší auto se může hodit do města, zatímco větší auto bude pohodlnější na dálnicích. Potřebuješ klimatizaci? Pokud míříš na letní dovolenou do teplého počasí, určitě může být příjemná.

 • Potřebuješ navigaci?

Jednou z nejčastějších chyb při půjčování automobilu je jezdit v cizích městech bez satelitní navigace. Auta v prémiové kategorii mají obvykle nainstalovanou satelitní navigaci, zatímco cenově dostupnější nabízené automobily nikoli. Pokud si za navigaci připlácet nechceš, můžeš si přinést vlastní navigační zařízení nebo se spolehnout na GPS navigaci v chytrém telefonu.

 • Cestuješ s malými dětmi?

Pokud cestuješ s dětmi, budeš v autě potřebovat dětské autosedačky. Ty se také počítají jako doplňky. Předem si zkontroluj, kolik si půjčovna za dětské sedačky účtuje. Pokud zjistíš, že je cena příliš vysoká, můžeš si přivést vlastní autosedačky. Nezapomeň však, že by to mohlo být nepohodlné, pokud si půjčený vůz nevyzvedáváš a nevracíš na letišti. Pokud si budeš brát vlastní autosedačky, ověř si také, zda budeš platit dodatečné poplatky za zavazadla.

 • Udělej místo pro všechny

Pokud cestuješ s rodinou nebo ve velké skupině, na většině míst většinou seženeš minibusy, do kterých se vejde 5 až 9 osob

 • Je důležité znát místní podmínky

I když lidé při půjčování automobilů jen zřídka narazí na problém, dobrá příprava je důležitá. Místní zákony a pravidla se mohou lišit od toho, na co jsi doma zvyklý/zvyklá, a totéž platí pro odlišné zvyky v řízení. Před zapůjčením automobilu v zahraničí ti doporučujeme najít příslušné informace online.

Tipy pro vyzvedávání vozu

 • Informuj půjčovnu, pokud máš zpoždění

Pokud nestíháš plánovaný čas vyzvednutí, měl/a bys na své prodlení upozornit půjčovnu. Většina agentur ve své nájemní smlouvě uvádí, že rezervované auto nelze zaručit, pokud se zpozdíš o více než jednu hodinu. V takovém případě můžeš obdržet horší vozidlo nebo bude nutné zaplatit dodatečnou částku za lepší auto.

 • Ověř si výpůjční smlouvu

Zkontroluj, zda je ve výpůjční smlouvě uvedena stejná cena, za jakou sis vůz rezervoval/a. Pokud si auto pronajímáš v zahraničí, máš nárok na kopii smlouvy v angličtině. Nikdy nepodepisuj smlouvu napsanou v jazyce, kterému nerozumíš.

 • Před jízdou zkontroluj auto

Než odjedeš, ověř si, zda vozidlo není poškozeno. Prohlédni si interiér i exteriér vozu. Pokud objevíš poškození, informuj o něm zástupce půjčovny. Kromě toho si auto vyfoť pro případ falešného obvinění, že jsi způsobil/a jakékoliv poškození.

Tipy pro vracení vozu

 • Znovu auto prohlédni

Před předáním klíčů doporučujeme auto vyfotit. V případě neshody ohledně stavu vozu mohou být tyto fotografie užitečné. Můžeš také požádat zástupce půjčovny o písemné potvrzení stavu vozu v době vrácení. Fotografie jsou obzvláště důležité, pokud auto vracíš mimo pracovní dobu.

 • Vyčisti auto

Auto vrať v takovém stavu, v jakém jsi ho obdržel/a. Pokud je vozidlo znečištěné uvnitř nebo zvenčí, může ti být naúčtován další poplatek.

 • Naplň nádrž

Obvykle je levnější vrátit auto s plnou nádrží místo toho, aby jej naplnila půjčovna. Cena, kterou zaplatíš na čerpací stanici, je obvykle mnohem nižší než cena, kterou si účtuje půjčovna.