Levná půjčovna aut

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Nejoblíbenější destinace

Nejčastější dotazy

Tipy před rezervováním

Tip č. 1: Plánuj dopředu

Pokud potřebuješ vozidlo na poslední chvíli, můžeme ti pomoci. Pokud ale víš dopředu, že si budeš potřebovat půjčit auto, při včasné rezervaci můžeš ušetřit až 70 % ceny. Zarezervuj si vůz 3 až 4 měsíce předem, abys měl/a lepší ceny a větší výběr. Čím blíže bude v době rezervace datum tvé cesty, tím více možná zaplatíš.

Tip č. 2: Vyhni se dodatečnému pojištění

Půjčovny aut se ti často budou pokoušet prodat pojištění navíc. Ve skutečnosti jsou to zbytečné výdaje. Znamenaly by pro tebe další náklady a nejsou vůbec zapotřebí. Je možné, že tyto pojistky nepokryjí ani běžné škody, jako je prasklé čelní sklo.

Když provedeš rezervaci na webu Goautos.com, v ceně máš všechna požadovaná pojištění, jako je například ochrana odpovědnosti za škody způsobené třetími stranami (TP), pojištění proti odcizení (TW) a havarijní pojištění (CDW). Neúčtujeme si další poplatky za kreditní karty ani jiné skryté poplatky. V nabídce jsou také zahrnuty daně, letištní poplatky a podpora pro případ poruchy. A u většiny nabídek je také v ceně neomezený počet najetých kilometrů.

Tip č. 3: Vyhni se satelitní navigaci

Když si půjčuješ auto přímo od půjčovny automobilů, mohou ti nabídnout satelitní navigaci. Pokud neznáš své okolí, může se to zdát jako dobrý nápad. Velmi rychle se ale začnou hromadit poplatky. Možná bude lepší použít navigaci v chytrém telefonu nebo starou dobrou mapu.

Tip č. 4: Řiď opatrně

Chovej se k půjčenému vozu jako k vlastnímu. Při řízení a parkování dbej zvýšené opatrnosti, abys předešel/předešla možným nehodám. A v půjčeném autě také nikdy nenechávej cennosti, abys nepřilákal/a zloděje. Vše si vezmi s sebou nebo dobře uschovej. Pokud budeš řídit opatrně a dodržovat rychlostní omezení, můžeš ušetřit až 25 % na pohonných hmotách.

Tip č. 5: Přines si vlastní dětskou sedačku

Cestování s rodinou je už samo o sobě dost drahé. Proč přidávat ještě další náklady? Namísto zapůjčení autosedačky si ji na příští rodinný výlet radši přines z domova. Možná to pro tebe bude překvapení, ale letecké společnosti ti umožní přinést autosedačky do letadla zcela zdarma. Přesně tak, bez poplatku. Nechat ji doma a půjčit si na místě není příliš výhodné. Tímto způsobem můžeš pár dolarů ušetřit.

Půjč si vhodné auto

Abys zajistil/a, že auto vyhovuje tvým potřebám, zvaž následující informace:

 • Velikost půjčeného vozu

Pokud jedeš na rodinnou dovolenou, budeš pravděpodobně potřebovat jiné auto, než když cestuješ sám/sama. Nejdůležitějším hlediskem je zpravidla počet osob, které by auto mělo být schopno pojmout, a také velikost zavazadlového prostoru.

 • Kde budeš auto používat?

Prostředí, ve kterém budeš řídit, je velmi důležité. Menší auto se může hodit do města, zatímco větší auto bude pohodlnější na dálnicích. Potřebuješ klimatizaci? Pokud míříš na letní dovolenou do teplého počasí, určitě může být příjemná.

 • Potřebuješ navigaci?

Jednou z nejčastějších chyb při půjčování automobilu je jezdit v cizích městech bez satelitní navigace. Auta v prémiové kategorii mají obvykle nainstalovanou satelitní navigaci, zatímco cenově dostupnější nabízené automobily nikoli. Pokud si za navigaci připlácet nechceš, můžeš si přinést vlastní navigační zařízení nebo se spolehnout na GPS navigaci v chytrém telefonu.

 • Cestuješ s malými dětmi?

Pokud cestuješ s dětmi, budeš v autě potřebovat dětské autosedačky. Ty se také počítají jako doplňky. Předem si zkontroluj, kolik si půjčovna za dětské sedačky účtuje. Pokud zjistíš, že je cena příliš vysoká, můžeš si přivést vlastní autosedačky. Nezapomeň však, že by to mohlo být nepohodlné, pokud si půjčený vůz nevyzvedáváš a nevracíš na letišti. Pokud si budeš brát vlastní autosedačky, ověř si také, zda budeš platit dodatečné poplatky za zavazadla.

 • Udělej místo pro všechny

Pokud cestuješ s rodinou nebo ve velké skupině, na většině míst většinou seženeš minibusy, do kterých se vejde 5 až 9 osob

 • Je důležité znát místní podmínky

I když lidé při půjčování automobilů jen zřídka narazí na problém, dobrá příprava je důležitá. Místní zákony a pravidla se mohou lišit od toho, na co jsi doma zvyklý/zvyklá, a totéž platí pro odlišné zvyky v řízení. Před zapůjčením automobilu v zahraničí ti doporučujeme najít příslušné informace online.

Tipy pro vyzvedávání vozu

 • Informuj půjčovnu, pokud máš zpoždění

Pokud nestíháš plánovaný čas vyzvednutí, měl/a bys na své prodlení upozornit půjčovnu. Většina agentur ve své nájemní smlouvě uvádí, že rezervované auto nelze zaručit, pokud se zpozdíš o více než jednu hodinu. V takovém případě můžeš obdržet horší vozidlo nebo bude nutné zaplatit dodatečnou částku za lepší auto.

 • Ověř si výpůjční smlouvu

Zkontroluj, zda je ve výpůjční smlouvě uvedena stejná cena, za jakou sis vůz rezervoval/a. Pokud si auto pronajímáš v zahraničí, máš nárok na kopii smlouvy v angličtině. Nikdy nepodepisuj smlouvu napsanou v jazyce, kterému nerozumíš.

 • Před jízdou zkontroluj auto

Než odjedeš, ověř si, zda vozidlo není poškozeno. Prohlédni si interiér i exteriér vozu. Pokud objevíš poškození, informuj o něm zástupce půjčovny. Kromě toho si auto vyfoť pro případ falešného obvinění, že jsi způsobil/a jakékoliv poškození.

Tipy pro vracení vozu

 • Znovu auto prohlédni

Před předáním klíčů doporučujeme auto vyfotit. V případě neshody ohledně stavu vozu mohou být tyto fotografie užitečné. Můžeš také požádat zástupce půjčovny o písemné potvrzení stavu vozu v době vrácení. Fotografie jsou obzvláště důležité, pokud auto vracíš mimo pracovní dobu.

 • Vyčisti auto

Auto vrať v takovém stavu, v jakém jsi ho obdržel/a. Pokud je vozidlo znečištěné uvnitř nebo zvenčí, může ti být naúčtován další poplatek.

 • Naplň nádrž

Obvykle je levnější vrátit auto s plnou nádrží místo toho, aby jej naplnila půjčovna. Cena, kterou zaplatíš na čerpací stanici, je obvykle mnohem nižší než cena, kterou si účtuje půjčovna.

Menu