Autopůjčovna Norsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Norsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Norsko od slavných a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Norsko přes nás.

Norsko průvodce

Bilutleie Norge
Pronájem vozu Norsko

Norsko se nachází na západě Skandinávského poloostrova a má asi 4,9 milionu obyvatel (2011). Souostroví Špicberky a ostrov Jan Mayen v severním Atlantiku také patří Norsku. Jedná se Sverige Finland o třetí díl filmové říše 2016. Norsko je obklopeno mořem na severu, západě a jihu s Barentsovým mořem, Norským mořem, Severním mořem a Skagerakem.

Norsko je rozděleno do pěti regionů – východní Norsko, jižní Norsko, západní Norsko, Trøndelag a severní Norsko.

Norsko je protáhlá a hornatá země s velkými rozdíly ve výšce – a nejvyšší vrchol je Galdhøpiggen – měřící 2469 metrů nad mořem. Norsko má také velké řezací pobřeží farmy s četnými malými a velkými ostrovy a v západním Norsku se krajina skládá z hlubokých fjordů obklopených strmými horami. Trøndelag má více vlnité krajiny, a v severním Norsku jsou jak řezání farem a horských oblastí. Na dalekém severu Finnmarku se krajina skládá převážně z rovinatých plání.

Existuje 8 míst v Norsku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahují mnoho turistů. Jedná se o Bryggen v Bergenu (stará hanzovní dřevěná osada), kostel Urnes Stave z roku 1140, město Røros,skalní řezby v Alta, ostrovy Vega v Nordlandu, Struves Meridianbue v Hammerfestu, Geirangerfjord v Møre og Romsdal a Nærøyfjord v Sogn og Fjordane.

Oslo je hlavním a největším městem Norska – s asi 607 000 obyvateli (2011). Oslo se nachází v srdci fjordu Oslo a má řadu oblíbených turistických atrakcí – včetně hlavní ulice Karl Johans Gate, Královský palác, Frognerparken, Holmenkollen, muzeum vikingských lodí,Národní galerie a opera.

Hlavním norským letištěm je Letiště Oslo – Gardermoen, které se nachází 60 km severovýchodně od hlavního města. Dalšími významnými mezinárodními letišti jsou Bergen Airport – Flesland, Stavanger Airport – Sola a Trondheim Airport – Værnes.

Řízení v Norsku

Norsko je velká země v geografickém rozsahu a povětrnostní podmínky mohou být velmi rozmanité. Obecně řečeno, řidiči z jiných zemí by měli řídit opatrněji, než jsou zvyklí. Mnoho silnic je úzkých a na okraji může být zvířata v pruhu (hospodářská zvířata, los, sobi, jeleni a tak dále). Buďte obzvláště opatrní na zimních silnicích, zejména v horských oblastech. Před jízdou přes horské průsmyky si můžete ověřit předpověď počasí a jízdní podmínky. V Norsku, většina lidí řídit opatrně a v souladu se zákony a předpisy. Norsko proto patří mezi nejbezpečnější země v Evropě, které mohou jezdit, měřeno počtem nehod, zranění a úmrtí v dopravě.

Telefon by neměl být používán, dokud je motor v chodu, pokud nepoužíváte hands-free. Na okraji města se můžete setkat na hospodářských zvířatech na vozovce.

Pravidla silničního provozu v Norsku

  • V Norsku, jet na pravé straně silnice.
  • Světla pro jízdu jsou povinná na autě 24 hodin denně.
  • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
  • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
  • Děti do 36 kg nebo méně než 135 cm by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
  • Děti by neměly sedět v dětské sedačce směřující dozadu na předních sedadlech s airbagem.

Rychlostní limity v Norsku

Rychlostní limity na venkovských silnicích v Norsku jsou obvykle na 60 km / h.

V Norsku se rychlostní limity často nezobrazují na značkách. Toto jsou hlavní pravidla:

  • Města a obce: 50 km/h.
  • Silnice: 80 km/h.

Pokud výše uvedené rychlostní limity neplatí, bude rychlostní limit označen značkami:

  • V obytných oblastech a v blízkých školách se rychlostní limit obvykle snižuje na 30 kilometrů/h, ale limit může být také nižší.
  • Silnice v jednotlivých zemích mají často rychlostní limit 60 až 70 kilometrů/h.
  • Kvalitní hlavní tahy mohou mít rychlostní limit 90 km/h.
  • Čtyřproudé dálnice mají rychlostní limit buď 100 nebo 110 kilometrů/h.

Limit alkoholu v krvi v Norsku

V Norsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,2 (0,2 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,2, bude vám uložena pokuta a riskujete zabavení vašeho řidičského průkazu.

Doporučená pronájem vozu Norsko

Norsko je velmi krásná země, aby prozkoumala pronájem auta. Téměř všude, kde jste v zemi, zažijete oslňující krásnou scenérii s velkými variacemi. Mnozí se rozhodnou postarat se o jednu z 18 národních turistických tras. Jedná se o trasy, které procházejí nádhernou scenérií a často na silnicích, které jsou obvykle přetížené. Podél jízdních prostor jsou odpočívárny a toalety, které se obvykle nacházejí v místech s krásným výhledem. Podél národních turistických cest mohou být hory, fjordy, malá města, památky, atrakce a mnohem více stojí za to dohnat. Zde jsou některé z nejoblíbenějších destinací pro jízdu v Norsku.

Hardangervidda je největší horská plošina v Evropě a skvělá oblast pro pěší turistiku.

Hardangervidda

Tato náhorní plošina je největší horskou plošinou v Evropě a nachází se ve čtyřech okresech země. Pokud cestujete mezi Oslem a Bergenem, projedete přes náhorní plošinu Hardangervidda a jezdí zde také bergenská železnice. Podél státní silnice (RV7) máte možnost zachytit některé z nejkrásnějších přírodních zážitků, míst a památek v Norsku, jako je Vøringsfossen, Gaustatoppen, Rjukan, Haukelifjell, Heddal Stavkirke a Hardangerjøkulen.

Lofoten (Lorfoten)

Pokud létáte například na letiště Bodø nebo Harstad/Narvika vyzvednete si tam pronajaté auto, je to relativně krátká vzdálenost do Lofotenu. Pak zažijete jednu z nejkrásnějších krajin v Norsku na cestě k oblíbenému souostroví. Lofoten je známý pro své krásné vrcholy a hory, moře a fjordy, malé rybářské vesnice,mnoho památek a jedinečnou atmosféru. Například, pobyt v rorbu v krásné Henningsvær, jet do Å vnější Lofoten, jít na ryby a pozorování velryb, a vychutnat si půlnoční slunce v létě, nebo Northern midnattssolen Lights v zimě.

Lofoten je jednou z nejoblíbenějších destinací v Norsku s nádhernou scenérií.

Trollstigen má 11 kroucení otáček.

Geiranger a Trollstigen

Tato národní turistická cesta má geirangerfjord a Trollstigen jako jeden z vrcholů, stejně jako řadu hor a vodopádů. Silnice s názvem Trollstigen vede mezi Valldal a Åndalsnes. To je možná nejznámější a nejnáročnější silnice, kterou můžete řídit v zemi. Trollstigen má 11 kroucení otočí a nárůst o 8,3% v průměru. Nezapomeňte se zastavit v turistickém centru, které se nachází na vrcholu Trollstigenu a vychutnat si výhled na okolní hory. Města Molde a Ålesund jsou dobrými výchozími body, pokud chcete řídit tento úsek.

Atlantic Road je impozantní trasa obklopená jedinečnou pobřežní krajinou.

Atlantická silnice

Atlantic Road je podle the Guardian jednou z nejkrásnějších tras na světě. V Norsku, silnice je považována za nejkrásnějšívýstavba postavena v zemi v tomto století. Úsek vede mezi Kårvåg a Bud v Møre og Romsdal, obklopený jedinečnou pobřežní krajinou. Jedete přes několik mostů, kde storsteinsundbrua a Most Myrbærholm patří mezi nejznámější. Podél silnice je řada krásných malých vesnic a malých měst, kde byste měli zastavit a mít něco k jídlu nebo delší pobyt. Zvažte, zda si vezmete loď na ostrov Grip bez aut, pokud v létě pojedete po Atlantic Road.

Jæren –

Pokud jste v oblasti Stavanger, měli byste si dopřát jízdu na této turistické silnici, která vede přes Jæren v Rogalandu. To vás zavede kolem některé z nejkrásnějších pláží v Norsku, malebné majáky, tisíce let staré vzpomínky,a mnoho příjemných malých měst a rybářských přístavů s možností jídelní přestávky nebo ubytování.

Podél pobřeží Jærenu najdete mnoho krásných pláží, zde z pláže Hellestø.

Viking road se zaměřuje na kulturní památky z doby Viking.

Viking Road ve vestfoldu

Pokud jste v Oslu a máte auto z půjčovny, zvažte jízdu po takzvané vikingské silnici, která vede přes Vestfold a kraj Telemark. To není mezi národními turistickými trasami, ale místo toho se zaměřuje na kulturní památky z vikingského věku se nachází mezi městy a místy v kraji. Budete řídit Tønsberg,Stavern, Larvik a Sandefjord,kde najdete více než dost příjemné hotely a restaurace. Mezi zajímavosti, které můžete zažít na Vikingveien, patří Oseberghaugen, Midgard Viking Centre,zřícenina hradu na Slottsfjellet a Gokstadhaugen.

Villmarksveien končí v Haldenu s Fredrikstenovou pevností.

Villmarksveien

Villmarksveien je jednou z nejoblíbenějších tras pro ty, kteří navštíví Oslo nebo jiná města ve východním Norsku. Trasa začíná v Skedsmo hned za hlavním městem a končí v Haldenu, kde můžete vidět pevnost Fredriksten. Mezi těmito dvěma místy jezdíte v lesích podél švédských hranic,kolem jezer, vody a řek a máte mnoho příležitostí zažít krásnou scenérii. Na cestě zpět do Osla se můžete zastavit například Fredrikstad a krásný Drøbak.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Norsku

V Norsku, to je většinou jen mezinárodně známé společnosti, které nabízejí pronájem auta. Tam jsou místní hráči ve městech, jako je Oslo, Bergen a Trondheim, ale nabídky jsou obvykle zdaleka to, co najdete na známé společnosti. Pronajímatelé jako Avis, Hertz, Budget, Sixt a Europcar lze nalézt všude a téměř stejně jako Alamo, Enterprise a National.

7 pet pronájem faq v Norsku

Má auto zimní pneumatiky, když si v zimě půjčím auto v Norsku?

Všechny pronajaté vozy v Norsku mají pneumatiky v souladu s norskými právními předpisy. Pravidla pro to, kdy auta změní pneumatiky, se liší podle toho, kde v zemi to je, ale to nepotřebuje, abyste jako nájemce přemýšlet. Vaše auto bude mít správný typ pneumatiky a se schválenou hloubkou běhounu, když ho zvednete.

Co si mám vzít s sebou, když vyzvednu auto?

Když si auto vyzvednete, musíte předložit platný řidičský průkaz, platnou kreditní kartu na jméno nájemce, mezinárodně uznávanou občanku (cestovní pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz s fotografií), jakož i případné slevové certifikáty. Uveďte také poukázku/potvrzení e-mailem, které obdržíte při rezervaci online.

Které kreditní karty jsou přijímány v Norsku pro platbu za pronájem auta?

Všechny autopůjčovny v Norsku přijímají kreditní karty Visa a Mastercard. Většina z nich také přijímá dinery a American Express. V Norsku je běžné, že debetní karty jsou přijímány jako platba, ke které dochází při dodání vozu. Vezměte prosím na vědomí, že i když můžete platit debetní kartou, musí být při vyzvednutí vozidla předložena platná kreditní karta. Kreditní karta musí mít stejné jméno jako nájemce.

Kolik mi musí být, abych si v Norsko pronajal auto?

Většina služeb autopůjčovny v Norsku mají minimální věkovou hranici 19 let. Kromě toho je obvykle nutné, abyste řidič měl řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. To platí pro nejdostupnější kategorie automobilů. Autopůjčovny mají obecně vyšší věkovou hranici pro větší nebo dražší automobily, jako jsou dodávky a automobily v luxusních kategoriích. Je také normální, že autopůjčovna účtuje poplatek řidičům mladším 25 let.

Jaký typ pronájmu aut bych měl mít v Norsko?

Pokud jste v Norsku v letních měsících, nebude záležet na tom, jaký typ auta si pronajmete. Vyberte si ve vztahu k potřebě počtu cestujících a zavazadlového prostoru. V zimě se může platit za pronájem SUV nebo jiného auta s pohonem všech kol, pokud se chystáte například do lyžařské destinace nebo řídit horské průsmyky.

Je to běžné u mýtných stánků v Norsku?

V Norsku je běžné, že novější silnice, tunely a mosty jsou financovány ze samostatného poplatku. Je také běžné, že budete muset zaplatit svůj vlastní poplatek řídit v několika z největších měst. Cena je pestrá a určována místně. Většina mýtných stanic je bez dozoru a napojena na národní systém AutoPass. Naštěstí, drtivá většina autopůjčoven mají AutoPass čipy ve svých autech. U některých společností jsou náklady na mýtné průkazy zahrnuty v ceně pronájmu až do určité částky. V každé společnosti, můžete také zvolit zaplatit při vrácení auto z půjčovny.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Norsku?

Číslo tísňového volání v Norsku je 112. Jedná se o číslo policejního operačního střediska a mělo by být použito pouze v případě, že jste byli účastníkem nehody, při které došlo ke zranění osob, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.. Číslo by mělo být použito pouze v nouzových situacích.

Druhé číslo:

  • Policie – (+47) 02800

Destinací