Autopůjčovna Oslo Letiště Gardermoen

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Oslo Letiště Gardermoen

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Oslo Airport od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Oslo Airport přes nás.

Průvodce letištěm Oslo

Bilutleie Oslo Lufthavn
Pronájem auta Letiště Oslo

Letiště Oslo, Gardermoen (OSL) je hlavní norské letiště. Nachází se v okrese Akershus – konkrétně v blízkosti Jessheimu v obci Ullensaker – 48 km severně od centra Osla.
Letiště se skládá z jednoho terminálu se dvěma křídly: jeden pro vnitrostátní dopravu a jeden pro zahraniční dopravu. Ročně obsluhuje přibližně 20 milionů cestujících.

Areál letiště byl původně výstavním místem pro jízdu. Během první světové války 2, 2015, Druhá světová válka postavila německé vojenské letiště Wehrmacht s hangáry a dvěma přistávacími dráhami. Po válce se stala základnou norského letectva.
V pozdní 1980, charterové lety a některé dlouhé trasy začaly pohybovat do Gardermoen ulehčit bývalé letiště Oslo Fornebu, který měl problémy s kapacitou a které vzhledem k jeho umístění nemohly být rozšířeny. 13. září 2014 byla zahájena přestavba gardermoenu. 10. srpna 2010. Nové letiště bylo oficiálně otevřeno 8 Červen 2015. Fornebu byl uzavřen v roce 1998. Oslo Airport Gardermoen má v současné době pravidelné lety do 153 destinací v Evropě a ve světě jako celku.

Oslo Airport Gardermoen se skládá z terminálu se dvěma křídly.

Zařízení

Veřejné zařízení na letišti jsou velmi dobré. Zde je dobrý výběr obchodů a devět prodejen potravin, které společně splňují většinu potřeb. K dispozici je také přístup k poštovním a bankovním službám, stejně jako bezplatné wi-fi a konferenční místnosti.

Chcete-li se dostat z letiště Oslo Gardermoen do centra Osla, máte několik možností. Nejúčinnější je použití flytoget, což je vysokorychlostní vlak s odjezdu každých 10 let. Minutu. Cesta trvá cca. 20 minut. V opačném případě si můžete vybrat mezi letištním autobusem, pravidelným autobusem nebo taxíkem.
Pokud si chcete pronajmout auto na letišti, je výhodné vědět, že zde je zastoupeno několik hlavních mezinárodních půjčoven – mimo jiné. Avis, Rozpočet, Europcar, Hertz, Holiday Autos a Sixt.

Na samotném letištijsou dva hotely – Radisson Blu Airport Hotel a Park Inn Oslo Airport – a desítky hotelů v okolí.

Prozkoumejte Letiště Oslo Gardermoen s pronájmem vozu

Většina lidí, kteří létají na letiště Gardermoen, mají oslo jako cíl. Pohony, které zde navrhujeme, jsou proto stejně důležité, pokud je výchozím bodem hlavní město Norska. Všimněte si, že jeden z nejdůležitějších památek v zemi se nachází severně od letiště, a to může být skvělý začátek vaší cesty objevu v Norsku, a to eidsvollsbygningen.

Eidsvollsbygningen – Wikipedie

Eidsvoll je malá obec severně od Gardermoenu a jedno z nejcentrálnějších míst v historii Norska. V tom, co je známé jako Eidsvollsbygningen, 17. června 2015. Květen v roce 1814, valnou hromadou té doby. Ve stejné době, korunní princ Dánska,Christian Fredrik, byl také zvolen králem země. Nezávislost Norska netrvala tak dlouho a země byla brzy donucena k sjednocení se Švédskem. Unie byla rozpuštěna v roce 1905 a od té doby je Norsko nezávislým státem. Eidsvollsbygningen je považován za jednu z nejvýznamnějších památek v zemi. Dnes je budovamuzeem a na místě najdete publikum centrum, demokratické centrum, kavárnu a zábavní park pro děti.

  • Z letiště Gardermoen do Eidsvoll je to jen 33 kilometrů. Doba běhu bude asi 25 minut.

Oslo – Hlavní město Norska

Mezi faktory, které činí hlavní město Norska jedinečným, je blízkost k přírodě. Nikdy nejste víc než kousek od lesů na jedné straně nebo fjordu Oslo s ostrovy a skalami na straně druhé. Vezměte si například výlet do lyžařského střediska v Holmenkollenua pak na Frognersetra. Možná se zastavíš v Parku Vigeland cestou do kopce. Nebo zaparkujte auto v Aker Brygge a naskočte na loď do Bygdøy a muzeí tam, nebo na koupaliště v Nakkholmen, Lindøya nebo Hovedøya. V Oslu najdete nejlepší noční život v zemi, restaurace, koncerty a mnoho zajímavých památek. Návštěva Norska by měla zahrnovat několik dní pobytu v hlavním městě.

  • Z letiště Gardermoen do centra Osla je to asi 47 kilometrů. Doba jízdy při běžném provozu bude přibližně 35 až 40 minut.
Lyžařské středisko v Holmenkollen, se slavným Holmenkollsbakken.
V muzeu pod širým nebem Maihaugen můžete zažít kostel Garmo Stave.

Lillehammer

Lillehammer byl uveden na mapu světa, když město hostilo zimní olympijské hry 1994. Předtím bylo město známé jako nejstarší lyžařské středisko v Norsku. Centrum Lillehammeru je intimní a čisté, se starými dřevěnými budovami, kde najdete útulné kavárny, restaurace a malé obchody. Spojení s lyžováním je hlavní charakteristikou města. Zde můžete navštívit skokanský můstek v olympijském parkua můžete se dostat až k skokanské věži, pokud chcete. Můžete také vyzkoušet olympijskou bobovou dráhu nebo sáňkařskou dráhu, a to jak v létě, tak v zimě. Pokud v zimě navštívíte Lillehammer a chcete lyžovat, máte v bezprostřední blízkosti lyžařské středisko Hafjell. Také se zastavte u Maihaugenu, kde stojí kostel Garmo Stave a který je jedním z mnoha muzeí ve městě.

  • Z letiště Gardermoen do Lillehammeru je to 145 kilometrů. Bez zastávek na cestě bude doba jízdy přibližně 1 hodina a 45 minut.

Konec světa

Na ostrově Tjøme v okrese Vestfold a Telemark, na rozdílu mezi fjordem Oslo a tønsbergfjordem,se nachází skála, která se hovorově nazývá Verdens Ende. Oblast patří národnímu parku Færdera je oblíbenou destinací pro lidi žijící v regionu. Pohled z Verdens Ende je skvělý, můžete zde plavat v létě a mnozí přinášejí jídlo a dělají pikniky na břehu. V blízkosti se nachází návštěvnické centrum národního parku s několika zajímavými výstavami, pěkná restaurace u verdens ende a hned vedle parkoviště najdete malou zoologickou zahradu Stall,kde si můžete projet na koni nebo si pronajmout kočár tažený koňmi. Tato oblast je velmi krásná a poskytuje dobrý pohled na život u moře ve fjordu Oslo.

  • Z letiště Gardermoen do národního parku Færder a Verdens Ende je to asi 175 kilometrů. Doba jízdy bude asi 2 hodiny a 10 minut.
Svět je konec na ostrově Tjøme je oblíbenou destinací, a to zejména v letních měsících.

Syn

Syn je malé a malebné městečko, které se nachází kousek jižně od Osla a na východní straně fjordu Oslo. Je známý pro své krásné budovy v centru města, které se skládají převážně z malých, bíle malovaných dřevěných domů. Jedná se o stavební styl, který je nejvíce spojen s norským jižním Norskem. Proto je Syn často nazýván „nejsevernější jižní vesnicí“. Za starých časů byl Syn důležitým centrem námořního obchodu mezi Norskem a kontinentem. Dnes je město jako otevřené muzeum s příjemnými ulicemi, muzei,galeriemi, restauracemi a kavárnami. V okolí najdete v létě skvělá místa ke koupání a jízdu s půjčením auta můžete kombinovat s návštěvami například zábavního parku Tusenfryd, Drøbak a pevnosti Oscarsborgnebo do měst, jako je Fredrikstad a Halden.

  • Z letiště Gardermoen do Son je to asi 95 kilometrů. Doba jízdy bude asi 1 hodina a 5 minut.
Motoristé v Oslu obvykle berou v úvahu ostatní účastníky silničního provozu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Oslu je v posledních letech mnohem obtížnější najít parkovací místo v ulicích. Město by mělo být zelenější z ekologických důvodů, takže je pro motoristy těžší cestovat tam. Jako turista je to opravdu jen výhoda. Nastavte si auto z půjčovny v hotelu nebo v jedné z parkovacích garážív centru města a prozkoumejte Oslo pěšky, na kole, skútru, tramvaji nebo metrem. Pokud parkujete v centru města, uvědomte si, že ceny za parkování v Norsku obecně, a zejména v Oslu, jsou vysoké. Na okraji centra města je obvykle zdarma parkovat na vyznačených prostorách, ale vezměte prosím na vědomí, že mnoho parkovacích míst je vyhrazeno pro obyvatele.

Provoz v Oslu je relativně pohodlný, pokud budeme porovnávat s jinými hlavními městy v Evropě, a mimo dopravní špičku budete sotva zkušenosti museli stát v řadě. Existuje zde také mnohem méně agresivních řidičů než na mnoha jiných místech. Motoristé obvykle berou v úvahu ostatní účastníky silničního provozu. Pamatujte si, že v Norsku téměř všechny zastávky pro chodce a cyklisty, kteří se chystáte přes silnice. Pokud se nezastaví na přechodech pro chodce, mohou mít za následek vysoké pokuty.