Autopůjčovna Francie

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Francie

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Francie od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Francii přes nás.

Francie průvodce

Bilutleie Frankrike

Pronájem auta Francie

Francie je největší zemí západní Evropy s plochým obsahem – s počtem obyvatel kolem 64 milionů (2010). Hlavní město Paříž má kolem 2,2 milionu palců. v samotném městě – ale pokud se počítá na předměstí, populace vzroste na téměř 12 milionů.

Největší města po Paříži jsou Marseille, Lyon, Lyon Toulouse a Nice.

Krajina Francie je pestrá. Severní a střední části dominuje poměrně rovinná rovinná krajina, zatímco na jihu a jihovýchodě se nacházejí náledí (Pyreneje a Alpy). Nejvyšší hora západní Evropy, Mont Blanc (4807 m), se nachází ve francouzských Alpách. Některé z nejdelších řek v Evropě protékají Francií: Loira, Rhône, Garonne a Seina.

Francie je již po staletí známá jako evropské kulturní centrum a měnící se politické režimy si jsou vědomy toho, že si to toto zachovávají.

Francie má řadu atrakcí nabídnout. Hlavní město Paříž stojí ve zvláštní pozici se svou historií, vzrušující architekturou, módními domy a prosperujícím restauračním životem. Jinak, Provence a Riviera (Côte d’Azur) na Středozemním moři mají dlouhou tradici jako turistické a prázdninové destinace pro lidi ze všech koutů světa. Je třeba také zmínit, že Francie, s mnoha vinných hradů, je také zřejmou destinací pro mnoho milovníků vína.

Nejlidnavanějším francouzským letištěm je mezinárodní letiště Charlese de Gaulla (Roissy), severovýchodně od Paříže. Dalšími důležitými letišti jsou tradiční mezinárodní letiště Paříž-Orly kousek jižně od hlavního města a mezinárodní letiště Nice Côte d’Azur.

Francie s mnoha vinicemi je jasnou destinací pro mnoho milovníků vína.

Řízení ve Francii

Dálnice ve Francii jsou obvykle moderní a dobré, a pokud chcete rychle dosáhnout svého cíle, jsou to nejlepší možnosti. Na většině tras vám však bude účtován poplatek. Venkovské silnice jsou často nejlepší volbou, pokud chcete vidět a zažít více na silnicích, se zastávkami podél cesty. Vezměte prosím na vědomí, že doprava může být v blízkosti úseků, kde lidé jezdí na dovolenou, zejména na francouzské riviéře v červenci a srpnu.

Je povinné s denními světly po setmění.

Pravidla silničního provozu ve Francii

 • Ve Francii, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě mimo města a sníženou denní viditelností.
 • Je povinné s denními světly po setmění a v tunelech.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 10 let (nebo do 135 cm) by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Pokud je dětská sedačka umístěna na sedadle spolujezdce (vpředu), airbag musí být vypnutý.
 • Děti do 13 kg by měly sedět se zády směrem ke směru jízdy.

Na venkovských silnicích ve Francii je rychlostní limit 80 km/h.

Rychlostní limity ve Francii

Ve Francii mohou rychlostní limity záviset na povětrnostních podmínkách. To platí pro oba typy dálnic, zatímco v městských oblastech je vždy použitelný limit 50. Od roku 2018 jsou rychlostní limity na venkovských silnicích 80 kilometrů/h, bez ohledu na povětrnostní podmínky (maximálně zlevněno od 90 kilometrů/h).

 • Města a obce: 50 km/h
 • Silnice pro venkov: 80 km/h
 • Dálnice v městských oblastech: 110 km/h (100 km/h v případě srážek)
 • Dálnice: 130 km/h (110 km/h ve srážkách)

Nb! Pokud je dohlednost menší než 50 metrů, například v husté mlze, je rychlostní limit na všech silnicích maximálně 50 km/h.

Alkohol limit ve Francii

Ve Francii není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu mezi 0,50 a 0,8, obdržíte mírnou pokutu, zatímco hladina alkoholu nad 0,8 “ může mít za následek mnohem přísnější pokuty a zabavení řidičských průkazů.

Doporučená půjčovna aut

Je to jen představivost, která omezuje možnosti vzrušujících jízd ve Francii. Všude v zemi najdete historické památky a města s krásnou architekturou, oblasti známé pro vinařství a chutné jídlo a hory a údolí s jedinečnou krajinou. Podél pobřežních pásů máte možnost koupání a kultovní města, jako je Biarritz, Nice, Saint-Tropez. Zde jsou některé návrhy pro jízdu trasy.

Francouzská riviéra

Trasa, která je možná nejoblíbenější ve Francii, vede na francouzské riviéře. Typickým koncovým bodem této trasy je Monacké knížectví a půvabné město Saint-Tropez. V Monte Carlu si udělejte čas, abyste viděli mimo jiné knížecí palác, place du casino, Hôtel de Paris a přístav. Další zastávkou je Nice, kde jsou hlavními lákadly ulice Promenade de Anglais,Hotel Negresco, galerie a muzea. V Cannes byste se měli zastavit v římských vilách,muzeích a divadlech a možná se výlet lodí do Île Sainte-Marguerite nebo Île Saint-Honorat. Města Frejus, Sainte-Maxime a Sainte-Tropez mají také hodně co ukázat, ale tady je to především opalování a plavání, které je nejvíce lákavé. Jízda po Riviéře vám dává spoustu příležitostí pro vzrušující objížďky ve vnitrozemí v Provence.

V Monte Carlu v Monaku byste si měli udělat čas, abyste viděli mimo jiné knížecí palác.


Grasse je jedním z krásných malých měst, kterými projíždíte na vaší cestě.

Trasa Napoléon

Route Napoléon je také jedním z nejoblíbenějších zájezdů, které turisté řídit ve Francii. Sleduje části trasy, kterou velitel Napoleon vzal, když se vrátil z ostrova Elba, na cestě do slavné bitvy u Waterloo. Oficiálním výchozím bodem jsou Antibes na Azurovém pobřeží, tedy asi na půli cesty mezi Cannes a Nice. Odtud projedete mnoha krásnými malými městy, jako je Grasse, Digne, Col Bayard a La Mure, než skončíte v Grenoblu na úpatí Alp. Trasa je označena sochami francouzského orla (Aigle de drapeau) a pokud je to nejvhodnější, můžete samozřejmě jet opačným směrem.

Alsasko vinice by měly být navštíveny dozvědět se o bílých a šumivých vín.

Vinice Alsasko

Alsasko se nachází na hranici mezi Německem a Francií a v korytě řeky tvoří Rýn. Historie a kultura je zde vzrušující, v neposlední řadě pokud jde o výrobu bílých a šumivých vín. Kromě řady slavných vinic je region plný malých měst s velkou architekturou, hrady, pevnostmi, kostely a katedrálami. Cesta sem s pronájmem auta vám umožní vidět historicky důležitá města, jako je Štrasburk,Colmar a Mulhouse. Můžete se také vydat na objížďky do velkých německých měst, jako je Baden-Baden a Offenburg, nebo do Basileje, která je hned za švýcarskými hranicemi.

La Route des Grandes Alpes

Tato trasa přes francouzské Alpy obvykle začíná v Thonon-les-Bains, malém městě, které se nachází nedaleko Ženevy. Odtud vyjeďte do hor, než skončíte v Nice na Azurovém pobřeží. Trasa vede o několik nejvyšších vrcholů horských průsmyků v Alpách. Budete více než 2500 metrů nad mořem několikrát po cestě, s jedinečným výhledem na údolí a horské vrcholy ve všech směrech. Na trase se také zastaví mnoho příjemných horských vesnic, stejně jako slavné lyžařské destinace, jako je Chamonix a Val-d’Isère.

Cesta francouzskými Alpami má tendenci začínat od městečka Thonon-les-Bains, které se nachází v blízkosti Ženevy.


V údolí Loiry můžete zažít působivě krásné hrady a pevnosti.

Paříž do údolí Loiry

Pokud jste v Paříži a máte pronájem auta, zvažte jízdu do údolí Loiry. Údolí je často nazýváno Francouzskou zahradou, protože oblast je považována za extrémně úrodnou. Je zde mnoho slavných vinic, farmáři pěstují chutnou zeleninu, bobule a ovoce a restaurace jsou zkažené, pokud jde o přístup k čerstvým produktům. Většina lidí jezdí nejprve do města Tours,přičemž odtud směr do Nantes. Zastavíte se také v krásných městech, jako jsou Angers a Saumur. V těchto městech, a jinde v údolí Loiry, můžete zažít některé z nejkrásnějších hradů a pevností ve Francii.

Cesta končí v legendárním přímořském letovisku Biarritz.

Pobřeží mezi Bordeaux a Biarritzem

Bordeaux je krásné a vzrušující velké město, které má také silné spojení s mořem. Pokud jedete asi hodinu jihozápadně od centra města, dostanete se do letoviska Arcachon a největší evropské duny Dune de Pilat. Odtud je krásná pláž podél celého pobřeží,až do legendárního přímořského letoviska Biarritz. Cesta vede dovnitř a ven mezi nábřežím a krásnými vesnicemi, s mnoha vzrušujícími památkami podél cesty. Biarritz je jedním z nejelegantnějších měst v zemi a stojí za to přenocovat nebo dvě. Pokud chcete zažít krásnější a vzrušující města na disku, můžete se vydat například do San Sebastianu a Bilbaa ve Španělsku.

Firmy si můžete pronajmout auto z ve Francii

Na letištích ve Francii jsou mezinárodně známé společnosti, které jsou hlavně ty, které nabízejí pronájem auta. To znamená, že známí herci jako Hertz, Sixt, Avis, Budget, Europcar, Alamo, National a Enterprise. Ty se také nacházejí všude jinde v zemi. Ve městech najdete také menší společnosti, včetně francouzských hráčů, jako jsou Rent A Car, ACE, SunnyCars, Citer, FranceCars a Ucar.

7 často kladené otázky týkající se pronájem automobilu v Francie

Mohu platit za pronájem auta ve Francii debetní kartou?

Většina autopůjčoven přijímá platbu skutečného pronájmu debetními kartami. Při vyzvedávání auta musíte předložit kreditní kartu a karta musí být na jméno nájemce. Autopůjčovna přijímá zálohu pouze z kreditní karty. Výše zálohy obvykle odpovídá součtu odpočitatelných, plus odhadovaná částka za chybějící palivo, pokuty, mýtné průkazy a podobně. Záloha bude vrácena na kartu, jakmile nájem skončí.

Může řídit auto víc lidí?

Registrace více řidičů na pronájem auta není žádný problém, ale všichni řidiči musí splňovat požadavky autopůjčovny. Při vyzvedávání vozidla musí být předložen platný řidičský průkaz pro všechny řidiče. Pokud při vyzvednutí vozu nemůže být přítomen další řidič, může to vyřešit osoba, která navštíví kanceláře autopůjčovny, kde se nachází, a zaregistruje tam svůj řidičský průkaz. Za každý další řidiče je účtován příplatek.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta ve Francii?

Ve Francii, autopůjčovny mají věkovou hranici 21 let. Osoba, která pronajímá a je řídit auto musí mít také řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. Prakticky všichni pronajímatelé vyžadují dodatečný poplatek, pokud je nájemce mladší 25 let. Velikost poplatku se liší od společnosti k společnosti, ale bude vždy zahrnuta v ceně pronájmu, kterou budete kotovány při rezervaci vozu online.

Potřebuji nějaký speciální typ vozu v Francie ?

Pokud se chystáte do francouzské části Alp v zimě, je nepravděpodobné, že budete potřebovat něco jiného než obyčejné osobní auto. Při výběru autopůjčovny vozu by se měla zaměřit především na to, kolik místa budete potřebovat pro cestující a zavazadla, stejně jako bezpečnost. Na jihu země může být důležité mít v létě auto s dobrou klimatizací.

Je to běžné u mýtných stánků ve Francii?

Většina dálnic ve Francii podléhá mýtným stánkům. Ceny se mohou mírně lišit v závislosti na tom, jakým způsobem řídíte. Na většině silnic se zastavíte na mýtné stanici, když jedete na dálnici a dostanete jízdenku. Jízdenka bude znovu použita, když sjedete z dálnice, a pak zaplatíte podle vzdálenosti, kterou jste jeli na dálnici. Jako platbu jsou přijímány mince a bankovky (euro), stejně jako kreditní karty (debetní karty / kreditní karty).

Co znamenají cedule na francouzských mýtných budkách?

 • Zelená šipka znamená, že pruh je otevřený.
 • Červená křižovatka znamená, že jízdní pruh je uzavřen a neměl by být používán.
 • Modré mince znamenají, že můžete platit v hotovosti, ale změna není vrácena (použijte přesnou částku).
 • Modrý muž znamená, že mýtná budka je obsluhována (dostanete změnu zpět).
 • Modrý čtverec s písmeny CB/ symbol kreditní karty znamená, že můžete platit pouze kartou.
 • Orange T znamená, že pole by mělo být používáno pouze vozy, které mají elektronický čip pro platbu (francouzská verze AutoPass).

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut ve Francii?

Číslo tísňového volání ve Francii pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 17
 • Hasičský sbor – 18
 • Lékařská pomoc – 15

Destinací

Menu