Autopůjčovna Ženeva

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Ženeva

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Ženeva od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Ženeva přes nás.

Ženeva průvodce

Bilutleie Genève
Ženeva Pronájem vozu

Ženeva se nachází v dalekém jihozápadě Švýcarskaa je hlavním městem kantonu Ženeva. Město má mimořádně krásnou polohu na řece Rhônes od Ženevského jezera. V samotném městě je asi 185 000 obyvatel (2010), ale významná předměstská oblast se rozprostírá od centra města do Francie.

Ženeva je spíše mezinárodní než výrazné švýcarské město. To je způsobeno především tím, že řada velkých mezinárodních organizací má své sídlo ve městě. To se mimo jiné týká Mezinárodní červený kříž, Mezinárodní organizace práce (MOP), Světová zdravotnická organizace (WHO), Světová obchodní organizace, Světová rada církví, Evropské středisko osn – a několik mezinárodních orgánů OSN. Ženeva je také centrem mezinárodních financí. Kromě toho je Ženeva významným průmyslovým a turistickým městem a je 4. největší konference a kongresové město. Město je jinak považováno za kulturní centrum francouzsky mluvícího Švýcarska.

Historie Ženevy sahá až do starověku a jsou to Římané, kteří jsou považováni za zakladatele města, protože centrum Genava zde bylo postaveno kolem 120 f.Kr. V průběhu staletí bylo město ovládáno různými pány – až do doby, kdy se reformátor Jean Calvin v roce 1536 usadil ve městě a učinil z něj centrum reformovaných protestantů. Založil univerzitu a další vzdělávací instituce v Ženevě – včetně slavného Collège St. Antoine.

Město má mimořádně krásnou polohu u řeky Rhôny.

Atrakcí

Většina historických památek v Ženevě se nachází na Starém Městě, Vieille Ville, který se nachází na kopci na levém břehu Rhôny. Zde je většina ulic úzká a křivá. Mezi nejvýznamnější single-odběratelé ve Vieille Ville jsou Katedrála svatého Pierra z roku 1200 a radnice, postavená v letech 1440 a 1578. Také v blízkosti radnice jsou Reformace Monument House a dětství domov filozofa Rousseau.

Na pravém břehu je většina kanceláří mezinárodních organizací. Z nich je palác OSN nejvíce okázalý (postavený v roce 1930 jako správní centrum tehdejší Společnosti národů).

Podél Ženevského jezera byly vybudovány příjemné promenády a byl vybudován volný výhled na nejslavnější dominantu města Jet d’Eau. K dispozici je fontána, která je umístěna v moři, a že spreje vody 145 metrů do vzduchu. Fontána, moře, promenády a mnoho krásných parků činí Ženevu jedním z nejkrásnějších měst Evropy.

Katedrála svatého Pierra z doby kolem roku 1200 ve Vieille Ville.

Prozkoumejte Ženevu s pronájmem vozu

Ženeva má ideální polohu pro ty, kteří používají město jako výchozí bod pro výlety s pronájmem auta. Dostanete se na mnoho zajímavých míst v relativně krátkém čase a silnice lze popsat jako velmi dobré. Zde je několik návrhů mezi mnoha zájezdy doporučené v regionu.

Sveistická riviéra.

Montreux – Město jazzu a televize

Montreux je součástí toho, co se nazývá Švýcarská riviéra. Mnoho lidí zná město kvůli legendárnímu jazzovému festivalu, který se zde koná, a jako místo, kde se koná slavnostní předávání cen za nejlepší evropské televizní pořady(Entertainment Festival v Montreux). Je to krásné v Montreux a měli byste se projít po promenádě u jezera, která vede podél jezera, do Château de Chillon, pokud se zastavíte.

  • Nejrychlejší silnice mezi Ženevou a Montreux je, když jedete po severní straně jezera Lac Léman. Pak dostanete dálnici většinu úseku 93 kilometrů a cesta je hotová asi za 1 hodinu.
  • Pokud jedete na jižní straně jezera, získáte lepší zážitek z přírody a také o něco kratší vzdálenost, ale strávíte asi 50 minut více.
V Gruyères zažijete autentickou švýcarskou vesnici – známou svými vynikajícími čokoládami a sýry.

Gruyères – středověké město známé sýry a čokoládou

Gruyères je středověké město v okrese zvaném stejné, které najdete v údolí, které vede na sever od Montreux. Lidé sem přicházejí zažít autentickou švýcarskou vesnici– nemluvě o místních lahůdkách. Gruyères je dobře známý pro své vynikající sýry a vynikající čokolády. Zde se můžete připojit k malým továrnám a dozvědět se o tom, jak to dělají Švýcaři. Obec se nachází proti malým kopcům, kde najdete městský hrad na vrcholu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejpříjemnějších oblastí švýcarských Alp.

  • Nejrychlejší a nejjednodušší cesta do Gruyères vede montreux a celý úsek je asi 121 kilometrů. Jen něco málo přes 100 z nich jít na dálnici. Doba jízdy bez zastavení se počítá přibližně na 1 hodinu a 20 minut.
Alpské město Chamonix s relaxační atmosférou.

Chamonix a Mont Blanc – Nice po celý rok

Alpské město Chamonix se nachází na úpatí Mont Blancu, nejvyšší hory v Evropě západně od Kavkazu (Mont Blanc je vysoký 4808 metrů). Existuje mnoho norských lyžařských turistů, kteří cestují v zimě, ale oblast a město jsou také tak pěkné v létě. Chamoix sám nabízí mnoho dobrých možností stravování, příjemné ulice na procházku, mnoho zajímavých obchodů pro ty, kteří chtějí nakupovat, a relaxační atmosféru. Pokud chcete jít do přírody, máte všechny možnosti. Pokud nejste zkušený horolezec, je to Aiguille du Midi, na kterých skončíte, pokud chcete vidět Mont Blanc na bližším místě. Zde se dostanete gondolou asi za 20 minut a pak se dostanete k Alpám z výšky 3777 metrů nad mořem.

  • Z Ženevy je to asi 82 kilometrů do Chamonix, kde většina úseku běží na dálnici. Doba řízení je obvykle 1 hodina. Všimněte si, že podél trasy je mnoho pěkných vesnic, kde může být hezké si odpočinout.

Interlaken – Vklíněný mezi dvěma jezery

Interlaken je oblíbenou destinací pro lidi, kteří chtějí vylézt na švýcarské hory, a také nabízí pěkné výlety lodí na dvou jezerech, mezi kterými se nachází město. Na jezerech si můžete pronajmout veslice, motorové čluny a plachetnice, nebo se připojit k prohlídce jednoho z parů, které tam jezdí. Pokud chcete jít do hor, můžete jet do různých výchozích bodů a parkovišť, vzít vlaky nebo používat nohy. Snad nejlepší horskou túru, ze které si můžete vybrat, je téměř 120 let stará železnice, která vede na Schynige Platte, hřeben Schwarzhornovy hory. Tato jízda vlakem a vlak, který vás zaveze do Jungfraujochu ve výšce 3460 metrů, vám poskytne oslnivý výhled jak na cestu, tak při příjezdu.

  • Existuje několik silnic, které vás z Ženevy do Interlaken, a které jízdy trasy vyplatí závisí na tom, zda chcete jet přímo tam, nebo ne. Nejrychlejší trasa vede přes Lausanne a Bern. Pak jedete asi 215 kilometrů a téměř vše na dálnici. Doba, která trvá asi 2 hodiny a 20 minut.
Interlaken s horou Jungfraujoch v pozadí.
Okouzlující francouzské městečko Annecy s kanály.

Annecy – Francie je nejkrásnější město?

Annecy ve Francii je jedním z nejkrásnějších a okouzlujících malých měst v Evropě. Nachází se jižně od Ženevy, na severním konci jezera, které má stejný název (Lac d’Annecy). Starému městu Vieille Ville dominuje pěkně zrekonstruovaný hrad, středověké budovy, malé kanály a krásné mosty. V tomto městě je skvělé se projít a podívat se na budovy, památky a parky, nemluvě o jídle v mnoha a dobrých restauracích.

  • Vzdálenost od Ženevy do Annecy je pouze 41 kilometrů, z nichž přibližně 32 kilometrů jde na dálnici. Obvykle trvá 30 až 35 minut na disku.
Je pohodlné řídit v Ženevě, ale během dopravní špičky mohou být v centru města dlouhé fronty.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Obecně řečeno, je velmi pohodlné řídit ve Švýcarsku. To platí i v Ženevě, pokud budeme ignorovat dopravní špičku, kdy lidé jdou do práce a z práce. Pak tam jsou často dlouhé fronty ve městě, a to zejména v centru města. Vezměte prosím na vědomí, že zde je mnoho automatických měřičů rychlosti a budete pokutováni, jakmile budete jen 5 kilometrů nad rychlostní limit.

Najít parkování na ulici v centru města je někdy docela obtížné. Většina parkovacích míst je zaneprázdněna brzy ráno a zůstává zaneprázdněna až do pozdních večerních hodin. Místo toho použijte parkovací garáže, které najdete několik v centru města, nebo nechat auto z půjčovny na hotelovém parkovišti. Ženevské centrum není tak velké a můžete se snadno dostat pěšky.

Letiště Ženeva

Letiště

Letiště v Ženevě se nazývá Ženevské letiště, nebo Aéroport International de Genève ve francouzštině. Ve skutečnosti se nachází jak ve Francii, tak ve Švýcarsku, což znamená, že cestující do Francie a z Francie nemusí projít celnicí, pokud opustí budovu terminálu na francouzské straně.

Počet autopůjčoven si můžete vybrat z proto bude také záviset na tom, zda jedete do Francie, nebo do Ženevy ve Švýcarsku. Na francouzském výjezdu na letišti najdete 6 mezinárodních autopůjčoven, zatímco na švýcarské straně najdete 8 společností, včetně Hertz, Avis, Budget a Sixt.

  • Vzdálenost od letiště a do centra Ženevy není větší než 4,5 km a jízda se provádí za 10 minut.