Autopůjčovna Španělsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Autopůjčovna Španělsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu ve Španělsku od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Španělsku prostřednictvím nás.

Španělsko průvodce

Bilutleie Spania
Pronájem auta Španělsko

Španělsko se nachází na Iberském poloostrově v jižní Evropě a hraničí na severu Andorrou a Francií,na jihu směrem k Gibraltaru a Středozemnímu moři a na západě směrem k Portugalsku. Baleárské ostrovy s Mallorkou, Menorkou a Ibizou a Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu jsou také součástí Španělska.

Španělsko je ve 4. 40,5 milionu obyvatel (2010). Země je administrativně rozdělena do 50 regionů. Nejvyšší hora je Teide – který měří 3718 metrů nad mořem.

Hlavním městem Španělska je Madrid, který se nachází uprostřed země na španělské vysoké pláni. Madrid má 6 milionů obyvatel v metropolitní oblasti, a je největší a nejlidnatější město ve Španělsku. Madrid je také administrativním, finančním a kulturním centrem země a důležitým dopravním uzlem.

Obecně řečeno, Španělsko má středomořské klima podél pobřeží na jih a východ, atlantické klima podél pobřeží na severu a kontinentální klima ve vnitrozemí.

Španělsko je známé pro bytí velmi populární turistickou destinací, a přijímá asi 60 milionů návštěvníků ročně. Regiony Katalánska na severovýchodě a Andalusie na jihu, stejně jako ostrovy Atlantského oceánu jsou nejnavštěvovanější turistické oblasti. Španělsko je známé tím, že je oblíbenou destinací pro ty, kteří chtějí dovolenou na slunci a na pláži podél pobřeží, ale země je také známá svou kulturní turistikou.

Hlavním španělským letištěm je Madrid Airport – Barajas, které se nachází mírně mimo centrum hlavního města. Jinak jsou barcelonaské mezinárodní letiště a mezinárodní letiště Palma de Mallorca jedny z nejrušnějších letišť v zemi.

Řízení ve Španělsku

Mnoho dálnic byly postaveny ve Španělsku v posledních desetiletích, a hlavní silnice udržet trvale dobrou kvalitu. To usnadňuje, bezpečné a rychlé dostat mezi největší města a obce. Venkovské silnice jsou také příjemné na jízdu, ale zde byste měli věnovat větší pozornost a opatrnost. Tam může být nenápadné a klikaté zatáčky nebo výšky na mnoha místech, a to zejména na venkovských silnicích, které běží v horských oblastech nebo podél pobřeží.

Děti by měly sedět na zadním sedadle a vždy používat schválené dětské zádržné zařízení, které je přizpůsobeno výšce a hmotnosti dítěte.

Pravidla silničního provozu ve Španělsku

 • Ve Španělsku, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou na autě povinná při snížené denní viditelnosti.
 • Je povinné s denními světly po setmění a v tunelech.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 12 let (nebo méně než 135 cm) by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti by měly sedět na zadním sedadle auta.
Vezměte prosím na vědomí, že minimální rychlost dálnic ve Španělsku je 60 km / h.

Rychlostní limity ve Španělsku

Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h.
 • Silnice: 90 km/h.
 • Dálnice: 120 km/h.

Tyto rychlosti se vztahují na běžné osobní automobily. Autobusy, mopedy, přívěsy, nákladní automobily atd. Jedete také 20 kilometrů/h nad povolenou rychlostí na venkovských silnicích, pokud se chystáte předjet jiné auto, a pokud je auto, kterým jedete, pomalejší rychlostí, než je povoleno.

Vezměte prosím na vědomí, že minimální rychlost dálnic ve Španělsku je 60 km / h. Pokud jedete pomaleji, než je tento na dálnicích, můžete být pokutován.

Alkohol limit ve Španělsku

Ve Španělsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5 l. (0,5 g / l).

Pro řidiče, kteří mají řidičský průkaz po dobu kratší než 2 roky, není řízení povoleno, pokud je hladina alkoholu v krvi vyšší než 0,30.

Doporučená půjčovna aut půjčovna aut

Španělsko je pestrá země, pokud jde o krajinu, kulturu a tradice. Díky tomu je vzrušující pustit se na jízdu, bez ohledu na to, kde ve vaší zemi jste. Pravděpodobnost, že budete mít nezapomenutelný zážitek, je vysoká, v neposlední řadě, pokud máte rádi španělské tradice jídla, krásnou přírodu a příjemné lidi. Zde jsou některé návrhy pro jízdu trasy v různých částech Španělska.

V San Sebastianu a Bilbau najdete mnoho z nejlepších restaurací v celé Evropě.

Města Baskicka

Dvě nejznámější a největší města v Baskicku jsou Bilbao a San Sebastian. Oba jsou vzrušující navštívit v mnoha ohledech, v neposlední řadě, pokud máte zájem o umění, kultury, krásné budovy z různých epoch,a nádherné jídlo tradice. V San Sebastianu a Bilbau najdete mnoho z nejlepších restaurací v celé Evropě. Klima v severní části Španělska je v mnoha ohledech příjemnější než dále na jih. V létě je dost teplo na to, abyste si užili krásné pláže a koupání, ale zároveň dostanete vítr z Atlantského oceánu, což z něj dělá zřídka příliš vysokou teplotu. Kromě středisek a dvou vzrušujících kulturních měst by měla cesta v Baskicku zahrnovat několik zastávek v horských vesnicích a rybářských vesnicích. Samotná jízda je příjemným zážitkem, a to jak kvůli blízkosti moře, tak i blízkosti hor. Madrid, Barcelona, Toulouse a Bordeaux jsou dobrým výchozím bodem pro cestu objevů v Baskicku, jen pár hodin jízdy do San Sebastianu.

Pronájmy v domácnostech v Andausii

Andalusie je nejjižnější z regionů Španělska, a také zahrnuje Costa del Sol. Na domácím trhu v regionu je mnoho krásných a větších měst, včetně hlavního města Sevilla, Granada a Cordoba. Region je také domovem pro některé z nejúžasnějších vesnic ve Španělsku. Mezi nejkrásnější patří vesnice Úbeda, Baeza, Ronda, Montefrío, Zahara de la Sierra, Arcos de la Frontera a Genalguacil. V této oblasti můžete řídit týdny a vždy přijít na jedinečné a vzrušující místo. Architektura Andalusie je převážně středověká, ale najdete zde mnoho pevností, hradů, radnic, náboženských budov a dalších z dob, kdy zde vládli Maurové a Římané. Je poměrně snadné se dostat mezi místy Andalusie na dobrých dálnicích, ale měli byste zvážit upřednostní venkovské silnice. Tam můžete jet tiše a zároveň se těšit na krásnou krajinu. Podél malých silnic projíždějí krásné vinice a malá města, která stojí za to zastavit se na občerstvení nebo něco studeného k pití.

Najdete zde spoustu skvělé architektury v Andaucii, zde ze Sevilly.

Římský amfiteátr v Tarragoně.

Z Barcelony do Valencie

Barcelona do Valencie jsou dvě z nejpopulárnějších a vzrušujících velkých měst ve Španělsku. Úsek podél pobřeží mezi městy je ideální pro jízdu, pokud navštívíte tuto část země. Jednou z nejlepších zastávek na trase je Tarragona, která je asi 100 kilometrů jižně od Barcelony. Společnost Tarragona, založená před více než 2 500 lety, byla dlouho jedním z nejdůležitějších obchodních míst v regionu. Je známý pro své mnoho archeologických vykopávek, římských chrámů, akvaduktů, amfiteátrů, cirkusů a pevností, stejně jako nádherné náboženské stavby z různých epoch. Podél trasy je také řada krásných rybářských vesnic a přímořských letovisek s příjemnými plážemi. Na několika místech projíždíte kolem jedinečných přírodních parků,včetně malého pohoří Serra del Montsia a mokřadů Delta de l’Ebre. Ta je jednou z nejvíce ptáků bohatých přírodních oblastí v Evropě, a můžete vidět plameňáci a vzácné ibis ptáků zde, mimo jiné.

Costa del Sol a Gibraltar

Slavné španělské slunné pobřeží vede mezi dvěma menšími pobřežními oblastmi zvanými Costa de la Luz a Costa Tropical. V této oblasti jsou slavná letoviska, včetně Malagy, Marbelly, Estepony, Torremolinos, Fuengirola a San Pedro de Alcantara. Tam je spousta vzrušující vidět a zkušenosti, které má co do činění s historií regionu, ale letní život je pravděpodobně největší drawcard v Costa del Sol. Zde můžete jet z jedné krásné pláže na další, jíst dobré mořské plody v přístavu,podívat se na působivé jachty a nakupovat v elegantních obchodech. Pokud vás město unaví, můžete si prohlédnout mnoho historických památek nebo se vydat na zajížďku do horských vesnic ve vnitrozemí Andalusie. Zvažte také zastavení v Gibraltaru na dalekém jihu costa del Sol. Britské teritorium je jedinečným pozemkem, kde jsou památky a zážitky téměř v souladu.

Costa del Sol primárně přitahuje turisty pro dovolenou na pláži.

Katedrála Santiago de Compostela, město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Galicie na severozápadě

Galicie je region nacházející se v dalekém severozápadě Španělska, kde se Atlantský oceán setkává s Biskajským zálivem. Tato oblast má dlouhou a vzrušující historii. Na mnoha místech najdete ruiny a stopy různých kultur, které zde vládly, včetně Římanů, Maurů, Viziggotů a Keltů. Mnoho z větších měst v Galicii mají jedinečnou atmosféru, a kultura může být vnímána jako zcela odlišné než ve zbytku Španělska. Nejznámějším z těchto měst je Santiago de Compostela, které je od roku 1985 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je mimořádně krásné, s římskou, gotickou a barokní architekturou. V Galicii najdete také krásná malá města doma, a ještě krásnější rybářské vesnice na pobřeží. Podél pobřeží je také řada krásných pláží a krásných majáků, zatímco na domácím trhu najdete klidné lesy s bohatou divokou přírodou. Cesta přes tento region je snadno realizovatelné, pokud začnete ve městech, jako je Bilbao, Madrid nebo Valladolid.

Firmy si můžete pronajmout auto z ve Španělsku

Ve městech, ostrovech, střediscích a letištích Ve Španělsku najdete vždy největší a mezinárodně známé autopůjčovny, jako jsou Avis, Hertz, Sixt, Enterprise, Europcar a budget. Existuje také řada národních a místních společností, které nabízejí pronájem automobilu v této zemi. Centauro a Španělsko Auto patří mezi největší národní hráče, zatímco v malých městech a ostrovech najdete společnosti, které působí pouze v malé oblasti.

7 často kladené otázky týkající se pronájem automobilu ve Španělsku

Potřebuji při pronájmu auta ve Španělsku pojištění?

Požadované pojištění (kasko a pojištění odpovědnosti) je zahrnuto v ceně, kterou jste citovali při pronájmu auta přes GoAutos. Většina lidí nebude potřebovat další pojištění nad rámec tohoto. Výjimka, kterou byste měli zvážit, je odpočitatelné pojištění, které doporučuje mimo jiné Rada spotřebitelů. Odpočitatelné pojištění je poskytováno zdarma v některých typech kreditních karet a mnoho cestovních pojistek to zahrnuje.

Jaký typ vozu se nejlépe hodí ve Španělsku?

V zemích, jako je Španělsko a Portugalsko, je často horké po celý rok. Pokud jste citliví na teplo, doporučujeme, aby auto mělo klimatizaci, která funguje adekvátně. Kromě toho většina lidí nepotřebuje žádný speciální typ auta, jako jsou SUV nebo auta s pohonem všech kol.

Mohu si pronajmout auto ve Španělsku a doručit ho například v Portugalsku?

Jednosměrné pronájmy jsou akceptovány většinou autopůjčoven jak při vyzvednutí a doručení, jsou domácí i zahraniční. Obvykle se vyžaduje, aby společnost má kanceláře na obou místech. Pro doručení v jiné zemi je také nutné, aby země, do které dodáváte, byla členem spolupráce EU a EHP. Obvykle musíte zaplatit jednosměrný poplatek za pronájem a poplatek bude obvykle vyšší, pokud existují dvě různé země. Vzdálenost může mít také co říct. Vždy se zeptejte autopůjčovny předem.

Mohu nyní řídit své pronajaté auto na Gibraltar, když Velká Británie není členem EU?

To je obvykle žádný problém, aby vaše auto z půjčovny do Gibraltaru nyní jste ve Španělsku, ale zeptejte se autopůjčovny předem. Zvažte parkování mimo území stejně (sotva potřebujete auto se dostat kolem Gibraltaru). Vzhledem k tomu, Gibraltar je britský, auta jezdí na pravé straně silnice, něco, co ne každý je zvyklý.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta ve Španělsku?

Ve většině případů, osoba, která pronajímá a bude řídit auto, musí být alespoň 21 let. Několik autopůjčoven má věkovou hranici 23 let. Některé kategorie pronajatých vozů mohou mít také vyšší věkovou hranici než 21 let (luxusní vozy). Řidiči a nájemníci ve věku od 21 do 25 let musí obvykle platit příplatek ve výši přibližně 10 až 20 Euro za den.

Je to běžné u mýtných stánků ve Španělsku?

Většina silnic ve Španělsku je zcela bez mýtných stánků, zatímco asi 20% je zdaněno. Většina silnic s mýtnými stanicemi se nachází v Katalánsku. Ceny jsou relativně nízké stejně a vy byste jen stěží zachránit něco tím, že se snaží vyhnout tyto úseky silnice. V případě, že je účtován poplatek, jsou akceptovány jak v hotovosti, tak kreditní kartou.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut ve Španělsku?

Číslo tísňového volání ve Španělsku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Nb! Podél všech dálnic ve Španělsku najdete tísňová volání pro každé 2. kilometrů a připojte vás ke stejnému centru jako 112.

Druhé číslo:

 • Policie – 091 nebo 092 (nejbližší policejní stanice)

Destinací