Autopůjčovna Tenerife

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Tenerife

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu na Tenerife od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Tenerife přes nás.

Tenerife Průvodce

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů, a také ten s nejvyšším počtem obyvatel. Stejně jako na ostatních ostrovech souostroví Makaronesia, Tenerife byl nejprve obýván domorodé Los Guanches, lidé, kteří přišli přes moře ze severní Afriky. Po dobytí Římanů i Maurů převzal španělský dobyvatel panství na počátku 15.

Dnes, Tenerife je jedním z největších turistických destinací ve Španělsku a ostrov vítá více než 5 milionů návštěvníků každý rok. To je také hlavní průmysl ostrova, následovaný zemědělstvím a rybolovem. Klima na Tenerife je obzvláště výhodné pěstovat banány, kukuřici, cibuli, rajčata, hrozny a tabák zde.

Na Kanárských ostrovech jsou po celý rok příjemné teploty, což z souostroví činí oblíbenou turistickou destinaci jak v zimě, tak v létě. Většina lidí cestuje do jednoho z mnoha a typických letovisek, ale na Tenerife najdete také poměrně velká města, včetně Santa Cruz de Tenerife (188 000 obyvatel) a San Cristobal de La Laguna (129 000 obyvatel). Existuje také mnoho příjemných a malých rybářských vesnic na ostrově, které jsou oblíbené k návštěvě.

Tenerife každoročně přivítá více než 5 milionů návštěvníků, což je také hlavní průmysl ostrova,

Atrakcí

Střediska a větší města mají obvykle dobré nákupní příležitosti a poměrně živou restauraci a noční život. Mnoho z nejlepších nočních klubů a barů najdete v Playa de las Américas, v Puerto de la Cruz, v Los Cristianos a v Costa Adeje, stejně jako v největších městech. Jídlo v restauracích je typicky španělské, ale nejlépe s místním twistem. Čerstvé a jemné mořské plody se podávají všude na ostrově.

Mezi hlavní památky Tenerife patří mnoho památek, jako je katedrála San Cristobal de La Laguna, pevnost v obci San Andrés a Torres de Santa Cruz, který je nejvyšším mrakodrapem Španělska. Na ostrově je také několik vzrušujících archeologických vykopávek.

Existuje několik krásných přírodních oblastí na Tenerife, a téměř polovina krajiny ostrova je chráněna a prohlášena za národní park.

V playa de las Américas najdete mnoho nejlepších nočních klubů a barů.

Prozkoumejte Tenerife s pronájmem vozu

Ačkoli Tenerife je poměrně malý ostrov, mít pronájem auta zde je jasnou výhodou. Ti, kteří jen zůstávají v blízkosti hotelu a často na stejné pláži, přicházejí o spoustu vzrušujících věcí. Ostrov má mnoho krásných malých rybářských vesnic, které by měly být navštíveny, a také nabízí jedinečné přírodní zážitky. Níže jsou uvedeny některé návrhy na nejoblíbenější jízdy.

Vzdálenosti a doba jízdy v Tenerife

V této příručce nezahrnujeme vzdálenosti a dobu jízdy pro navrhované výlety. Vzdálenosti bude záviset na tom, kde začnete svou cestu tak jako tak. Nicméně, nikdy sedět v autě na Tenerife na dlouhou dobu. Například trvá sotva 40 minut, než se dostanete autem z letiště na jihu (Jižní letiště Tenerife) do Santa Cruz de Tenerife až na severní konec ostrova. Řízení celého kola kolem Tenerife je nepravděpodobné, že by trvalo déle než mezi 2,5 a 3 hodinami.

Teide – velká sopka hora uprostřed Tenerife na monstrózní 3718 metrů nad mořem.

Pico del Teide – Udělejte si výlet na vrchol Španělska

Teide je název velké sopečné hory uprostřed Tenerife. Vrchol hory je neuvěřitelných 3718 metrů nad mořem, což je nejvyšší bod ve Španělsku. Celosvětově je Teide považován za třetí nejvyšší sopku. Sopka je také považována za aktivní, ale poslední erupce byla před více než 100 lety (1909). Teide a národní park, který obklopuje hory jsou nyní národní park, a jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Když jste na Tenerife, měli byste si dopřát buď centrum na úpatí hory, nebo až na vyhlídkovou plošinu poblíž vrcholu. Můžete jít tam, což vám bude trvat asi 5 hodin, nebo vzít lanovku. Lanovka je nejoblíbenější volbou a netrvá déle než 8-9 minut.

Ve městě Güímar je sbírka pyramid, postavených z lávového kamene.

Pirámides de Güímar – Prohlédněte si pyramidy na Tenerife

V městečku Güímar na východním pobřeží Tenerife najdete zvláštní jev, pokud jde o budování umění. V tom, co je nyní považováno za etnografický park, je sbírka pyramid, postavených z lávového kamene, které najdete všude na sopečném ostrově. Původně jich bylo 9, ale dodnes jich zůstalo jen 6. Existuje několik teorií o tom, proč byly pyramidy postaveny. Jeden z nich naznačuje, že pyramidy jsou náhodným vedlejším produktem běžné činnosti na farmách v této oblasti, zatímco jiný naznačuje, že tento jev je spojen s podobnými jevy, které najdete mimo jiné na Sicílii,v Mexiku a v Peru. Ať už je pravda jakákoliv, Pirámides de Güímar stojí za návštěvu, když jste na Tenerife. V parku najdete také muzeum,hlediště a některé krásné botanické zahrady na procházku.

Siam Park – jeden z největších vodních parků v Evropě

Siam Park je 10minutový vodní park na pobřeží Costa Adeje na jižním cípu Tenerife. Park je jedním z nejpropracovanějších v Evropě a byl slavnostně otevřen samotnou princeznou Thajska. Siam je známý jako starý název Thajska. Kromě nekonečných příležitostí ke koupání je v parku asi 15 různých atrakcí. Některé z nich jsou určeny pro děti, zatímco jiné jsou vhodné, aby vám trochu adrenalinu. Jak se dalo očekávat, celý park téma souvisí s Thajskem. Celkem je zde 25 budov, z nichž většina jsou restaurace a kavárny, které jsou replikami typických domů, které najdete ve starověkém Siamu. Vodní park je otevřen po celý rok, takže je ideálním místem k ochlazení, když Atlantský oceán a pláže Tenerife nelákají.

Candelaria – Významná část historie Kanárských ostrovů

Městečko Candelaria se nachází na východním pobřeží ostrova, jižně od Santa Cruz de Tenerife. Město je především náboženským centrem celého ostrova. V bazilice candelarias je postava Madonny, která je zastávkou na pouti, která vede po celém Tenerife, a město je v této souvislosti místem každoroční fiesty. Madonna postava je řekl, aby byly nalezeny Guanchefolk. Jednalo se o urny na ostrově žijící na Tenerife, když španělští dobyvatelé převzali Kanárské ostrovy v 15. Dobyvatelé interpretovali postavu, že představuje madonu, a postavili malou poustevnu, aby postavu umístili dovnitř. Hermitage byla později přeměněna na baziliku, která tam dnes stojí. Candelaria je oblíbená malá rybářská vesnice mezi těmi, kteří navštíví Tenerife i pro své vynikající restaurace. Okolí je také skvělý terén pro procházky. Mimo jiné projdete několika prehistorickými jeskyněmi, kde urny pohřbívají a mumifikují své zesnulé.

V bazilice candelarias je postava Madonny, která je zastávkou na pouti, která vede po celém Tenerife
Písek v Tejitě je smíšený sopečný popel.

Playa de El Médano a Playa de la Tejita

Tyto dvě pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v Tenerife, a jsou blízko sebe. Pláže jsou odděleny mysem, kde se nachází La Montaña Roja, malá sopečná hora, která je jednou z turistických atrakcí ostrova. Pláž Tejita je místem, kde se můžete usadit, pokud chcete plavat a opalovat se v krásném prostředí. Písek je zde smíšený sopečný popela je měkký a pohodlný. El Médano Beach je oblíbený u těch, kteří rádi zůstávají aktivní, když jsou na okraji vody. I zde je měkký a příjemný písek, ale pláž má více vln a větru než Tejita. To je důvod, proč uvidíte spoustu pomazánek, jako je windsurfer a kiting v El Médano. Jméno je mimochodem, stejně jako rybářská vesnice, u které se nachází pláž. Tam najdete příjemnou atmosféru a mnoho dobrých restaurací.

Parkování na Tenerife

Ve městech Tenerife, můžete parkovat zdarma v ulicích na většině míst, ale obvykle pouze na označených místech. Žluté čáry a bílé čáry znamenají, že budete pokutováni, pokud tam necháte auto. V nejhorším případě je auto odtaženo. Modré čáry znamenají, že je k dispozici časované parkoviště a musíte zaplatit poplatek.

Nejlepším řešením ve městech je obvykle používat parkovací zařízení, nebo parkovací místa spojená s hotely. Musíte zaplatit poplatek, ale na Tenerife jsou ceny za parkování nízké ve srovnání s většinou Evropy.

Doprava v Tenerife

Jízda v malých městech a městech Tenerife je snadná a tam obvykle nejsou dlouhé fronty. Mimo města jsou silnice obecně v dobrém stavu. Na západní straně ostrova je dálnice z Las Machas, dolů k jižnímu cípu ostrova a až do Santa Cruz de Tenerife na severní straně ostrova. Odtud je dálnice až na severní stranu ostrova a dále podél pobřeží do Los Realejos. Je to většinou jen tehdy, když jedete mimo hlavní dopravní tepny a do měst, že budete muset řídit poněkud nižší venkovské silnice.

Nezapomeňte, že ve Španělsku, včetně Kanárských ostrovů, můžete být pokutováni za jízdu s nahým trupem (a spodním tělem). I když je horko a právě jste přišli z pláže, oblíkněte si košili nebo podobně! Měli byste se také vyhnout akci, která by vás mohla rozptýlit při jízdě. Například, můžete být uložena pokuta, pokud budete jíst nebo pít, zatímco motor běží.

Jízda v malých městech a městech Tenerife je snadná a tam obvykle nejsou dlouhé fronty. Mimo města jsou silnice obecně v dobrém stavu.

Letiště

Existují dvě letiště v Tenerife, které zpracovávají mezinárodní lety. Největší se nachází na jižním pobřeží ostrova, a proto se nazývá Tenerife South Airport, nebo Aeropuerto de Tenerife Sur ve španělštině. Název Letiště Reina Sofía se také používá místně. Zde je obsluha přibližně 11 milionů cestujících ročně. Letiště je tedy druhé největší na Kanárských ostrovech, po letišti Gran Canaria. Tam jsou pravidelné lety zde po celý rok z většiny velkých měst v Evropě. Kromě toho je v nejrušnějších sezónách mimořádně vysoký provoz, zejména charterové lety.

Nejmenší, Tenerife North Airport,se přirozeně nachází v severní části ostrova a hned vedle města San Cristóbal de La Laguna. Ročně je obsluhováno přibližně 3,7 milionu cestujících. Z tohoto letiště jsou lety interně mezi Kanárskými ostrovy a do řady španělských a evropských měst.

Největší letiště v Tenerife se nachází na jižním pobřeží, a proto se nazývá Tenerife Jižní letiště.

Půjčovna aut na Tenerife South Airport

Na tenerife jižní letiště, autopůjčovny mají dvě oblasti. Některé mají své pulty v přízemí v příletové hale a některé mají své stoly v hale ve výše uvedeném patře. V současné době jsou společnostmi Hertz, Europcar, Sixt, Goldcar, Interrent, TopCar, Cicar a Auto Reisen. Všechny pronajaté vozy jsou zaparkované ve vyhrazeném prostoru, v blízkosti budovy terminálu.

Půjčovna aut na Tenerife North Airport

Toto letiště je malé a jasné, a najdete všechny přepážky autopůjčovny v příletové hale. Od dnešního dne jsou na letišti Tenerife North k dispozici Cicar, Auto Reisen, Europcar, Goldcar, Budget, Hertz a Avis.