Autopůjčovna Itálie

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Itálie

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Itálie od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Itálii přes nás.

Itálie průvodce

Bilutleie Italia
Pronájem auta Itálie

Itálie se nachází na dalekém jihu Evropy a má společnou hranici s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem na východě. V rámci italských hranic jsou malé státy San Marino a Vatikán. Itálie je jednou z původních zemí EU. Země se rozkládá na ploše něco málo přes 300 000 km2 a má populaci necelých 60 milionů (2010).

Itálie se skládá převážně z Apeninského poloostrova, velkého poloostrova ve Středozemním moři, stejně jako dvou hlavních ostrovů Sicílie a Sardinie. Na severovýchodě leží Jaderské moře, v jihovýchodním Kynickém moři, na jihozápadě Tyrhénského moře a na severozápadě Ligurského moře.

Hlavním městem Itálie je Řím, který má přibližně 2,7 milionu obyvatel. Dalšími významnými a oblíbenými městy jsou Milán, Florencie, Benátky, Neapol a Palermo.

Atrakcí

V Itálii je spousta hor. Podél poloostrova – od jihu k severu – se pohoří Apeniny táhne až do Alp, kde se nacházejí jedny z nejvyšších evropských hor. Také je uvedeno, musí „spící“ sopka Mount Vesuv u Neapole a aktivní Etna na Sicílii. V opačném případě je půda protnuta několika dlouhými řekami, mimo jiné. Po (což je důležité pro úrodnou Po Plain na severu), arno a tiberen (který protéká Římem).

Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických zemí Evropy díky své bohaté historii, mnoha kulturním pokladům a světově proslulé kultuře potravin a vína. Země má několik dochovaných starověkých památek (mimo jiné). vyhloubená města Pompeje Herculanum nedaleko Neapole– a celé staré centrum hlavního města Říma je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Největším a nejrušnějším italským letištěm je Mezinárodní letiště Fiumicio („Leonardo da Vinci“) mimo Řím. Dalšími významnými mezinárodními letišti jsou letiště Milán – Malpensa a Letiště Napoli – Copodichino.

Řízení v Itálii

Kvalita silnic v Itálii je pestrá, ale z větší části silniční síť udržuje vysoký standard. Tam jsou dálnice mezi největšími městy, a po celé většině země. Venkovské silnice a pobřežní silnice mohou být poněkud náročné, částečně proto, že často jezdí v kopcovitém terénu a silnice mohou být docela klikaté. Provoz na silnicích není tak na rozdíl od toho, co najdete v zemích, jako je Francie, Německo a Španělsko.

V tunelech je povinné s denními světly.

Pravidla silničního provozu v Itálii

 • V Itálii, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě mimo města a sníženou denní viditelností.
 • Je povinné s denními světly po setmění a v tunelech.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 3 let musí vždy používat schválené vybavení pro dětskou sedačku/dětský zádržný systém, které je vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti starší 3 let, ale mladší 150 cm, by měly být ve schválené dětské sedačce/dětském zádržném zařízení nebo by měly používat posilovač.

Rychlostní limity v Itálii

V Itálii je důležité sledovat značky. Rozdíl je mezi dálnicemi v odkřižujících oblastech a městskými oblastmi. Kromě toho jsou hranice na dálnicích sníženy srážkami. Nezapomeňte také, že rychlostní limity v obytných oblastech lze nastavit na 30 kilometrů / h. Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Venkovské silnice: 90 km/h
 • Čtyřproudé silnice v městských oblastech (typ C): 110 km/h (90 km/h při zhoršené viditelnosti)
 • Dálnice (typ A): 130 km/h (110 km/h při zhoršené viditelnosti)
Rychlostní limity ve městech jsou 50 km/h.

Alkohol limit v Itálii

V Itálii není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,5, budete pokutováni a zabaveni řidičským průkazem. Velikost pokuty a délka konfiskace vašeho řidičského průkazu závisí na tom, jak vysoká je hladina alkoholu, přesáhne 0,50.

Doporučená půjčovna aut

Itálie je velmi rozmanitá země, aby prozkoumala s půjčovnou aut, zejména pokud jde o zeměpisné podmínky. Na severu najdete Alpy a krásné horské vesnice, údolí s vinicemi, slavná jezera a poněkud jinou kulturu, než se setkáte na dalekém jihu země. Pokud se zastavíte na ostrovech, jako je Sicílie a Sardinie, může se téměř zdát, že jste v úplně jiné zemi. Společné pro většinu regionů Itálie je, že krajiny jsou obvykle velmi krásné, jídlo tradice nádherné, architektura oslňující, a to je blízko mezi nezapomenutelné zážitky.

Laga di Como patří mezi nejznámější jezera v zemi.

Italská jezera

Dovolená v severní Itálii může být nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří zkoumají slavná jezera v regionu. Nejznámější jsou Lago di Garda a Lago di Como. Kolem obou jezer jsou krásná malá města v řadě, obklopená jedinečnou scenérií. Mnoho měst je známé svou architekturou, velkými zahradami, památkami a příjemnou atmosférou. Je možné jezdit kolem jezer za jeden den, ale dostanete mnohem více z cesty, pokud budete mít jednu nebo více nocí. Pokud chcete zažít podobná místa, která nepřitahují tolik turistů, zvažte jízdu kolem jednoho z dalších jezer. Lago Maggiore, Lago di Lugano, Lago d’Orta, Lago di Varese a Lago d’Iseo nabízejí mnoho stejných, pokud jde o malebná malá města, dobré jídlo, možnosti koupání a tak dále, ale lze je popsat jako klidnější a klidnější.

Styl se hodí s jeho zkroucené vlásenky ohyby a s krásným výhledem na Alpy.

Ortlerské Alpy

Tato část Alp se nachází ve třech provinciích Sondrio, Trentino a Jižní Tyrolsko. Tato oblast je jednou z nejkrásnějších v Itálii a je ideální pro pronájem aut z měst, jako je Milán, Bergamo a Benátky. Vrcholem cesty je horský průsmyk s názvem Stilfspasset (také nazývaný Průsmyk Stelvio). Tam jste na monstrózní 2757 metrů nad mořem, s krásným výhledem na Alpy. Na obou stranách průsmyku vedou stísněné ohyby vlásenky nahoru a dolů po úbočí. Jak se tam dostanete, závisí na tom, kde začnete svou cestu a co zažijete na cestě. Například, můžete jet přes Lago di Garda do horolezectví města Bolzano, a přes krásné údolí, kde řeka Adige teče. Bez ohledu na to, na kterém konci začnete, projdete řadou krásných horských vesnic s hotely, restauracemi a památkami. Vezměte prosím na vědomí, že StilfsPasset je v zimě uzavřen pro auta.

Toskánsko

Mnozí věří, že oblast Toskánska je nejromantičtější a nejkrásnější region Itálie. Tato oblast poskytuje velmi pestrou a vzrušující škálu jízdních tras. Toskánsko je také centrálně umístěné v zemi a je dosaženo během několika hodin z měst, jako je Řím, Milán, Bergamo, Turín a Benátky. V Toskánsku je téměř příliš mnoho dobra a není snadné upřednostňovat, co se dostane, když jste tam. Většina lidí jezdí do krásných měst Pisa,Florencie a Siena, kde nádherné architektury, umění, kultury a historie jsou klíčovými slovy pro zážitky. Mnozí také navštívit region Chianti, známý pro své vinice, krásné vesnice a fascinující krajiny. Pobřeží Toskánska má také mnoho krásných oblastí, a možná zejména provincie Versilia se nachází v severozápadním rohu regionu. Najdete zde několik starověkých rybářských vesnic, krásné plážea některé z nejlepších italských letovisek.

Krásná krajina v Toskánsku, nejromantičtějším a nejkrásnějším regionu Itálie.

Řada krásných malých měst podél pobřeží Amalfi je domovem jedinečné architektury.

Pobřeží Amalfi

Costiera amalfitana je pobřežní oblast v provincii Salerno v jižní Itálii. Oblast se stala obzvláště oblíbenou u návštěvníků, kteří mají rádi umění, kulturu a historii. Podél pobřeží Amalfi je řada krásných malých městs jedinečnou architekturou a v několika z nich najdete ruiny z římské éry a slavné církevní budovy. To vedlo k seznamu světového dědictví UNESCO zapsané na seznamu zapsanýchna seznamu zapsaných na seznamu unesco. Pobřeží Amalfi je také známé pro své potravinové tradice a velmi dobré restaurace. Město Neapol je dobrým výchozím bodem pro jízdu. Pak se také podíváte na horu Vesuv a Pompeje, než se vydáte několik kilometrů do krásných malých měst. Úsek, který vede podél pobřeží Amalfi, není dlouhý více než 50 kilometrů a po celé trase získáte krásný výhled na moře.

Sicílie je obzvláště známá pro své mnoho a rozmanité památky

Sicílie

Sicílie je nádherně krásný ostrov prozkoumat s půjčovnou aut. Zde najdete obě hlavní města, jako je Palermo, Catania a Siracusa, a některé z nejkrásnějších rybářských vesnic a horských vesnic v Itálii. Ostrov je obzvláště známý pro své mnoho a rozmanité památky. Existuje mnoho míst s archeologickými vykopávkami, zříceninami a architekturou od starověkých Řeků, z římské éry a od doby, kdy na ostrově vládli Maurové. V několika městech dominují krásné domy, kostely, katedrály, pevnosti a hrady ze středověku. Řešení všeho na Sicílii může vyžadovat několik měsíců, ale stále můžete zažít hodně sami za pár dní. Na hlavních úsecích jsou dobré dálnice a provoz na ostrově obvykle není odstrašující.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Itálii

Velké mezinárodní společnosti, jako jsou Hertz, Sixt, Budget, Europcar, Avis, Thrifty, National, Enterprise a další, lze nalézt všude v Itálii. Jedná se o společnost, která má pronájem automobilů prakticky na všech letištích, známých přímořských letoviscích a ve všech velkých a středních městech. Obvykle jsou také zastoupeny na menších místech, kde turisté často cestují. V Itálii existuje také řada národních společností zabývajících se pronájmem automobilů, jako je Maggiore a Primerent. Mnohé z nich jsou regionální, a proto zastoupeny pouze v určitých oblastech, jako je Olbia Autopůjčovna na Sardinii, nebo Sicílie Autem na Sicílii.

Mnoho známých autopůjčoven je zastoupeno v několika slavných italských turistických městech.

7 často kladené otázky týkající se pronájem automobilu v Itálie

Co mám dělat s pronajatým autem, pokud se můj hotel nachází v zóně ZTL?

Chcete-li řídit v rámci zóny ZTL v italském městě, musíte mít samostatné povolení. Pokud se hotel nachází v zóně a můžete tam zaparkovat, obvykle se to vyřeší tak, že se na hotel obrátíte předem. Hotelový personál vám poté pomůže získat povolení. Připravte si registrační číslo vozidla a uveďte čas příjezdu a odjezdu.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Itálii?

Nejčastější věková hranice pro získání pronájem auta v Itálii je 21 let. Nicméně, tam jsou některé společnosti, které pronajímají auta pro osoby, které jsou jen 18 let. Ve všech případech musíte mít řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. Řidičům mladším 25 let se obvykle účtuje příplatek. To platí i pro další ovladače.

Jaký typ auta bych měl pronajmout v Itálie?

Pokud se chystáte řídit v Alpách nebo jiných horských oblastech v zimě, většina lidí bude dělat to s pravidelným osobním autem. Pokud se chystáte do oblastí se sněžením a strmými stoupáními, suv nebo jiné auto s pohonem všech kol může být lepším řešením. Nejdůležitější je, že si vyberete pronájem auta, které vám dává dostatek prostoru a že zajišťuje bezpečnost a pohodlí.

Mohu se zastavit v jedné ze sousedních zemí s pronajatým autem?

Je populární výlety do zejména sousedních zemí Itálie se nachází v Alpách, a, mimo jiné, Francie a Slovinsko. To je akceptováno prakticky jakoukoli autopůjčovnou, ale mohou účtovat malý poplatek. Vždy se zeptejte předem.

Mohu si pronajmout auto na italské pevnině a cestovat na jeden z ostrovů?

Některé autopůjčovny nedávají povolení, aby vaše vozidlo na trajekty, a to může také záviset na kategorii auta si pronajmete. Možná budete také muset čerpat další pojištění, aby vaše auto na trajektu. To může být použitelné, pokud chcete vzít trajekt z pevniny, například, Capri, Sardinie a Sicílie. Vždy se zeptejte předem.

Je to běžné u mýtných stánků v Itálii?

Dálnice v Itálii jsou často zpoplatněny mýtnými budkami. K dispozici je také několik tunelů, které účtují poplatek. Většina turistů s pronajatým autem platí buď v hotovosti nebo kartou. Některé autopůjčovny nabízejí elektronické čipy (TelePass), které vám umožní projet přímo přes mýtné stanice na vlastní pruhy. Můžete si také koupit předplacené karty (Viacard) na většině čerpacích stanic, stejně jako některé tabákové kiosky a banky.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Itálii?

Číslo tísňového volání v Itálii pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 113
 • Hasičský sbor – 115
 • Lékařská pomoc – 118
 • Silniční asistence – 116

Destinací