Autopůjčovna Bologna

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Boloňské

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Bologna od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Bologna přes nás.

Boloňský průvodce

Bilutleie Bologna
Bologna Půjčovna aut

Bologna je hlavním městem italského regionu Emilia-Romagna,severně od pohoří Apeniny. Kolem města – které má kolem 375.000 obyvatel (2010) – je úrodná rovina krajina. Bologna je často označována jménem domácího mazlíčka „La dotta“ (učenec), protože městská univerzita je jednou z nejstarších v Evropě (založená v roce 1119). Jiní nazývají město „La grassa“ (tuk) kvůli slavné boloňské kuchyni.

Původní název byl Felsina, a město je uvedeno jako římská kolonie již v roce 189 př. Kr.

Atrakcí

Dobře zachovalé historické městské prostředí je hlavní atrakcí Boloně. Dominují mu dva velké otevřené prostory (Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno), stejně jako několik kostelů a paláců. Na náměstí Piazza del Nettuno stojí slavná Neptunova fontána z poloviny 16. Na dalším boloňském náměstí, Piazza di Porta Ravenna, jsou dvě věže z 12.

Budovy, které stojí za návštěvu, jsou Palazzo Comunale (radnice) a Palazzo del Podestà – oba středověké – stejně jako některé z mnoha nádherných kostelů. Mezi nimi je třeba zmínit konkrétně dva: katedrálu San Pietro a gotické San Petronio. Ten má nádherný vstupní portál od sochaře Jacopo della Quercia. Tento kostel je také známý pro papeže korunovat císaře Karla 5. v roce 1530.

Bologna je známá svým historickým městským prostředím – zde z náměstí Piazza Maggiore.

Prozkoumejte Bologna s pronájmem vozu

Přestože Bologna může být vzrušující malé město, většina lidí sem cestovat, protože město je dobrým výchozím bodem pro cestování po celém regionu. Bologna je centrálně umístěná, v dosahu měst, jako je Milán, Benátky, Florencie a Rimini,a také místa jako Lago di Garda. Díky půjčení auta z letiště v Bologni se za pouhou hodinu nebo dvě dostanete do mnoha nejoblíbenějších italských měst.

Starobylé město Modena má několik nádherných budov.

Modena – Útulné město pro potravinářské památky

Modena je starobylé město a oblast byla osídlena již v době železné. Cesta sem je určitě doporučit, zvláště pokud máte zájem o historii, kulturu, krásné budovy a dobré jídlo. Město je známé mimo jiné svými potravinářskými tradicemi a příjemnými restauracemi, produkty, jako je aceto balsamico tradizionale, festivaly na náměstích, dobré nákupní příležitosti (zejména móda) a skutečnost, že se zde narodili a vyrostli jak Luciano Pavarotti, tak Enzo Ferrari.

  • Z Boloně do Modeny to není více než 44 kilometrů. Pokud jedete po dálnici většinu úseku, budete trvat asi 50 minut.

Florencie – Kulturní centrum Itálie

Florencie je obvykle na plánu většiny lidí, kteří navštíví region Bologna. Jedná se o jedno z nejkrásnějších středověkých měst na světěa historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Florencie je hlavním městem Itálie, odtud pochází mnoho z nejslavnějších umělců v zemi, a miliony turistů cestovat každý rok zažít perlu Toskánska. Měli byste vyčlenit více než jeden den, abyste dohnali vše, co Florencie nabízí.

  • Je to asi 105 kilometrů od Boloně do Florencie a většina jízdy vede po dálnici. Při pravidelném provozu trvá cesta asi 1 hodinu a 20 minut. V oblasti kolem Florencie a podél trasy z Boloně je mnoho útulných vesnic a vinic, které mohou stát za zastávku.
Florencie – zde vidíte Duomo Santa Maria Del Fiore.
Riminiho pláž je dlouhá 15 kilometrů.

Rimini – Jedno z největších přímořských letovisek v Evropě

Riminiho pláž je dlouhá 15 kilometrů a má až k oku zlatý písek. Město je také velmi staré, založené Římany již v roce 268 před naší érou. Zde najdete dokonalou kombinaci vzrušujícího městského života a pohodlných pláží. Staré centrum města nabízí architekturu z mnoha různých epoch,památek všude, dobré restaurace, dobré nákupy a mnoho dalšího. Pokud jste na autopůjčovně v Itálii v létě, výlet by měl zastavit rimini.

  • Je to asi 120 kilometrů mezi Boloňou a Rimini a prakticky celá cesta půjde na dálnici. Bez zastavení bude cesta trvat asi 1 hodinu a 20 minut.
San Marino je nejstarší republikou na světě.

San Marino – mini-putt stát, který zažijete za den

Malá republika San Marino je jedním z nejmenších států na světě, s populací pouze 33 tisíc obyvatel. V Evropě jsou menší pouze Vatikán a Monako. To je také nejstarší republika na světě. Nachází se jižně od Boloně, v horách a přímo do země od přímořského letoviska Rimini. Město San Marino je soustředěno kolem starobylé pevnosti. Zde jsou úzké a útulné pěší ulice, skvělé výhledy, pěkné a malé restaurace a více než dost muzeí a památek k řešení. Mini-putt stát může být zkušený v jednom dni, ale to není špatné řešit některé z vesnic v této oblasti, když jste tam. Nezapomeňte si přinést pasa požádat o razítko na hraničním přechodu.

  • Z Boloně jedete po dálnici až do Rimini a pak je tam venkovská silnice do San Marina. Trasa je celkem asi 140 kilometrů a strávíte asi 1 hodinu a 45 minut, pokud nemáte zastávky na silnici.
Ravenna byla hlavním městem západní římské říše asi před 1600 lety.

Ravenna – Zde najdete dobrý život

Ravenna je mírně osamocené od krásných pláží podél pobřeží, ale je stále oblíbenou destinací pro ty, kteří cestují na dovolenou na pláži. Co je město je největší drawcard, nicméně, je kultura. To bylo hlavní město západní římské říše asi před 1600 lety. Město má velmi krásné centrum města, několik architektonických skvostů (8 budov je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO) a je známé mnoha hudebními a kulturními festivaly. Stejně jako jinde v Itálii, tam je také žádné dobré jídlo zkušenosti v tomto regionu, a to zejména pokud jde o mořské plody.

  • Je to 81 kilometrů mezi Boloňou a Ravennou a většina cesty jet po stejné dálnici jako ta, která vás zavede do Rimini. Cesta trvá asi 1 hodinu.
Není nijak zvlášť přístupný autem v centru města, proto se doporučuje zaparkovat venku.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V historickém centru Boloně není nijak zvlášť dostupný autem. Ulice jsou úzké a je zde rychlý korek a fronta. Pokud zkoumáte památky, měli byste proto zaparkovat na vnější straně. Parkování podél ulic je označeno buď bílou nebo modrou barvou. Bílé značení znamená, že tam mohou obyvatelé parkovat, zatímco modrá znamená, že každý může parkovat.

Vezměte prosím na vědomí, že většina italských měst má takzvané zóny ZTL. Některé oblasti mohou být uzavřeny pro veškerý provoz, a to buď trvale, nebo v určitých časech. Pokud se hotel, ve kterém pobýváte, nachází v takové zóně, měli byste hotelu poskytnout registrační číslo pronajatého auta. Pak se ujistí, že máte výjimku pro jízdu do a z hotelu.

Doprava je v Itálii agresivnější než v mnoha jiných zemích Evropy. Na dálnicích to obvykle není faktor, ale ve městech a na venkovských silnicích byste měli věnovat zvláštní pozornost. Jeď defenzivně, ale odhodlaně.

Letiště

Letiště v Bologni se nazývá Bologna Guglielmo Marconi letiště. Přestože Boloňa není jednou z nejoblíbenějších italských destinací, mnoho lidí používá město jako výchozí bod. Zvláště ti, kteří zkoumají sami s pronájmem auta. Proto, tam je více než 8 milionů cestujících ročně cestování přes Guglielmo Marconi letiště.

V současné době existuje 20 autopůjčoven zastoupených na letišti v Bologni. Mezi ně patří známí mezinárodní pronajímatelé Avis, Budget, Hertz, Sixt, National, Europcar, Thrifty a Alamo. Kromě toho najdete řadu italských a méně známých společností, jako je Sicílie autem, Maggiore a Autovia. Všechny přepážky a půjčovny se nacházejí v příletové hale letiště a v bezprostřední blízkosti parkují auta.

  • Letiště se nachází pouhých 6 kilometrů severozápadně od centra města, s dobou jízdy méně než 10 minut.