Autopůjčovna Florence

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Florence

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu ve Florencii od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Florencii přes nás.

Průvodce Florencií

Bilutleie Firenze
Florence Půjčovna aut

Florencie se nachází v severní Itáliia je hlavním městem jak regionu, tak provincie Toskánsko. Město má asi 400.000 obyvatel (2009), a nachází se na obou stranách řeky Arno, na úpatí pohoří Appenniene.

Florencie je jedním z předních světových kulturních měst a turistických míst, a je také důležitým obchodním a finančním centrem pro region. Město – zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO – je známé svými nádhernými uměleckými sbírkami, historickými památníky a krásnou pozdně středověkou architekturou.

Řada mostů přes řeku Arno spojuje okresy dohromady a nejznámější je „Ponte Vecchio“ z roku 1345 – kde najdete mnoho klenotnických stánků.

Atrakcí

Jednou z hlavních památek Florencie je slavná katedrála „Santa Maria del Fiore“ z konce 13. Kopule katedrály (která je asi 100 metrů vysoká) je z roku 1461. Mimo katedrálu stojí kopie Michelangelovy sochy „David“, která také stojí za to dohnat.

Mezi další oblíbené turistické atrakce ve městě patří: Mramorová zvonice z roku 1180, krásné osmiboké baptistické (baptistický kostel) se 3 slavnými bronzovými dveřmi, pevnost Forte di Belvedere, městská zeď z konce 13. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu děl, mimo jiné Giotto, Rafael, Leonardo da Vinci a Michelangelo.

Oblast kolem Florencie je také známá svou krásnou scenérií a mnoho turistů si najde cestu do kopců, kde máte nádherný výhled na město.

Most Ponte Vecchio přes řeku Arno.

Prozkoumej florencie s pronájmem auta

Ačkoli Florencie stojí za dlouhou návštěvu sama o sobě, měli byste využít příležitosti vidět i další části regionu. Níže najdete malý počet návrhů. Mějte na paměti, že mnoho měst v Itálii jsou zcela nebo částečně uzavřeny pro soukromá vozidla. Chcete-li navštívit, musíte například zaparkovat své pronajaté auto mimo Staré Město Sieny. To obvykle není problém a všude najdete parkovací garáže a parkovací místa.

Celé centrum Sieny je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Siena – nejkrásnější staré město Itálie?

V Itáliije mnoho krásných měst , ale Siena je stále něco zvláštního. Celé centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, což není těžké pochopit, když vidíte město poprvé. Zde je všude báječná architektura, nádherné náměstí,dlážděné ulice a moře památek a dalších památek. Město je také známé pro své vynikající potravinové tradice, mnoho muzeí, uměleckých galerií a příjemnou atmosféru. Siena je město, na které byste měli vyhradit nějaký čas, nejlépe více než jeden den. Jak proto, že tam je hodně zažít ve městě, a protože tam je mnoho návštěvníků, což umožňuje, aby se fronty na památky.

  • Nejrychlejší trasa do Sieny z Florencie je většinou na dálnici a je 73 kilometrů. Cesta trvá 1 hodinu a 10 minut, pokud se nezastavíte po cestě.
Šikmá věž v Pise.

Pisa – Více než křivá věž

Většina lidí zná Šikmou věž v Pise, ale město má mnohem víc, než nabízí věž. Centrum je rozděleno řekou Arno, která teče do moře asi 9 kilometrů na západ. Poloha učinila z Pisy silné a důležité město již v římských dobách. Starému městu dominuje středověká architektura. Ve srovnání s například se Sienou bude většina lidí považovat pisu za monumentálnější a památky mají dojem, že město bylo bohaté a mocné. Kromě Šikmé věže patří piazza dei Miracolik hlavním památkám také mnoho kostelů a katedrál a několik paláců.

  • Nejrychlejší trasa mezi Florencií a Pisou je asi 92 kilometrů dlouhá, z nichž dvě třetiny jezdí po dálnici. Doba řízení je obvykle 1 hodina a 10 minut.

Castiglione del Lago – Lví pevnost

Castiglione del Lago se nachází asi uprostřed jezera Trasimeno, jihovýchodně od Florencie. Původně se město nacházelo na malém ostrově, ale jak čas plynul a město se rozrostlo, rozrostlo se na pevninu. Nyní centrum vypadá spíše jako ostrohu. Osada starého města je obklopena středověkou pevnostní zdí s krásnýmimalými domy na jednom konci a pevností na konci, která je přímo u moře. Městečko je známé nejen svou starověkou historií a nádhernými budovami, ale také místními specialitami na jídelní cestě. Můžete je zažít v jedné z mnoha dobrých restaurací ve městě.

  • Je to asi 120 kilometrů od Florencie do Castiglione del Lago, z nichž 100 z nich jde na dálnici. Obvykle to spustíte za 1 hodinu a 20 minut.
Castiglione del Lago
Greve in Chanti je středověké město ve vinařské oblasti Chanti.

Greve v Chianti – Krásné středověké město ve vinařské čtvrti

Chianti je jednou z nejlepších vinařských oblastí v Itálii a také oblastí, která může být popsána jako velmi krásná. Zde lidé cestují, aby ochutnali víno na vinicích, jedli vynikající jídlo a užívali si krajiny. Mnoho slavných umělců v průběhu let strávilo dlouhá období v Chianti a inspirace byla čerpána nejen z přírody, ale také z mnoha a krásných malých měst v této oblasti. Region je poměrně velký a zahrnuje mimo jiné města Pisa, Florencie, Siena a Livorno. Podstata regionu, nicméně, dává vám nejlepší dojem ve středověkých vesnicích,jako je Greve v Chianti. To je považováno za nejdůležitější město, pokud jde o vinařství v regionu, a je obklopen mnoha z nejznámějších vinic.

  • Z centra Florencie je to 28 km do Greve v Chianti. Jedete po venkovské silnici a cesta obvykle trvá 45 minut.

Montalcino – Krásná horská vesnice známá svými víny

Montalcino je starobylá vesnice se středověkými osadami. Nachází se v na úrovni 564 metrů nad mořem na kopci v údolí Val d’Orcia, v určité vzdálenosti jižně od Sieny. Na vrcholu je pevnost, která byla postavena v roce 1361, s další osadou vesnice, která se nachází těsně pod ní. Zde zažijete autentickou italskou horskou vesnici, která má vzrušující historii s nádherným výhledem na krásné údolí. Tato oblast je také považována za jednu z nejlepších vinařských čtvrtí v Itálii. Brunello di Montalcino, jedno z nejznámějších vín v zemi, pochází odtud.

  • Je to 107 kilometrů od Florencie do Montalcina, z nichž asi 70 kilometrů jde po dálnici. Cesta kolem Sieny vás zavede. Bez zastavení strávíte asi 1 hodinu a 50 minut.
Horská vesnice Montalcino, zde můžete vidět pevnost na vrcholu kopce a vesnice pod ním.
V samém centru Florencie byste měli opustit auto a místo toho používat nohy nebo veřejnou dopravu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Většina centra Florencie se nachází v takzvané zóně ZTL (zona a traffico limitato). To znamená, že většina lidí může řídit sem, s výjimkou těch, kteří jdou do nebo z jejich hotelu. Pokud se vás to týká, kontaktujte prosím hotel předem a požádejte ho, aby vám s tím pomohl. Vezměte prosím na vědomí, že povolení se obvykle vztahuje pouze na odvoz se zavazadly a auto musí být obvykle zaparkováno mimo zónu, pokud hotel nemá vlastní parkoviště.

Některé zóny jsou takové, že můžete jet tam v určitých časech. Stále byste měli zvážit vyhýbání se a řízení, protože město je přeplněné a stísněné. Můžete také riskovat bloudění do zóny, kde nemáte dovoleno řídit tak jako tak. Nejlepší je používat nohy a veřejnou dopravu. Můžete si dát na jednu z mnoha parkovacích garáží se nachází mimo zónu ZTL.

Letiště

Letiště ve Florencii se nazývá Aeroporto di Firenze-Peretola, nebo Letiště Amerigo Vespucci. Obsluhuje Florencii a celý toskánský region spolu s letištěm v Pise(Aeroporto Internazionale di Pisa). Ročně je zde asi 5,3 milionu cestujících. Pokud přistanete ve Florencii, možná jste letěli přes evropské město, protože zde není tolik přímých letů, jako například Milán. Velká část dopravy do Florencie vede přes letiště v Kodani, Frankfurtu, Bruselu, Římě, Mnichově a Curychu. Frankfurt

Autopůjčovny se shromažďují na samostatném parkovišti vedle budovy terminálu (Palagio degli Spini). Tam se můžete dostat na kyvadlový autobus, který jezdí každých 20 minut. K dnešnímu dni najdete Avis, Rozpočet, Europcar, National, Hertz, Thrifty a Sixt tam, stejně jako řada italských autopůjčoven. Vezměte prosím na vědomí, že několik společností sdílí přepážky.

  • Vzdálenost od letiště Amerigo Vespucci do centra Florencie je asi 8 kilometrů. Cesta trvá asi 15 až 20 minut.