Autopůjčovna Kodaň

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Kodaň

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Kodaň od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Kodaň přes nás.

Kodaň průvodce

Bilutleie København
Kodaň Půjčovna aut

Kodaň je hlavním a největším městem Dánska a nachází se u Úžiny Øresund na ostrovech Slandanka a Amager. Samotné město má 540 000 obyvatel (2011), zatímco metropolitní oblast má asi 1,2 milionu obyvatel. Kodaň je nejdůležitějším kulturním a ekonomickým centrem země. Kromě toho je město důležitým dopravním uzlem.

Centrum Kodaně se nazývá „vnitřní město“, a zde leží pěší ulice „Strøget“ – která vede od náměstí radnice do Kongens Nytorv. Strøget je známý pro své skvělé nákupy s obchody, velkými časopisy a arkádami. Kodaň je také známá svým rušným a pestrým nočním životem a v létě je nyhavn oblíbenou a barevnou restaurací a kavárnou.

Atrakcí

Drtivá většina pravděpodobně zná slavnou kodaňskou sochu „Malá mořská víla“ z roku 1913, která stojí v přístavu čtvrti østerbro – kousek severně od centra města. Také městský zábavní park „Tivoli“ je znám široké veřejnosti. Jinak má Kodaň nespočet turistických atrakcí a památek – včetně předních muzejních institucí v zemi v kulturní historii, umění a přírodní historii.

Mnoho turistů si naštme cestu na hrad Amalienborg z roku 1766 – který je královskou rezidencí od roku 1794. Části hradu jsou mimo jiné přístupné veřejnosti. muzeum zobrazující královy soukromé pokoje z let 1863 – 1947. Dánské královské chronologické sbírky si můžete prohlédnout také v muzeu V Amalienborgu.

Mezi další zajímavosti v Kodani patří: Hrad Rosenborg z roku 1624 – kde si můžete prohlédnout výstavu dánských korunovačních klenotů, kodaňské městské muzeum, kostel Panny Marie z roku 1829, Kulatou věž z roku 1642 a Národní muzeum – které bylo založeno v roce 1807.

Hrad Christiansborg v centru Kodaně je budovou mimo jiné pro vládu Dánska.

Prozkoumejte Kodaň s pronájmem vozu

Ačkoli Kodaň má hodně vzrušujících, pronájem auta není špatný nápad, když jste tam. Nemusíte trávit dlouho na cestě, abyste získali nějaké jedinečné zážitky. Dánsko není velká země, silnice jsou dobré, a provoz obvykle běží docela nad vodou. Nicméně, co byste měli zažít, je těžší určit. Existuje spousta skvělých míst na výběr. Zde jsou některé návrhy pro ty, kteří chtějí, aby se řídit s Kodaní jako výchozí bod.

Idylický Dragør s krásnými malými domy a dlážděnými ulicemi.

Dragør – nejkrásnější dánská vesnice

Zdá se, že malé a staré město Dragør má nejšťavnanější obyvatele Dánska. Zda je to pravda, pravděpodobně není snadné určit, ale že dragørští lidé by měli být alespoň spokojeni s okolím není pochyb. Městečko bylo dříve důležitým přístavem, který byl v regionu stěžících pro lodní dopravu, obchod a rybolov. Centrum se skládá z krásných malých domů, z nichž mnohé jsou několik set let staré. Ulice jsou dlážděné a intimní a všude najdete příjemné možnosti stravování,galerie, útulné obchody a muzea. Rybaření je stále důležitým zdrojem příjmů pro mnoho obyvatel, a můžete si to v restauracích tam. Blízkost Kodaně také dělá to velmi populární s jízdou do Dragør.

  • Dragør se nachází hned za Kastrupem a asi 14 km od centra Kodaně. Doba jízdy je asi 20 minut.
Hrad Egeskov je obklopen malým rybníkem a krásnými parky v okolí.

Hrad Egeskov – Unikátní hrad na ostrově Funen

Tento hrad je nejkrásnější jak v Dánsku, tak v Evropě. Egeskov se nachází na ostrově Funen, který jedete, abyste se dostali mezi Zélandem a Jutskem, a ne tak daleko od Odense. Jak se dnes zdá, hrad je datován do roku 1554, ale byl postaven na základech starší verze. Krásný cihlový hrad je obklopen malým rybníkema v této oblasti jsou krásné parky, farma patřící hradu, muzeum, kavárna, dětské hřiště, festivalová oblast a krásné lesy. Muzeum se zabývá nejen historií hradu, ale má také několik dalších působivých výstav. Mimo jiné se můžete podívat na sbírku veteránů, nouzových vozidel ze starých časů, historických motocyklů a uměleckých výstav.

  • Z Kodaně na hrad Egeskov je to asi 160 kilometrů. Většina cesty jede po dálnici. Bez zastavení strávíte asi 1 hodinu a 50 minut jízdy.
Návštěva Legolandu je nutností pro děti i dospělé!

Legogland, Givskud Zoo a Lalandia – Nejlepší pro rodiny

Billund se vyvinul do možná nejlepší oblasti Dánska pro rodinné aktivity. Zde najdete Legoland vedle sebe s Lalandia, druh vesnice s chatou pronájmu, a připojen k velkému zábavnímu parku. V parku najdete všechny druhy vodních aktivit, hry, hřiště a mnoho dalšího. Zoo Givskud je vzdálená asi 25 minut a Legoland is v Lalandii. Tam uvidíte mimo jiné gorilu, lvy, žirafy, nosorožce, antilopy, buvoly a mnoho dalších vzrušujících druhů. Zvířata v zoo mají velké plochy, na kterých se můžete rozmáznout, a žijí téměř stejně jako ve svém přirozeném prostředí. Je docela možné se dostat na jednodenní výlet do Billundu s půjčením auta z Kodaně, ale doporučujeme přenocování nebo dva, zejména pro ty, kteří cestují s dětmi.

  • Z Kodaně do Billundu je to asi 260 kilometrů. Jezdíte po dobrých dálnicích až do Vejle a pak asi 30 kilometrů po státní silnici. Doba jízdy bez zastávky je přibližně 2 hodiny a 40 minut.

Malmö – Sesterské město těsně nad úžinou

V letecké společnosti to není více než asi 20 kilometrů od Kodaně do Malmö. Švédské město má hodně co ukázat a je ideální pro jednodenní výlet z dánského hlavního města. Staré město je srdcem centra Malmö,kde najdete většinu starších památek. Toto historické centrum je ohraničeno kanály a nachází se vedle nádherného parku Kungsparkens hradem Malmöhus na jednom konci. Odtud je v docházkové vzdálenosti do modernějšího centra města Västra Hamnen. V této oblasti stojí mrakodrap Turning Torso. Dům je nejvyšší budovou v severském regionu s výškou 190 metrů. Västra Hamnen je příjemná oblast, kde můžete nakupovat, posedět na molu, vzít si kavárnu nebo restauraci a podílet se na rušném lidovém životě.

Ve Västra Hamnen v Malmö jsou dobré nákupní možnosti, nebo můžete posedět na nábřeží a relaxovat.
  • Z centra Kodaně do centra Malmö to není více než 42 kilometrů. Po celém úseku je dálnice a doba jízdy je asi 40 minut.
  • Vezměte prosím na vědomí, že v současné době stojí 23 Euro každý způsob, jak využít Øresund připojení s běžnou půjčovnou aut.
  • Zeptejte se společnosti, kterou si pronajmete auto od o pravidlech pro překročení hranic.
Skalní stěna Møns Klint je nejvyšší v Dánsku ve výšce 128 metrů.

Møns Klint – Jedinečný zážitek z přírody na ostrově Møn

Skalní stěna Møns Klint je nejvyšší v Dánsku. Od pláže a moře pod ním, útes jde 128 metrů na počasí. Najdete ji na východní straně ostrova Møn, který se nachází jako rozšíření jižního konce Ostrova. Hornina vznikla asi před 75 miliony leta skládá se z vápencové křídy. Kromě toho, že doháníte jedinečný zážitek z přírody, měli byste se také zastavit u GeoCenter Møns Klint, když jste tam. Centrum je také nejlepším místem pro parkování vašeho pronajatého auta při sledování útesu. Geologické výzkumné centrum má velmi dobré návštěvnické centrum a je vhodné pro lidi všech věkových kategorií.

  • Nachází se 135 kilometrů od centra města v Kodani a do GeoCenter Møns Klint. Prvních 40 minut jít na dálnici, a pak je to asi 1 hodinu na silnici země. Celková doba běhu je obvykle 1 hodina a 40 minut.
Dálnice u Kodaně.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Kodaň je rozdělena do několika zón, pokud jde o parkování. Zaplatíte více za parkování v nejvnitřnější zóně a ceny klesají dále od centra města, které dostanete. Platbu můžete provést v prodejních automatech umístěných na chodnících, kde zadáte registrační číslo pronajatého vozu. Můžete také platit pomocí mobilního telefonu, pokud si stáhnete aplikaci předem. O víkendech (v sobotu od 17:00) a během týdne od 17:00 do 8:00 je zdarma parkovat na vyznačených místech. V centru města je také poměrně vysoký počet parkovacích garáží, které můžete využít.

Nejhustší provoz v Kodani není vždy způsoben automobily, ale často těmi, kteří používají jízdní kola jako dopravní prostředek. Ve skutečnosti je tu více lidí, než ti, kteří se rozhodnou řídit. Vzhledem k tomu, že město je tak přátelské k cyklistům, je poněkud jednodušší se tam dostat autem než na mnoha jiných místech. Zároveň by člověk měl být mimořádně opatrný, protože v ulicích je vysoký počet měkkých účastníků silničního provozu.

Letiště v Kodani, nejvíce obyčejně známý jako Kastrup.

Letiště

Oficiální název letiště je Letiště Kodaň, ale většina lidí ho zná jako Kastrup. Jedná se o největší letiště v severských zemíchs více než 30 miliony cestujících ročně. Společnosti, které létají v schengenském prostoru, používají bránu A2 až A24 nebo ulici F1 až F9.

V Kastrupu je snadné ho vyzvednout nebo dodat. Všech 6 společností je v současné době smontováno v samostatném autopůjčovně. To je spojeno s parkovištěm před terminálem 3 a na stejném místě najdete vlakové nádraží, metro a autobusové nádraží.

  • Je to 9 km od letiště a do centra Kodaně, pokud jedete nejkratší trasou přes Amager. Budete mít asi 15 až 20 minut pronájem auta.