Autopůjčovna Curych

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Curych

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Curych u známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Curychu přes nás.

Curych průvodce

Bilutleie Zürich
Curych Půjčovna aut

Curych je centrálně umístěný ve Švýcarskua je s přibližně 390.000 obyvatel (2011) největší město v zemi. Je hlavním městem kantonu Curych a nachází se 410 metrů nad mořem – u Curyšského jezera a řeky Limmat. Curych je také hlavním obchodním a finančním centrem Švýcarska – se sídlem řady mezinárodních firem, bank a pojišťoven. Město je také kulturním centrem německy mluvící části Švýcarska.

Curych založili Římané a říkali mu Turicum. století získalo město postavení takzvaného „svobodného státu“ – a ve středověku zvýšilo svůj vliv.

Atrakcí

Staré Město (Altstadt) se nachází na obou stranách řeky Limmat. Má nezaměnitelný středověký nádech, s úzkými, malebnými uličkami, intimním trávníkem,stejně jako krásnými mosty a kostely. Jedním z těchto kostelů je Grossmünster (postavený mezi 11. a 13. stoletím) a nachází se na pravém břehu řeky. Dalším je kostel Fraumünster na levém břehu. Byl postaven o sto let později a má vitráže slavného Marc Chagall v oknech. Třetí kostel, který je třeba zmínit, je Wasserkirche z konce 15. Obsahuje také samostatné muzeum pro reformátora Ulricha Zwingliho.

Curych má mnoho krásných kostelů. Na fotografii můžete vidět kostel Fraumünster vlevo.

V moderním Curychu najdeme kulturní instituce, jako je opera, koncertní sál a divadlo – stejně jako Landesmuseum a Curyšský kunsthaus– které rozhodně stojí za návštěvu. Je možné zmínit, že mezi uměleckými díly v curyšském kunsthausu je několik obrazů Edvarda Muncha.

Curych je také skvělé nákupní město – ale nejlépe pro ty, kteří mají dobré rady, protože ceny jsou obecně vysoké. Nejexkluzivnější nákupní ulicí ve městě je „Bahnhofstrasse“, kde jsou obchody se šperky a oblečením blízko.

Prozkoumejte Curych s pronájmem vozu

Jednou z největších výhod mít pronájem auta při návštěvě Curychu je, že máte krátkou vzdálenost do jiných měst a míst v zemi. To vám umožní zachytit více jedinečných zážitků, než byste jinak. Země není nijak zvlášť velká, silnice jsou velmi dobré a je bezpečné řídit zde. V našem průvodci pro Curych jsme zahrnuli některé z nejoblíbenějších jízd.

Vlakem se vydejte na nejvyšší vlakové nádraží v Evropě Jungfraujoch.

Jungfraujoch – Jeďte vlakem na vrchol Evropy

Jeden z nejoblíbenějších disků z Curychu jde do vesnice Grindelwald. Obec se nachází na úpatí tří horských vrcholů Jungfrau, Eiger a Mönch. Nejlepší místo, kde můžete vidět všechny tři vrcholy, je na náhorní plošině a vlakovém nádraží Kleine Scheidegg. Chcete-li se tam dostat, vydejte se na malou jízdu vlakem na horu z Grindelwaldu. Pokud krásné panorama nestačí, můžete si vzít vlaky z Kleine Scheidegg a dále do Jungfraujoch. Pak se dostanete na nejvyšší vlakové nádraží v Evropěa bude ve výšce 3454 metrů nad mořem. Je to dost nahlas, že to ucítíš z dechu. Pohled je bezkonkurenční. V horní části si můžete dát dobré jídlo v jedné z několika restaurací a kaváren, můžete navštívit observatoř Sphinx a nahlédnout do hvězdářského palácea navštívit Ledový palác, kde umělci dělají sochy jen ledu.

  • Z Curychu do Grindelwaldu je to asi 137 kilometrů. Cesta tam bude trvat asi 1 hodinu a 50 minut.
Dřevěný most spojuje Staré Město naproti CurychuOždět.

Rapperswil-Jona – středověké město u jezera Zürichsee

Rapperswil-Jona je jedním z nejoblíbenějších míst k cestování mezi lidmi žijícími v Curychu. Vzdálenost je krátká a můžete se sem dostat lodí, vlakem a autem. Město je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Švýcarsku, částečně kvůli mnoha růžovým zahradám v centru města, nemluvě o starém městě, které se nachází na okraji Zurichsee. Mezi hlavní památky patří zámek Rapperswil, který se nachází na kopci za městem, několik kostelů a klášterů, městská pobřežní promenádaa dřevěný most, který spojuje Staré Město naproti Curyšskému jezeru. Všimněte si, že existuje několik dalších míst ve Švýcarsku, které se také nazývají Rapperswil, a můžete skončit jízdy dlouhou objížďku, pokud si vyberete chyby při navigaci si cestu.

  • Z Curychu do Rapperswil-Jona, je to asi 25 mil (40 kilometrů), pokud jedete na jihozápadní straně ZurichSee. Cesta pak bude trvat asi 30 minut.

Lucern – Švýcarsko v nejlepším světle

Nachází se na konci jezera Vierwaldstätter See, Lucerneřeku Reuss protékající centrem města. Spojení s mořem a řekou zanechává svou stopu na krásném městě a Lucern je zvláště známý pro své mnoho mostů. Nejznámější z nich je Kapellbrücke, dřevěný most, který byl pravděpodobně postaven v roce 1365. Mezi několik jedinečných prvků patří kapellbrücke postavený se stropy a uvnitř je zdoben nástěnnými malbami ze 17. Kromě slavných dřevěných mostů ve městě je v Lucernu řada dalších památek, které jsou vzrušující. Staré Město zahrnuje nádhernou radnici z počátku 17.

  • Nejrychlejší cesta do Lucernu vede přes A4 a A14. Vzdálenost je pak asi 52 kilometrů, s dobou jízdy asi 35 až 40 minut.
Lucern je známý především pro své mnoho mostů,
Na vrcholu hory je jak hotel, tak několik restaurací.

Pilát – Navštivte špičku dračí hory

Pilát je jedním z nejznámějších hor ve Švýcarsku. Je to také hora, která je nejvíce mýtická. Zde budou údajně draci, pokud máme věřit v legendy, o kterých obyvatelé oblasti rádi vyprávějí. Hora má několik vrcholů, kde Tomlishorn je nejvyšší (2128 metrů nad mořem). Do Tomlishornu se dostanete, pokud chcete, buď s gondolou z vesnice Kriens, jižně od Lucernu. Gondola se zastaví na impozantní plošině s výhledem do všech směrů. Můžete se tam také dostat lanovkou z Alpnachstadu, který je naproti hoře, jak je vidět z Kriens. V horní části najdete hotel, pokud chcete zůstat přes noc, a několik restaurací, pokud máte hlad na čerstvém horském vzduchu.

  • Z Curychu do Kriens, vesnice na úpatí Pilátu, je to 54 kilometrů. V případě normálního provozu na silnicích trvá jízda asi 40 až 45 minut.
Bern je hlavním městem Švýcarska, kde až třetina jeho obyvatel jsou cizí státní příslušníci.

Bern – hlavní město Švýcarska

Existuje mnoho lidí, kteří se mýlí a předpokládají, že Curych je švýcarské hlavní město, ale tento titul skutečně patří Bernu. Město nemá více než asi 135 000 obyvatel, z nichž třetina jsou státními příslušníky jiných zemí. Většina z nich jsou spojeny s velvyslanectvími, mezinárodní společnosti, univerzity a různých institucí se sídlem v Bernu. Zatímco město je velmi kosmopolitní a živé, je také staré a úctyhodné. Celé staré město Bern je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCOa je považováno za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Je to uvnitř starého města najdete hlavní památky a také nejpříjemnější atmosféru.

  • Nejrychlejší a nejkratší trasa mezi Curychem a Bernem je, pokud jedete přes Baden a Aarau. Vzdálenost je pak 121 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu a 20 minut.
V centru Curychu jsou ulice dobře značené.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Curychu je povoleno parkovat pouze na označených místech v ulicích. Zde není vždy snadné najít místo a na mnoha místech je krátký časový limit na to, jak dlouho může auto stát. Od 8:00 do 21:00 je většina parkovacích míst zpoplatněno. Platíte na prodejních automatech, které jsou na chodnících, a účtenka musí zůstat viditelná v čelním skle auta. Nejlepší možností je zpravidla dát auto do jedné z 10 parkovacích garáží v centru města. Podívejte se na značky v ulicích, které ukazují, kolik volných míst má parkoviště, a také uveďte směr vchodu.

V centru Curychu musíte očekávat, že je velký provoz, zvláště když lidé jdou do práce a z práce. Ulice jsou dobře značenéa není těžké se orientovat ve městě, ale může trvat hodně času, než se dostanete mezi pronajaté auto. Dávejte pozor na mnoho tramvajových tratí, a dávat pozor na chodce.

Mimo Curych a ve zbytku Švýcarska jsou velmi dobré silnice, po kterých je třeba jet. To je také jedním z nejbezpečnějších zemí na světě řídit auto v. Nicméně, tam jsou často fronty ve Švýcarsku, a to i na dálnicích. To je způsobeno především skutečností, že země je malá v geografické míře a současně je na silnicích mnoho aut. Jízda v Alpách je také poněkud náročná kvůli velkým výškám a protože mnoho silnic je klikatých.

Letiště

Letiště Curych se nazývá Flughafen Zürich v německo-švýcarské a nachází se severně od centra města. Je velmi moderní a neustále získává ocenění na nejlepších letištích na světě. Zde můžete létat přímo z celé Evropy a z různých měst ve Spojených státech, Kanadě,na Středním východě, v Emirátech,Asii a Africe. Celkem přibližně 31 milionů cestujících ročně využívá letiště v Curychu.

Společnosti nabízející pronájem auta na letišti v Curychu se shromažďují v samostatném centru hned vedle parkoviště označeného P3. K dnešnímu dni si můžete pronajmout auto od National, Hertz, Budget, Thrifty, Dollar, Avis, Europcar, Enterprise a Sixt na letišti v Curychu.

  • Z letiště Curych do centra města je to jen 9,6 km. Cesta vám zaujme asi 10 minut.