Autopůjčovna Mnichov

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Mnichov

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Mnichov od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Mnichově přes nás.

Mnichov průvodce

Bilutleie München
Mnichov Pronájem aut

Mnichov je hlavním městem jihoněmeckého státu Bavorsko a jedním z nejvlivnějších německých měst. Nachází se na řece Isar a má asi 1,3 milionu obyvatel (2010). Mnichov je důležitým dopravním uzlem – a má také pestrý průmysl. Město je tradičně známé svou výrobou piva a bohatým kulturním životem. Cestovní ruch je dnes důležitou obchodní cestou.

Mnichov byl oficiálně založen v roce 1158,ale již několik set let byl obýván mnichy z kláštera Tegernsee. Ve středověku mnichov upevnil svou pozici obchodního centra, především s ohledem na obrat řemesel a uměleckých výrobků.

Atrakcí

Kolem náměstí Marienplatz se soustřeďuje několik mnichovských památek. Zde najdete mimo jiné Neues Rathaus (nová radnice) – postavena na konci 19. Nedaleko je také Altes Rathaus (Staroměstská radnice) ze středověku s krásnou věží. V budově je nyní muzeum nabažit.

Marienplatz v Mnichově, kde je soustředěno několik městských památek.

Mezi další historické zajímavosti patří bývalý královský hrad Alt Hof, kde nejstarší části pocházejí ze 13. Také je uvedeno ve velké Frauenkirche z roku 1271. Kostel byl postaven na konci 15.století se dvěma 99 metr vysokými věžemi. Jinak lze zmínit následující spatřované stavby – většinou ze 17. V Mnichově je také řada nádherných budov z 19.

Samozřejmě, že město Mnichov má také řadu muzeí, uměleckých galerií, divadel a koncertních sálů nabídnout – a řada významných kulturních akcí se konají také ve městě, včetně města.. každoroční, světoznámý „Oktoberfest“.

Mnozí vědí, že jeden z nejlepších německých fotbalových týmů všech dob, FC Bayern Mnichov, zde má svou domácí půdu. Hrají své domácí zápasy v nové „Allianz Arena“ – obří stadion s posezením pro 66.000 diváků.

Prozkoumejte Mnichov s pronájmem vozu

Bavorsko je skvělá oblast s mnoha krásnými městy, jezery a lesy, s Alpami jako pozadí. Pronájem auta usnadňuje dosažení krásných vesnic, hradů a dalších památek, které stojí za návštěvu, zatímco jste v Mnichově. Existuje také mnoho míst v tomto regionu, které mají historický význam, zejména z druhé světové války. Zde jsou návrhy pro jízdu trasy, které patří mezi nejoblíbenější.

Herrenchiemsee – Bavorská odpověď na Versailles

Jedna z krásných zahrad Herrenchiemsee – německá odpověď na Versailles.

Herrenchiemsee je komplex skládající se ze dvou paláců na ostrově Herreninsel v Chiemsee, největším bavorském jezeře (Bodensee je sice větší, ale nachází se jen částečně v Bavorsku). Jeden z paláců postavil Ludvík II. Je inspirován versailles mimo Paříž, a stojí na zemi, kde byl dříve klášter. Dnes, Herrenchiemsee je velmi populární turistickou atrakcí. Můžete si prohlédnout prohlídky paláců s průvodcem a zažít extravagantní okolí bavorských králů. Oba paláce, starý klášter a krásné zahrady na ostrově jsou jedinečným zážitkem.

  • Z Mnichova do Prien am Chiemsee je to 87 kilometrů, pokud si vyberete nejkratší silnici s dálnicí A8. Cesta trvá asi 1 hodinu.
  • V Prien am Chiemsee je velké parkovací místo hned vedle místa, kde loď do Herrenchiemsee listuje.
  • Loď běží nepřetržitě a cesta na ostrov trvá jen několik minut.
Německý hrad Neuschwanstein Schloss.

Neuschwanstein Schloss – Nejkrásnější hrad v Německu

Pravděpodobně jste viděli tento hrad na film. Například hrad v Disney verzi Popelky je inspirován Neuschwanstein Schloss. To je pravděpodobně nejznámější hrad v celém Německu, a mnozí věří, že je také nejkrásnější. Století byl postaven Ludvíkem II. Chudák Ludvík byl však prohlášen za blázna a krátce nato se utopil za záhadných okolností, těsně předtím, než byl hrad dokončen. Dnes je Neuschwanstein jednou z nejoblíbenějších památek v Bavorsku. Nezapomeňte, že prohlídka musí být rezervována předema musíte jít na hrad z vesnice níže. Prohlídka prochází krásnou krajinou a trvá asi 40 minut.

  • Z centra Mnichova do Neuschwanstein Schloss, je to asi 108 kilometrů, pokud se rozhodnete jet nejkratší silnici přes Starnberg u jezera Starnberger See. Cesta většinou běží po venkovské silnici po průchodu Starnberg, a bude trvat asi 1 hodinu a 30 minut.
Ze starého města Norimberku – město, které bylo dříve považováno za jedno z nejkrásnějších v Německu.

Norimberk – krásný mnichovský bratříček

Před druhou světovou válkou byl Norimberk považován za jedno z nejkrásnějších měst Německa a Bavorska. Většina centra města však byla bombardováním zničena, ale po válce byla naštěstí přestavěna. Staré město, palác, městské hradby a mosty vypadají přibližně stejně dnes, jako tomu bylo ve středověku. Kaiserburg, který stoupá do Starého Města, je hlavní atrakcí, ale v tomto městě je víc než dost jiného. Máte-li zájem o historii války, máte mnoho muzeí k návštěvě v Norimberku, včetně Justičního paláce, kde se konaly norimberské procesy.

  • Jezdíte po dálnici celou cestu mezi Mnichovem a Norimberkem, ve směru téměř přímo na sever. Vzdálenost je asi 168 kilometrů, s dobou jízdy asi 2 hodiny.

Dachau – První koncentrační tábor druhé světové války

Dachau je město nedaleko Mnichova, dnes s asi 47.000 obyvateli. Toto místo je nejlépe známé pro svou nelidskou roli během druhé světové války. Hned za malebným centrem byl v roce 1933 postaven koncentrační tábor KZ Dachau. Desetitisíce vězňů byly popraveny a mučeny, dokud 29. 10. dubna 2010. Kromě návštěvy tábora, který je dnes muzeem a pamětním místem, byste měli dohnat centrum města. Tam najdete mimo jiné Zámek Dachaua mnoho krásných budov historického významu.

  • Nejrychlejší cestou z centra Mnichova do Dachau je obvykle cesta na sever, dokud se nedostanete do Allianz Areny, a pak odjet na západ do Dachau. Úsek je pak asi 30 kilometrů, a obvykle používáte 25 až 30 minut pronájem auta.
  • Vezměte prosím na vědomí, že při návštěvě koncentračního tábora musí být minimálně 14 let.
Mimo malebné centrum Dachau se nachází koncentrační tábor druhé světové války.
Berchtesgaden – návštěva, na kterou nikdy nezapomenete.

Berchtesgaden a Kehlsteinhaus – Navštivte Orlí hnízdo

Stejně jako mnoho jiných míst v jižním Německu, Berchtesgaden má temnou historii z druhé světové války. Krásná vesnice se nachází na úpatí hory Kehlstein, kde nacisté postavili Kehlsteinhaus v roce 1938. Budova, kterou nejvyšší představitelé nacistické strany měli jako místo setkání, se nachází na jednom z vrcholů hory a je nejznámější pod názvem „Orlí hnízdo“. Vesnice Berchtesgaden je klenot, s krásnými domy a útulnými ulicemi a s jezerem Königssee v blízkosti. Návštěva zde není nic, čeho byste litovali. Zároveň zamiřte do historické budovy nahoře nad vesnicí, a to jak z historických důvodů, tak dohnat neuvěřitelné výhledy na Obersalzberg. Zvažte také výlet do Salcburku ve stejné facku, protože stále procházíte na okraji města, když pocházíte z Mnichova.

  • Nejkratší silnice mezi Mnichovem a Berchtesgadenem je, pokud pojedete po dálnici A8 přes Rosenheim. Vzdálenost je pak asi 155 kilometrů a strávíte asi 1 hodinu a 45 minut jízdy.
Je poměrně snadné řídit v Mnichově.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Je poměrně snadné najít parkovací místo, a to i v ulicích, když jste v Mnichově. Vezměte prosím na vědomí, že sedadla označená zelenými pruhy jsou vyhrazena pro obyvatele města a vyžadují registraci vozidla v doprovodné databázi. Všichni ostatní by měli parkovat na modrých sedadlech. Během dne budete muset zaplatit poplatek za prodejní automaty stojící podél ulic a cena se bude lišit v závislosti na umístění centrálního parkoviště. Ceny nejsou nijak zvlášť vysoké ve srovnání s tím, co platíme v mnoha jiných evropských městech. V centru města je také spousta parkovacích garáží. Ty obvykle snadno najdete s navigací pronajatého auta nebo pomocí chytrého telefonu s navigací.

Dostat se s pronajatým autem v centru Mnichova je poměrně snadné, ale nejlepší je použít navigaci, pokud nejste obeznámeni. V některých oblastech jsou ulice úzké a je zde mnoho jednosměrných ulic. Nicméně, provoz může být poměrně hustá občas. Když jedete do města a z města, je to mnohem jednodušší. Dálnice v Německu jsou obvykle velmi dobré, a řidiči řídit ohleduplně, i když mnozí jsou ve vysoké rychlosti.

Letiště

Německý název mezinárodního letiště v Mnichově je Flughafen München. Jedná se o druhé nejrušnější letiště v Německu, které obešla pouze Flughafen Frankfurt nad Mohanem. Celkový počet cestujících ročně je více než 48 milionů lidí. Flughafen München má dva hlavní terminály. Terminál 1 je nejstarší a většinou zpracovává nízkonákladové letecké společnosti a letecké společnosti, které nepatří do Star Alliance. Terminál 2 zajišťuje všechny lety do Lufthansy a většinu letadel spojených s hvězdnou aliancí. Terminál je však umístěn ve dvou různých budovách, s leteckým parkovištěm mezi sebou.

Autopůjčovny se nacházejí v samostatném centru uprostřed letištěa mimo terminály. To je hned vedle garáže, kde budou auta shromažďovány a dodávány. Dodávka půjčovny aut je mimochodem velmi snadné na letišti v Mnichově. Všechny společnosti k tomu používají stejné servisní středisko. K dnešnímu dni Sixt, Avis, Rozpočet, Europcar, Alamo, Enterprise, Národní a Flizzuza zastoupeny na letišti v Mnichově.

  • Z letiště mimo Mnichov do centra města je to asi 35 kilometrů, pokud si vyberete nejrychlejší trasu. Doba řízení bude přibližně 30 minut.
Letiště v Mnichově v noci.