Autopůjčovna Řím

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Řím

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Řím od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Řím přes nás.

Průvodce Římem

Bilutleie Roma
Řím Půjčovna aut

Řím je hlavním městem Itálie, a je centrálně umístěný v zemi – v regionu Lazio. Řím má asi 2,7 milionu obyvatel (2011) a je správním, kulturním a náboženským centrem země. V Římě se také nachází Vatikán, který je řízen papežem, a je duchovní a administrativní centrum římskokatolické církve.

Řím se nachází na obou stranách řeky Tevere (Tiber) – asi 25 km od pobřeží Středozemního moře. Město je důležitým národním a mezinárodním dopravním uzlem.

Město má velký cestovní ruch a je známé pro své mnoho archeologických a uměleckých historických pokladů. Kromě toho, Řím má mnoho muzeí a uměleckých galerií – mimo jiné. Národní muzeum moderního umění. Město má také 400 kostelů, operních domů, stejně jako bohatý divadelní a kulturní život.

Atrakcí

Některé světoznámé atrakce v Římě patří: Vatikán s bazilikou svatého Petra, Náměstí svatého Petra a Vatikánská muzea, impozantní amfiteátr „Koloseum“z roku 80 e. Kr., slavná fontána „Fontana di Trevi“ z roku 1766, archeologické naleziště „Římské fórum“ – s ruinami z římské éry, budova „Pantheon“ z roku 125 e. Kr. stejně jako „Palazzo Venezia“ – palác z 15.

Prozkoumejte Řím s pronájmem vozu

Dokonce i když máte spoustu památek a co dělat v Římě, výlet do okolí je určitě doporučit. S pronájmem auta, budete mít krátkou dobu k dosažení mnoha krásných a vzrušujících vesnic, krásné krajiny, archeologické skvosty, a v neposlední řadě krásné pláže. Zde jsou některé z nejlepších výletů z Říma.

Ve městě Tivoli najdete Villa Adriana – rekreační palác římského císaře Hadriána.

Město Tivoli a Villa Adriana

Zahrady Tivoli krásně do kopců, s nádherným výhledem na typickou italskou krajinu. Městečko je známé především svými památkami spojenými s římskými časy.

Zde najdete pozůstatky Villa Adriana, rekreační palác římského císaře Hadriána. Nedaleko se nachází Villa d’Este, postavená v 16. Obě vily jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Také se zastavte u Villa Gregoriana a chrámu Tempio di Vesta, který se nachází na vrcholu kopce, který se tyčí nad zahradami Tivoli, nebo některé další zříceniny, které se také datují do římské éry.

  • Historické město Tivoli se nachází asi 25 km od centra Říma. Tam se můžete dostat asi za 40 minut pronájem auta a většina cesty jde na dálnici.
Dobře zachovalé divadlo z Římské říše.

Starověký přístav Ostia Antica

Předpokládá se, že Ostia Antica byla jednou z prvních kolonií Římské říšea nakonec sloužila jako přístavní město pro Římany. Město bylo neustále rozvíjeno, zejména za vlády Julia Caesara, dosahující asi 100.000 obyvatel ve třetím století. Dnes je Ostia Antica archeologickým vykopávkami, známým pro velmi dobře zachovalé budovy, mozaiky a fresky. Zde získáte velmi dobrý dojem o tom, jaký byl život v rozkvětu římské říše.

  • Úsek z Říma do Ostia Antica je asi 26 kilometrů. Za 40 minut si ho můžete půjčit autem.
  • Ostia Antica se nachází jen 2 km od pobřeží a v létě si můžete dopřát jednu z mnoha krásných pláží v okolí.

Pláže na pobřeží

Užijte si pláže u pobřeží a přidejte oběd do nedaleké vesnice.

Není to více než 25 kilometrů v řadě od centra Říma k krásnému pobřeží Tyrhénského moře. Zde najdete mnoho dobrých pláží, které sousedí s příjemnými malými městy a vesnicemi. Několik míst má také památky, které samy o sobě stojí za výlet. Zde jsou tři z nejlepších:

  • Ostia – Pokud budete pokračovat asi 3,5 km od Ostia Antica, dostanete se do plážového města zvaného Ostia pouze. Tam máte skvělou pláž s velmi uklizené podmínky, a přístup do koupelny, sprcha, lehátka a mnoho aktivit. Doba jízdy z centra Říma je asi 35 minut (29 kilometrů).
  • Anzio – Pěkné městečko s jednou z nejlepších pláží. Zde můžete také navštívit ruiny mnoha římských vil,včetně Domus Neroniana,letního domu brutálního císaře Nera. Anzio je také známý jako místo, kde spojenci přistáli během druhé světové války, a divoké bitvy se konaly mezi německými a spojeneckými silami. Doba jízdy z centra Říma je asi 55 minut (62 kilometrů).
  • Fregene – Toto malé přímořské letovisko se nachází severně od letiště Leonardo da Vinci. Pláž je zde jednou z lepších a nejoblíbenějších, také proto, že Fregene je známý jak dobrým nočním životem v mnoha plážových klubech, které se zde nacházejí. Na dlouhém pásu pláže najdete také rodinné prostory s příjemnými restauracemi a kavárnami, pokud chcete mít klid a klid. Doba jízdy z centra Říma je asi 40 minut (38 kilometrů).
Kolem jezera Lago di Bracciano je mnoho příjemných malých a starých vesnic.

Lago di Bracciano

Pokud jedete hodinu na sever od Říma, dostanete se k jezeru Bracciano. Kolem toho je mnoho příjemných malých a starých vesnic. Vezměme si například středověké Staré Město v Anguillara Sabazia. Pak jeďte několik kilometrů na západ do Castello Orsini-Odesalchi, impozantního hradu z 15.

  • Je to 30 mil do Anguillara Sabazia, vesnice u jezera nejblíže k Římu, pokud si vyberete nejrychlejší trasu. Doba jízdy je pak kolem 45 minut.
Osada se dramaticky rozprostírá do kopce, s akropolí na vrcholu.

Orvieto

Toto malebné město se nachází v určité vzdálenosti severně od Říma. Osada se dramaticky rozprostírá na kopci, s akropolí na vrcholu (od starověké řečtiny – „město na vrcholu“), a dobře zachovalé městské zdi, která obklopuje centrum města.

V Orvieto najdete mnoho památek, včetně impozantní katedrály postavené papežem Mikulášem IV na konci 13.století, papežský palác z přibližně stejné éry, podzemní labyrint a tunelový systém, pevnost Fortezza dell’Albornoz z 15. K dispozici jsou také příjemné restaurace s místními specialitami na jídelním lístku a kvalitními víny vyráběnými v okolí města.

  • Z centra Říma do Orvieto je to asi 120 kilometrů. S pronajatým autem strávíte asi 1 hodinu a 30 minut jízdy.

Doprava v Římě

Provoz v Římě je pravděpodobně trochu hektičtější, než jste pravděpodobně zvyklí z domova. Auta mají tendenci jet blízko sebe, a Římané se nebojí použít auto klakson. Chcete-li usnadnit soustředění na provoz, doporučujeme, abyste měli na palubě pronajatý vůz se satelitní navigací. Navigace také pomáhá vyhnout se chybám při jízdě, například do oblastí, kde mohou řídit pouze taxíky a autobusy (ZTL – Zona Traffico Limitato). Všimněte si, že zóny ZTL mají různá pravidla. Některé zóny jsou pro běžné osobní automobily uzavřeny pouze během dopravní špičky, zatímco jiné jsou uzavřeny pro automobily s vysokými emisemi výfukových plynů.

Doprava v Koloseu v noci.

Parkování v centru města

V ulicích jsou dvě různé značky, které ukazují, kde můžete zaparkovat. Bílé pruhy znamenají, že parkujete zdarma, zatímco modré pruhy znamenají, že musíte zaplatit poplatek za prodejní automaty, které stojí na chodnících. Můžete platit bankovkami, mincemi nebo kartami a získat účtenku, která musí být umístěna jasně na palubní desce. Ve městě je také mnoho parkovacích garáží, které jsou obvykle dobře označeny značkami. Je snadné najít údaje o tom, kde jsou parkovací garáže, pokud má auto z půjčovny navigaci, nebo v mapové aplikaci na smartphonu.

Kontrolní věž na letišti v Římě.

Letiště

Prakticky každý, kdo létá do Říma z jiných měst v Evropě, přistane na letišti Fiumicino, také nazývaném Letiště Leonardo da Vinci. Výjimkou jsou příležitostně pronajaté letouny, stejně jako některé nízkonákladové letecké společnosti, které přistávají na letišti Ciampino.

Velké autopůjčovny, jako je rozpočet, Sixt, Europcar, Avis, Hertz, stejně jako několik italských autopůjčoven, jsou dobře zastoupeny na letišti. Do centra města se také snadno a rychle dostanete vlakem, autobusem nebo taxíkem.

  • Letiště Fiumicino/Leonardo da Vinci se nachází 30 až 40 kilometrů od centra Říma, v závislosti na tom, kam jedete. Doba jízdy autem je asi 30 až 40 minut.
  • Z letiště Ciampino do centra Říma je to asi 16 kilometrů, s dobou jízdy asi 25 minut.