Autopůjčovna Portugalsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Portugalsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Portugalsko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Portugalsku přes nás.

Portugalsko průvodce

Bilutleie Portugal

Portugalsko Půjčovna aut

Portugalsko se nachází na Iberském poloostrově v jihozápadní části Evropy a hraničí na severu a východě se Španělskem. Země má pobřeží na západ a na jih směrem k Atlantskému oceánu. Portugalsko má přibližně 10,7 milionu obyvatel (2010).
Hlavní město Lisabon se nachází v jihozápadní části země a má 475.000 obyvatel. Lisabon je krásně umístěn na severním břehu řeky Tejo – asi 15 km od Atlantského oceánu.

Dalšími velkými městy v Portugalsku jsou Porto (235 000 inb.) a Amadora (182 000 inb.).

Povaha Portugalska je různorodá a řeka Tejo – která rozděluje zemi na dvě části – znamená rozdíl mezi horskou krajinou severního Portugalska a pláněmi jižního Portugalska. Daleko na jih se krajina opět zvedá v několika vysokých horských pásmech, než se znovu potopí v nejjižnější oblasti Portugalska – pobřeží Algarve. Kromě samotného pevninského Portugalska zahrnuje země také sopečné souostroví Asorene a Madeira v Atlantském oceánu.

Portugalsko je dobře navštěvovaná prázdninová země. Mnozí chtějí zažít kulturní město Lisabon, který je také známý pro své mnoho muzeí a pro své vzrušující historické budovy s kláštery a pevnostmi. Nejoblíbenější turistické destinace jinde lze nalézt na pobřeží Algarve a na ostrově Madeira.

Hlavní portugalské letiště Lisabon International Airportse nachází hned vedle hlavního města. Jinak, Faro Letiště na pobřeží Algarve a Madeira Mezinárodní letiště na Funchal v Madeiře jsou důležitými letišti pro mnoho charterových společností.

Hlavní město Lisabon je známé mnoha muzei a vzrušujícími historickými budovami s kláštery a pevnostmi.

Řízení v Portugalsku

Řízení v Portugalsku je v posledních letech výrazně snazší a bezpečnější. Země vynaložila značné prostředky na modernizaci silniční sítě a orgány zavedly opatření, jako je snížení počtu dopravních nehod. Nicméně, měli byste řídit trochu defenzivně na portugalských silnicích, věnovat zvláštní pozornost venkovských silnicích, které běží v horách a podél pobřeží. Tam, vzácné zatáčky, nenápadné vrcholky kopců, a povětrnostní podmínky mohou jízdu trochu náročnější.

Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, pokud motor běží, pokud nepoužíváte hands-free.

Pravidla silničního provozu v Portugalsku

 • V Portugalsku, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na voze v tunelech a sníženou denní viditelností.
 • Je povinné s denními světly po setmění.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 12 let (nebo do 150 cm) by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti by neměly sedět na předním sedadle.
 • Děti do 3 let, které jsou ve schválené dětské sedačce, mohou být umístěny na předním sedadle, pokud je airbag vozidla na této straně zakázán. Židle by pak měla směřovat zády ke směru jízdy.

Pokud není stanoveno jinak, jsou rychlostní limity v Portugalsku 90 km/h.

Rychlostní limity v Portugalsku

Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Venkovské silnice: 90 km/h
 • Čtyřproudé silnice v městských oblastech: 100 km/h
 • Dálnice: 120 km/h

Alkohol limit v Portugalsku

V Portugalsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,5, budete pokutováni a riskujete zabavení vašeho řidičského průkazu.

Doporučená půjčovna aut

Jednou z hlavních výhod objevování Portugalska pronájem auta je, že vzdálenosti jsou obvykle krátké. Silnice jsou také trvale dobré a obvykle nemusíte ztrácet čas na frontách a hustém provozu. Země má krásnou a pestrou přírodu, mnoho pěkných měst a vesnic a jedinečné památky, které stojí za návštěvu. Zde jsou některé z nejpopulárnějších jízd.

Pobřežní silnice mezi Lisabonem a Portem

Snad nejlepší jízda si můžete vzít s autem z půjčovny v Portugalsku běží mezi dvěma největšími městy v zemi, Lisabon a Porto. Úsek je možné řídit na domácím trhu za pouhé 2 hodiny a 30 minut, ale pak se oloupíte za různé skvělé zážitky. Pokud začnete v Lisabonu, nejprve se věnujte stopě směrem k Sindře a prozkoumejte krásné vily, paláce a parky. Pak můžete jet kolem Cabo da Roca, což je místo, které se nachází na západě evropské pevniny. Na cestě na sever směrem na Porto máte téměř nekonečný výběr malebných vesnic jak na pobřeží, tak na domácím trhu, pláže, hrady, kostely a kláštery a další památky, které můžete projet. Vezměte si například koupel na pláži Praia Baia v Espinho, podívejte se na středověké město Obidos,prozkoumejte více než 150 milionů let staré jeskyně Mira de Aire a navštivte kostel v Tomaru, který byl sídlem templářů ve 12.

Středověké město Obidos má spoustu vzrušující historie.


Pohoří Serra da Estrala je nejvyšší v Portugalsku. Pěší i jezdeckou túru s průvodcem si můžete vychutnat pěšky i na koni.

Serra da Estrela

Serra da Estrela je nejvyšší pohoří v Portugalsku, a jediné místo v zemi, kde můžete lyžovat v zimě. Národní park je známý jako extrémně krásný, s vysokými vrcholy, hlubokými údolími, tekoucími řekami s mnoha lagunami, které jsou v létě vynikající. Život zvířat a rostlin se liší v nedotčené přírodě. Tato oblast patří mezi nejoblíbenější destinace v Portugalsku. Existuje několik táborů, které nabízejí prohlídky národního parkus průvodcem , a to buď pěšky nebo na koni,a na úpatí hor je řada pěkných vesnic. Vzdálenost k serra de Estrela také není odstrašující, téměř bez ohledu na to, kde v zemi jste. Z Lisabonu strávíte sotva 3 hodiny pronájem auta.

Costa Vicentina

Oblast na jihozápadním cípu Portugalska a mezi vesnicemi Odeceixe a Burgau se nazývá Costa Vicentina. Hodně z toho patří do národního parku Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina. Zde najdete krajinu, která je většinou zcela nedotčená a popisovaná jako velmi krásná. Je to zejména mnoho pláží, které přitahují lidi. Písek je čistý a zlatý, tam jsou obvykle málo lidí tam, a pláže jsou obklopeny vápencové útesy, které poskytují úkryt před větrem. Lidé sem také cestují, aby se vydali na pěší turistiku nebo na koni podélpobřeží a navštívili některé z klidných a malebných rybářských vesnic roztroušených na pobřeží Costa Vicentina. Pokud jedete z Lisabonu, cesta trvá jen něco málo přes pár hodin, zatímco od pobřeží Algarve je vzdálenost podstatně kratší.

Pláž Odeceixe je idylicky situována zlatým jemným pískem.


Údolí Douro je známé svými vinicemi. Zde je možnost degustace vín a kurzů.

Vinice a vesnice v údolí Douro

Vale do Douro je údolí, které vede, kde řeka Douro teče na cestě do Porto. Oblast má mikroklima, které z něj činí extrémně úrodné, a části oblasti jsou obzvláště vhodné pro pěstování vinné révy. Tato část údolí, Douro Vinhateiro, je považována za jednu z nejvýznamnějších portugalských vinařských oblastí a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mnoho farem má ubytování a restaurace a samozřejmě zajistí ochutnávky vín a kurzy vína. To je také populární řídit mnoho vesnic se nachází v údolí, jako je peso da Régua, kde najdete velmi dobré muzeum vína, Lamego, který je jedním z nejkrásnějších měst Portugalska, a Pocinho, kde můžete navštívit archeologický park Vale do Coa. Zde můžete vidět několik tisíc jeskynních maleb, které jsou až 24 000 let staré a jsou také uznávány jako součást našeho světového dědictví UNESCO.

Pobřeží Algarve

Je snadné jít na výlety s půjčovnou aut na pobřeží Algarve, částečně proto, že jste ka

Pobřeží Algarve je oblíbenou destinací pro dovolenou na pláži.

n rychle se dostanete mezi místa na dobré dálnici A22, která vede podél většiny pobřežního pásu. U moře najdete vše od hlavních prázdninových destinací a měst, jako je Faro,až po malebné a malé rybářské vesnice. K dispozici jsou také krásné pláže s pohodlnou teplotou koupání, která je vítána, když sedíte v autě na chvíli. Pokud chcete odklon od moře, pláží a přímořských letovisek,můžete si vzít krátké objížďky do vesnic a národních parků se nachází v horách podél pobřeží. Tam, život a památky jsou zcela odlišné, a ukázat pěkný kontrast k tomu, co jinak zkušenosti v regionu. Pokud máte dostatek času, můžete také zvážit objížďku do Španělska– například do měst Cádiz a Sevilla– nebo do přímořských letovisek umístěných na krásných plážích, jako je Playa de Castilla a Playa de Mazagon.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Portugalsku

V Portugalsku najdete řadu místních a národních společností, které nabízejí pronájem auta a které jste možná nikdy neslyšeli. Mezi největší národní hráče patří například Portugalrent, Auto Rent Algarve, Realcar a Amoita Car Rental. Na letištích, ve městech a v destinacích, které mají nejvíce turistů, téměř vždy najdete největší a nejznámější mezinárodní společnosti. To zahrnuje Hertz, Sixt, Avis, Rozpočet, Europcar, Národní a Šetrné.

7 nejčastější dotazy týkající se pronájem automobilu v Portugalsko

Jaké pojistné smlouvy potřebuji v Portugalsku?

Při pronájmu auta přes GoAutos jsou v ceně vždy zahrnuta povinná pojištění. Jedná se o pojištění proti kolizi, pojištění proti krádeži a pojištění odpovědnosti. Kromě toho obvykle nepotřebujete žádné další pojištění, pokud máte odpovídající cestovní pojištění s krytím zranění. Nicméně, mnozí se rozhodnou mít odpočitatelné pojištění. Můžete si ji vydělat zdarma tím, že zaplatí s některými kreditními kartami, nebo prostřednictvím cestovního pojištění. Mějte na paměti, že čerpání extra pojištění přes pult, když si vyzvednout auto je obvykle nejdražší řešení.

Musím to auto doručit na stejném místě, kde jsem si ho pronajal?

Jednosměrné pronájmy jsou obvykle přijímány všemi autopůjčovnami, ale s určitými výhradami. Obvykle záleží na autopůjčovně zastoupené v obou lokalitách. Je vyžadován poplatek za jednosměrný pronájem. Velikost poplatku se může značně lišit, a to jak od společnosti k firmě, tak pokud jde o to, kam chcete auto vrátit. Za normálních okolností, jednosměrný pronájem je cenově dostupnější než dodání vozu v jiné zemi. Náklady se zobrazí při vyplňování objednávkového formuláře.

Mohu si například vzít auto z půjčovny do Španělska?

Za normálních okolností je v pořádku řídit auto z půjčovny do jiných zemí v rámci EU a EHP, s výjimkou některých států ve východní Evropě. Ve vztahu ke kategorii vozidlí však mohou existovat omezení. Vždy se zeptejte společnosti, kterou si pronajímáte předem.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Portugalsku?

V Portugalsku mají některé autopůjčovny věkovou hranici 21 let, zatímco jiné mají nejnižší limit. Autopůjčovny mohou také požadovat, aby řidič musel mít řidičský průkaz po určitou dobu, obvykle minimálně 1 rok. Řidičům mladším 25 let se obvykle účtuje příplatek za den. Přesnou cenu tohoto poplatku obdržíte v objednávkovém formuláři.

Jaký typ auta bych měl pronajmout v Portugalsko?

V Portugalsku, to malé záležitosti, jaký typ auta si vyberete. Silnice jsou dobré, a to je velmi vzácné jezdit na zledovatělých nebo zasněžených silnicích v této zemi. Vyberte si auto z hlediska potřeby prostoru, a pokud možno s dobrým klimatizačním zařízením, pokud jste v Portugalsku v létě.

Je to běžné u mýtných stánků v Portugalsku?

V Portugalsku je mnoho dálnic zpoplatněno. Na některé z nich můžete platit kartou nebo v hotovosti. V posledních letech, mnoho z dálnic obdrželi elektronické mýtné přechodu, a kde krátké a hotovosti nejsou možnost. Existuje několik řešení pro platbu na silnicích s elektronickým mýtným přechodem vhodným pro návštěvníky s pronájmem auta. Většina společností nabízí dáma pro mýtné přechodu, kde je částka přidána do účtu za nájem. Alternativou k tomu je platit mýtné předem, něco, co můžete udělat na poštách po celé zemi.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Portugalsku?

Číslo tísňového volání v Portugalsku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Destinací

Menu