Autopůjčovna Faro

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Faro

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Faro od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Faro přes nás.

Faro průvodce

Bilutleie Faro
Faro Pronájem aut

Faro je přístavní město v jižním Portugalsku, konkrétně na pobřeží Algarve. Má asi 50.000 obyvatel (2010), a je často považován za Algarve je „kapitál“.

Vedle cestovního ruchu, který je dominantní průmyslovou trasou ve Faru, hraje významnou roli také vývoz rybolovu a ovoce. Město má velký rybářský přístav.

Většina historických památek se nachází na Starém Městě, ale nejstarší budovy byly většinou položeny v troskách během velkého zemětřesení, které zasáhlo oblast v roce 1755.

Atrakcí

Mezi zajímavosti Fara patří velká přírodní rezervace Ria Formosa (která je také odpočinkem pro řadu ptačích druhů během migrace každé jaro a podzim) a dlouhá pláž (která je asi 7 km od centra města). Teplé, příjemné klima je také důležitým příspěvkem k tomu, aby se Faro velmi oblíbenou turistickou destinací. Každý rok sem přicezuje kolem 5 milionů návštěvníků, především na slunci a koupání.

Dlouhá písečná pláž láká mnoho turistů, aby se vydávali do Fara na dovolenou na slunci a na pláži.

Jinak je archeologické muzeum „Museu Arqueologico“ nejznámější kulturní památkou ve Faru. Nachází se na Starém Městě – v budově z roku 1518. Nedaleko se nachází katedrála Sé de Faro, která byla přestavěna po zemětřesení v roce 1755. Z původního gotického kostela se dochovala pouze věž.

Ve Faru je mimo jiné několik zajímavých muzeí. Námořní muzeum Museo Maritimo v přístavní oblasti a etnografické muzeum – Museu Etnografico – nabízí pravidelné výstavy související s místní kulturou a řemeslnými tradicemi.

Prozkoumejte Faro s pronájmem vozu

Faro je skvělé místo k pronájmu auta, když jste na dovolené v jižním Portugalsku. Odtud si můžete vzít mnoho zajímavých výletů a rozmanitost mezi nimi je skvělá. Tam je hodně vidět jak podél pobřeží, tak v horách. Kromě toho je to kousek od jižního pobřeží Španělskaa můžete se dostat do míst, jako je Sevilla,Gibraltar a Marbella. Zde jsme vybrali několik příkladů z nejpopulárnějších jízd s Faro jako výchozí bod.

Oblíbené lázně Caldas de Monchique s horkou pramenitou vodou

Monchique – Krásná horská vesnice

Malá horská vesnice Monchique je jednou z nejkrásnějších a nejzelenějších v Portugalsku. Je to jen kousek jízdy od Faro a je ideální pro jednodenní výlet autem. Zde jsou krásné domky malované v čerstvých barvách,ulice jsou útulné, aby se procházely, atmosféra přátelská a pohled na krajinu vynikající. Uvnitř centra města je několik dobrých restaurací, které podávají místní speciality. Pro ty, kteří chtějí používat nohy trochu v krásné přírodě, existuje mnoho cest vhodných jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Jedna z oblíbených cest vede do Caldas de Monchique, slavného lázní, které nabízí teplou pramenitou vodu.

  • Nejkratší a nejrychlejší cesta do Monchique vede nejprve po dálnici do Portimãa, než vyrazí směrem k horám. Pak jedete asi 85 kilometrů a strávíte asi 1 hodinu.
  • Pokud chcete vidět více hor, můžete místo toho jet přes São Bartolomeu de Messines. Vzdálenost pak bude asi o 5 kilometrů delší a doba jízdy 1 hodina a 20 minut.

Farol de Sagres – Navštivte konec světa

Maják na osádce Ponta de Sagres byl v dávných dobách nazýván koncem světa. Vidíš to, když tam stojíš. Věž stojí na okraji více než 60 metrů vysokého útesu, pod nímž se zpěněný divoký Atlantický oceán zpění. Zdá se, že Henry Navigátor, portugalský princ a hlavní průzkumník, je řekl, aby plánoval mnoho z jeho expedic na Farol de Sagres. Dnešní vydání majáku je částečně z roku 1846, postavený na zemi, která byla kdysi mnišským klášterem. Navštivte také město Sagres, které je východně od majáku. Existuje mnoho dobrých rybích restaurací,živý přístav a dobré možnosti koupání. Pokud chcete vidět více skvělých majáků ve stejnou dobu, zvažte jízdu 5 kilometrů dále na západ, kde se nachází Farol do Cabo de São Vicente.

Maják stojí na okraji více než 60 metrů vysokého útesu s Atlantským oceánem pod ním.
  • Z Fara do Farol de Sagres je to 118 kilometrů, kde asi 80 kilometrů úseku je dálnice. Doba jízdy je asi 1 hodina a 35 minut.
Jediná přirozená kolonie opic v Evropě se nachází na vrcholu Gibraltaru.

Gibraltar – Malý kousek Anglie

Britské území Gibraltaru je v dosahu, pokud chcete podniknout jinou exkurzi od Fara. Nachází se na úpatí skalnatého vrcholu hory, osada zahrnuje řadu zajímavých památek, včetně maurské pevnosti,pozdní 18th-století tunely, velká katedrála,několik muzeí a krásné zahrady. Nicméně, velký pull patch je vrchol hory. Tam najdete jedinou přirozenou kolonii opic v Evropě. Pohled je bezkonkurenční a díváte se do Afriky, pokud není špatné počasí.

  • Je to 390 kilometrů na dálnici mezi Faro a Gibraltar. Bez zastavení je doba běhu asi 4 hodiny.

V Loulé jsou dobré nákupní příležitosti, zejména v sobotu, kdy je otevřený velký trh.

Loulé – Město s nejlepším trhem na pobřeží Algarve

Jízda do městečka Loulé trvá krátkou dobu z Fara. Najdete zde krásné centrum s dobrými možnostmi stravování a nakupování. Uprostřed města se nachází také hrad Castelo de Loulé, který Maurové postavili v 8. Atmosféra je klidná a odlišná a není zvláště charakterizována cestovním ruchem. Je to zejména v sobotu, že se hodí s pohonem do Loule. Pak je zde velký trh, kde místní výrobci a umělci prodávají lahůdky, řemesla a umění. Pondělí jsou nejméně příznivý den, protože většina památek je uzavřena.

  • Z Fara do Loulé je to sotva 18 kilometrů. Cesta trvá asi 20 minut.

Sevilla – Rodné město španělských tapas

Sevilla ve Španělsku již není daleko od Faro, že jednodenní výlet je docela možný, ale měli byste zvážit alespoň jeden přenocování, jakmile jste tam. Jedná se o jedno z nejzajímavějších měst Španělska. Sevilla je známá svou bohatou historií, skvělou architekturoua živou kulturou. Město je také jedním z nejlepších míst, kde se můžete zastavit, pokud máte rádi velmi dobré jídlo. Mnozí považují Seville za hlavní město světa, pokud jde o tapas, a vynikající restaurace lze nalézt všude. Puls města je jiný, než jsme zvyklí. Obyvatelé mají poměrně dlouhou siestua večeří pozdě v noci. V Seville obvykle chodíš spát až pozdě v noci. Stručně řečeno, život je v Seville nádherný.

  • Je to 195 kilometrů mezi Farem a Sevillou a prakticky celý úsek vede po dálnici. Doba strávená s pronájmem auta je asi 2 hodiny. Ujistěte se, poraďte se s vaší autopůjčovny, jaká jsou pravidla pro překračování hranic.
Malí lidé vidět uprostřed dne, obyvatelé mají a to poměrně dlouhou siestu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V letním období je ve městě a okolí mnoho turistů. Hodně z nich si pronájem auta, takže to často stává těžší najít parkování na ulicích centra města. Naštěstí má město řadu parkovacích garáží a soukromě provozovaných parkovacích míst. Ty stojí o něco více než parkování na ulici, ale je to jednodušší, aby se tam vešly.

V centru Fara je dobré množství úzkých uliček a dostupnost není během dne tak dobrá. Ve městě není více než 120 000 obyvatel, takže ve srovnání například s Lisabonemje ve Faru poměrně snadné řídit. Obecně platí, že jeden by měl věnovat trochu zvláštní pozornost na silnicích v Portugalsku, a nebojte se řídit trochu defenzivně.

Řízení mimo hustě obydlené oblasti se v Posledních letech v Portugalsku zlepšilo. Dálnice A22, která vede podél celého pobřeží Algarve, je darem pro ty, kteří se chtějí pohybovat efektivně. Tam je malý provoz, protože silnice je zpoplatněná. Pokud vám nevadí platit silniční daň, dostanete se tam velmi rychle a bez stresujícího provozu.

Doporučuje se věnovat zvláštní pozornost silnicím v Portugalsku a neváhejte a jeďte trochu defenzivně. Na dálnici je malý provoz, protože silnice je zpoplatněná.

Letiště Algarve je malé a čisté.

Letiště

Aeroporto Internacional de Faro se také nazývá Letiště Algarve. Letiště je poměrně malé a jasnéa zpracovává ne více než asi 6 milionů cestujících ročně. Současně je na letišti ve Faru od dubna do října výrazně hektičtější. Samozřejmě, většina lidí, kteří cestují na pobřeží Algarve, tak činí v nejteplejších měsících. To může být dobrá věc vědět, jestli jste pronájem auta během tohoto období. Měli byste si rezervovat brzy, a také se ujistěte, že tam může být nějaké fronty na nejrušnější dny.

Přepážky autopůjčovny jsou shromážděny v příletové hale. K dnešnímu dni je zde přítomno 14 společností, ale několik zaměstnanců a kanceláří. To platí například pro Hertz, Thrifty, Dollar a Firefly. Pokud si pronajímáte auto od jedné z těchto společností, obdržíte klíče u stejného stolu. Na letišti jsou i další mezinárodní hráči, včetně Avis, Budget, Europcar a Sixt.

  • Letiště se nachází asi 6 km od centra Města Faro. Autem bude cesta trvat asi 10 minut.