Autopůjčovna Gran Canaria

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Gran Canaria

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu na Gran Canaria od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Gran Canaria přes nás.

Průvodce Gran Canaria

Půjčovna aut Gran Canaria

Gran Canaria je součástí Kanárských ostrovů patřících do Španělska a je druhým nejjižnějším ostrovem. S počtem obyvatel asi 840.000, to je druhý největší z Kanárských ostrovů po Tenerife. První Evropané na ostrově v 15th století volal obyvatele Kanari, který byl původ kolektivní označení všech okolních ostrovů. Ostrov se skládá ze sopečných hornin, na severu země jsou dvě vyhaslé sopky k návštěvě.

Největším průmyslem na ostrově je cestovní ruch, následovaný zemědělstvím proti vývozní produkci. K dispozici je také jediná evropská kávová plantáž. Gran Canaria má nejrůznější povahu všech Kanárských ostrovů. Nejvyšším vrcholem je Morro de la Agujereada v na úrovni 1956 m n. m., zatímco tradičně se jednalo o Pico de las Nieves (1949 m).

Ostrov je oblíbenou turistickou destinací s teplým stabilním klimatem po celý rok. Mnozí zde cestují zejména v zimě, aby si užívali slunce a ostrov patří mezi největší destinace evropy pro golfové nadšence. Ačkoli mnoho lidí spojuje Gran Canaria s dovolenou na pláži, existuje mnoho aktivit a památek k prozkoumání. Stará útulná městečka, pěší turistika v horách,vinice a banánové plantáže, zábavní parky a objevování jeskyní.

Atrakcí

Městský život s dobrými nákupy a nejlepšími obchody najdete v hlavním městě provincie Las Palmas. Pokud chcete pulzující noční život, zamiřte do Playa del Inglés s velkými nočními kluby a hospodami. V restauracích byste měli ochutnat místní speciality s čerstvými rybami, chobotnicemi a korýši, papas arrugadas – vrásčitými bramborami, místním pivem Tropical, queso de cabra – kanárským kozím sýrem a samozřejmě tapas.

Roque Bentayga (1404 m) byla posvátná hora domorodých obyvatel a je jednou ze slavných památek spolu s Roque Nublo (1813 m)

V historickém Gáldaru můžete zažít archeologický park Cueva Pintada s dobře zachovalými původními jeskynními malbami. V muzeu můžete vidět keramiku, starověké mince a další vykopané z oblasti, stejně jako 3D show zobrazující bývalý život domorodých obyvatel.

Barranco de Guayadeque je 10 km dlouhá rokle od pobřeží a nahoru v horách. Pokud nejste nasyceni historií, město Guayadeque nabízí historické jeskyně, které byly použity jako hrobky pro domorodé obyvatele, kde v poslední době bylo provedeno mnoho archeologických objevů. Několik jeskyní je v současné době obydlených, ale výrazně modernizovaných a modernizovaných.

Ve starém městě Vegueta můžete zažít „La ruta de tapas“ každý čtvrtek, kde jdete z baru do baru a ochutnáte jednoduché tapas pokrmy.

Gran Canaria má jedinečnou krajinu, zde z jeskyně na Playa del Cura.

Prozkoumejte Gran Canaria s pronájmem vozu

Je to téměř nutné mít pronájem auta na Gran Canaria. Ačkoli většina lidí sem cestuje, aby se vykoupala a nasákla slunce, měli byste zažít některé z mnoha vzrušujících a krásných malých měst a památek. Existuje zde také řada krásných přírodních oblastí, které stojí za návštěvu, a zejména ty, které se nacházejí v horách ostrova sopky. Zde jsme vybrali některé z nejpopulárnějších vyjížděcích outů.

Vzdálenost a doba jízdy k památkám

Vzhledem k tomu, že lidé zůstávají na různých místech na Gran Canarii, není vhodné zahrnout vzdálenosti a kilometry. Nikdy nejsi daleko, když máš pronajaté auto. Například, pokud se chystáte jet z Las Palmas do Roque Nublo, který stojí na vrcholu a asi uprostřed ostrova, je to ne více než asi 30 mil v každém směru. Obvykle strávíte jen něco málo přes hodinu jízdy. Jízda plný kruh kolem ostrova, a podél pobřeží, bude trvat asi 3 hodiny.

Katedrála Santa Ana – jedna z krásných budov Las Palmas.

Las Palmas – Město Gran Canaria

Las Palmas je deváté největší město Španělska s přibližně 390 000 obyvateli. Zde získáte živou a městskou přestávku od koupaliště a můžete se postarat o muzea, restaurace, památky a zážitky, které na ostrově nenajdete jinak. Jednou z největších remízových náplastí je staré město vegueta. To bylo dříve „hlavní město“ ostrova, a také tam, kde najdete nejzajímavější budovy. Zde můžete navštívit Casa de Colón, dům Kryštof Kolumbus často žil, když plánoval své expedice. Krásná katedrála Santa Ana je také jedním z vrcholů. V opačném případě je Las Palmas dobrým městem pro nakupování, je zde mnoho dobrých restaurací a samozřejmě můžete také plavat a opalovat se na plážích, které se nacházejí na obou stranách centra města.

Roque Nublo a Roque de la Rana byli pravděpodobně součástí sopečné erupce před několika miliony let.

Roque Nublo – Kámen v oblacích

Snad nejznámější památkou na Gran Canarii je sopečný kámen Roque Nublo. Jméno znamená něco jako kámen v oblacích. Vypadá to jako monolit, táhnoucí se téměř 90 metrů přímo k počasí. Vedle Roque Nublo stojí „malý bratr“ Roque de la Rana. Pravděpodobně byly skály vyrobeny v sopečné erupci před několika miliony let. Lidé cestují do Roque Nublo, aby si užívali výhled, pořkli působivé fotografie a šli na procházku do jedinečné krajiny. Existuje několik cest, které jsou dobře označeny. Nemůžete jet až ke skále, ale zaparkovat asi 1,5 km pod vrcholem.

Maspalomas – Miniaturní poušť na Gran Canarii

Maspalomas je název přímořského letoviska, které se nachází hned vedle Playa del Ingles, a 12 km dlouhé pláže, která se nachází u města. Pláž se změní v obrovskou písečnou dunu, která sahá až k místu Meloneras. Najdete zde také jednu z nejznámějších památek ostrova, maják Faro de Maspalomas. Písečná duna je chráněná oblast s hnízdišti mnoha ptačích druhů. Proto se nemůžete projít na Měsíci, ale místo toho musíte použít značené cesty, které procházejí písečnou dunou. Můžete si také pronajmout velblouda, pokud nemůžete chodit sami. Návštěva Gran Canaria by měla zahrnovat výlet do miniaturní pouště Dunas de Maspalomas, pokud nic jiného, aby si jeden z nejlepších pláží na ostrově.

Miniaturní poušť Dunas de Maspalomas stojí za návštěvu, když jste na Gran Canarii.
Město se nazývá „Malé Benátky“ se svými malými kanály a krásnými domy postavenými v italském stylu.

Puerto de Mogán – Nejkrásnější vesnice na Gran Canarii?

Malá rybářská vesnice Puerto de Mogán se nazývá místní „Malé Benátky“. Je to proto, že vesnice se vyznačuje mimo jiné malými kanály, nádhernými zahradami, malými domy postavenými v italském stylua útulnými malými uličkami a uličkami. Mnozí věří, že Puerto de Mogán je nejkrásnější město nebo město Na Gran Canarii. Najdete zde také jednu z nejlepších písečných pláží na ostrově. Pláž se nachází na konci malé zátoky s klidnou a pohodlnou vodou vhodnou pro koupání pro celou rodinu. Nejlepší den k návštěvě vesnice je pátek. Pak je velký trh v centru města, a lidé přicházejí z celého ostrova nabídnout suvenýry, lahůdky, řemesla, a mnoho dalšího. Puerto de Mogán má také několik atrakcí, které stojí za to dohnat, včetně ponorky, se kterou se můžete svézt.

Bazilika na konci ulice s barevnými domy.

Teror – Vesnice obklopená nejkrásnější scenérií ostrova

Malá horská vesnice Teror je také mezi malými městy na ostrově, které je třeba zažít. Není příliš daleko od výše uvedených Firgas, a tedy na severní straně ostrova, v blízkosti Las Palmas. Zde je architektura zcela jedinečná. Mnoho domů pochází z koloniální éry a je několik set let staré. Zde se poutníci vydali do historie, většinou vidět slavnou baziliku na počest Panny Marie. Každou neděli je trh v Teroru, kde většina z nich je o chutné jídlo a nápoje. Stejně jako Firgas, Teror je také známý pro svou dobrou pramenitou vodu. Okolí Hotelu Teror je přinejmenším stejně velké jako samotná vesnice. Pokud se zastavíte, udělejte si čas na návštěvu Parque Rural de Doramas. Tato oblast se nachází jen 2 km od města Teror a je krásným místem na procházku.

Firgas – Krásná vesnice s výhledem na moře

Firgas je jedním z mnoha krásných malých měst Na Gran Canaria, a také mezi nejstarší. Byla založena v roce 1488 mírně v horách, jen pár kilometrů západně od Las Palmas. Nejznámějším městem je radnice s hlavním náměstím a impozantní schodiště Paseo de Gran Canaria. Jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejunikátnějších ulic, které najdete v Evropě. Schody běží po obou stranách umělého vodopádu s pádem 30 metrů. Vodopád je zdoben a zdoben květinami a podél stěn domu uvidíte krásné reliéfy symbolizující různé okresy ostrova. Ve Firgasu jsou také další hezké budovy a řada příjemných restaurací, které podávají místní speciality. Firgas je jinak známý tím, že má nejlepší pitnou vodu na Kanárských ostrovech, a zde také získáte nádherný výhled na krajinu a Atlantický oceán.

Jednou z nejunikátnějších ulic v Evropě je impozantní schodiště Paseo de Gran Canaria. Schody běží po obou stranách umělého vodopádu s pádem 30 metrů.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Na většině míst v Gran Canaria je většinou snadné najít parkoviště. Buď najdete parkovací místa se strážemi, nebo dáte auto do označeného prostoru (označeného modrými čarami). V ulicích, kde je dovoleno zaparkovat, zaplatíte u prodejního automatu, který je na chodnících a musí nechat účtenku viditelnou v čelním skle pronajatého auta.

V centru Las Palmas je něco těžší najít parkování v ulicích, ale tady máte několik parkovacích garáží z čeho vybírat.

Je snadné řídit v Gran Canaria se pohybovat podél východního pobřeží. Dálnice, která vede z Las Palmas do Arguineguin, je dobrá a doprava se zřídka kdy zavře. Nicméně, to je náročnější řídit vnitrozemí na ostrově a na horu. Cesta je klikatá a trochu úzká. V horách je třeba jet opatrně a věnovat zvláštní pozornost.

Je snadné řídit na Gran Canarii, když se pohybujete podél východního pobřeží, ale jeďte opatrně a věnujte zvláštní pozornost, pokud jedete do hor.
Navzdory skutečnosti, že na letišti je ročně více než 11 milionů cestujících, je jasné a snadné najít.

Letiště

Letiště na slavném prázdninovém ostrově se oficiálně nazývá Letiště Gran Canaria (Aeropuerto de Gran Canaria), ale obyvatelé ostrova se často nazývají Letiště Grando. Je hodnocen jako pátý největší ve Španělsku, s téměř 11 miliony cestujících ročně. Kromě vysokého počtu charterových letů, Ryan Air přistane na letišti Grando, mimo jiné. Letiště Gran Canaria se nachází na východní straně ostrova a mezi hlavním městem Las Palmas a nejznámějšími letovisky.

Ačkoli letiště zpracovává mnoho cestujících, je jasné a přímočaré. Všechny autopůjčovny jsou shromážděny přibližně uprostřed budovy terminálu, s přepážkou vedle sebe. K dnešnímu dni existuje 11 společností, které nabízejí pronájem automobilu na letišti. Patří mezi ně největší mezinárodní hráči, jako jsou Europcar, Hertz, Thrifty, Budget a Sixt, německá autopůjčovna, a autopůjčovna působící pouze na Kanárských ostrovech (TopCar).

  • Z letiště do Las Palmas je vzdálenost asi 25 kilometrů, s dálnicí po celé vzdálenosti. Doba běhu je asi 20 minut.
  • Z letiště do Maspalomas a Playa del Ingles je vzdálenost asi 30 kilometrů. Doba jízdy na dálnici je asi 20 minut.
  • Z letiště do Arguineguin je to asi 43 kilometrů, s dobou jízdy asi 30 minut.