Autopůjčovna Toulouse

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Toulouse

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Toulouse od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Toulouse přes nás.

Toulouse průvodce

Bilutleie Toulouse
Toulouse Půjčovna aut

Toulouse se nachází v jihovýchodní Části Francie – v regionu Midi-Pyrénées – kde je hlavním městem departementu Haute-Garonne. Vzdálenost na jih k hranici se Španělskem a Andorrou je přibližně. 175 km. Město je spojeno jak s řekou Garonne, tak s Canal-du-Midi (který spojuje Středozemní moře s Biskajským zálivem). Tam žije cca. 415 000 obyvatel v Toulouse (2010). Pokud počítáte s předměstími, počet obyvatel se zvyšuje na přibližně 800 000.

Díky své poloze na půli cesty mezi Středozemním mořem a Biskajským zálivem byl Toulouse vždy důležitým dopravním uzlem. Obchodní sektor města byl v poslední době silně spojen s obchodem a průmyslem. Zde je výroba letadel obzvláště důležitá – protože hlavní základna pro čip letadla Airbus se nachází v Toulouse. Kromě toho, to bylo zaměřeno na vzdělávání, a Toulouse dostal svou vlastní univerzitu již v roce 1230.

Atrakcí

Mezi zajímavosti, které město může předvést, patří několik zajímavých muzeí, včetně„Musée des Augustins“(původně augustiniánský klášter z 15. století), který má velkou sbírku soch z římské éry a středověku. Některé architektonické skvosty musí být také uvedeny, včetně románské středověké baziliky svatého Sernina. Mezi další kostely ze středověku patří jakobínský kostel a katedrála svatého Étienne, která začala ve 12. Oblíbenou včelí je také radnice z 18.

Canal du Midi byl postaven v 17.

Jinak je Canal du Midi hlavní atrakcí – kanál postavený již v 17. Kanál vede mezi Toulouse a Bordeaux.

Prozkoumejte Toulouse s pronájmem vozu

Toulouse se nachází v oblasti Francie, která je velmi vzrušující prozkoumat pronájem auta. Je to kousek od města do Pyrenejí a Španělska, a do mnoha krásných malých měst a vzrušující památky regionu Occitanie. Níže je výběr návrhů na jízdu z Toulouse, z nichž některé jdou do vesnic, které jsou na seznamu nejkrásnějších vesnic ve Francii.

Basilique Cathédrale Sainte-Cécile d’Albi je jednou z nejkrásnějších gotických katedrál v zemi.

Albi – Okouzlující a krásné městečko v blízkosti Toulouse

Albi je jedním z větších měst v regionu Occitanie v jižní Francii, s přibližně 50.000 obyvateli. Nachází se na řece Tarn asi 80 kilometrů severovýchodně od Toulouse a auto z půjčovny se nachází méně než hodinu. Existuje mnoho lidí, kteří cestují do Albi, když jsou na dovolené v tomto regionu. Velká omítka je krásná lokalita a architektura města. Centrum je soustředěno kolem jedné z nejkrásnějších gotických katedrál ve Francii, basilique Cathédrale Sainte-Cécile d’Albi. Vedle katedrály je krásný palác Berbie, který arcibiskupové používali jako rezidenci. Ostatní budovy ve starém městě jsou ve stylu těchto nádherných budov. Najdete zde zejména mnoho domů postavených v italském renesančním stylu. Hned pod ním je tisíc let starý kamenný most Pont Vieux, který se stále používá.

  • Z Toulouse do Albi je to asi 78 kilometrů. Doba jízdy je přibližně 55 minut v normálním provozu.
Hrad Najac byl údajně postaven již v roce 1253.

Najac – Král na kopci v údolí Aveyron

Najac je malá vesnice, která se nachází na hřebeni nad řekou Averyon, malou vzdálenost severně od Albi. Obě tato dvě města lze navštívit během jednodenního výletu z Toulouse, pokud máte auto z půjčovny. Město je známé pro své mnoho historických budov, a zejména hrad se nachází na nejvyšším místě hřebene. Hrad byl údajně postaven již v roce 1253. Hned pod ním najdete kostel (Eglise Saint-Jean), který je téměř ve stejném věku. Ostatní budovy v Najacu lze popsat jako velmi malebné. Malé kamenné domy se nacházejí v úzkých a dlážděných ulicích,s květinovou výzdobou a praky na stěnách a oknech. Ve městě je také několik dobrých a rodinných restaurací. Údolí Averyon je velmi úrodné a poskytuje přístup k vynikajícím produktům, které končí na jídelních lístcích Najacu.

  • Je to asi 108 kilometrů od Toulouse do Najacu. Jedete stejným směrem jako Albi, ale když se dostanete do Gaillacu, odleťte na sever. Bez zastávky bude cesta trvat asi 1 hodinu a 40 minut.
Kostel Sant Esteve je jednou z pěkných budov, které můžete vidět v Andorra la Vella.

Andorra la Vella – Pyrenejské knížectví

Andorra la Vella je hlavním městem malého knížectví Andorry nacházející se v Pyrenejích a mezi Francií a Španělskem. „La Vella“ jednoduše znamená „město“, jazykový krok rozlišovat mezi zemí a hlavním městem, které by jinak mělo stejná jména. V centru města najdete Staré Město (Barri Antic) jako velkou drawcard. Tam jsou ulice zkrášlené, úzké a dlážděné, s malými obchody a restauracemi v krásných cihlových domech. Pokud jde o architekturu, nejznámější je městská radnice, Casa de la Vall ze 16. Ve starém městě je také několik krásných náměstí, příležitostný kostel a některá muzea. Lidé cestují především do Andorry, aby nakupovali, jedli dobré jídlo a mohli vyprávět o tom, že navštívili jeden z nejmenších národů na světě.

  • Z Toulouse do Andorry la Vella je to asi 188 kilometrů. Doba jízdy je často o něco delší v létě kvůli většímu provozu, ale obvykle se dostanete do malého městského státu za méně než 3 hodiny.
Krásné detaily od vchodu do kláštera.

Moissac – Krásné městečko s jedinečným klášterem

Městečko Moissac je krásné a vzrušující historicky. Velkou drawcard pro návštěvníky je Abbaye Saint-Pierre de Moissac, mnich klášter v centru města. To je řekl, aby byly založeny již v pátém století francký král Clovis, ale budova z té doby je dávno pryč. Klášter byl několikrát zničen válkami, požáry a povodněmi a většina toho, co dnes vidíte, je postavena ve 12. Nejvýznamnější a nejpůsobivější částí komplexu je samotná budova kostela a portál ke vchodu do kostela. Portál se skládá ze 76 sloupů zdobených románskými řezbami a sochami, které nikde jako na světě nenajdete. Klášter je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a Moissac je jednou ze zastávek slavné pouti,která vede do Santiaga de Compostela.

  • Z Toulouse do Moissac je to asi 72 kilometrů. Doba jízdy je obvykle kolem 1 hodiny.

Bordeaux – hlavní město Akvitáně

Bordeaux je vzrušující a krásné velké město a poměrně snadno dosažitelné půjčovnou aut z Toulouse. Jednodenní výlet je však dostatečně vzácný a doporučuje se jedna nebo více nocí. Pokud máte krátký čas, soustřeďte se na objevování okresů Saint Pierre a Saint Paul. Ty jsou považovány za historické centrum Bordeaux a jsou místem, kde najdete nejznámější památky. Place de la Bourse s Mirroir d’Eau, Cathédrale Saint-André, Musée des Beaux-Arts a Grand Théâtre de Bordeaux patří k těm, kteří z toho vytěží maximum. Zvažte také zastavení v Palais Gallien. Jedná se o pozůstatky amfiteátru, který Římané postavili v polovině druhého století. Nezapomeňte také jíst, když jste v Bordeaux. Město je eldorado pro ty, kteří ocení dobré jídlo a pití.

  • Z Toulouse do Bordeaux je to asi 245 kilometrů. Bez zastávek na cestě je doba jízdy asi 2 hodiny a 30 minut. Existuje mnoho pěkných malých vesnic na cestě do Bordeaux, pokud potřebujete přestávku na odpočinek a dobré jídlo.
Place de la Bourse se nachází v historickém centru Bordeaux.
Není to tak těžké navigovat cestu vpřed, ale tam jsou často fronty.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Pokud jde o parkování v ulicích Toulouse, město je rozděleno do mnoha různých zón. Nejdůležitější věc, kterou je třeba mít na paměti v tomto kontextu, je, že černá zóna znamená, že tam za žádných okolností nesmíte parkovat. Modrá zóna znamená bezplatné parkování, ale pak načasované buď na 1,5 hodiny nebo 45 minut. Rozdíl mezi ostatními zónami (červená, oranžová, žlutá a zelená) je většinou cena parkování, jak dlouho může auto stát a v jakých časech musíte zaplatit poplatek za parkování. To bude osvětleno na vysoce viditelných znameních.

V centru města je k dispozici dvacet desítek krytých parkovacích míst, které lze využít, stejně jako hlavní hotelové garáže. Ceny se zde trochu liší, ale poplatek je obvykle kolem 3 – 4 Euro za hodinu.

Toulouse je poměrně velké město, a proto je obvykle hodně automobilové dopravy v centru města. Není to tak těžké navigovat cestu vpřed, ale tam jsou často fronty. Většina lidí se rozhodne nechat své auto zaparkované při nakupování, navštívit památky nebo si dát jídlo v centru města.

Letiště

Letiště Toulouse–Blagnac airport se nachází hned za centrem města a obsluhuje velké části regionu Occitanie v jižní Francii. Celkem je přibližně 9,5 milionu cestujících, kteří využívají letiště do jednoho roku. Existují přímé lety z asi 74 měst v Evropě a severní Africe do Toulouse-Blagnac, z nichž mnohé jsou nízkonákladové dopravce, jako je EasyJet a Ryanair.

Společnosti nabízející pronájem auta na letišti Toulouse-Blagnac mají své přepážky shromážděné uprostřed příletové haly (hala C) a hned vedle hlavního vchodu. Pronajaté vozy jsou zaparkované v samostatné vyhrazené oblasti hned za ním. K dnešnímu dni jsou na letišti v Toulouse zastoupeny Společnosti Hertz, Europcar, Sixt, Enterprise, Goldcar, Avis a Budget.

  • Vzdálenost od letiště Toulouse–Blagnac do centra Toulouse je asi 8 kilometrů. Doba jízdy do centra města je mezi 15 a 20 minutami v normálním provozu na silnicích.