Autopůjčovna Ibiza

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Ibiza

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Ibiza od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Ibiza přes nás.

Ibiza průvodce

Bilutleie Ibiza
Ibiza Půjčovna aut

Ibiza je španělský turistický ostrov nacházející se ve Středozemním moři – asi 80 km jihozápadně od Mallorky – a patří do provincie Baleárských ostrovů. Ostrov má asi 132.000 obyvatel (2011), ale během letní sezóny populace výrazně stoupá. Cestovní ruch je hlavním zdrojem příjmů ostrova.

Nejvyšším bodem ostrova je La Atalya, která měří 424 metrů nad mořem. Severní pobřeží se skládá převážně ze strmých útesů, zatímco jižní pobřeží má většinou dlouhé písečné pláže. Podnebí na Ibize je horké a suché.

Atrakcí

Ibiza je oblíbenou prázdninovou destinací a má velkou charterovou dopravu. Opalování, koupání a pláže jsou hlavním lákadlem ostrova, ale Ibiza je také známá tím, že je „party ostrovem“ – s nočními kluby a diskotékami otevřenými až do úsvitu.

Hlavní město ostrova se jednoduše nazývá Ibiza Town (Eivissa) a má přibližně 50 000 obyvatel. Z přístavu jsou trajekty, mimo jiné, Barcelona, Mallorca a Formentera. V hlavním městě je ibiza katedrála, která je z 15. Dalšími důležitými městy na ostrově jsou San Antonio Abad, Santa Eulalia del Rio a San José.

Opalování, koupání a pláže jsou hlavním lákadlem ostrova.

Prozkoumejte Ibizu s pronájmem vozu

Dokonce i když jdete na Ibizu jen opalovat a plavat, rozhodně stojí za to pronajmout auto na ostrově. Za prvé, dostanete mnohem rychleji a snadněji a z letiště. Je také snazší vidět některé z mnoha a krásných malých rybářských vesnic tam, stejně jako to, že můžete navštívit nejkrásnější pláže. Zde jsou některé z jízd na Ibize.

Vzdálenosti a doba jízdy na Ibize

Vzdálenost k různým plážím a památkám není vhodná, pokud jde o Ibizu. Na jeho nejdelší, ostrov je asi 40 kilometrů, a na jeho nejširší asi 20 kilometrů. Proto je nepravděpodobné, že strávíte mnoho času v autě, téměř všude, kam jedete.

Užijte si život na jedné z pěkných pivních zahrad.

Dalt Vila – Staré město Vila d’Eivissa

Hlavní město Ibiza se nazývá stejný jako ostrov, a v katalánštině Eivissa (Ibiza Město se používá mezinárodně). Jestli tu nebydlíš, zastav se. V Eivissa najdete nejen některé z nejznámějších nočních klubů a kaváren, ale také mnohem více vzrušující řešit. Udělejte si výlet do Dalt Vila, starého města, které se táhne na vrcholu malého kopce, který chrání centrum města. Tam najdete hrad Castell d’Eivissa, starou katedrálu, příjemné restauracea mnoho galerií, muzeí a obchodů. Dalt Vila je krásná čtvrť k pobytu. Zde můžete posedět na příjemné pivní zahrádce a vychutnat si výhled na moře a západ slunce, po pohledu na obchody a památky.

Nejlepší místo konání večírku na Ibize, ale je tu spousta dalších věcí!

Sant Antoni de Portmany – město pro ty, kteří nemohou sedět

Sant Antoni de Portmany se nachází na severní straně Ibizy a je možná nejlépe známý jako nejlepší místo konání večírku na Ibize– zejména v osmdesátých a devadesátých letech. I když je to stále atraktivní město pro party lvy, tam je také mnohem víc zažít zde. Město má druhou největší populaci na ostrově, po městě Ibiza (Eivissa). Pláž S’Arenal de San Antonio, která se nachází na jižní straně centra města, patří k nejlepším, kde se můžete opalovat a koupat. Existuje mnoho výletů lodí odtud, můžete si pronajmout, například vodní skútry, surfovací prknaa kajaky,můžete si rezervovat rybářské výlety, zúčastnit se jeskynních procházeka mnoho dalšího. Najdete zde také mnoho dobrých restaurací ve městě, dobré nákupy, a samozřejmě mnoho z nejlepších možností nočního života.

Mnoho lidí si myslí, že je to nejkrásnější pláž na Ibize.

Cala Comte – Ibiza je nejkrásnější pláž

Nedaleko Sant Antoni de Portmany leží to, co mnozí věří, že je nejkrásnější pláž na Ibize, Cala Comte (také volal Platges de Comte). Tam je snadné se dostat s půjčením auta, a to je téměř vždy zdarma v přidružených parkovacích míst. Existuje několik ostrovů jen venku, což je tu mělké, a tak téměř vždy pěkná teplota koupání ve vodě. Tato oblast je také považována za jednu z nejlepších pro šnorchlování, protože skalní útvary poskytují útočiště pro mnoho krásných druhů ryb. Hned za pláží se nachystává několik příjemných restaurací s panoramatickým výhledem na moře. Když jste na Ibize, musíte chytit západ slunce v Cala Comte.

Puerto de San Miguel – Úkryt pirátů

Stará rybářská vesnice Puerto de San Miguel je dnes (stejně jako všichni ostatní) jedním z mnoha přímořských letovisek na ostrově. Kromě toho, co přichází s velkou pláží, koupáním, vodními aktivitami a tak, zde najdete několik dobrých restaurací. Mořské plody jsou samozřejmě hlavním zaměřením a mnoho obyvatel ostrova jde do Puerto de San Miguel, protože zde chutná nejlépe. Například, zkuste bullit de peix, pokud zjistíte, že v nabídce. To je Ibiza je „národní jídlo“, a druh guláše na základě různých druhů ryb a korýšů. Pokud navštívíte San Miguel, zvažte prohlídku nedaleké jeskyně Cova de Ca’n Marçà. Jeskynní systém byl kdysi úkrytem obávaných pirátů, kteří měli Ibizu jako základnu pro své pustošení v těchto vodách.

Stará rybářská vesnice Puerto de San Miguel.

Sa Talaiassa – nejvyšší bod Ibizy

Nejvyšší bod Ibiza lze nalézt na vrcholu hory Sa Talaiassa (název znamená strážní věž v katalánštině). Vrchol je 475 metrů nad mořem,a je možné řídit auto celou cestu. Většina lidí se však rozhodne opustit pronajaté auto v obci Sant Josep de Sa Talaia a pak se odtud vydat po značené cestě. Úsek není větší než asi 2,5 kilometru, a i když to jde do kopce, většina lidí bude dělat cestu bez problémů. Nahoře máte výhled po celé Ibize, podíváte se na sousední ostrov Formentera a můžete chytit krásný západ slunce nebo východ slunce, pokud dorazíte na vrchol ve správný čas.

Na vyznačených parkovacích místech platíte na parkovacích automatech, kde zadáte registrační číslo vozidla.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V ulicích města Ibiza je povoleno zaparkovat, pokud je označeno modře. Tam, kde jsou žluté značky a žlutá v kombinaci s modrou, parkování není povoleno, pokud není značka s časem povolené. Platíte na parkovištích,kde zadáte registrační číslo vozu (v okně není poznámka). Všimněte si, že existují různé ceny za letní půlrok (nejdražší) a za zimní půl roku (nejlevnější).

Silnice na Ibize jsou obecně dobré a motoristé jezdí většinou pěkně. Tam jsou některé úseky, kde jsou silnice klikaté a strmé. Zde byste měli jet pomalu, a být si vědom toho, že auta mohou obejít každou zatáčku. Také se vyhněte jízdě s pronajatým autem na vozíku silnicích, které jdou na některé vzdálené pláže. Zpravidla se pojištění nevztahuje při jízdě, a poškození vás auto může být vysoká.

Letiště

Letiště Ibiza (aeroport d’Eivissa ve španělštině) slouží jak na stejno jménem ostrov, tak na sousedním ostrově Formentera. Zde se obvykle dostanete buď charterovými lety, nebo přímými pravidelnými lety z většiny evropských měst. Navzdory skutečnosti, že ostrov je oblíbenou destinací, a existuje několik milionů cestujících ročně, letiště je malý a jasný. Je tu jen jeden terminál.

K dnešnímu dni existuje 8 společností, které nabízejí pronájem automobilu na letišti v Ibiza. Jedná se o Hertz, Avis, Europcar, Enterprise, Budget, Sixt, Goldcar a InterRent. Všechny mají přepážky jak v hale, tak v příletové hale. V blízkém okolí parkují auta, která vám nevezmou kyvadlovou dopravu.

  • Z letiště do centra města Ibiza (Vila d’Eivissa) je to asi 8 kilometrů. Modul runtime není delší než 7-8 minut.
  • Nejdelší úsek od letiště, které lze provozovat na ostrově, je do vesnice Portinatx. Tam to není více než 43 kilometrů a jedete asi za 40 minut.
Letiště na Ibize.