Autopůjčovna Marseille

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Marseille

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Marseille od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Marseille přes nás.

Marseille průvodce

Bilutleie Marseille

Marseille Půjčovna aut

Marseille, druhé největší město Francie, se nachází na pobřeží Středozemního moře. Má populaci cca. 852.000 (2010). V metropolitní oblasti žije více než 1,5 milionu lidí.

Marseille je nejvýznamnější francouzské přístavní město a hlavní město francouzského regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur a ve francouzském departementu Bouches-du-Rhône. Marseille je považováno za nejstarší francouzské město. To bylo založeno Řeky kolem 600 f.Kr., a byl pak nazýván Massalia.

Původním centrem města je starý přístav, přístav Vieux. Je asi 500 metrů dlouhý a 200 metrů široký. Zde najdete řadu restaurací ve všech cenových režii a přístavní oblast je plná života po většinu roku. Tradiční a světově proslulý rybí trh v Marseille se nachází také v přístavu Vieux. Každá strana přístavu je střežena pevnostmi, které patří mezi památky města: Fort Saint-Jean a Fort Saint-Nicolas.

Atrakcí

Marseille nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Hlavním dominantou města je kostel „Basilique Notre Dame de la Garde„, který se nachází v nadmořské výšce 154 metrů nad mořem. Odtud je nádherný výhled na město a Středozemní moře. V horní části kostela klečí 11 metrů vysoká pozlacená socha Panny Marie a Ježíška. Nejstarší kostel v Marseille z 5. Je údajně postaven pro první mučedníky ve městě.

Další atrakcí, kterou si v Marseille nesmíte nechat ujít, je stará pevnost „Chateau d’If“, která se nachází na malém ostrově If mimo přístav. To je místo, kde autor Alexandre Dumas umístil hrabě monte cristo ve slavném románu z roku 1844. V opačném případě je třeba zmínit dlouhou pláž Prado (několik kilometrů jižně od centra města). K dispozici je také krásná pobřežní promenáda, kde se nacházejí bary a restaurace v řadě. A pokud potřebujete jinou a tišší formu rekreace, můžete doporučit procházku ve velkém parku Borély kousek východně od pláže Prado. Zde je však také možnost různých aktivit a zkušeností, pokud si to někdo přeje. Park zahrnuje jak golfové hřiště, dostihovou dráhu (Hippodrome) a botanickou zahradu.

Basilique Notre Dame de la Garde se nachází v nadmořské výšce 154 metrů nad mořem.

Prozkoumej marseille s pronájmem auta

Marseille sám je méně vzrušující než zbytek jižní Francie. To znamená, že je to správné město získat pronájem auta palců Podél celého pobřeží z Marseille, a to zejména ve směru na Itálii,najdete slavné malé a velké města, které nabízejí skvělé zážitky. Ve vnitrozemí máte alespoň tolik příležitostí, a to zejména pokud oceníte krásné krajiny. Zde jsou některé návrhy pro jízdu trasy, které vás nezklame.

Jedna z mnoha krásných fontán města.

Aix-en-Provence – elegantní umělecké město Provence

Tohle město je tak osvědčené, jak to vidíte. Atmosféra je relaxační a elegantní a přitahuje umělce a další celebrity po celé věky. Centrum Aix je trvale krásné a dominuje mu mnoho zdobených fontán. Některé z nich mají své kořeny až do římských dob. Mnoho slavných malířů a spisovatelů zůstalo v Aixu dlouhou dobu, včetně Ernesta Hemingwaye a Paula Cézanna. To je důvod, proč zde najdete dobrý výběr muzeí a galerií a slavných restaurací a kaváren, které celebrity navštěvovaly. Mezi těmi, kteří znají Aix, jsou také zvýrazněny obchody a noční život.

  • Aix-en-Provence se nachází severně od Marseilles a tak blízko, že budete normálně používat stejné letiště, pokud se chystáte do tohoto města. Trasa je pouze 33 kilometrů, s dobou jízdy asi 30 minut.

Slavné nábřeží La Promenade des Anglais.

Nice – hlavní město francouzské riviéry

Nice je druhé největší město v regionu Azurové pobřeží, po Marseilles. Je známý pro mnoho podmínek, a to zejména pokud jde o kulturu a architekturu. Mnoho světoznámých umělců mělo jako svou základnu Nice a centru města dominují krásné budovy ve stylu Belle Epoque. Nejznámější je Hotel Negresco, který stojí na slavném nábřeží La Promenade des Anglais. Pěkné musí být zkušený, když jste v Provence, a pokud možno s přenocování nebo dva. Zde najdete mnoho zajímavých muzeí, galerií a památek, dobré restaurace, pulzující noční život a vše v blízkosti krásné pláže v centru města. S Nice jako výchozím bodem, a pronájem auta, je snadné také dohnat další místa, která stojí za návštěvu, jako je Monako a Cannes.

  • Z Marseille do Nice je to asi 200 kilometrů, pokud jedete po dálnici, která vstupuje do země. Doba jízdy je pak asi 2 hodiny a 15 minut.
  • Mnozí se rozhodnou jet podél pobřeží, a to jak zastavit v příjemných městech, a vychutnat si výhled na moře. Doba řízení pak bude mnohem delší.

Avignon – Zpevněné sídlo Provence

Avignon byl sídlem sedmi po sobě jdoucích římskokatolických papežů ve 14. Ústředním bodem města je Palais de Papes, papežský palác, který stále udržuje velmi dobrý stav. Jedná se o jednu z několika budov ve městě, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, kde další dvě nejznámější jsou most Pont d’Avignon,městská katedrála a římský akvadukt Pont du Gard. V Avignonu zažijete provensálský život ve městě v nejlepším světle. Zde jsou kulturní akce po celý rok, hlavní festivaly, fantastické restaurace a rušný městský život. Vše obklopeno krásnou architekturou a vzrušujícími památkami.

  • Je to asi 102 kilometrů od Marseille do Avignonu. Doba jízdy je asi 1 hodina a 10 minut.

Několik budov v Avignonu, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Útesy tvoří krásnou krajinu a v roce 2012 byly prohlášeny národním parkem.

Les Calanques – Unikátní útes krajiny a laguny

Les Calanques je řada horských útesů typických pro oblast Středozemního moře. Oblast Provence, která používá tento název, není tak daleko od Marseille a táhne se asi 20 kilometrů podél pobřeží ve směru na Cassis. Útesy vytvářejí krásnou krajinu a často se pohybují kolem nádherných pláží s křídovým bílým pískem. Oblast byla vyhlášena národním parkem v roce 2012, částečně proto, že flóra a divoká zvěř jsou zde jedinečné. Například zde můžete vidět orly, pokud máte štěstí, a ještěrky, které jsou až 60 centimetrů dlouhé. V Les Calanques najdete také několik malých a příjemných rybářských vesnic, které stojí za to zastavit. Mnohé z restaurací jsou rodinné a pyšní se tím, že podávají vynikající pokrmy místních specialit.

  • Z centra Marseille do Calanque de Morgiou a krásné pláže Plage Sauvage de Morgiou to není více než 17 kilometrů. Doba běhu je asi 30 minut.

Klášter Notre-Dame de Sénanque z roku 1148 s voňavými poli levandule.

Gordes – Krásná horská vesnice

Tato horská vesnice je považována za jednu z nejkrásnějších ve Francii. Nachází se na kopci nedaleko pohoří Vaucluse a ne příliš daleko od Avignonu. Osada je většinou ze středověkua je dobře zachována. Centru dominuje pevnost postavená v roce 1031, stejně jako krásný doprovodný kostel. Mezi malými a starými domy, ve kterých lidé včera žijí, jsou úzké dlážděné ulice, kde najdete příjemné kavárny, restaurace a malé obchody. V bezprostřední blízkosti Gordes najdete slavný klášter s názvem Notre-Dame de Sénanque z roku 1148. Tam byste se měli zastavit, mimo jiné, zažít pole levandule pěstované zde, typický přípravek v Provence.

  • Nejkratší trasa mezi Marseilles a Gordes vede po dálnici A6 a vzdálenost je pak asi 95 kilometrů. Doba jízdy bez zastávky bude přibližně 1 hodina a 20 minut.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Nalezení parkování na ulici v Marseille není snadné, pokud dáváte přednost tomu, aby vaše auto v ulicích. Existuje také několik oblastí, které nejsou příliš bezpečné. Vloupání v autech je bohužel docela běžné, a to zejména v případě, že vozidlo je samozřejmě pronájem auta. Hotelové garáže a hlídané parkoviště jsou lepší volbou.

Jízda v centru Marseilles může být trochu únavná. Město má pověst, že má více přetížený provoz než Paříž– a fronty mohou být dlouhé zejména během dopravní špičky. Kromě toho, ne všichni řidiči jsou stejně trpěliví. V Marseilles můžete očekávat, že uslyšíte hodně troubení s klaksony.

Mimo Marseilles, a ve většině Provence, je mnohem jednodušší se dostat kolem půjčovny aut. Stejně byste měli být ostražití v dopravě, ale obecně řečeno, je to bezpečné na silnicích Francie. Silnice jsou také dobré, ale očekávají, že budete platit mýtné na dálnicích. Je také pohodlnější řídit v neděli než během týdne. Kamiony a přívěsy se v sobotu od 22:00 v provoz nesmí pohybovat do 22:00.

V centru Marseille je často hustý provoz.

Letiště

Aéroport de Marseille Provence je letiště, na které přistanete, když jdete do této části jižní Francie. To je považováno za pátý největší v zemi měřeno v počtu cestujících. Letiště má dva terminály. Jeden obsluhuje pravidelné lety největších společností, zatímco nejnovější terminál slouží nejlépe nízkonákladovým leteckým společnostem a charterovým letům. Z mnoha velkých evropských měst zde létají přímé lety a můžete se také snadno dostat do Marseille s mezipřistáním ve městech, jako je Paříž, Amsterdam, Frankfurt, Curych a Brusel.

Všechny společnosti nabízející pronájem auta na letišti v Marseilles jsou shromážděny v samostatném centru v hale 4 v budově terminálu. Auta jsou zaparkovaná v těsné blízkosti centra. K dnešnímu dni je na tomto letišti 11 hráčů, včetně Avis, Budget, Sixt, Europcar, Goldcar a Hertz.

  • Aéroport de Marseille Provence je 25 km od centra města. Nejrychlejší trasa vede po dálnici téměř celou cestu vpřed, a to trvá asi 25 až 30 minut jízdy.

Letiště v Marseille.

Menu