Autopůjčovna Ålesund

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Ålesund

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Ålesund od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Ålesund přes nás.

Průvodce Ålesund

Bilutleie Ålesund
Ålesund Pronájem aut

Ålesund se nachází na západním pobřeží okresu Møre og Romsdal a má 44 000 obyvatel (2012). Město se nachází v krajině sunnmøre a je jedenácté největší norské město. největší město.

Ålesund je hlavním obchodním a kulturním centrem regionu a má také důležitý vývozní přístav , kde jsou exportním zbožím především ryby a rybí produkty. Lodní trasa „Hurtigruten“ (která vede mezi Bergenem – Kirkenes) přijíždí do přístavu Ålesund denně a v létě můžete vzít hurtigruten z Ålesundu do Geirangeru.

Město se rozprostírá na několika ostrovech a centrum města se nachází na Aspøya a Nærvøya. Ålesund byl zasažen požárem města v roce 1909 a velká část centra města byla zcela poškozena. Dnes je město známé pro své secesní archiklové turné s věžemi, věžemi a ornamenty.

Ålesund je známý svou secesní architekturou.
Atlanterhavsparken v Ålesundu.

Atrakcí

Některé oblíbené turistické atrakce v Ålesundu patří: Ålesundský kostel z roku 1909, Ålesundské muzeum – se svými kulturními historickými výstavami v oblasti lovu, rybolovu a lodní dopravy, Středověké muzeum s archeologickými vykopávkami, Muzeum rybolovu, Sunnmøre Museum – a skanzen / lidové muzeum s výstavami domů a lodí, Borgundský kostel – s jádrem ze středověku, stejně jako muzeum umění KUBE.

3 km západně od centra města se nachází Atlantic Park, který je ålesundským akvarijním zařízením. Jedná se o jedno z největších akvárií se slanou vodou v severní Evropě, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o volně žijících živočichů v Atlantském oceánu.

Prozkoumejte Ålesund s pronájmem vozu

Kromě toho, že je jedním z nejkrásnějších měst Norska, Ålesund má co nabídnout pro ty, kteří chtějí jít na výlety pronájem auta. Příroda je velká drawcard. Ti, kteří mají čas, by měli dohnat jak ostrovy, které leží mimo město, tak působivé hory a fjordy, které dominují celému regionu. Níže najdete několik návrhů na výlety. První, cesta do Trollstigenu, vás zavede podél lvího podílu na úseku zvaném Atlantic Road, údajně nejkrásnější silnice na světě.

Trollstigen – jedna z nejznámějších norských památek

Trollstigen je úsek krajské silnice 63, která se klikatí na horu a je součástí horského průsmyku, který spojuje Åndalsnes s vesnicí Valldal. Úsek silnice je považován za jednu z nejznámějších turistických atrakcí a památek v zemi. Nejvyšší bod je 850 metrů nad mořem, kde najdete velký zastavěný vyhlídkový bod s nádherným panoramatem. Najdete zde také kavárnu, obchod se suvenýry,toalety a možnosti procházky podél horského svahu s mostem přes Stigfossen. Vezměte prosím na vědomí, že Trollstigen je v zimě zavřený a otevřený pouze od konce května do začátku října.

  • Z Ålesundu do Trollstigenu je to asi 120 kilometrů, pokud jedete přes Helland ve směru na Åndalsnes. Cesta obvykle trvá asi 2 hodiny a 15 minut.
Spektrální Trollstigen s jeho ostrým otočí na horu.
Maják Alnes se nachází na Godøy mimo Ålesund.

Maják Alnes – kousek autem od Ålesundu

Tento krásný maják se nachází na Godøy mimo Ålesund. Je možné jet celou cestu přes podvodní tunely vedoucí do Ellingsøya a Valderøya, a na most do Godøya. Maják Alnes byl postaven v roce 1869, pak s jeřábovou lampou ve věži a vlastním majákem s rodinou, která tam žila po celý rok. To bylo přestavěno několikrát, a verze, kterou vidíte dnes je z roku 1937. Kromě objevování krásné rybářské vesnice Alnes mátemožnost se dostat k majáku a vychutnat si odtud výhled na moře. Kavárna patřící k majáku je známá svými domácími koláči a nabízí také historickou výstavu.

  • Není to více než asi 20 kilometrů od centra města Ålesund k majáku Alnes. Cesta s pronajatým autem obvykle trvá méně než 25 minut.
Atlantic Park má jedinečné akvárium s rybami a mořskými tvory, kteří žijí podél norského pobřeží.

Atlantic Park – Kousek od centra Ålesundu

Atlanterhavsparken je prvním vědeckým centrem Norska, které má co do činění s mořem. Zde můžete zažít a dozvědět se o všech druzích, které žijí v našich vlastních vodách. Centrum má jedinečné akvárium s rybami a mořskými tvory žijícími podél norského pobřeží a největší venkovní bazén v Evropě, kde plave kamenná měď (druh tuleňů). Ty lze vidět zblízka, a to i z přidružené podvodní observatoře. Atlantic Park má také dětský vodní park– malý park s vydrami, parku tučňáků, kavárnu a několik aktivit, které zapojují lidi všech věkových kategorií.

  • Atlanterhavsparken je kousek od centra ålesundu. Cesta autem trvá méně než 10 minut.

Geiranger Skywalk – Podívejte se na Geirangerfjord z Dalsnibba

Tento vyhlídka se může pochlubit tím, že je nejvyšší v Evropě, která je přístupná po silnici. Plošina je 1500 metrů nad mořem, s poklesem až na více než 500 metrů. Byla otevřena pro veřejnost v roce 2016 a nabízí fantastický výhled do centra města Geiranger a na dno fjordu. Kromě toho máte nádherný výhled na hory, které obklopují fjord, včetně Blåbreen. Celá tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete jet celou cestu až do Geiranger Skywalk a zaparkovat tam, pokud chcete, nebo se rozhodnete dát auto na parkoviště níže. Pak dostanete skvělou procházku asi 350 metrů. Prohlídka pokračuje bezpečnou a zastavěnou cestou, která vede podél skalní stěny, což vám dává ještě lepší dojem z nádherného okolí. Vezměte prosím na vědomí, že silnice do Dalsnibby je v zimě uzavřenáa otevřená od poloviny května do začátku října.

  • Je to asi 116 kilometrů od Ålesundu do Dalsnibby a Geiranger Skywalk, a měli byste vypočítat přibližně 2,5 hodiny jízdy.
Fantastický výhled na údolí a fjord z Geiranger Skywalk.
Je snadné se dostat autem do centra Ålesundu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Ålesundu můžete parkovat ve většině ulic,za poplatek od 8:00 do 16:00 ve všední dny, stejně jako v sobotu. Mimo tyto časy je parkování na vyznačených městských parkovacích místech zdarma. Vezměte prosím na vědomí, že pro krátkodobé parkování jsou vyhrazena jednotlivá parkovací místa,v takovém případě tam může auto z půjčovny stát maximálně dvě hodiny. Většina hotelů má vlastní parkovací místa pro své hosty, ale některé z nich vyžadují poplatek. Kromě toho jsou v centru města čtyři parkovací garáže.

Doprava v centru Ålesundu je stejná jako většina ostatních norských malých měst. Je snadné se tam dostat a zřídka ve frontě nebo korku. Vezměte prosím na vědomí, že v kraji a na státních silnicích v regionu může být v létě provoz.

Letiště

Ti, kteří přijíždějí do Ålesundu letecky, přistanou na ostrově Vigra. Od roku 2020 jsou na letišti Vigra zastoupeny autopůjčovny Sixt, Budget, Avis, Europcar a Hertz. Jejich kanceláře jsou jednotné a snadno k nalezení. Auto, které si pronajmete, je zaparkované přímo před budovou terminálu.

  • Je to jen 18 kilometrů od letiště do centra města Ålesund. Cesta je docela krásná a vede přes ostrovy Valderøya a Ellingsøya, vzájemně propojené a Ålesund s mostem a dvěma podvodními tunely. Doba, kterou trvá autem, je asi 15 až 20 minut.