Autopůjčovna Bergen

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Bergen

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Bergen od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Bergen přes nás.

Bergen průvodce

Bilutleie Bergen
Bergen Půjčovna aut

Bergen se nachází na západním pobřeží Norska,a je adminstrativt centrum v okrese Vestland. Bergen je druhé největší město Norska po Oslu. Samotné město má asi 261 000 obyvatel (2011), zatímco metropolitní region má 375 000 obyvatel.

To bylo založeno králem Olav Kyrre v roce 1070 jako Bjørgvin – což znamená „louka mezi fjordy“. To je považováno za jeden z nejstarších měst Norska,a byl také norské hlavní město až do roku 1314. Ve svém založení pak nahradila Nidaros(Trondheim)jako hlavní město.

Bergen byl více než čtyři sta let jedním z nejvýznamnějších přístavních měst německé hanzovní ligy, které je stále k vidění v Bryggenu („německé molo“), které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Během spojení s Dánskem byl Bergen třetím největším městem v dvojčeti království. Pouze Kodaň a Altona (v Hamburku)byly větší. Až do roku 1830 to bylo největší norské město.

Bergen je jinak známý svým deštivým podnebím, ale přesto je oblíbenou destinací pro norské i zahraniční turisty. Město je tradicí obklopené sedmi horami (ale číslo je otázkou definace).

Doporučuje se navštívit Bryggen v Bergenu a v neposlední řadě rybí trh.

Atrakcí

Mezi památky města – kromě Bryggenu – je několik historických budov. Mezi nimi je komplex Pevnost Bergenhus nejznámější, jako mimo jiné. století a rosenkrantzská věž ze 13. Jinak má město několik zajímavých středověkých kostelů – především kostel Panny Marie, křížový kostel a kostel svatého Olava, vše z 12. Kostel svatého Olava je dnes totožný s bergenskou katedrálou.

Několik velkých muzeí patří také k nejoblíbenějším soudním sporům ve městě. Bergen muzeum zahrnuje několik oddělení, včetně kulturní historie sbírky, přírodovědné sbírky a botanické zahrady. Město vypěstoval několik velkých umělců, a ve čtvrti Fana leží skladatel Edvard Grieg je „Troldhaugen“ – zatímco v sousední obci Bergenu skladatel a houslista Ole Bull je „Lysøen“ se nachází. Oba tyto umělecké domy jsou součástí Kunstmusee v Bergenu, který zahrnuje také Bergen Art Museum a Vestlandske Kunstindustrimuseum. Jinak je Bergen Maritime Museum největší svého druhu v Norsku.

V bezprostřední blízkosti města se nachází několik zajímavých klášterních zřícenin z 12.

Bergen je jinak jedním z nejvýznamnějších kulturních měst Norska, kde se každoroční festival těší mezinárodnímu postavení. Většina koncertů se koná v „hlavním obývacím pokoji“ města Grieghallen – moderním koncertním sále, který byl otevřen v roce 1978.

Pokud potřebujete rekreaci jiné přírody, můžete doporučit velkolepý výlet do jedné ze sedmi bergenských hor. Až do Fløyenu najdete „Fløibanen“, což je železniční lanovka, která byla otevřena v roce 1918 – zatímco vrchol Ulrikenu se dostanete po vznášedle (otevřeno v roce 1961). V opačném případě je návštěva impozantního akvária v Nordnes absolutně doporučit.

Vezměte gondolu do Ulrikenu – nejvyšší ze „Sedmi hor“.

Prozkoumejte Bergen s pronájmem vozu

Hordaland je krásná část Norska, s mnoha skvělými místy, kam jít na výlet. Zde jsou fjordy, hory a ostrovy, ať se otočíte kamkoli, vodopády, útesy, krásné malé vesnice a jedinečné přírodní zážitky. Níže máte několik návrhů, které lze snadno implementovat pronájem auta.

Chcete-li se dostat do Lysøenu, jeďte kyvadlovou dopravou z Lyseklosteru.

Vila Ole Bull v Lysøenu

Skladatel a houslista Ole Bull se narodil v Bergenu, ale poslední roky strávil na ostrově Lysøen, jižně od města. Mezitím zůstal ve Francii a Německu,stejně jako založil jakousi norskou kolonii v dnešních Spojených státech. Ole Bull’s Villa at Lysøen je z roku 1872 a má velmi výrazný vzhled. Hlavní budova je jakousi kombinací švýcarské a arabské architektury sbohatými řezbami a krásnými detaily. Najdete zde muzeum věnované hudebníkovi, příjemnou kavárnu a v létě se na místě často konají koncerty. Zaparkujete auto v Lyseklosteru a odtud se vezmete lodí (výlet lodí trvá 6 minut). Vila je otevřena od května do září, ale návštěvy lze rezervovat mimo sezónu.

  • Je to asi 24 kilometrů od centra Města Bergen do Lyseklosteru, s dobou jízdy asi 35 minut.
Barona Rosendal s nádhernou renesanční zahradou v popředí.

Baronka z Rosendalu

Rosendal je obec a administrativní centrum v obci Kvinnherad. Zde leží to, co bylo kdysi jediným norským baronem. Dánský šlechtic Ludvig Rosenkrantz se sem přestěhoval v souvislosti s manželstvím Karen Mowatové a farma v Kvinnheradu byla svatebním darem. Nakonec následoval titul barona. Hrad v obci byl postaven v roce 1665a je pravděpodobně považován za jeden z nejmenších v Evropě. Dnes je zde muzeum, které vypráví historii baronství. Na farmě je také velká renesanční zahrada, která je považována za nejstarší svého druhu v Norsku. Je možné strávit noc u baronství, ne v samotném zámku, ale v přidružené farmě, která se nachází vedle zahrady.

  • Je to 118 kilometrů, pokud budete mít nejkratší silnici z Bergenu do Rosendalu. Tato trasa vede přes Gjermundshamn, kde musíte jet trajektem do Årsnes. Pokud nebudete muset čekat dlouho na trajekt, cesta bude trvat asi 2 hodiny a 40 minut.

Železnice Flåm a Flåm

V malé vesnici Flåm si můžete vzít to, co je považováno za jeden z nejkrásnějších výletů vlakem na světě. Železnice Flåm vede z Flåmu, který se nachází na dně Aurlandsfjordu, a až k horské stanici Myrdal. Lokomotiva pracovala téměř 900 metrů asi za 50 minut, což cestujícím dává zážitek z vlaku a přírody, který je jedinečný. Existuje několik dalších dobrých důvodů k návštěvě Flåm, včetně pohledu na Stegastein, farma dvoře v Otternes, a fantastické přírodní zážitky po celý rok.

  • Je to 166 kilometrů od centra Bergenu do vesnice Flåm. Cesta vás provede krásnou krajinou a zastaví se mimo jiné voss. Bez zastavení očekávejte, že strávíte přibližně 3 hodiny na celém úseku.
Jiná a krásná jízda vlakem s železnicí Flåm.
Můžete se projít pod vodopádem Steindalsfossen po zastavěné turistické stezce.

Vodopád Steinsdalsfossen v Norheimsundu

Norheimsund se nachází v hardangerfjordu,druhém nejdelším norském fjordu a čtvrtém nejdelším fjordu na světě. Celá oblast je přírodním klenotem a nabízí mnoho krásných památek a zážitků. Jedním z nejjednodušších dostupných z Bergenu je vodopád Steinsdalsfossen v Norheimsundu. Ten má pád 50 metrůa můžete se pod ním projít po pěkně postavené turistické stezce. Norheimsund je krásná malá vesnice, která je stejně hezká a přímo u vodopádu najdete pěkný obchod a kavárnu. Například, pokud chcete vidět více krásných vodopádů v této oblasti, můžete jet na vodopád Vøringsfossen, který je na samém dně Hardangerfjordu, nebo do Låtefossen těsně za Odda. Pak jste také v blízkosti slavného Trolltunga.

  • Z Bergenu do Norheimsundu je to necelých 81 kilometrů a jízda autem trvá asi 1 hodinu a 30 minut.
Na øygardenských ostrovech si můžete pronajmout chatu nebo rybářskou chatu.

Øygarden a pobřežní muzeum

Obec Øygarden se skládá z asi 450 malých a velkých ostrovůa nachází se západně od Bergenu, přímo u moře. V této oblasti je mnoho lidí, kteří mají kabinu, a Øygarden je oblíbenou destinací pro Bergens při koupání a rybaření. Na mnoha místech najdete rybářské kabiny nebo kabiny, které jsou k pronájmu,centra pro všechny druhy výletů lodí a oceánských zážitkůa mnoho dalšího. V Rongu, malém místě na jednom z nejvzdálenějších a nejsevernějších ostrovů, je muzeum, které byste měli zjistit, zda jste v této oblasti. Pobřežní muzeum v Øygarden vypráví jak o tradičním akvakultuře, tak o ropném dobrodružství.

  • Je to 41 kilometrů od centra Města Bergen na malé náměstí Rong v obci Øygarden. Doba řízení je sotva 40 minut.

Parkování a provoz s pronájmem auta

To je obvykle poměrně snadné najít parkovací místo v centru Bergenu. Označené prostory v ulicích jsou zřídka plné, ale zde jsou často časové limity, jak dlouho může auto stát. Pokud potřebujete dlouhodobé parkování, jedna z parkovacích garáží je lepší volbou. Z hlediska nákladů nemusí být parkovací garáže dražší, než když zaparkujete auto na ulicích. Pokud jste na jednodenním výletu a chcete se jen trochu projít v centru města nebo podél nábřeží ve Vågenu, klostergarasjen je nejlepší volbou.

To je obecně snadné řídit v norských městech, včetně Bergenu. Vezměte však prosím na vědomí, že centrum města je poměrně kompaktní, s velkým množstvím úzkých uliček, jednosměrných ulic a ulic, které mohou být používány pouze tramvají a autobusem.

Z dálnice do Bergenu.

Letiště

Bergen Letiště se také nazývá Flesland, a je největším letištěm v Norsku po Oslo Airport Gardermoen. V současné době je 15 vnitrostátní přímé lety do Bergen Airport. Kromě toho, letové trasy do více než 40 evropských měst. Letiště je proto dobře obchodováno, s přibližně 6,5 milionu cestujících ročně.

V současné době existuje 5 autopůjčoven, které mají kanceláře a pronájem automobilů na letišti. Jedná se o rozpočet, Avis, Europcar, Sixt a Hertz.

  • Letiště se nachází necelých 20 kilometrů od centra Města Bergen. Jedete po čtyřproudé silnici téměř po celém úseku a obvykle cesta trvá asi 25 minut.