Autopůjčovna Oslo

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Oslo

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Oslo od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Oslo přes nás.

Oslo průvodce

Bilutleie Oslo
Oslo Pronájem vozu

Oslo (dříve Christiania a Kristiania) je hlavní město Norska,stejně jako název obce a kraje. Obec Oslo má asi 607 300 obyvatel (2011), zatímco téměř 1,5 milionu žije v celém regionu Oslo. V Oslu se nacházejí ústřední správní a politické instituce, jako je Storting, vládní úřady, Nejvyšší soud, královský palác a většina dalších vnitrostátních veřejných orgánů.

Podle snorriho královských ság bylo Oslo založeno králem Haraldem Hardrådem kolem roku 1050. Nicméně, některé archeologické vykopávky v poslední době ukázaly, že zde došlo k osídlení dříve než v roce 1000. Úřady se tak dostaly na bezpečné historické území, když oslo v roce 2000 oslavilo 1000 let své existence. V roce 1314 převzalo Osla status národního kapitálu po Bergenu. V důsledku velkého městského požáru v roce 1624 bylo město přesunuto na malou vzdálenost na západ a upraveno na hradě Akershus a pevnosti pod názvem Christiania, zatímco původní Oslo si zachovalo své jméno jako oblast mimo město. Během rozšíření města v roce 1859 bylo předměstí Osla začleněno do Christianie a od roku 1925 se Oslo opět stalo názvem města.

Byl to král Håkon 5. Magnusson, který byl dříve vévodou většiny východního Norska a měl sídlo v Oslu, který zahájil výstavbu pevnosti Akershus – poté, co se stal králem v roce 1299. Později se Akershus stal také královským sídlem. 5, 2014, v New Yorku. Magnusson také inicioval řadu dalších stavebních aktivit (včetně kostela Panny Marie). Během jeho vlády mělo město období expanze.

Atrakcí

Oslo má mnoho památek, které nabízí. Některé z nejznámějších a nejoblíbenějších včelích akcí jsou – kromě hradu a pevnosti Akershus – Holmenkollbakken (nejslavnější sjezdovka na světě), radnice v Oslu (zejména proto, že Nobelova cena míru je udělována zde) a Frognerparken s Městským muzeem v Oslu a impozantní Vigelandská továrna – obrovský sochařský park navržený nejslavnějším norským sochařem Gustavem Vigelandem.

Storting budova se nachází podél Karl Johan.

Jinak je třeba zmínit Muzeum Munch v Tøyenu, kde můžete vidět nejznámější umělecká díla Edvarda Muncha, stejně jako Národní galerii,modernistickou a impozantní operu v Bjørvikě, královský palác a stortingskou budovu. Ten se nachází na městské parade ulici Karl Johan, která se táhne od hradu k hlavnímu nádraží v Oslu.

Malá oblast nedaleko centra města, která obsahuje správné atrakce, je Bygdøy. Najdete zde umělecké centrum henie-onstad, muzeum Kon Tiki, Norské lidové muzeum (Bygdøy), Námořní muzeum a Muzeum vikingských lodí.

Prozkoumejte Oslo s pronájmem vozu

Kromě oblasti oslo, která nabízí mnoho krásných přírodních zážitků, najdete řadu vzrušujících a historických atrakcí nedaleko hlavního města. Jedná se o nejjednodušší věci, které se s pronájmem auta, protože ne každý má tak dobré spojení s veřejnou dopravou. Zde je malý výběr nejlepších jízdních podmínek pro ty, kteří se chtějí dostat z Oslogryta.

V Bærumově práci si můžete koupit umění a řemesla vyrobená na místě.

Bærums Verk – jedinečné a historické kulturní místo

Vesnice Bærums Verk byla založena na počátku 17. Dnes jsou staré budovy, které se nacházejí podél břehu řeky Lomma, jakýmsi otevřeným muzeem a uměleckým centrem. Kulturní kousek zahrnuje sochařský park, galerie a muzeum. K dispozici je také více než 50 malých obchodův práci, z nichž mnohé prodávají umění a řemesla vyrobené na místě, stejně jako několik restaurací a kaváren. Nejlepší restaurací je vynikající restaurace Vertshuset Bærums Verk. Hostinský byl poprvé otevřen v roce 1640, což z něj dělá nejstarší v Norsku.

  • Do města Bærums Verk to není více než necelých 20 kilometrů od centra Osla. Nejkratší trasa je sledovat E18 směrem na Drammen, dokud se nedostanete do Høviku a odtud neodstartujete. To vám trvá asi 25 minut. Pokud nejste známi, nebo nedostatek navigace v pronajatém autě, to je možná nejlepší vzlétnout z E18 v Sandvika.

Tusenfryd – největší norský zábavní park

Největší norský zábavní park je jen kousek autem od Osla. Jedná se o velmi oblíbenou destinaci, zejména pro ty, kteří mají děti a mladé lidi v kočovné party. Sedmikrásky byly otevřeny v roce 1988, ale od té doby byly výrazně rozšířeny a vyvinuty. Najdete zde tvrdé horské dráhy,kolotoče, rádiová auta, kovbojské město, dřevěné kanalizace, vesmírné výstřely a další vzrušující atrakce. K dispozici je také samostatný dětský park v Tusenfrydu, stejně jako plavecký park s bazénem, skluzavkami a koupalištěm v létě.

  • Když cestujete z Osla do Tusenfrydu, jeďte po E6 směrem na Svinesund a Švédsko,do Vinterbro. Tam je dobré znamení, jak vzlétnout do zábavního parku. Vzdálenost je asi 23 kilometrů a obvykle používáte 15 minut autem.
Jedna ze zbraní v Oscarsborgu.

Oscarsborg a Drøbak

Pevnost Oscarsborg se nachází hned vedle krásného městečka Drøbak ve fjordu Oslo. Samotná pevnost byla poprvé postavena v roce 1640, na dvou ostrůvcích umístěných ve fjordu. V moderní době je Oscarsborg známý především torpédováním německé válečné lodi Blücher 9. Byly získány 2009-05-22. Celou historii pevnosti se dozvíte o vlastním muzeu pevnostia jsou zde nabízeny prohlídky s průvodcem. Jakmile se ocitnete v této oblasti, zvažte, zda byste neměli strávit nějaký čas také v Drøbaku. Toto město je obzvláště krásné v létě. Centru Drøbaku dominují malé bíle malované dřevěné domy, které dodávají městu cit pro Sørlandsidyll. Přineste si plavky, pokud se zastavíte v létě. Na této straně fjordu Oslo najdete mnoho skvělých koupališť a také koupací park v Drøbaku severně od centra města.

  • Je to docela přesné 40 kilometrů od Osla do Drøbaku, pokud jedete E6 směrem na Moss. Na této trase strávíte asi 40 minut. Je také možné řídit E18 z Osla na opačné straně fjordu, přes Asker a Sætre. Tohle je hezčí jízda. Vzdálenost pak bude 55 kilometrů, s dobou běhu asi 1 hodinu.
Stříbrné doly v Kongsbergu – dříve největší průmyslové oblasti v zemi.

Stříbrné doly v Kongsbergu – Norské hornické muzeum

Stříbrné doly v Kongsbergu jsou největší těžební oblastí Norska,s více než 80 různými doly rozdělenými do omezené oblasti. století, to byla největší průmyslová oblast v zemi. Zde fungovala a bojovala s asi 4000 horníky a tato pracovní plavidla představovala téměř 10 % celkového hrubého domácího produktu Unie Dánsko Norsko. Celé místo je dnes historickým muzeema zahrnuje nejen budovy, ale i samotné doly. Můžete jet důlním vlakem dolů do největšího dolu (Královský důl). Vlaková linka má délku více než 2000 metrů,čímž se dostanete téměř 1100 metrů pod zemským povrchem.

  • Hornické muzeum se nachází hned vedle centra Kongsbergu. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je jet po E18 do Drammenu a pak vzlétnout do Kongsbergu přes Hokksund. Trasa je pak asi 81 kilometrů a cesta bude trvat asi 1 hodinu a 15 minut.
V Langedragu můžeš jít do socializovaných vlků.

Langedrag – Viz vlci a další polární zvířata

V přírodním parku Langedrag můžete zažít zvířata, která se nacházejí v norské fauně zblízka. Hlavním lákadlem jsou pravděpodobně mocní a socializovaní vlci v parku. Kromě toho se setkáte s více než 20 dalšími druhy zvířat, včetně rysa, losa, pižma, sobi, polárních lišek a divokých prasat. Celé letovisko je fantastické, s srubovými domy, které mají travnaté střechy ležící u malého rybníka a s výhledem na tunhovdfjorden. Můžete samozřejmě jíst zde ve své vlastní restauraci a strávit noc, pokud chcete strávit více času v parku. Je také otevřena v Langedrag po celý rok, a zimní návštěva může být stejně velký jako letní návštěva.

  • Nejkratší silnice z Osla do Langedragu vede přes Tyrifjorden až do Nesbyenu, po dálnici 7 směrem na Bergen. Úsek je pak asi 180 kilometrů a trvá asi 3 hodiny a 10 minut.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Počet parkovacích míst se v Oslu v posledních letech značně snížil. Zároveň se zvyšuje cena dálničních jízdeneka některé ulice jsou pro automobilovou dopravu uzavřeny. To je součástí snižování dopadů automobilové dopravy na životní prostředí. Doporučujeme, aby návštěvníci nechali auto zaparkované v garážinebo na hotelovém parkovišti. V centru města se snadno dostanete tramvají a autobusem nebo pěšky. Můžete si také pronajmout kolo nebo elektrické skútry, které jsou stále populárnější.

Pokud nejste známí v Oslu a jste zvyklí na jízdu tam, město může být vnímáno jako poměrně obtížné se dostat autem. V centru města je mnoho ulic jednosměrných a některé ulice jsou pro soukromé motoristy uzavřeny. Dovnitř a ven z města, nicméně, není nijak zvlášť těžkopádné. Značení je dobré, a pokud máte navigaci v pronajatém autě, je nepravděpodobné, že byste kdekoli řídili špatně.

Pokud nejste známí a zvyklí na jízdu v Oslu, může se tam cítit docela obtížné se tam dostat autem. Uvnitř centra Osla se doporučuje používat veřejnou dopravu.
Gardermoen je největší norské letiště.

Letiště

Oslo Airport Gardermoen je zdaleka největší a nejdůležitější letiště v Norsku. Spojuje necelých třicet míst na domácím trhu s hlavním městem a má letové trasy, které směřují na dalších 150 míst na světě. Kromě toho existuje asi 80 destinací, které můžete dosáhnout z letiště Oslo charterovým letem. Celkem letiště slouží jen něco málo přes 28 milionů cestujících v průběhu roku.

Na letišti Oslo se v budově před hlavním vchodem do budovy terminálu (Str. 10) scházejí přepážky a kanceláře všech autopůjčoven. Tam najdete pulty Avis, Hertz, Sixt, Europcar a rozpočet. Výjimkou je podnik, který má svůj stůl v hale.

  • Je to asi 50 kilometrů od centra Osla a do Gardermoen. Téměř celý úsek běží na dálnici, a obvykle trvá asi 45 minut autem.