Autopůjčovna Švédsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Švédsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Švédsko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Švédsku prostřednictvím nás.

Švédsko průvodce

Bilutleie Sverige
Pronájem auta Švédsko

Nachází se ve východní části Skandinávského poloostrova a sousedí s Norskem na západě a Finskem na severovýchodě. Švédsko má 9,4 milionu obyvatel (2011). Země má spojení s Dánskem na jihozápadě přes 16 km dlouhé „Øresund spojení“, které se skládá z mostu a tunelového systému po železnici a dálnici mezi Malmö a Kodaní.

Švédsko má námořní hranice s Estonskem, Lotyšskem, Polskem, Německem a Ruskema má také pobřeží směrem ke Skageraku, Kattegatu a Øresundu na západě, Baltskému moři na jihu a Botňskému zálivu a Botňskému zálivu na východě.
Velké ostrovy Gotland a Öland v Baltském moři také patří švédsku.

Švédsko je rozděleno do 3 různých typů krajiny: severní švédská vysočina – kde se nachází nejvyšší hora země Kebnekaise (2,111 m.a.s.l.), střední švédské nížiny – s některými z největších švédských jezer – mimo jiné. Vänern a Vättern, stejně jako jižní Švédština vysočiny a Skåne – který se většinou skládá ze zalesněné ploché krajiny.

Hlavním městem Švédska je Stockholm, který se nachází na východním pobřeží směrem k Baltskému moři. Stockholm je největší město v zemi s asi 1,4 milionu. a je také hlavním politickým a hospodářským centrem Švédska. Stockholm má velkou nákupní a kulturní nabídku, stejně jako řadu historických památek.

Dalšími velkými městy ve Švédsku jsou Göteborg, Malmö, Uppsala, Linköping, Västerås a Örebro.

Země je hlavní mezinárodní letiště je Stockholm Airport – Arlanda, ale také Göteborg letiště – Landvetter, Stockholm Airport – Skavsta a Malmö Letiště mají hustý provoz.

Švédsko může nabídnout mnoho krásných souostroví s barevnými mořskými stánky v blízkosti. Tady ze Smögenu na jižním pobřeží Švédska.

Řízení ve Švédsku

Silnice ve Švédsku jsou většinou vždy dobré pro jízdu, zejména na dálnicích a dalších hlavních silnicích. Hlavní silnice se dvěma pouze jedním pruhem v každém směru jízdy mají obvykle střední úseky, což činí provoz bezpečnější. Kromě toho mají tyto silnice často široké jízdní pruhy na pravé straně, což usnadňuje předjíždění. Švédští řidiči jsou také důsledně přátelští a užiteční v dopravě a je běžné, že dobře vyloží právo nechat ostatní auta. Přestože švédsko je jednou z nejbezpečnějších zemí v Evropě, měli byste věnovat zvláštní pozornost mimo města. Na vozovce mohou být zvířata, a to jak z farem, tak z lesů. Velká zvířata, jako je los, jeleni a sobi, mohou způsobit vážné nehody.

Ve Švédsku je nutné používat semafory 24 hodin denně.

Pravidla silničního provozu ve Švédsku

 • Ve Švédsku, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě 24 hodin denně.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 135 cm by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti by neměly sedět na sedadlech s aktivovaným airbagem.
Rychlostní limit 80 km/h na venkovské silnici ve Švédsku.

Rychlostní limity ve Švédsku

Ve Švédsku se rychlostní limity liší podle řady faktorů. Toto jsou hlavní pravidla:

 • Města a obce: 50 km/h.
 • Silnice: 70 km/h.
 • Dálnice: 110 km/h.

Pokud se výše uvedené obecné rychlostní limity nepoužijí, bude limit označen značkou:

 • V obytných oblastech, v blízkosti nemocnic, blízkých škol a podobně, je rychlostní limit obvykle stanoven na 30 kilometrů / h.
 • Silnice v kraji mají často rychlostní limit 90 km/h, pokud má silnice střední části.
 • Novější vysoce kvalitní dálnice mohou mít 120 kilometrů/h jako rychlostní limit.

Alkohol limit ve Švédsku

Ve Švédsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,2 (0,2 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,2, bude vám uložena pokuta a riskujete zabavení vašeho řidičského průkazu.

Doporučený pronájem vozu pronájem auta

Ve Švédsku mohou být vzdálenosti k oblíbeným místům a památkám dlouhé, ale zároveň je to jedna z nejbezpečnějších a nejpohodlnějších zemí. Nejoblíbenější trasa se nachází na jihu, a to zejména podél pobřeží směrem k Baltskému moři. To je také podél pobřeží, že nejlepší věc, o švédské kulinářské tradice a kultura přichází do své vlastní. Zde jsou některé návrhy na výlety, které vám dá chuť dobrého života ve Švédsku.

Nejoblíbenější trasa se nachází na jihu, zejména podél pobřeží směrem k Baltskému moři. Zde můžete zažít hlavní město Stockholm a vše, co velké město nabízí.

Vaxholm Kastell dnes obsahuje muzeum, hotel a restauraci.

Stockholmské souostroví

Kolem Stockholmu je více než 30.000 ostrovů a ostrůvků,a můžete snadno dosáhnout mnoho z nejkrásnějších autem. Například, cesta do Vaxholm, ostrov, který je považován za hlavní město souostroví a není více než 30 až 40 minut od Stockholmu. Hned za centrem Vaxholmu se nachází pevnost Vaxholms Kastell na malém ostrůvku, kde se dnes nachází muzeum, hotel a restaurace. Nedaleko Vaxholmu leží poměrně velký Värmdön, známý svými malými místy s uměleckými galeriemi, muzei a kulturními akcemi. Ve Värmdönu najdete také několik nejlepších restaurací na stockholmském souostroví. Po pobytu zde se můžete zastavit v Saltsjöbadenu. Toto místo je známé pro skvělé lázeňské hotely, dobré restaurace, malé obchody s řemeslnými výrobky a krásné pláže.

Gränna je známá svou výrobou polka prasat. V několika malých obchodech si můžete vytvořit svůj vlastní.

Vätternrundan

Vättern je po Vänernu druhým největším jezerem švédska a také jedním z největších v Evropě. Každý rok se v okolí Vätternu koná cyklistický závod, ale v posledních letech je také oblíbená trasa pro jízdu autem. Vzdálenost kolem je asi 300 kilometrů. Projedete kolem řady útulných malých měst a vesnica na mnoha místech podél břehů jezera najdete chaty a kempy. Mezi mnoha zážitky a památkami, které můžete chytit na Vätternrundan je zoo v Borås, losí park v Skullaryd,malé cukrárny v Gränna (zde si můžete vyrobit vlastní polka prasata), Lost City koupaliště mimo Örebro, a můžete navštívit ostrov Visingsö trajektem z Gränna. V okolí Vätternu je také několik historických budov a hradů, zejména ve středověkém městě Vadstena a v Örebro.

Historické obchodní město Visby s intimními dlážděnými uličkami.

Gotland

Gotland je největší ostrov ve Švédsku spřibližně 59 000 obyvateli. Asi polovina lidí žije v krásném a historickém městě Visby. Visby je považován za nejlépe postaráno po obchodní město v severní Evropě, a byl přijat do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1995. Centru dominují budovy staré až 800 let, obklopené hradní zdí a intimními a dlážděnými uličkami. Zbytek Gotlandu je pokryt farmami a lesy, tu a tam s příjemnými vesnicemi. Zde lidé cestují, aby si přírodu a krásné okolí, cyklistika,turistika, rybaření, plavání, účast na festivalech a jíst dobré jídlo. Gotland je široce známý pro své mnoho špičkových restaurací. S pronájmem auta je docela možné prozkoumat celý ostrov za pár dní, ale většina se rozhodnou strávit více času na krásném Gotlandu. Můžete buď chytit let do Visby, a vyzvednout auto z půjčovny tam, nebo se trajektem. Trajekty odjíždějí z Oskarshamnu severně od Kalmarua z Nynäshamnu jižně od Stockholmu. Přechod trvá asi 3 hodiny.

Podívejte se na velká švédská města

Jeden z nejlepších silničních výletů ve Švédsku je řídit mezi Stockholmem, Göteborgem a Malmöjí. Je pravda, že cesta ze Stockholmu do dalších dvou měst trvá asi 6 hodin, ale silnice jsou velmi dobré a existuje mnoho příležitostí zažít něco jedinečného na cestě. Mezi Malmötösku a Göteborgem je doba jízdy asi 4 hodiny a cesta vede podél krásného západního pobřeží Švédska. Kontrasty mezi městy stojí za to dohnat, a všechny tři nabízejí jedinečné zážitky a památky. Ve Stockholmu jsou velké drawcards hrady, ostrovy, kanály, staré město a pulzující noční život. Göteborg je více tichý a tichý,s krásným centrem a silným spojením s mořem. Malmo je v plné rekonstrukci, s novými moderními budovamia prosperujícím venkovním a kulturním životem. Je to také velmi krátká vzdálenost do Kodaně z Malmö, pokud chcete zažít ještě více velkých měst Skandinávie. Jednosměrné pronájmy nejsou ve Švédsku žádný problém, a to zejména ne, když je auto vráceno v jednom z těchto měst.

Cesta mezi velkými městy končí v Malmö. Město je v plné rekonstrukci, s novými moderními budovami a prosperujícím venkovním a kulturním životem.

Firmy si můžete pronajmout auto z ve Švédsku

Ve Švédsku, to je většinou jen velké a mezinárodně známé společnosti, které nabízejí pronájem automobilu. Společnosti jako Hertz, Europcar, Avis, Budget a Sixt lze nalézt všude. Ve Švédsku jsou také dobře zastoupeny společnosti jako Alamo, National a Dollar. V největších městech, jako je Stockholm, Göteborg a Malmo, existují místní švédské autopůjčovny, které často nabízejí auta ve specializovaných kategoriích, jako jsou dodávky a luxusní automobily.

7 nejčastější dotazy týkající se pronájem automobilu v Švédsko

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Švédsko?

Mnoho autopůjčoven ve Švédsku akceptovat, že řidič a nájemce jsou 19 let, ale najdete také některé, které vyžadují, abyste se 21 let. Ve všech případech musíte mít svůj řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. To platí pro nejdostupnější kategorie automobilů. Drahé vozy mohou mít věkovou hranici až 30 let a vyžadují, aby řidič měl řidičský průkaz po dobu nejméně 2 let. Pokud je vám méně než 25 let, bude vám obvykle účtován příplatek za mladé řidiče.

Jaké kreditní karty jsou přijímány, když si půjčím auto v Švédsko?

Všechny kreditní karty od mezinárodně uznávaných společností, jako jsou Visa, American Express, Mastercard a Eurocard, jsou přijímány ve Švédsku. Pokud jste švédský občan s debetní kartou od švédské banky, každá společnost vám umožní platit debetní kartou. Nicméně, každý, kdo si pronajímá auto, musí předložit kreditní kartu, která je na stejné jméno jako nájemce. Je to proto, že autopůjčovny rezervují zálohu na pokrytí všech odpočitatelných, paliva, pokut a podobně.

Mohu jet autem do Norska, Finska a Švédska?

Pokud máte možnost překročit hranice s pronajatým autem, závisí zcela na dané zemi. Pokud je země ve spolupráci EU a EHP, která se vztahuje na všechny severské země, odpověď je obvykle „ano“. Nicméně, tam může být omezení ve vztahu k kategorii auta, které jste si pronajali (zeptejte se předem), a některé společnosti účtovat malý poplatek za překročení hranic.

Je to bezpečné řídit v Švédsko?

Švédsko patří mezi nejbezpečnější země na světě. Silnice jsou velmi dobré a švédští řidiči jsou neustále kvalifikovaní a přátelští. Měli byste stále řídit opatrně a bezpečně, a to jak proto, že pokuty za dopravní přestupky jsou vysoké, a protože tam může být povětrnostní podmínky ve Švédsku, které to vyžadují. Vezměte prosím na vědomí, že velká zvířata (los, jeleni, sobi) mohou vjet na silnici na okraji města. Velká zvířata mohou způsobit velmi vážné nehody.

Jaký typ auta bych měl pronajmout v Švédsko?

Většina lidí si v pohodě s pravidelnými pronájem automobilů ve Švédsku. Je také nepravděpodobné, že by v zimě byla potřeba pohon všech kol nebo SUC. Země není kopcovitá a na silnicích je vzácná s prudkými objemy sněhu. Výjimkou může být, pokud se chystáte do některé z nejvíce vysokohorských lyžařských destinací v zemi v zimě.

Je to běžné u mýtných stánků ve Švédsku?

Ve Švédsku nemusíte platit mýtné na dálnicích a venkovských silnicích. Nicméně, budete muset zaplatit na mostech v Motala, Sundsvall, Svinesund a Øresund připojení do Dánska. Za jízdu v centru Göteborgu a Stockholmu během dopravní špičky ve všední dny se platí poplatek. Ve Stockholmu, poplatek je 20 SEK projet mýtné, zatímco v Göteborgu stojí 18 SEK.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut ve Švédsku?

Číslo tísňového volání ve Švédsku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Pak byste měli zavolat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 114 14
 • Lékařská pomoc – 1177

Destinací