Autopůjčovna Stockholm

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Stockholm

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Stockholm u známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Stockholmu přes nás.

Stockholm průvodce

Bilutleie Stockholm
Stockholm Půjčovna aut

Stockholm se nachází na východním pobřeží Švédska u Baltského moře, a je hlavním městem Švédska a největší město – s počtem obyvatel 870,000 (2011). Pokud počítáte s metropolitní oblastí, počet obyvatel vzroste na téměř 2,1 milionu.

Hlavní město se nachází v okrese Stockholm a patří do krajiny Södermanland.

Město je švédským kulturním, ekonomickým a politickým centrem a je také velmi oblíbenou turistickou destinací – s více než 1 milionem návštěvníků ročně. Stockholm byl v roce 1998 vyhlášen evropským hlavním městem kultury a v roce 2010 evropským hlavním městem životního prostředí.

Město je známé svým krásným souostrovím s téměř 30 000 ostrovy, ostrůvky a útesy.

Atrakcí

Stockholm má nespočet památek a turistických atrakcí, a některé z nejnavštěvovanějších jsou mimo jiné. Centrum města Gamla Stan se stockholmským hradem Storkyrkan – původně ze 13.

Gamla Stan ve Stockholmu.

Mezi další zajímavá místa patří Riddarholmskyrkan – originál ze 14. Muzeum Vasa – s obnovenou lodí Vasa z roku 1628, Skansen – skanzen a zoologická zahrada, Muzeum Moderna – s výstavami severského a mezinárodního současného umění, stejně jako Národní muzeum – s uměleckými výstavami, kde můžete také vidět díla Rembrandta, Renoira, Degase a Goyi.

Prozkoumejte Stockholm s pronájmem vozu

Stockholm je nepochybně jedním z nejkrásnějších velkých měst ve Skandinávii, kde najdete spoustu zajímavých památek a aktivit. Region kolem hlavního města je přinejmenším stejně vzrušující, a pokud máte čas, měli byste si dopřát nějaké výlety, zatímco ve městě. Existuje několik malých měst v blízkosti Stockholmu, které stojí za návštěvu, nemluvě o všech velkých místech podél souostroví. Zde jsou některé návrhy na výlety, které jsou snadno dokončit pronájem auta.

Luxusní a úctyhodný Grand Hotel Saltsjöbaden.

Saltsjöbaden – Lázeňské a přímořské letovisko nedaleko Stockholmu

Když je ve Stockholmu horko, je dobré vědět, že švédské hlavní město je obklopeno mnoha nádhernými ostrůvky, ostrovy a smusí přímořských letovisek. Saltsjöbaden je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít léto, a město je jen kousek autem od Stockholmu. Původně byl Saltsjöbaden místem, kde bohatí lidé chodili do sanatoria, kromě toho, že mnoho z nich zde mělo své exkluzivní letní domy. Město je dnes živé a příjemné místo v létě, s mnoha kulturními akcemi,aktivity pro mladé i staré, a řada skvělých pláží se usadit. V Saltsjöbadenu najdete nejrůznější ubytování, odnepojistného a úctyhodného Grand Hoteluaž po cenově dostupné letní chaty. Restaurace a kavárny nabízejí tradiční švédské pokrmy a některé z jich jsou velmi dobré v mořských plodech.

  • To není více než 19 kilometrů od centra města ve Stockholmu do koupacího ráje Saltsjöbaden. Doba běhu je obvykle 25 až 30 minut.
Středověké město Sigtuna je nejstarší švédské město.

Sigtuna – nejstarší švédské město

Malé středověké město Sigtuna má opravdu příliš málo obyvatel, aby se dovolávalo statusu města. Nicméně, to je považováno za jeden z historicky nejvýznamnějších měst ve Švédsku. Sigtuna byla téměř 300 let centrem státní správy, obchodu a náboženství. Zde byly vyrobeny první švédské mince, městský dům švédští arcibiskupové, první švédský křesťanský král byl korunován v Sigtuně a předpokládá se, že v obdobích zde vládlo několik švédských králů. Dnes Sigtuna přitahuje mnoho návštěvníků turistů, a to zejména zájemců o historii a krásných malých městech. Kromě krásné osady intimních ulic se Sigtuna může pochlubit největší sbírkou runových kamenůna světě. Zastavte se také na impozantním zámku Skokloster, který se nachází několik kilometrů severně od města. Hrad byl domovem švédského generála v době, kdy země byla jedním z nejmocnějších států Evropy. Byl postaven v polovině 17.

  • Z centra Stockholmu do Sigtuny je to asi 48 kilometrů, pokud jedete většinu úseku na dálnici E4. Doba řízení bude přibližně 45 minut.

Hrad Drottningholm – Královská rodinná rezidence

Švédská královská rodina většinou žije na hradě Drottningholm nedaleko centra Stockholmu. Hrad byl postaven v 17. Dnes je hrad jednou z hlavních památek Švédska a většina z nich je přístupná veřejnosti. Královská rodina soukromě používá pouze jedno křídlo. Pokud se připojíte k prohlídce hradu, uvidíte sály z různých epoch, galerii s jedinečnými sochami umělce Adriaen de Vries, ateliér švédského malíře Everta Lundquista, krásné zahrady,doprovodnou kapli a vlastní divadelní budovu zámku. Ve druhém případě jsou založeny hry i opera, obvykle v souvislosti s letním festivalem konaným v zámeckém parku.

  • Z centra Stockholmu na hrad Drottningholm je to jen 12 km jízdy autem. Doba jízdy obvykle bude mezi 20 a 30 minutami, v závislosti na provozu na silnici k hradu.
Hrad Drottningholm má prohlídky s průvodcem a krásnou zahradu.
Gripsholmens Slott byl poprvé postaven ve 14.

Mariefred – Idylické městečko s unikátními budovami

Městečko Mariefred má jen několik tisíc obyvatel, ale je považováno za jedno z nejvýznamnějších švédských měst v historickém kontextu. Město je idylicky umístěno u jednoho z fjordů jezera Mälaren,s přístavem a námořní atmosférou. Osada se skládá převážně z malých a krásných dřevěných domů, proložených několika historickými budovami ze středověku. Nejdůležitější z nich je Gripsholmens Slott. Hrad byl poprvé postaven ve 14.století jako pevnost a od té doby byl několikrát rozšířen a přestavěn. Návštěva Mariefred je jako návrat v čase. Kromě návštěvy hradu Gripsholmen a krásných zahrad zámku se můžete mimo jiné vydat na výlet po jezeře s parníkem S/S Mariefred,cestovat v okolí se starým parním vlakem,navštívit několik zajímavých muzeí a projít se královským jelením parkem.

  • Mariefred se nachází asi 66 kilometrů západně od Stockholmu, ve směru na Eskilstuna. Doba řízení je obvykle těsně pod 1 hodinu.
Öland má dobré možnosti koupání na krásných plážích.

Öland – Skutečný švédský prázdninový ráj

Öland je druhý největší ostrov ve Švédsku, který obešl jen Gotland. Nachází se téměř výhradně na pevnině, s mostním spojením otevřeným po celý rok. Most vede z historicky slavného města Kalmar, které také stojí za výlet. Švédská královská rodina má na Ölandu svůj letní dům, mnoho Švédů sem v létě jezdí na dovolenou. Kromě vynikajících možností koupání na krásných plážíchje Öland známý svými archeologickými vykopávkami a historickými budovami. Na ostrově je několik zřícenin starověkých pevností a takzvaných vesnických hradů (opevněné osady z doby železné a doby bronzové) a také neporušenější a modernější občan, včetně hradu Borgholm. Najdete zde také modernější architekturu, která je působivá, jako je letní sídlo švédské královské rodiny na Ölandu. Jedná se o ostrov, na který máte zájem o umění, přírodu a pohodlný prázdninový život.

  • Ze Stockholmu do Kalmaru,kde se nachází most do Ölandu, je to 407 kilometrů. Doba jízdy bez zastávky bude trvat přibližně 4 hodiny a 45 minut.
  • Z určité vzdálenosti jižně od Norrköpingu se projíždíte po souostroví a projíždíte řadou příjemných malých měst vhodných pro přestávku na odpočinek.
Parkování podél ulic není tak snadné najít ve Stockholmu.

Parkování ve Stockholmu

Nalezení parkovacího místa na ulici v centru Stockholmu není vždy tak snadné a rozhodně ne v Gamla Stan. Poplatky jsou také poměrně vysoké. V obytných oblastech v blízkosti centra města, jako je Södermalm, je cenově dostupnější, ale zde je velká konkurence pro parkovací místa. Pokud najdete prostor k parkování na označené ploše na ulici, budete muset zaplatit poplatek za prodejní automat, který je na chodnících. Stroje přijímají mince, bankovní karty a kreditní karty. Účtenka musí být jasně viditelná na čelním skle vozu.

Nejlepší možností je zpravidla využít mnoha zařízení Park-and-Ride. Jedná se o veřejně provozované parkovací místa, která se nacházejí v těsné blízkosti veřejné dopravy do centra města. Ceny jsou zde výrazně nižší než to, co musíte zaplatit v parkovacích garážích uvnitř samotného centra města. Nejnižší cena je, pokud přijedete na parkoviště mezi 5:00 a 09:00. Vezměte prosím na vědomí, že v každodenních hodinách se za jízdu v centru města během dne platí zvláštní poplatek.

Doprava ve Stockholmu

Technicky je snazší řídit v centru Stockholmu než ve většině ostatních evropských měst. Provoz je poměrně nízký a řidiči většinou zdvořilí a přátelští. Jako návštěvník, je nepravděpodobné, že by se zdůraznil, při jízdě auto na ulicích Stockholmu. Švédští řidiči jen zřídka porušují pravidla silničního provozu, obvykle drží rychlostní limit a zastavují pro chodce.

Jízda mimo Stockholm a další velká města ve Švédsku je ještě jednodušší a pohodlnější. Silnice jsou trvale dobré, provoz docela pohodlné, a to je jedna z nejbezpečnějších zemí v Evropě řídit palců

Všechny mezinárodní lety používají terminály 2 a 5.

Letiště

Stockholm Arlanda Airport se nachází severně od centra hlavního města Švédska a je třetím největším letištěm v severském regionu. Arlandu ročně využívá asi 27 milionů cestujících. Většina z nich cestuje na mezinárodních letech do evropských měst, ale existují také přímé lety do Spojených států,Asie a Středního východu, které jdou do a ze Stockholmu. Letiště má čtyři terminály, číslované od 2 do 5. Vnitrostátní lety využívají terminály 3 a 4, zatímco všechny mezinárodní lety využívají terminály 2 a 5. Všechny terminály jsou však připojeny.

Všechny autopůjčovny jsou sestaveny do samostatného centra na letišti parkoviště zařízení s názvem P2 Beta (dlouhodobé parkování). Je docela možné chodit tam, ale můžete také využít autobus, který běží z výjezdu do všech terminálů. Autobus je jasně označen „P2 Beta“ a běží nepřetržitě. K dnešnímu dni, Hertz, National, Sixt, Alamo, Europcar, Rozpočet, Enterprise a Avis nabízejí pronájem automobilu na letišti ve Stockholmu.

  • Je to asi 40 kilometrů od centra města ve Stockholmu na stockholmské letiště Arlanda. Většina jízdy jezdí po dálnici E4 a doba jízdy je asi 35 minut.