Autopůjčovna Polsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Polsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Polsko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Polsku přes nás.

Polsko průvodce

Bilutleie Polen

Pronájem auta Polsko

Polsko se nachází na severovýchodě Evropy, na východním břehu Baltského moře. Země hraničí s Německem, Českou republikou, Slovenskem, Ukrajinou, Běloruskem, Ruskem a Litvou. Počet obyvatel se odhaduje na 38,2 milionu. (2010), z nichž 1,7 milionu je rezidentem v hlavním městě Varšavě.

Mezi další velká města v Polsku patří Krakov (756 600 innb.), Lòdz 753 000 innb.), Wroclaw (633 000 innb.), Poznaň (561 000 inb.) a Gdànsk (456 000 inb.).

Velké části Polska se nacházejí na severní evropské nížině, táhnoucí se od Uralu na východě až po Nizozemsko na západě. Na dalekém jihu však najdeme hornaté oblasti Sudetena a Karpat, kde se nejvyšší vrcholy táhnou několik tisíc metrů nad mořem. Studna a více než 1000 km dlouhá řeka Wisla protéká zemí a tradičně je „mízu“ hlavního města Varšavy.

Hlavní město je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Polsku. Jedná se o tradiční kulturní město s řadou muzeí, koncertních sálů a galerií. Také je to živé noční život a nákupní město. Architektonicky je také zajímavé a celé staré město je z tohoto důvodu na seznamu světového dědictví UNESCO.

Polsko je největší a nejdůležitější letiště je Varšava Frederic Chopin Mezinárodní letiště, který se nachází 10 km jižně od centra hlavního města. Dalším letištěm s hustým provozem je Gdaňsk Lech Walesa International Airport.

Řízení v Polsku

Dálnice v Polsku jsou obvykle v dobrém stavu, a stejně pohodlné jízdy na jako ve většině ostatních zemí. Nicméně, standard na venkovských silnicích je poněkud pestrá, a některé z nich jsou poměrně špatné. Nejhorší silnice se obvykle nacházejí v místech, kde je malý provoz a kde většina turistů stále necestuje. Stejně byste měli řídit defenzivně v Polsku, a to zejména na okraji města. Také věnujte zvláštní pozornost, pokud jedete po setmění, protože mnoho úseků postrádá osvětlení.

V Polsku jsou vyžadovány denní denní denní denní světla.

Pravidla silničního provozu v Polsku

 • V Polsku, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě 24 hodin denně.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti mladší 12 let nebo mladší 150 cm by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti by neměly sedět v dětské sedačce směřující dozadu na předních sedadlech s airbagem.

Rychlostní limity v Polsku

Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Obytná oblast: 20 km/h.
 • Města a obce: 50 km/h (60 kilometrů/h mezi 23.00 a 05.00).
 • Silnice: 90 km/h.
 • Čtyřproudé silnice v městských oblastech: 120 km/h.
 • Dálnice: 140 km/h.

Vezměte prosím na vědomí, že v Polsku je v noci stanoven rychlostní limit v obytných oblastech.

Na venkovských silnicích v Polsku je rychlostní limit 90 km/h, pokud není uvedeno jinak.

Alkohol limit v Polsku

V Polsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,5, bude to mít za následek pokuty a riskujete zabavení vašeho řidičského průkazu.

Doporučená půjčovna aut

Cestovní ruch v Polsku byl v posledních dvou desetiletích rekordním tempem, ale země je stále považována za mírně neobjevený klenot na této frontě. Kromě řady krásných měst, se středověkými osadami, pobřeží Baltského moře pomáhá, aby se země oblíbenou prázdninovou destinací. V Polsku můžete kombinovat zájmy krásných, starých a ctihodný, s opalování a koupání na některé z nejlepších pláží v Evropě. Zde jsou některé návrhy na výlety, které jsou snadno dokončit, když máte pronájem auta.

Módní přímořské letovisko Sopot přitahuje turisty k lázeňské dovolené od 17.

Polská riviéra

Oblast mezi městy Gdyně a Gdaňsku se často nazývá Polská riviéra. Najdete zde jednu z nejlepších a nejdelších pláží v Evropěs křídově bílým a čistým pískem. Asi na půli cesty mezi dvěma přístavními městy je Sopot, módní přímořské letovisko, které přitahuje lidi, kteří cestují na lázeňskou dovolenou od 17. Promenáda v Sopotu je neuvěřitelných 511 metrů dlouhá a s ní považována za nejdelší v Evropě. Podél promenády jsou exkluzivní lázeňské hotely, trendy bary, malé obchody a mnoho dobrých rybích restaurací. Tam jsou také další přímořská letoviska podél Riviéry, které nejsou tak luxusní jako Sopot, kde pláž je stejně velký, a prázdninový život stejně pohodlné. V této oblasti najdete také mnoho památek, jako je hrad Malbork zapsaný na seznamu UNESCO.

Středověké město Toruń má několik budov, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Středověké město Toruń

Středověké město Toruń se nachází poměrně centrálně v severní polovině Polska a je snadno dosažitelné půjčovnou aut z měst, jako je Varšava, Poznaň, Lodž a Gdaňsk. Obyvatelé Polska jsou nějak zkažené, pokud jde o krásná a starobylá města, ale mnozí věří, že Toruń je ve své třídě, spolu s, mimo jiné, Krakov. Řada památek a budov v Toruni je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO,z nichž některé pocházejí z 13. Jednou z nejoblíbenějších památek je dům, ve kterém žil astronom Nicolaus Copernicus a který je dnes muzeem v jeho jménu. Koperník je uznáván jako ten, kdo dokázal, že planety obíhají kolem Slunce, což nebyla v době, kdy žil, nijak zvlášť populární myšlenka. Toruń je jinak známo, že je město, které vynalezl perník. Pokud navštívíte jednu z útulných kaváren, budete přirozeně podáváni mnoho odrůd pečiva a jsou skvělé pro šálek kávy.

Krakov a Osvětim

Krakov patří mezi nejkrásnější města v Evropě, se starým městem v centru města plným nádherných budov ze středověku. Stare Miaso je samozřejmě zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete vidět mimo jiné krásnou baziliku Panny Marie, velké tržiště Rynek Główny, nejstarší „nákupní centrum“ na světě Sukiennicea gotickou radnici z 15. Na kopci na okraji Starého Města a přímo u řeky Wisla jsou hrad Wawel a s ním spojená katedrála trůny. Navzdory všem krásným věcem, které Krakov nabízí, je to stále historie města z druhé světové války, která přitahuje nejvíce návštěvníků. Koncentrační tábor Osvětim-Birkenau se nachází asi 30 mil západně od centra města a dnes je muzeem a památníkem, který je svědkem nacistických zvěrstev během války. Za návštěvu stojí také továrna Oskara Schindlera– židovská čtvrť Kazimierz, Galicijské muzeum a synagoga z 15.

Na okraji Starého Města, u řeky Wisla, je hrad Wawel.


Staré město Lublin s vidětými starými budovami.

Lublin na východě

Lublin se nachází poměrně daleko na východ od Polska, a v blízkosti hranic obou Běloruska a Ukrajiny. Nicméně, to je už tam z Varšavy, než se můžete dostat s autem z půjčovny za méně než dvě hodiny. Město je velmi krásné a má řadu jedinečných památek, které se můžete předvést. Cestuje zde také méně lidí ve srovnání například s Gdaňskem a Krakovem. Návštěvníci Lublinu proto zažívají více relaxační atmosféru než to, co najdete jinde. Historické centrum Lublinu je intimní, s mnoha krásnými budovami, úzkými a útulnými pěšími ulicemi a příjemnými možnostmi stravování všude. Město má také jednu z nejlepších katedrál v zemi, středověký hrad z 15. Lublin je také známý svými vynikajícími pivovarya návštěvníci by si měli udělat čas ochutnat zboží v jedné z příjemných hospůdek v centru města.

Celý poloostrov s příjemnými plážemi se nachází v Gdaňském zálivu.

Projeďte se podél Baltského moře

Téměř celé pobřeží od Świnoujście na hranici s Německem až po poloostrov Hel, který se nachází v Gdaňském zálivu, je pokryto krásnými plážemi. Cesta po této části země je obzvláště příjemné realizovat v létě. Pak je teplota lázně pěkná, v přímořských letoviscích je spousta lidového života a zažijete některé z nejlepších s Polskem. Například, zastavte se międzyzdroje, letovisko, do kterého polské filmové a televizní hvězdy cestovat, když se letní dovolenou, a když město hostí festivaly. Navštivte také krásný národní park Słowiński, známý svými jedinečnými dunami,a dvě malá města Ustka a Leba, která se nacházejí po obou stranách přírodní oblasti. Kromě několika příjemných malých měst a přímořských letovisek je podél pobřeží také mnoho zajímavých památek. Ve městě Kołobrzeg najdete obzvláště mnoho krásných budov, včetně městské baziliky akrásného majáku ze 17. Pokud začnete svou cestu na západ, ujistěte se, že také dohnat Sopot, Gdyně a Gdaňsk po průchodu Hel poloostrova.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Polsku

Existuje několik polských společností, které nabízejí pronájem auta, jako je Panek a Express Rent a Car, ale v omezené míře. Na letištích a jinde v zemi, to je především velké mezinárodní společnosti, které dominují na trhu. Společnosti jako Hertz, Avis, Sixt, Europcar a Budget lze nalézt všude a téměř stejně jako společnosti jako Dollar a Thrifty.

7 nejčastější dotazy týkající se pronájem automobilu v Polsko

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Polsku?

Nájemce a řidič musí být minimálně 21 let v Polsku. Kromě toho musí mít řidičský průkaz po dobu minimálně 1 roku. Tyto požadavky jsou také nastaveny pro všechny další ovladače. Je běžné za příplatek pro všechny řidiče do 25 let.

Je to bezpečné řídit v Polsku?

Polsko není z hlediska počtu dopravních nehod jedním z nejbezpečnějších zemí v Evropě. Nicméně, šance na nehodu dochází nízká. Měli byste věnovat větší pozornost zejména protijedoucí provoz na dvouproudových venkovských silnicích a doporučujeme, abyste trochu řídili defenzivně. Nikdy nenechávejte auto s cennostmi v kufru.

Potřebuji mezinárodní řidičský průkaz v Polsku?

Pokud máte řidičský průkaz ze země EU nebo EHP, nepotřebujete mezinárodní řidičský průkaz (IDP) v Polsku. Pokud máte řidičský průkaz ze Spojených států, Kanady, Karibiku, Jižní Ameriky, Austrálie, Asie nebo Afriky, je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz. Mějte na paměti, že IDP může být vydáno pouze v zemi, ze které pocházíte.

Musím vyzvednout a hodit auto na stejné místo, když si pronajmu v Polsku?

Jednosměrné pronájmy jsou přijímány všemi autopůjčovnami v Polsku, ale obvykle závisí na tom, že společnost má kanceláře v obou lokalitách. Některé společnosti účtují malý poplatek za jednosměrné pronájmy, zatímco jiné nabízejí bezplatné jednosměrné pronájmy.

Mohu jet do Kaliningradu, Ukrajiny nebo Běloruska se svým autem z půjčovny?

Zda můžete řídit své auto z půjčovny do Kaliningradu, Ukrajiny nebo Běloruska, závisí na tom, kterou společnost si pronajmete. Většina společností je restriktivní, pokud dotyčná země není členem EU/EHP, a zejména tyto tři země. Pokud společnost, od které si pronajímáte, souhlasí s tím, že je vůz zahrnut mimo EU/Schengen, musíte očekávat, že budete muset zaplatit dodatečné pojištění/poplatek.

Je to běžné u mýtných stánků v Polsku?

Počet dálničních přejezdů v Polsku je poněkud omezený a všechny jsou zpoplatněné na všech nebo v části úseků. To v současné době platí pro silnice označené A1, A2, A4 a A8. Poplatek závisí na tom, jak daleko jedete na dálnici, a budete platit v mýtných budkách, když se chystáte vzlétnout. Cena je poměrně nízká a můžete platit kreditní kartou i v hotovosti. Pro platbu v hotovosti, zloty, euro a USD jsou přijímány.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem autopůjčovny v Polsku?

Číslo tísňového volání v Polsku je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 997
 • Hasičský sbor – 998
 • Lékařská pomoc – 999
 • Silniční asistence – 9637

Destinací

Menu