Autopůjčovna Krakov

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Krakov

Najděte levné autopůjčovny v Krakov vyplněním formuláře vlevo. Autopujcovny24.cz porovnává ceny několika společností současně a najde nejlepší cenu pro pronájem auta v Krakov. Když si auto objednáte přes nás, nebudete platit žádné skyté výdaje navíc ani poplatky za kreditní karty.

Krakov

Autopůjčovna Krakov
Půjčovna aut Krakov

Krakov leží v jižní Polsku, na řece Visle – a má přibližně 850.000 obyvatel (2010).Krakov je v Polsku druhým největším městem, a to je považováno za země je kulturní kapitál. To je také důležitým centrem pro obchod a průmysl.

Krakovská historie jako město sahá až do cca. 800 ADKr., Počínaje mohutné pevnosti. Období ve středověku byl polský kapitál, ale byl zcela zničen Tatary v roce 1241. Poté, co byl přestavěn, to pokračovalo mít ústřední postavení jako polské kroningsby.

Krakov má mnoho důležitých kulturních a vzdělávacích institucí – včetně V Polsku nejstarší univerzita (založena v roce 1364) a řada dalších vysokých škol a akademií. Mezi města je mnoho muzeí, najdeme Muzeum Czartoryských (pokud takové mohou vidět práci slavných malířů renesance) – a na Jagellonské muzeum (kde sídlí slavný Globus Koperníkův).

Staré Město v Krakově (Stare Miasto) obsahuje celou řadu architektonických a historických zajímavostí, a je zcela seznamu světového dědictví UNESCO. Mnoho budov v renesančním slohu, ale také gotický a barokní je zastoupen. Bývalý hradby a příkopy kolem starého města tvoří základ krásného parku. Dva staré pevnosti věží jsou stále neporušené. Přímo v historickém centru, Staroměstské náměstí z 1300s (Market Square), obklopen několika monumentálních staveb, včetně Mariánský kostel (postaven v roce 1355). Také velký, slavný tržnici Sukiennice najdete zde. Tam si také můžete prohlédnout výstavy polského umění. Také, velký sál věž z 1300s zmínil.

Na jihu starého města je vápencové bradlo Wawel, kde se nachází jak silný Cracow katedrála a Starý královský palác (oba od 1300s). Katedrála je více dávných králů Polska a pohřbených hrdinů, a nádvoří kolem hradu je považován za jeden z Evropy je nejkrásnější.

Také Kazimierz okres stojí za návštěvu, a to především proto, že představuje historické centrum města silné židovské kultury. Tam jsou také významné židovské muzeum.

Krakov byl jmenován Evropské hlavní město kultury v roce 2000.

Nejbližší letiště je KRK Airport, který se nachází 11 km západně od centra města.