Autopůjčovna Tromsø

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Tromsø

Porovnejte ceny a najděte levné pronájem vozu v Tromsø od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Tromsø přes nás.

Tromsø průvodce

Bilutleie Tromsø
Pronájem auta Tromsø

Tromsø je s přibližně 66 000 obyvateli (2010), což je sedmé největší norské město. největší město. Město je administrativním centrem v okrese Troms a nachází se hlavně na Tromsøya – ale také s okresy na Kvaløya a na pevnině (Kvaløysletta a Tromsdalen).

Atrakcí

Tromsø je zvláště známý pro půlnoční slunce, polární světlo a arktickou katedrálu (od roku 1965). století je město také známé jako „Pařížseveru“, díky mnoha restauracím a živému nočnímu životu. Více lokálně, to je známé jako studentské město s nejsevernější univerzity na světě (6,000 studenti) – a vzrušující vědecké centrum Polaria. Sámština, výzkum polárních světel, polární výzkum, telemedicína, výzkum rybolovu, hudba a inženýrství jsou obzvláště populární disciplíny. Existuje také několik vysokých škol ve městě.

Tromsø – lépe známý jako Paříž severských zemí.

Od roku 2004 je buktafestivalen každoroční opakující se hudební událostí. To se bude konat v Telegrafbukta v červenci.
Tromsø Alpinsenter je lyžařské středisko v okrese Kroken, kde jsou také dobré podmínky pro běh na lyžích v zimní sezóně.

Počasí v Tromsø je rovnoměrně chladné, na hranici mezi arktickým a mírným podnebím. Golfský proud zde má velký vliv, a proto fjord nezamrzá. Za normálních okolností se teplota pohybuje mezi -5 a +15 po celý rok, s průměrem gennomu v lednu -4 a v červenci na +12.

Tam je polární noc mezi 21 Listopad a 21 Jan a půlnoční slunce mezi 21.května a 21.července. Během těchto období je rozdíl mezi denní a noční teplotou velmi malý.

Prozkoumejte Tromsø s pronájmem vozu

Pokud máte auto z půjčovny v Tromsø a chcete vidět více nord-Norska, tam jsou přírodní zážitky, které skončíte v první řadě. Nicméně, vzdálenosti mohou být docela trochu táhnout, což je docela běžné na této straně zeměkoule. V nejsevernějších okresech země nežije mnoho lidí a vzdálenost mezi vesnicemi a městy může být velká. Pohodlí je, že budete projíždět jedinečnou krajinou podél cesty, s příležitostmi pro stravování přestávky a ubytování v případě potřeby.

Krásný západ slunce na Senji.

Senja – Přírodní klenot v severním Norsku

Jeden z nejlepších jízd si můžete vzít z Tromsø pronájem auta jde na ostrov Senja. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat v letních měsících, je jet přes Kvaløya a pak jet trajektem do Botnhamnu. Na Senja si můžete vybrat z různých útulných rybářských vesnic a vesnic. Některé z nich se v posledních letech vyvinuly velmi, s rybářskými kabinami, hotely a kabinami pro návštěvníkya všemi druhy aktivit zaměřených na přírodu. Pozorování velryb a rybářské výlety patří mezi nejoblíbenější. V létě se na Senji koná také několik akcí, které jsou zábavné i odlišné, jako je intimní Kråkeslottfestivalen a Senja Culture and Fishing Festival, který se koná v Gryllefjordu. Pokud jste ještě nebyli v Senji, zvažte jízdu při návštěvě Tromsø. Ostrov může být trochu vzpomínkou na Lofoten, ale není zdaleka tak přetížený turisty.

  • Z Tromsø do trajektového přístavu na Brensholmen je to asi 55 kilometrů. Cesta a bude trvat asi 1 hodinu.
  • Vezměte prosím na vědomí, že trajekt mezi Brensholmen a Botnhamn na Senja jezdí pouze od 30 Června 2018. od dubna do prvního zářijového týdne. Počet přechodů je 6 denně.
Ringvassøya s krásnou scenérií se nachází nedaleko Tromsø.

Ringvassøya – Krátká vzdálenost k rybářským výletům a zážitkům z přírody

Ringvassøya je jen kousek od Tromsø a je ideální pro den pronájmu auta, pokud chcete zažít krásnou přírodu. I když Ostrov je šestou největší norskou ostrova. Největší, nežije zde více než 1300 lidí. Většina z nich se nachází v malých vesnicích Hansnes, Hessfjord, Skarsfjord a Indre Kårvik, kde se cestovní ruch stal součástí obživy několika. Pokud si chcete vzít pobyt na Ringvassøya najdete rekreační domy a kabiny k pronájmu. Některé z nich nabízejí výlety lodí pro ty, kteří chtějí vyzkoušet své ruce na hlubinné rybolovu,nebo jít pozorování velryb. Najdete zde také kabiny k pronájmu, kde si můžete půjčit rybářské vybavení, pokud chcete vyzkoušet lov pstruhů ve sladké vodě a řekách ostrova.

  • Z Tromsø do Hansnes na Ringvassøya je to asi 63 kilometrů. Doba jízdy je asi 1 hodina a 5 minut.

Lyngenské Alpy – Eldorado pro celoroční vrcholy

Toto pohoří nabízí jedny z nejlepších vrcholů v Norsku,které přitahují lyžaře, horolezce a turisty z celého světa. Nejlepší výlety po Lyngenských Alpách jsou možná nejoblíbenější mezi těmi, kteří se zabývají extrémními formami lyžování, ale několik vrcholů je také k dispozici pro ty, kteří jsou méně zkušení. V létě je to také oblast, kde můžete zažít severní norskou přírodu a půlnoční slunce v jeho nejkrásnější. Lyžařská sezóna obvykle trvá od října do konce dubna, přičemž nejlepší měsíce jsou březen a duben. Půlnoční slunce si můžete vychutnat od května do poloviny srpna. Nezapomeňte, že všechny hory mohou být náladové, zejména v zimě, a je důležité zajistit bezpečnost. Pokud nejste příliš horští, měli byste si rezervovat vrcholy s jednou z mnoha zkušených společností, které nabízejí prohlídky Lyngenských Alp.

  • Nejkratší trasa mezi Tromsø a Lyngenem je asi 77 kilometrů. Doba jízdy včetně jízdy trajektem mezi Breivikeidet a Svensby je asi 1 hodinu a 45 minut.
  • Můžete také jet do Lyngenu, aniž byste se museli uchýlit k trajektu. Když se dostanete do Fagernes, odjeďte na jih a sledujte značky odtud do Lyngenu. Vzdálenost je pak 132 kilometrů, s dobou jízdy asi 2 hodiny.
Lyngenské Alpy
Náhorní plošina North Cape je obzvláště krásná v létě, kdy je na obzoru půlnoční slunce.

North Cape Plateau – Navštivte konec světa

Ve skutečnosti, útes není North Cape na nejsevernější bod Evropy, i když je často uváděn na trh, jak je to. Název ve skutečnosti patří knivskjellodden, který je blízko. North Cape plošina je stále zajímavější k návštěvě, a nabízí silnější zážitek z přírody v očích mnoha. Na náhorní plošině je návštěvnické centrum 307 metrů nad mořem. Odtud se dostanete oslňující výhled na moře venku, což je obzvláště krásné v létě, kdy je na obzoru půlnoční slunce. Cesta z Tromsø na Severní mys je však poměrně dlouhá a mnozí dávají přednost tomu, aby strávili více než jeden den. Krása je, že cesta prochází kolem mnoha pěkných malých vesnic, fjordy a horami a s řadou krásných míst, kde se můžete zastavit.

  • Z Tromsø do Severního mysu ve Finnmarku je to 615 kilometrů. Doba jízdy je asi 8 hodin a 30 minut.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Tromsø, který je jinak ve většině Norska, můžete parkovat pouze v ulicích, kde je znamení s P. Značka vám řekne, jak dlouho může auto stát a v jakých časech je vyžadován poplatek. Za normálních okolností jsou parkovací místa účtována pouze během pracovní doby ve všední dny, ale všimněte si, že na některých místech budete muset zaplatit 24 hodin (to se objeví na znamení). Platíte poplatek za parkovací automaty, které jsou na chodnících, a necháte účtenku jasně viditelnou v čelním skle vozu. V centru města je také několik parkovacích míst, kde můžete za příplatek parkovat 24 hodin denně.

Doprava v centru Tromsø není prakticky nikdy problém. Je snadné najítcestu, motoristé jsou většinou přátelští a zdvořilí a je nepravděpodobné, že byste se setkali s nějakými potížemi. Vezměte prosím na vědomí, že prakticky všechny zastávky pro chodce v Norsku a pokuty za selhání a přitom mohou být vysoké.

Letiště

Letiště Tromsø se nachází na samotné Tromsøyi, kousek od centra města. Letiště je centrem pro lety do Finnmark, a také má přímé lety do Osla, Bergenu, Stavanger a Trondheim,mezi ostatními. Kromě toho existuje malý počet mezinárodních letů z Tromsø, včetně Frankfurtu, Helsinek, Gdaňsku a Krakova. V letních měsících jsou také lety do dalších měst v Evropě, jako je Londýn, Brusel, Curych, Mnichov a Amsterdam.

Šest společností, které nabízejí pronájem auta na letišti v Tromsø, se sešlo v přízemí budovy terminálu (přízemí), v blízkosti odbavovacích přepážek. K dnešnímu dni, to je Avis, Europcar, Rozpočet, Hertz, Sixt a Rent Vrak.

  • Z letiště Tromsø do centra města je to jen 4,7 km. Modul runtime je asi 10 minut.