Autopůjčovna Stavanger

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Stavanger

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Stavanger od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Stavanger přes nás.

Stavanger průvodce

Stavanger je čtvrté největší město v Norsku s přibližně 135 000 obyvateli. Město a oblast hrály důležitou roli ve starší norské historii, zejména během vikingského věku. Od roku 1969 se Stavanger vyvinul v ropné hlavní město Norska. Zde největší mezinárodní a norské ropné společnosti mají kanceláře, spolu s několika státními institucemi spojenými s ropným průmyslem.

Město má také univerzitu a studenti zanechávají silnou stopu na nočním životě ve Stavangeru. Koná se zde řada vzrušujících a populárních festivalů a prakticky po celý rok.

Ve Stavangeru najdete velké množství muzeí, galerií, koncertních sálů a dalších kulturních institucí. Město bylo v roce 2018 zvoleno evropským hlavním městem kultury.

Atrakcí

Nabídka restaurací a noční život ve Stavangeru patří nepochybně mezi nejlepší v Norsku. Spolu se všemi koncerty a festivaly, to dělá to vždy populární a livat v centru města.

Vedle nočního života a kulturních institucí je to příroda, která je hlavní atrakcí v této oblasti Norska. Je to kousek od centra města k některým z nejkrásnějších a nejlepších pláží, které najdete v Norsku. Klima v regionu, a skutečnost, že je mělká na mnoha místech, umožňuje, aby teplota koupání byla v létě velmi příjemná.

Je to také krátká vzdálenost od krásných fjordů a ostrovů, když jste ve Stavangeru. Lysefjord se slavnými celebritami preikestolen a Kjerag je mimo jiné jen kousek autem nebo lodí.

Prozkoumejte Stavanger s pronájmem vozu

Mnozí věří, že Stavanger je norskou nejlepší město žít nebo navštívit, a to zejména v létě. Je to způsobeno nejen silnou ekonomikou města, a tím i kulturou a vším, co se děje v centru, ale také krásným okolím. V této části Norska jsou jedinečné přírodní zážitky blízko-in-the-těsný. Známé památky jako Preiekestolen a Kjerag jsou jen kousek autem od půjčovny aut, malebné jižní vesnice jsou v dosahu a můžete zažít některé z nejkrásnějších fjordů a hor, které Norsko nabízí. Zde jsou některé návrhy na výlety se Stavanger jako výchozí bod.

Na vrcholu Pulpit Rock získáte nádherný výhled na Lysefjord.

Pulpit Rock – County je nejslavnější atrakcí

Preikestolen se nachází v určité vzdálenosti uvnitř Lysefjordu,kde máte také Lysebotn a Kjerag na samém konci. Unikátní skalní útvar je také dobře známý mimo norské hranice. Před několika lety, Pulpit Rock byla scéna scény v jednom z filmů Mission Impossible hrát Tom Cruise. Na rozdíl od Cruise, nemusíte vylézt masivní a strmé skalní stěnu, ale může místo toho chodit. V horní části budete mít výhled na jednu z nejkrásnějších krajin Norska.

Vezměte prosím na vědomí, že nemůžete řídit celou cestu. Auto vás nechá na parkovišti v Preikestolhytta a odtud budete pokračovat po značených trasách. Výlet pěšky trvá asi 2 hodiny v každém směru (vzdálenost je 3,8 km, s nadmořskou výškou asi 330 metrů). Nezapomeňte si obléct vhodné oblečení a boty a dostat se do něj předem. Existuje několik míst na trase, které jsou vhodné pro přestávku na odpočinek, a najdete dobré možnosti koupání na cestě do Preikestolen.

  • Pokud se chystáte řídit pronajaté auto ze Stavangeru do Preikestolen, je nejjednodušší a nejrychlejší jet podvodním tunelem (Ryfast) do Tau a jet odtud přes Jørpeland. Vzdálenost je pak 39 kilometrů a strávíte asi 40 minut.

Obrestad Maják – Udělejte si noc jako strážce majáku

Návštěva starých majáků je populární po celém světě, a to i na jižním konci Norska. Existuje řada těch, které byly velmi důležité pro lodní dopravu a obchod podél norského pobřeží. Moře venku může být náladové, a existuje mnoho nešťastných duší, které se ztroskotaly v Severním moři. Maják Obrestad je přirozenou volbou, pokud navštívíte jeden z jedinečných majákových domů. Byl postaven ze žuly v roce 1873,zatímco maják mistr rezidence a maják-servisoval bydliště přišel do několika let později. Maják dům a jeho okolní obydlí jsou krásně umístěny v přírodě, na malé převýšení přímo u moře. Můžete zůstat v Obrestad Fyr, pokud si rezervujete předem, který se stal populární v několika majáky podél pobřeží Norska.

  • Je to asi 43 kilometrů od centra města ve Stavangeru k majáku Obrestad přes Bryne. Cesta bude trvat asi 55 minut.
Maják Obrestad a jeho okolní obydlí jsou krásně umístěny v přírodě, v malé přenašeči přímo u moře.
Molo ve starém Hansabyen Bergen.

Bergen – město mezi sedmi horami

Starý Hansabyen Bergen je druhý největší v Norsku s přibližně 285 000 obyvateli. Samotné město stojí za návštěvu, pokud jste ve Stavangeru a chcete vidět více norského západního pobřeží. Velké části centra Města Bergen jsou krásné, s dobře známým Bryggenem jako největší remízovou omítkou. Najdete zde některé z nejznámějších památek v zemi, mnoho dobrých restaurací, nákupních příležitostí a kulturních akcí a aktivit pro lidi všech věkových kategorií.

Okolí města je také něco, čím se obyvatelé mohou pochlubit. Nachází se mezi sedmi horami na jedné straně a má jedinečné souostroví Øygarden na druhé straně, oblast skládající se z více než 1500 ostrovů a ostrůvků. Výlet ze Stavangeru do Bergenu pronájem auta je sám o sobě velkým zážitkem. Jedete podél pobřeží v jedné z nejkrásnějších krajin v Norsku.

  • To není více než 210 kilometrů od Stavanger do Bergenu, ale doba jízdy může být 4 a 6 hodin, pokud jedete E39. Pobřežní silnice do Bergenu zahrnuje dva přechody trajektem.
Vodopád Svandalsfossen se nachází téměř na dně Saudafjordu.

Svandalsfossen – Příroda a sprcha ve stejné facku

Vodopád Svandalsfossen se nachází téměř v srdci saudafjordenu,poměrně snadné jízdy od Stavangeru pronájem auta. Vodopád je jedním z nejkrásnějších v Norsku a je součástí Národní turistické silnice Ryfylke. Navzdory snadnému kontaktu sem obvykle není plná návštěvníků. To samo o sobě dělá přírodu ještě lepší. Svansalsfossen má dva pády celkem 180 metrů. Vodopád je jasně viditelný ze silnice, když se blížíte k Saudě, ale důrazně doporučujeme, abyste se na něj blíže podívali. Zaparkovat auto u dálnice a chodit po schodech až do výhodného místa, a chodit pod mostem, který prochází vodopádem. Z výhodného místa můžete také vidět celý fjord, pokud je dobré počasí, a vesnice, které se nacházejí podél okraje fjordu. Nezapomeňte si vzít suché oblečení a ubrus!

  • Ze Stavangeru do Svandalsfossenu je to 142 kilometrů a trasa vede po podvodním tunelu Ryfast.
  • Výlet zahrnuje plavbu trajektem mezi Hjelmelandem a Nesvikem. Za normálních okolností strávíte asi 2 hodiny a 45 minut na celém úseku.

Egersund – Krásná jižní vesnice poblíž Stavangeru

Existuje mnoho krásných a idylických malých měst podél pobřeží Norska, a možná zejména v této části země. Pokud se chystáte vybrat jednu z nich, aby se návštěva, Egersund by měl být na seznamu. Poloha města z něj udělala skvělé v rybářském průmyslua nakonec se Egersund stal známým jako místo, kde byli založeni někteří z největších majitelů lodí v zemi. Silná ekonomika města po dlouhou dobu je něco, co se odráží zejména v dobře udržovaném a zachovalém starém městě. V centru města dominují typické bíle malované jižní domy,najdete zde řadu dobrých hotelů a restaurací a město je známé mnoha galeriemi a muzei, které mají vysoké standardy. Egersund je také dobrým výchozím bodem, pokud se chcete aktivně zapojit na dovolenou, například s rybolovem lososů, hlubinným rybolovem,procházkami v lesích a horách, koupáním (jedna z nejkrásnějších pláží v regionu, která se nachází přímo mimo město) a dalšími přírodními zážitky.

  • Nejrychlejší silnice ze Stavangeru do Egersundu jede na tuzemsku po E39. Vzdálenost je pak asi 75 kilometrů, s dobou jízdy 1 hodinu a 15 minut.
  • Pokud chcete jet podél pobřeží, vzlétnout z E39 a na County Road 44, která vede směrem bryne. Vzdálenost pak bude asi 84 kilometrů, s dobou jízdy 1 hodinu a 35 minut.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Společnost Stavanger Parkering provozuje většinu parkovacích míst ve městě. Pokud chcete nechat auto na úrovni ulice, musíte použít označená parkovací místa. Prodejní automaty na chodnících jsou účtovány a mohou používat jak hotovost, tak karty. Pokud si stáhnete platební aplikaci stavanger parkering, můžete použít svůj smartphone k placení. Výhodou aplikace je, že platíte pouze za skutečný čas, kdy parkujete, a nemusíte se vracet do auta, pokud chcete prodloužit čas, který jste na parkovišti. Společnost má 7 krytých parkovacích míst v centru města. Najdete zde také nabíječky pro elektromobily. Mimochodem, tam je snížená cena za platbu pro ty, kteří řídí elektromobily.

Řízení auta v norských městech, Stavanger v ceně, je obvykle velmi snadné. Ačkoli toto město má také mnoho jednosměrných ulic a několik oblastí v centru města, které jsou bez aut, sotva čelíte problémům. Značení je dobré a ostatní řidiči jsou obvykle přátelští a klidní. Vezměte prosím na vědomí, že v Norsku, prakticky všechny potřebné k zastavení pro chodce přechodu ulice je v souladu s objednávkou. Pokuta za to, že to není k tomu, je vysoká.

Jízda mimo města Norska je obvykle příjemným zážitkem. Většina řidičů jezdí klidně a podle rychlostních limitů. Vezměte prosím však na vědomí, že zvířata se mohou dostat do cesty, a to jak hospodářských zvířat, tak divokých zvířat, jako jsou losi a jeleni.

Letiště

Letiště u Stavangeru se nazývá mezinárodní stavangerské letiště. Místní letiště Sola se často používá, protože letiště se nachází v obci Sola. Společně s letištěm Trondheim je letiště Stavanger třetím největším letištěm v Norsku, které se měří v počtu ročních cestujících (oba obsluhují přibližně 4,5 milionu cestujících ročně). Od dnešního dne má letiště přímé lety na vnitrostátní letiště do Osla,Bergenu, Trondheimu, Sandefjordu a Kristiansandu. Kromě toho můžete letět přímo ze Stavangeru do 10 dalších evropských měst, včetně Amsterdamu, Kodaně, Londýna a Gdaňsku.

Stavanger Letiště není nijak zvlášť velký, a to je snadné najít společnosti, které nabízejí pronájem auta tam. V současné době, Sixt, Rozpočet, Avis, Hertz a Europcar mají pulty a pronájem automobilů v Sola. Všech pět se nachází v budově, která se nachází hned vedle terminálu. Jejich pronájem auta jsou zaparkované v blízkosti a nebudete potřebovat dopravu se tam dostat.

  • Letiště Stavanger se nachází asi 17 kilometrů jižně od centra města. Doba běhu je obvykle mezi 15 a 20 minut.