Autopůjčovna Kristiansand

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Kristiansand

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Kristiansand od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Kristiansand prostřednictvím nás.

Kristiansand průvodce

Bilutleie Kristiansand
Půjčovna aut Kristiansand

Kristiansand je obec v norském kraji Vest-Agder. Samotné centrum města se nachází na konci Otry. Kristiansand má 84 319 obyvatel (2012) a je šestým největším městem Norska.

Centrum je soustředěno kolem nejstarší čtvrti zvané posebyen a Kvadraturen známé svými bílými dřevěnými domy postavenými v mřížích. V ulicích je mnoho kaváren a obchodů. Kristiansand bylo strategicky důležité město, když Norsko bylo v unii s Dánskem, protože jeho blízkosti k Dánsku. Pevnost Christiansholm byla součástí plánu Christiana IV na obranu Kristiansandu, když bylo město založeno v roce 1641, a stále stojí dobře zachovalé. Kristiansand má výletní přístav, a tam jsou denně trajekty do Dánska.

Atrakcí

Oblast má osadu zpět v čase. V sousední obci Søgne byla nalezena zachovalá kostra ženy z 6500 f.Kr. Zde leží jeden z nejstarších kostelův zemi , Kostel Oddernes, od asi 1040.
Kristiansand je známý jako „letní město“ kvůli dobrému klimatu a velkému přílivu turistů v letních měsících. Zejména, dyreparken se nachází 13 km východně od centra města je velmi populární a druhá nejnavštěvovanější turistická atrakce v Norsku po Holmenkollen. Najdete zde také oblíbené Cardamom City. Kristiansandovo rybářské molo je další atrakcí v letních měsících.

Lodě kotvily ve Fiskebryggě v Kristiansandu.

Prozkoumejte Kristiansand s pronájmem vozu

Jižní Norsko a Kristiansand jsou často spojovány s bíle malovanými domy, letními idyly, dřevěnými loděmi a smaženou makrelou. Nicméně, to je nejen podél pobřeží najdete jedinečné zážitky, ale také v údolích a horách kraje Agder. S půjčením auta, můžete rychle dostat do různých míst, které poskytují jedinečné zážitky nenajdete nikde jinde v zemi. Zde je malý výběr snadno dokončit jízdy.

V Kristiansand Zoo můžete vidět jak exotické druhy, tak slavnější z norské fauny.

Kristiansand Zoo – Zábavní parky v řadě

Několik kilometrů východně od centra města Kristiansand najdete eldorado pro ty, kteří jsou děti nebo dětinské v srdci. V Kristiansandu se nachází zoo, hned vedle Kardemommeby, Hakkebakkeskogen, Båtbasaren tivoli, Kjuttaviga s kapitánem Sabretoothem jako manažerem a Vodní park s mnoha bazény a tobogány. Zoo má mnoho skvělých druhů na odiv, včetně lvů, krokodýlů, gepardů, sibiřských tygrů a šimpanze Julia, který je považován za národní celebritu v Norsku. Můžete zde také pozdravit severský druh vlka, rysa a rosomáka, stejně jako řadu dalších velkých zvířat.

  • Zoo se nachází ne více než 11 kilometrů mimo centrum Kristiansand. Tam budete řídit asi 10 až 12 minut pronájem auta.

Maják Lindesnes – nejjižnější bod Norska

Lindesnes Fyr má všichni poslouchali uvedené na předpověď počasí v rádiu. To je nejjižnější bod Norska, pokud se budeme držet na pevnině, a maják patří mezi nejstarší. Maják zde byl poprvé postaven v roce 1650, ale současná verze vznikla po přestavbě v roce 1915. Během druhé světové války, kdy Němci okupovali Norsko, byl Lindesnes považován za důležitý strategický bod. Pak zde bylo postaveno opevnění s tunely a kulometnými hnízdy, které lze vidět dodnes. K dispozici je také muzeum v Lindesnes Lighthouse, které informuje o pobřeží v Norsku, a centrum pro návštěvníky, s kinem, výstavami, muzejním obchodem a kavárnou. Je také možné si pronajmout byt v rezidenci strážce majáku,kde se spí až 6 osob.

  • Je to 84 kilometrů od Kristiansand k Majáku Lindesnes, pokud jedete nejrychlejší cestou (evropská trasa 39). Doba běhu je asi 1 hodina a 20 minut.
Maják Lindesnes – nejjižnější bod Norska.

Trollpark Evje – Activity park pro celou rodinu

Tento zábavní park severně od Evje oslovuje každého, kdo má hravou mysl, a je vhodný pro osoby ve věku od 3 do 103 let. Zde se každý může rozvinout v krásné scenérii, s raftingem, horolezectvím, surfováním na vlnách, jízdou na kajaku a kanoistikoua mnoho dalšího. Centrum má také takové věci jako paintballové hřiště, vodní park, horolezecký hrad pro děti, úniková místnosta mnohem vhodnější pro malé i velké skupiny. Můžete se zastavit a pobavit se jen pár hodin, pokud chcete, nebo si rezervovat kabinu nebo stan pro ubytování. Trollparken je také velmi dobrým výchozím bodem, ať už se chcete vydat na kole nebo pěší turistiku do lesů nebo na hory, které se nacházejí kolem údolí.

  • Trollpark Evje se nachází stejně jako zakazující vesnici Evje a asi 72 kilometrů severně od Kristiansandu. Doba řízení je přibližně 1 hodina.
Sørlandsperlen Lyngør s bílými dřevěnými domy.

Lyngør – nejkrásnější městečko v jižním Norsku?

Existuje mnoho krásných malých měst v jižním Norsku, a to nemusí být tolik záleží, který z lidí, které navštívíte. Nicméně, mnozí věří, že pokud byste nejprve navštívili jeden z nich, měl by to být Lyngør. Osada je rozdělena do několika malých ostrůvků, které jsou blízko-v-blízko s sebou. V minulosti zde často žili námořní kapitáni, v poměrně malých a bíle malovaných domech, s laťkovými ploty kolem zahrad danderte. Lyngør také hrál malou roli ve světových dějinách. Během napoleonské válkyprobíhaly v průlivu námořní bitvy, kde britské námořnictvo podniká krátký proces se společnými dánskými a norskými válečnými loděmi. Městečko získalo ocenění za svou krásu a také jako nejlépe zachovaná vesnice v Evropě.

  • Je to 103 kilometrů od centra města v Kristiansand do Lyngør. Na cestě tam projdete mnoha dalšími malými místy, která jsou skvělá k návštěvě. Jízda bez zastavení vám zavede asi 1 hodinu a 20 minut.
Setesdal se svou krásnou přírodou. Fotografie: Synne Åkre

Setesdal – Zažijte některé z nejkrásnějších vesnic v Norsku

Setesdal je název údolí, které se táhne mezi Evje a lyžařským střediskem Hovden, a kde řeka Otra protéká. Podél silnice je několik útulných a malých vesnic, které stojí za to zastavit. Jedním z nich je Byglandsfjord, kde se můžete svézt na vodě se starým dřevěným parníkem DS Bjoren. V Rysstadu leží Setesdalsmuseet, který má výstavy zobrazující kulturu, historii a tradice této části Norska. Ve Valle najdete špičkové horolezecké centrum a Rygnestadtunet, památkově chráněnou farmu s budovami ze 16. V Setesdalu je také bohatý výběr rybářských míst, míst ke koupání a dalších přírodních zážitků. Pokud chcete strávit více času než jednodenní výlet, najdete vše od kempů s chatami až po luxusní hotely v údolí.

  • Z Kristiansandu do Byglandsfjordu na začátku Setesdalu je to asi 75 kilometrů. Trasa je asi 1 hodina a 10 minut.
Pevnostní ulice v Kristiansandu. V centru města zaplatíte poplatek za prodejní automaty, pokud najdete volné označené místo v ulicích.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Parkování v Kristiansand je přibližně stejné jako v Norsku. V centru města zaplatíte poplatek za prodejní automaty, pokud najdete volné označené místo v ulicích. Ve všední dny je parkování zdarma v centru města od 17:00 do 8:00 ráno. O víkendech je v sobotu po 13:00 zdarma a do pondělního rána. Alternativou je jedna z mnoha parkovacích garáží. V centru města najdete více než 10 z nich, nebo soukromě provozované venkovní parkoviště.

Jízda v centru Města Kristiansand je snadná, pokud jste zvyklí na dopravu ve skandinávských městech. Většina centra města je také čtvercová, což usnadňuje orientaci. Během dopravní špičky mohou být některé dopravní zácpy, zejména v ulicích vedoucích k na E18, a pak v obou směrech, stejně jako Setesdalsveien v severním směru.

Letiště

Kristiansand Letiště je také nazýván Kjevik v lidových ústech. Jedná se o mezinárodní letiště sloužící žagonskému kraji Agder a velké části jižní části Norska. Z Kjeviku létají přímé lety do Osla, Bergenu, Stavangeru a Trondheimu,stejně jako do zahraničních měst, jako je Londýn, Gdaňsk a Amsterdam. Na letišti Kristiansand airport je také mnoho charterových letů. Celkově letiště slouží více než jeden milion cestujících ročně.

K dnešnímu dni, pouze čtyři autopůjčovny jsou zastoupeny na letišti v Kristiansand. Jedná se o Sixt, Hertz, Avis a rozpočet. Poslední dva sdílejí pult a zaměstnance, což Avis a Budget také dělají na řadě dalších letišť. Budova terminálu není nijak zvlášť velká a je snadné najít autopůjčovny.

  • Letiště Kristiansand airport se nachází asi 16 kilometrů severně od centra města. Doba jízdy s půjčením auta je asi 20 minut, pokud si vyberete nejkratší trasu, která vede přes Timenes a Hamre.