Autopůjčovna Helsinki

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Helsinkách

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Helsinkách od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Helsinkách přes nás.

Helsinky průvodce

Bilutleie Helsinki
Půjčovna aut Helsinki

Helsinky, nebo Helsinky, je hlavním městem Finska a nachází se v dalekém jihu Finska na Finském zálivu, rameno Baltského moře. Město má 604 380 obyvatel (2012). Finština i švédština jsou úředními jazyky. Helsinky je původní název města a to, co se nazývá ve švédštině.

Helsinky byly založeny v roce 1550, 300 let poté, co Švédové vstoupili do země, švédským králem Gustavem Vasou. Ale ve městě byla malá populace a to se nezměnilo, dokud Rusko nedobylo Finsko v roce 1808 a Finsko se dostalo pod ruského cara. Finsko získalo nezávislost v roce 1917 po ruské revoluci téhož roku.

Atrakcí

Město má pověst dobrého designua v roce 2009 bylo město vybráno jako World Design Capital v roce 2012. Muzeum současného umění navržené Stevenem Hollem je zajímavým příkladem moderní architektury. To je také populární navštívit módní obchod Nokia v Aleksandergatan přímo v centru města.

Mnozí charakterizují město jako„osvobozující“,je uvolněný s dobrým nočním životem, má dobré nákupní příležitosti a mnoho muzeí. Sauna a možnosti koupání jsou také dobré, například v krásném bazénu Yrjönkatu z roku 1928.

Hned za městem na některých ostrovech leží hrad Sveaborg, který je jednou z největších pobřežních pevností na světě a byl zahájen Švédy v roce 1748. Památka světového dědictví UNESCO je oblíbenou destinací zejména v létě.

Mnozí charakterizují Helsinky jako osvobozující.

Prozkoumejte Helsinky s pronájmem vozu

Helsinky je vzrušující město k návštěvě, ale finsko jste nezažili, dokud jste neviděli souostroví, lesy, jezera a mnoho středověkých měst. S půjčením auta se snadno dostanete na mnoho skvělých míst v blízkosti hlavního města. Silniční síť je dobře rozvinutá a hlavní úseky mají obvykle dobrou dálnici. Zde jsou některé návrhy pro jízdu trasy, když chcete prozkoumat Suomi.

Středověké město Porvoo bylo založeno na konci 14.

Porvoo – Středověké město u Helsinek

Středověké město Porvoo se nachází v krátké dojezdové vzdálenosti od Helsinek, na pobřeží východně od hlavního města. Byla založena na konci 14. V centru krásného Starého Města najdete jednu z nejlepších finských církevních budov,katedrálu Porvoo z roku 1410. Kromě idylických malých ulic a architektury je Porvoo známé tím, že má mnoho příjemných restaurací a kaváren, stejně jako několik vzrušujících muzeí. Pokud se zastavíte, měli byste ochutnat slavný dort Runeberg, pojmenovaný po finském národním básníkovi J. L. Runebergovi, který zde žil.

  • Je to jen 51 kilometrů od Helsinek do Porvoo, a budete řídit téměř celý úsek dálnice. S pronajatým autem strávíte asi 40 až 45 minut v každém směru.
Národní park Nuuksio má několik malých jezer a vody, máte štěstí, že můžete vidět létající veverku!

Nuuksio – Národní park s létajícími zrny a vlky

Národní park Nuuksio předvádí některé z nejkrásnějších věcí o finské přírodě. Je také velmi blízko k Helsinekm,a proto je ideálním místem k zastavení, pokud chcete trochu daleko od městského života. V Nuuksio máte tendenci jít pěší turistiku v lesích, které procházejí údolími a succulables, které byly vytvořeny během poslední doby ledové. Stromy jsou staré a pohádkové– je tam spousta malých jezer a vody, a pokud budete mít štěstí, uvidíte některá zvířata, která žijí v národním parku. Kromě vlků, lišek a losů jsou v Nuuksiu také létající veverky. Navštivte také přírodní centrum Haltia, pokud se zastavíte v národním parku. Tam jsou zajímavé výstavy, které popisují život v parku, a pěkná kavárna a restaurace.

  • Z Helsinek do přírodního centra Haltia v národním parku Nuuksio je to 32 km. Výlet vede do sousedního města Esbo a trvá asi 1 hodinu a 5 minut jízdy autem.
Vodní park Sapokka v Kotce.

Kotka – Významné město v dějinách Finska

V dobré vzdálenosti za Porvoo a na východ od Helsinek leží pobřežní město Kotka. Kotka je tradičně považována za jedno z nejdůležitějších center lodní dopravy a obchodu v zemi a také za důležité místo v obraně. Dnes je vzdělávání a kultura v ústřední pozici. Zde najdete mnoho zajímavých muzeí,nejvíce zaměřených na vojenskou a námořní historii. Město je také docela krásné. Ne tak staré a úctyhodné jako Porvoo, ale s příjemnými čtvrtěmi, kde najdete pěkné kavárny, na kterých se můžete usadit. Pokud navštívíte Kotku, navštívíte jeden nebo více slavných městských parků, jako je vodní park Sapokka,park Sibelius nebo park Katariina u zřícenin švédského průlivu.

  • Z Helsinek do Kotky je to 133 kilometrů a jezdíte téměř po celém úseku dálnice. Cesta bude trvat asi 1 hodinu a 45 minut v každém směru.

Hämeenlinna – Slavná pevnost a rodiště Sibelius

Hämeenlinna je město severně od Helsinek, které se ve švédštině nazývá Tavastehus. To je považováno za jedno z nejdůležitějších měst v zemi v několika ohledech. To je také mezi nejstarší, a byl centrem již v době Viking. Když Švédové vládli Finsku ve středověku, postavili impozantní pevnost na ostrově poblíž Tavastehu. Ve finštině se pevnost nazývá Hämen Linna, odtud název města. Pevnost byla později přesunuta k jezeru Vanajavesi, které je severně od města. Pevnost je považována za jednu z nejlepších památek v zemi. V blízkosti pevnosti se nachází velký park s možnostmi koupání a aktivitami vhodnými pro lidi všech věkových kategorií. Hämeenlinna je také známá jako rodiště velkého finského skladatele Jeana Sibelia a samozřejmě město má dobré muzeum pro hudební nadšence.

  • Chcete-li se dostat z Helsinek do Hämeenlinny, jeďte přímo na sever po dálnici E12. Trasa je přibližně 100 kilometrů dlouhá a cesta obvykle trvá 1 hodinu a 5 minut jízdy autem.
Pevnost Hämen Linna – odtud název města.
Turku bylo dříve hlavním městem Finska.

Turku – nejživější finské město

Turku je povolán ve švédském Turku, a byl dříve hlavním městem Finska. Město je také nejstarší v zemi. Století, v době, kdy tato část země byla vrhacím míčem mezi velmocemi Švédskem a Ruskem, pravděpodobně získal status města. Město je známé tím, že je krásné a vzrušující. Velká část architektury centra města je ze středověku, je zde velká katedrála a v Turku je mnoho festivalů, koncertůa dalších kulturních akcí. Kromě návštěvy některých z mnoha muzeí,památek a dobrých restaurací se můžete podívat na hezké okolí, parky a souostroví. Pokud máte s sebou děti, měl by být Mumilandet navštíven, eldorado pro každého, kdo má rád dětské knihy Tove Janson.

  • Je to 167 kilometrů od Helsinek do Turku. Řídíte prakticky celý úsek dálnice a obvykle strávíte asi 2 hodiny na cestě.
V Helsinkách jsou jen zřídka násilné fronty.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Poměrně velká města, jako je Helsinky, obvykle nejsou nejjednodušší najít parkování na ulici. Město má tři zóny pro parkování,kde zóny 1 a 2 jsou v centru města. Cena parkování je nejdražší v zóně 1 a je snížena, když se pohybujete dále od centra města. Stejně jako ve většině ostatních zemí a měst je povoleno parkovat pouze na označených místech. K dispozici je dobré značení, které vám řekne, které časy se vztahují na bezplatné parkování. Platíte buď v prodejních automatech, které jsou na chodnících, nebo pomocí mobilního telefonu. S mobilníplatnou se musíte nejprve zaregistrovat u jedné ze společností, které toto řešení nabízejí (EasyPark, eParking, Parkman nebo Spottery).

Jízda v centru Helsinek je poměrně snadná. Tam jsou zřídka násilné fronty, ale samozřejmě hustší provoz, když lidé jdou do práce a z práce. Ulice jsou dobře značené, ale je zde spousta jednosměrných jízd a doporučuje se mít navigaci v pronajatém autě.

Letiště

Mezinárodní letiště Helsinky-Vantaa se nachází severně od centra hlavního města Finska. To je zdaleka nejvíce přetížené letiště v zemi, s více než 20 krát více cestujících než letiště v Oulo, který je další na seznamu. Z většiny velkých měst v Evropě jsou přímé lety do hlavního města Finska. Helsinky-Vantaa je dobře řízené a čisté letiště. Opakovaně je zvolena jednou z nejlepších a nejpříhodnějších v Evropě.

K dispozici je také objednávka u stolů a kanceláří autopůjčoven. Hertz, Alamo, Budget, Enterprise, Avis, Sixt, National a Europcar se shromažďují ve stejné oblasti koridoru mezi terminálem 1 a terminálem 2. To usnadňuje jak těm, kteří budou dodávat pronájem automobilu, tak těm, kteří si auto vyzvednou, až dorazí do Helsinek. Výjimkou je nízkonákladový dopravce Rental Cars, který má přepážku v souvislosti s letištními parkovacími místy.

  • Z centra města Helsinky na letiště je to asi 21 kilometrů. Nejrychlejší trasa je, když se vydáte na evropskou silnici 12, jakmile se dostanete z ulic centra města. Čas pak bude asi 40 minut.
Helsinki-Vantaa Mezinárodní letiště – letadlo jde dolů pro přistání.