Autopůjčovna Island

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Island

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Island u známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta na Islandu přes nás.

Island průvodce

Bilutleie Island
Island Půjčovna aut

Island je druhým největším ostrovem v Evropě a republikou v severním Atlantiku, která se nachází mezi Norskem a Grónskem. Navzdory své rozloze 103 000 km2 nemá země více než 307 000 obyvatel (2010). V hlavním městě Reykjavíku žije kolem 120 000 z nich. Mezi další městské oblasti patří Kópavogur, Hafnafjördur a Akureyri.

Je to jen pobřeží, které je obydlené, protože vnitřku Islandu dominují hory, sopky, lávové pouště a ledovce. Islandské pobřeží se vyznačuje fjordy,zatímco hory ve vnitrozemí dosahují asi 2000 metrů nadmořské výšky. Nejvyšším vrcholem je Hvannadalshnúkur (2 110 m). Několik sopek na Islandu je stále aktivnějších. Nejznámější jsou Hekla a Katla. Ledovec Vatnajökull je druhým největším ledovcem v Evropě. Pouze Austfonna na Špicberkách je větší. Má rozlohu více než 8 000 km2.

Jednou z největších turistických atrakcí na Islandu je Národní park Vatnajökull. Další oblíbenou atrakcí je vodní horký pramen Geysir, který se nachází v Haukadaluru (kde je také národní park). A co víc, vikingský starověký chvění Thingvellir musí být zmíněn – který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

Hlavním islandským letištěm je Mezinárodní letiště Keflavik – nachází se asi 50 km jihozápadně od hlavního města.

Ledovec Vatnajökull je druhým největším ledovcem v Evropě a má rozlohu více než 8000 metrů čtverečních.

Řízení na Islandu

Na Islandu byste měli pravděpodobně řídit opatrněji, než jste zvyklí. Doprava je pohodlná sama o sobě, s relativně malými auty na silnicích. Nicméně, existuje mnoho silnic na okraji města, které nemají asfaltové kryt (štěrkové cesty), a mnoho silnic jsou také úzké. Existuje také velký počet mostů na Islandu, které nemají prostor pro provoz v obou směrech ve stejnou dobu. Vezměte prosím na vědomí, že na mnoha místech mohou být na silnicích hospodářská zvířata. Všimněte si také, že silnice na Islandu jsou často postaveny, což pomáhá udržet sníh-free v zimě. Současně existuje zvýšené riziko ztráty kontroly nad vozem, pokud nezůstanete na vozovce.

Na Islandu jezdíte po pravé straně silnice.

Pravidla silničního provozu na Islandu

 • Na Islandu, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě 24 hodin denně.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 3 let musí sedět ve schválené dětské sedačce.
 • Děti do 135 cm by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti by neměly sedět v dětské sedačce směřující dozadu na předních sedadlech s airbagem.
 • Na Islandu je zakázáno vyjíždět z značených silnic.
Na zpevněných venkovských silnicích na Islandu je rychlostní limit 90 km/h, není-li stanoveno jinak.

Rychlostní limity na Islandu

Mějte na paměti, že rychlostní limity v obytných oblastech lze nastavit na 30 kilometrů / h. Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Venkovské silnice bez asfaltového pokryvu: 80 km/h
 • Venkovské silnice s asfaltovým pokryvem: 90 km/h

Vezměte prosím na vědomí, že na Islandu možná budete chtít předjíždět značky s nižšími doporučenými rychlostními limity. Tyto znaky jsou obdélníkové a modře zbarvené a obvykle se používají na úsecích, kde je zvýšené riziko nehod, jako jsou úzké mosty, kroucení a další úseky s vysokou nehodovostí.

Alkohol limit na Islandu

Na Islandu není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu vyšší než 0,5, bude to mít za následek vysoké pokuty a zabavení řidičských průkazů.

Doporučená půjčovna aut

Jízda na islandské krajině je obvykle nezapomenutelným zážitkem. Takovou přírodu nenajdete nikde jinde na světě. Způsoby jízdy, které jsme doporučili, jsou proto zaměřeny na mnoho jedinečných přírodních jevů, které jsou na ostrově Saga.

Seljalandfoss je jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu.

Hringvegur – Wikipedie

Hringvegur se také nazývá Þjóðvegur 1, tedy Route 1, a je to silnice, která vede ve spojovaném kruhu kolem celého ostrova. Celková vzdálenost je 1322 kilometrů. Pokud byste měli řídit celou trasu 1 bez zastavení, cesta by trvalo asi 15 až 16 hodin. Turisté, kteří chtějí zažít celý ostrov, rádi řídí celé kolo, ale mohou strávit týden nebo více na cestě. Hringvegur vás zavede kolem mnoha nejlepších islandských památek, vzrušujících rybářských vesnic azároveň získáte jedinečný zážitek z přírody. Je také populární řídit části Hringvegur, například idylické malá města, jako je Vik a Skagafjörður, nebo přírodní jevy, jako je Seljalandsfoss a Jökulsarlon. Další oblíbenou možností, pokud chcete přijet na Island lodí, je vzít loď, která vede z Hirtshals v Dánskudo Seyðisfjörður. V Seyðisfjörðuru si vyzvednete pouze pronájem auta a například pojedete do Reykjavíku podél severního nebo jižního pobřeží.

Gejzír Stokkur vybuchl několikrát za hodinu a nachází se v blízkosti Geysiru.

Gullni hringurinn – Wikipedie

Pokud se Hringvegur stane příliš ambiciózním, možná kratší zpáteční letenka Gullni hringurinn je atraktivnější volbou. Název lze přeložit jako „Zlatý kruh“a je to trasa asi 300 kilometrů, která vede v oblasti Reykjavíku. Dokonce i když na tomto disku projdete mnoha památkami, je možné jej implementovat za den. Skutečný modul runtime není delší než 3 až 4 hodiny. Otázkou je, kolik zastávek budete mít po cestě, a jak dlouho budete trávit, když se zastavíte. Projdete úžasnými přírodními jevy, jako jsou Geysir a Strokkur, národní park þingvellir (Tingvellir), kráter sopky Kerið,pár krásných vodopádů a několik krásných malých měst se vzrušující architekturou. Máte-li zájem o technologie a inženýrství, měli byste se také podívat na geotermální elektrárny Hellisheiði a Nesjavellir.

Reykjanes (Nor.)

Reykjanes je poloostrov, který se táhne západně od hlavního města, a kde najdete, mimo jiné, Keflavik letiště. V této oblasti najdete spoustu vzrušujících zážitků a památek, stejně jako jedinečnou krajinu. Modrá laguna nejznámější místo na poloostrově. Tam si můžete zaplavat v horké vodě po celý rok, a možná kojit své tělo v jedné z nejlepších lázní na světě. V malé rybářské vesnici Sandgerði jsou restaurace pro páry, o kterých se mnozí domnívají, že jsou nejlepší islandskou restaurací s mořskými plody. Pokud odtud budete sledovat západní pobřeží, dostanete se do Sandviku, kde se setkávají euroasijské a severoamerické kontinentální desky. Nad trhlinou, která odděluje kontinenty, je postaven malý most, takže zde můžete technicky navštívit Severní Ameriku. Měli byste také zvážit návštěvu Viking museum jako vnější většinu ostrohu, Rock ‚n‘ Roll muzeum v Keflaviku, Hvalsneskirkja z roku 1887, geotermální oblast gunnuhver, a maják v Reykjanesviti.

Modrá laguna Islandu je oblíbenou destinací pro turisty. Zde si můžete zaplavat v teplé vodě po celý rok!

Látrabjarg je největší kolonií mořských ptáků na světě.

Fjordy na severozápadě

Pokud chcete vidět některé z nejkrásnějších krajin na Islandu, zvažte jízdu do fjordů, které se nacházejí na severozápadním konci ostrova. Vestfjordy mají kontrastní a jedinečný pocit, s vysokými útesy, které se vrhají do moře. Uvnitř několika fjordů najdete rybářské vesnice, které tam byly od doby, kdy na ostrov dorazili první lidé. Ve Vestfjordech najdete také několik ptačích skal, včetně Látrabjargu, který je největší kolonií mořských ptáků na světě. Tato skála je také bodem Evropy, který se nachází na dalekém západě. Existuje několik míst v západních fjordech, kde najdete horké prameny (můžete plavat v některém z nich), a oblast je známá pro své mnoho krásných vodopádů. Pokud budete mít štěstí, uvidíte polární útesy v nedotčené přírodě. Cesta z Reykjavíku na začátek západních fjordů netrvá déle než 2 hodiny a 30 minut. Jakmile tam budete, můžete být brzy v pokušení strávit několik dní zkoumáním krásné scenérie.

Firmy si můžete pronajmout auto z na Islandu

Samozřejmě, že počet pronájmů pronájmů na Islandu je nižší než ve většině ostatních zemí. Země nemá mnoho obyvatel, a většina turistů má Reykjavík jako jejich hlavní zaměření. V největších městech a na letišti Keflavik dominují mezinárodní hráči jako Hertz, Avis, Sixt, Enterprise, Budget, Dollar a Thrifty. Pokud malé místo nabízí pronájem auta, je to také obvykle taková společnost v otázce. Tam jsou také některé islandské společnosti, které nabízejí pronájem automobilů, zejména v oblasti Reykjavíku, včetně Lagoon Car Rental, Route 1 Car Rental, Go Island a Reykjavik Auto. Počet automobilů, které tyto společnosti mají k dispozici, je však obvykle nízký.

7 nejčastějších dotazů týkajících se pronájmu automobilů na Islandu

Potřebuji na Islandu mezinárodní řidičský průkaz?

Pokud máte řidičský průkaz ze země v rámci EU, EHP, USA nebo Kanady, bude stačit váš národní řidičský průkaz. V jiných zemích je obvykle nutné předložit mezinárodní řidičský průkaz. Mějte na paměti, že mezinárodní řidičské průkazy mohou být vydávány pouze v zemi, ze které pocházíte.

Potřebuji kreditní kartu k pronájmu auta v Island?

Při vyzvedávání vozidla na Islandu musí být na jméno nájemce předložena platná kreditní karta. Karta se používá k zajištění zálohy, která pokryje všechny odpočitatelné za poškození auta, pokuty a palivo. Zkontrolujte, zda vaše kreditní karta vám dává zdarma odpočitatelné pojištění.

Co si musím vzít s sebou, když dostanu auto?

Hosté, kteří si auto vyzvednou, musí předložit platný řidičský průkaz (a případně mezinárodní řidičský průkaz), cestovní pas nebo jiný schválený průkaz totožnosti s fotografií a platnou kreditní kartu. Všechny dokumenty musí být na jméno nájemce. Další řidiči musí poskytnout platný průkaz totožnosti a řidičský průkaz.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta na Islandu?

Nejčastější věková hranice pro získání auta na Islandu je 20 let. Řidič musí mít také řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. U některých (drahých) kategorií automobilů může být věková povinnost vyšší. Je také běžné, že poplatek bude účtován všem řidičům mladším 25 let.

Potřebuji na Islandu SUV nebo auto s náhoním na čtyři kola?

Pokud právě jedete v okolí Reykjavíku, je nepravděpodobné, že byste na Islandu potřebovali nic jiného než běžné osobní auto. V zimě je něco jiného, zvláště pokud se chystáte řídit mimo hlavní město. Silnice mohou být zledovatělé a zasněžené, a pak SUV nebo jiné auto s pohonem všech kol může být dobré mít. Nicméně, dostat se do počasí a podmínek, než jdete na dlouhé jízdy.

Je to běžné u mýtných stánků na Islandu?

Na Islandu se nemusíte starat o zpoplatněné silnice nebo mosty a nesetkáte se s mýtnými stánky. Výjimkou je tunel Vaðlaheiðargöng, který vede mezi Fjosladalurem a Eyafjordurem nedaleko Akureyri. Pokud jedete touto vzdáleností, doporučujeme si ji předplatit (alespoň 3 hodiny předem). Od roku 2020 je cena před platbou 1500 ISK ve srovnání s 2500 ISK, když jste tam poprvé.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut na Islandu?

Číslo tísňového volání na Islandu pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Pak byste měli zavolat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 444 100
 • Lékařská pomoc – 1770