Autopůjčovna Reykjavík

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Reykjavík

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Reykjavík od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Reykjavíku přes nás.

Reykjavík průvodce

Bilutleie Reykjavik
Reykjavík Pronájem auta

Reykjavík, hlavní město Islandu,se nachází na poloostrově Seltjarnarnes v srdci Faxaflói. Město je také kulturním a ekonomickým centrem Islandu – a také hlavním přístavním městem na ostrově. Více než 60 % islandské populace žije v hlavním městě, které má přibližně 120 000 obyvatel (2010). Historie města sahá až do konce 9.století, ale ještě v roce 1801 bylo počet obyvatel jen asi 100 000. 600.

Atrakcí

Mezi zajímavosti patří moderní kostel Hallgrimskirkja, největší islandský kostel a nová koncertní a opera Harpa (slavnostně otevřená v roce 2011). Také Perlan – původní vodárenská věž, která byla v roce 1991 přeměněna na restauraci a muzeum, musí být zmíněna. Horní část je pokryta skleněnou koulí a odtud je nádherný výhled na město. Jinak je Alltinget, islandská budova parlamentu z roku 1881, populární osadou. Národní muzeum a kulturní centrum (kde je vzrušující sbírka rukopisu) také stojí za návštěvu.

Hlavní nákupní ulice v Reykjavíku je Laugavegur, a pokud potřebujete nějakou speciální rekreaci, měli byste se vydat na výlet do Nauthólsviku na dalekém jihu města, jediné vyhřívané mořské pláže na světě.

Hallgrimskirkja se polární září po obloze.

Prozkoumejte Reykjavík s pronájmem vozu

Island je vynikající země prozkoumat pronájem auta. Ať už jedete kamkoliv, budete obklopeni kouzelnou krajinou, která charakterizuje ostrov Saga. Většina turistů se rozhodne jít tam v létě, ale stále více a více lidí dorazí na Islandu v období, kdy polární záře jsou nejaktivnější. Nejoblíbenější památky jsou relativně blízko Reykjavíku a podél jižní strany ostrova. Zde je několik návrhů na nejlepší jízdy z islandského hlavního města.

Blue Laguene je nejznámější geotermální lázeň a lázně v zemi.

Modrá laguna – Zde je koupala po celý rok

Většina lidí, kteří byli na Islandu navštívili v zemi nejslavnější geotermální lázně a lázně. Modrá laguna je jen kousek autem od Reykjavíku, nedaleko města Grindavik na jihozápadní straně poloostrova Reykjanes. Teplá voda pochází z nedaleké elektrárny Svartsengi. Tam se energie vyrábí čerpáním ohřáté vody ze sopečné půdy, než skončí jako voda ke koupání pro turisty a Islanďany. Bílý řez je způsoben tím, že obsahuje mnoho oxidu křemičitého, kromě toho, že voda je také bohatá na soli a řasy. To by mělo mít údajně dobré terapeutické účinky. Luxusní lázeňský hotel, který se nachází u laguny, je také otevřen návštěvníkům, kteří tam nežijí, ale nebudete moci do krásné vody bez rezervace předem.

  • Z Reykjavíku do hotelu a lázeňského centra Modré laguny je to sotva 50 kilometrů daleko. S půjčením auta, cesta trvá ne více než 45 minut.
Gejzír – nejstarší aktivní gejzír na světě.

Gejzír – nejstarší vodní sloupec na světě

V Haukadaluru na Islandu, ne tak dlouhé jízdě od Reykjavíku, můžete zažít nejstarší gejzír na světě, který je stále aktivní. Teplá voda se nachází v sopečné půdě občas vybuchne, a je poslán do vzduchu jako pilíř. Jak často se to stane a jak vysoký sloupec vody a páry dosáhne, závisí na mnoha geologických faktorech. Gejzír na Islandu byl mnohokrát nečinný a v současné době má nepravidelné erupce. Nedaleko se nachází gejzír Strokkur, který je mnohem aktivnější a má erupce čtyři až osm minut od sebe. Pilíř dosahuje 20 metrůa je to velkolepý pohled, který byste měli dostat s sebou, když jste v Reykjavíku. Jízda autem do Haukadaluru stojí sama za námahu. Pohybujete se krásnou krajinou a procházíte impozantním vodopádem Gullfossen na silnici.

  • Je to asi 105 kilometrů od Reykjavíku do Geysiru, pokud jedete nejrychlejší silnicí přes Þingvallavatn. Doba jízdy pak bude asi 1 hodina a 30 minut.

Vík í Mýrdal – Příjemná vesnice na jižním pobřeží

V této malé islandské vesnici je jen asi 300 obyvatel. Místo je stále poměrně přetížené, protože Vík je považován za jednu z nejdůležitějších památek v zemi. Krajina oblasti je jedinečná. Na plážích je černý písek, který svědčí o tom, že Island má podstatně větší sopečnou činnost než dnes. Na břehu a v moři se několik kamenných pilířů drží a dává pocit jako trol. Pilíře jsou tvořeny jako divoké moře eroduje pryč sedimenty. Kromě mnoha skvělých přírodních zážitků si můžete vychutnat jízdu na koni ve Víku, pozorování velryb,vrhnout se do zip-line,vyzkoušet paragliding, prozkoumat jeskyněa mnoho dalšího. V obci je také několik příjemných jídel a ubytování. Cesta do Víku vás zavede kolem několika dalších příjemných vesnic, které také stojí za to zastavit.

  • Z Reykjavíku do Víku je to 186 kilometrů. Bez zastavení bude cesta trvat asi 2 hodiny a 20 minut.
Vík má vzrušující krajinu s černou pláží a velkými kamennými pilíři moře.
Jökulsárlón je největší ledovcové jezero na Islandu, které se nachází na ledovci Vatnajökull.

Jökulsárlón – Unikátní Bresjø na konci Vatnajökullu

Jökulsárlón je největším ledovcovým jezerem na Islandua najdete ho na konci největšího evropského ledovce,známého Vatnajökullu. Bresjøen má relativně nové datum a poprvé se objevil v roce 1934. Od té doby se značně rozrostla, protože ledovec neustále taje. Z dlouhodobého hlediska lze očekávat, že Jökulsárlón skončí jako fjord, když ledovcová voda dosáhne nedalekého moře. Na místě najdete dobře vedené návštěvnické centrum,kde si můžete rezervovat prohlídky ledovce s průvodcem a ledovcového jezera. Výlety na moři v obojživelných lodích jsou vzrušující, a pokud budete mít štěstí, zažijete přírodní síly, když ledovec telata. Centrum má také pěknou kavárnu otevřenou po celý rok. Pokud se dostanete z Reykjavíku, minete vík í Mýrdal, když se chystáte k největšímu ledovcickému jezeru na Islandu.

  • Z Reykjavíku do Jökulsárlónu jedete asi 380 kilometrů po jižní straně ostrova. Bez zastávek na cestě bude cesta trvat přibližně 4 hodiny a 45 minut.
Seljalandsfoss má vodopád asi 60 metrů.

Seljalandsfoss – Procházka za vodopádem a zažít síly přírody

Existuje několik krásných vodopádů na Islandu, a Seljelandsfossen patří mezi nejnavštěvovanější. Je to proto, že je poměrně blízko k Reykjavíku a nabízí velmi pěkný zážitek z přírody. Nachází se také podél Hringvegur, hlavní silnice, která vede kolem islandského pobřeží, a zavede vás kolem mnoha dalších oblíbených památek a vesnic na jižní straně ostrova. Pád vodopádu je asi 60 metrů. To dává velkolepý a krásný dojem, a je široce používán jako ilustrace v knihách a na pohlednicích. Něco, co dělá vaši návštěvu zde extra dobrodružné, je to, že můžete chodit pěšky v zadní části vodopádu. Pokud chcete vidět více vodopádů, zatímco v této oblasti, můžete se projít na Gljufrabui, který je hned za Seljalandsfoss. O několik kilometrů dál po silnici směrem na Vík í Mýrdal můžete také chytit nádherný vodopád Skóga.

  • Z centra Reykjavíku do Seljalandsfoss je to asi 127 kilometrů. Za normálních okolností strávíte asi 1 hodinu a 45 minut na jízdě.
V ulicích Reykjavíku je zdarma parkovat po celý den po 18:00.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V ulicích Reykjavíku je parkování zdarma po celý den po 18:00, a to i v sobotu. Neděle jsou zcela zdarma. Město je rozděleno do čtyř zón a samozřejmě poplatek je nejvyšší v zóně, která je nejvíce centrální. Mimo čtyři zóny můžete parkovat, aniž byste museli platit poplatek. Nezapomeňte, že v případě, že parkovací místo je poplatek, bude dobře značené s velkým P, a jaký čas platí. Vezměte prosím na vědomí, že většina parkovacích míst je vybavena prodejními automaty, které přijímají karty i hotovost,ale na některých místech najdete pouze staré parkometry. Na parkometrech můžete platit pouze mincemi. V centru města je také řada parkovacích garáží,stejně jako parkování u největších hotelů.

Řízení autopůjčovny v centru Reykjavíku je snadné a jednoduché. V relativně malém městě není doprava nijak zvlášť hustá. Mějte na paměti, že nejvnitřnější pole na kruhových objezdech má právo výjezdu, pokud má kruhový objezd dva pruhy. Na Islandu je to naopak než ve většině ostatních zemí. Je také snadné řídit jinde na Islandu, ale nenajdete mnoho úseků dálnice. Většina tras jezdí na dobře udržovaných silnicích, v každém směru je pouze jeden jízdní pruh. Na některých místech budete chtít vyrazit na prašné cesty.

  • Pokud jste v zemi v zimě a chcete prozkoumat s autopůjčovnou autopůjčovnou, je doporučeno, abyste dávat pozor na předpovědi počasí. V některých případech jsou silnice nesjízdné, pokud bude hustě sněžit.

Letiště

Mezinárodní letiště Keflavik je hlavním letištěm pro Reykjavík a v islandšském regionu se nazývá Keflavíkurflugvöllur. Icelandair sídlí v Keflavikua prakticky všechny lety na letiště a z letiště jsou mezinárodní. Omezená nabídka vnitrostátních letů na Islandu většinou využívá letiště Reykjavík, které se nachází hned za centrem města.

Keflavik není nijak zvlášť velký, a budete snadno najít společnosti, které nabízejí pronájem auta tam. K dnešnímu dni jsou na letišti zastoupeny společnosti Avis, Budget, Hertz a Europcar. Všechny čtyři společnosti mají své stoly shromážděné v příletové hale budovy terminálu. Parkovací místa, kde se auta nacházejí, jsou blízko a nebudete potřebovat dopravu, abyste dorazili k vozidlu, které si pronajímáte.

  • Letiště Keflavik airport se nachází na osou dunivě západně od Reykjavíku, hned vedle městečka Reykjanesbær. Úsek je asi 50 kilometrů dlouhý a je provozován na dálnici. Za normálních okolností strávíte 40 minut na disku.