Autopůjčovna Řecko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Řecko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Řecko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Řecku přes nás.

Řecko průvodce

Bilutleie Hellas
Pronájem auta Řecko

Řecko se nachází na jihovýchodě Evropy, konkrétně na dalekém jihu Balkánu. Kromě toho země zahrnuje řadu větších a menších ostrovů v Egejském moři, stejně jako ostrov Kréta. Pevninská část Řecka sousedí s Albánií na severozápadě, s Makedonií a Bulharskem na severu a s Tureckem na východě. Počet obyvatel je kolem 10,8 milionu. (2010) a země pokrývá oblast cca. 132 000 km². V hlavním městě Aténách je 745.500 lidí (3,5 milionu, pokud se počítá celá metropolitní oblast).
Dalšími velkými městy jsou Soluň a Pireus na pevnině, Heraklion (Iraklion)na Krétě a rhodos na ostrově Rhodos.

Krajina jak v Samotném Řecku, tak na mnoha ostrovech (včetně Kréty) se skládá z mnoha hor – s několika vrcholy dosahujícími až mezi 2000 a 3000 metry nadmořské výšky.

Řecko nabízí řadu historických zajímavostí – několik z nich se datuje do starověku – a řada z nich je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. To se mimo jiné týká Akropole v Aténách, a pozůstatky mínójské kultury Kréty (mimo jiné palác Knossos) – což je z doby mezi cca. 2000 a 1450 f. Kr.

Hlavní letiště v Řecku, Mezinárodní letiště Eleftherias Veniselos, se nachází několik kilometrů východně od Atén. V opačném případě jsou letiště Rhodos a Kréta velmi zaneprázdněná – a mají v letních měsících velkou turistickou dopravu.

Řízení v Řecku

Dálnice v Řecku je v relativně dobrém stavu a je snadné řídit. Venkovské silnice mohou být méně jasné a měli byste na nich řídit něco více defenzivního a opatrného, zejména podél pobřeží a v horách. Pokud budeme ignorovat Atény a Soluň, tam je zřídka tolik provozu na řeckých silnicích, že cesta se stává nepříjemné a únavné. Naopak, najdete mnoho úseků krásné krajiny, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat zemi pronájem auta. To platí i pro řecké ostrovy, kde je auto často potřeba, pokud se chcete dostat kolem.

Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když běží motor, měli byste mluvit po telefonu, který potřebujete používat hands-free.

Pravidla silničního provozu v Řecku

 • V Řecku, jet na pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou na autě povinná při snížené denní viditelnosti.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 3 let a mladší 11 let (nebo méně než 135 cm) by měly vždy používat schválené vybavení pro dětskou sedačku/dětský zádržný systém vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Děti do 10 let by měly být umístěny na zadním sedadle.
Pokud tento rychlostní limit není určen značením, musíte dodržovat aktuální rychlostní limity v Řecku.

Rychlostní limity v Řecku

Není-li značením stanoveno jinak, platí pro celé Řecko tyto rychlostní limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Venkovské silnice: 90 km/h
 • Dálnice v městských oblastech: 110 km/h
 • Dálnice: 130 km/h

Alkohol hranice v Řecku

V Řecku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l). Pokud máte hladinu alkoholu nad 0,5, budete pokutováni. V závažných případech můžete také riskovat zabavení řidičského průkazu.

Doporučená půjčovna aut půjčovna aut

Řecko je vzrušující země, aby prozkoumala s půjčovnou aut, a to zejména pokud máte zájem o dávné historii, krásné rybářské vesnice, a relaxační život podél pobřeží země. Zde je řada návrhů pro jízdu tras v různých regionech země.

Ruiny řeckého chrámu, všude na poloostrově najdete historické památky, ruiny a stopy naší nejstarší civilizace.

Prohlídka Peloponésu

Peloponéský poloostrov je velká oblast, která se nachází jihozápadně od Atén. Oblast je považována za obzvláště důležitou pro vznik civilizace. Zde byla založena první velká města v Evropě,včetně Sparty, Korintu, Mycenae a v neposlední řadě Olympie, která je také původem olympijských her. Krajina velkého poloostrova nabízí kontrasty, s vysokými horami, řekami a vodopádya krásnou pobřežní krajinou. Je snadné jezdit po Peloponésu a všude najdete historické památky,ruiny a stopy naší nejstarší civilizace. Tam jsou také krásné vesnice habaděj na poloostrově, a to zejména na pobřeží, kde najdete některé z nejlepších pláží v Řecku.

Prohlídka Kréty

Kréta je největší z řeckých ostrovů, a také nejlidnatější. Stejně jako ve zbytku země najdete mnoho historických památek, archeologických vykopávek a dalších stop bývalých civilizací na ostrově. Kréta je také skvělým místem pro dovolenou a ostrov je snadno prozkoumatelný, pokud máte k dispozici auto. Existuje celá řada velkých měst na Krétě, včetně Heraklion a Chania, a četné krásné horské vesnice a rybářské vesnice. I když je možné vzít trajektem z pevniny, to je obvykle nejlepší vyzvednout pronájem auta, když jste první na ostrově. Autopůjčovny lze nalézt na všech letištích Kréta, ve městech, a na nejpopulárnějších přímořských letovisek.

Kréta je skvělým místem pro dovolenou. Zde můžete kombinovat pláže a objevování historických památek.

Starobylé město Delphi je místem, kde se nacházela slavná věštkyně.

Z Atén do Soluně

Soluň se nachází severně od Atén, nedaleko Makedonie, a v zátoce v Egejském moři. Cesta je poměrně dlouhá, ale cestujete kolem řady míst, která jsou velmi vzrušující. Mimo jiné můžete dohnat starobylé město Delphi, místo, kde se nacházela slavná věštkyněa která je nyní zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále na sever od Delf se zastavte na Olympu, hoře, o které staří Řekové věřili, že je sídlem řeckého boha Dia a jeho ženy Héry. Podél cesty projdete řadou krásných vesnic a měst, které stojí za výlet, a můžete si vzít objížďky do rybářských vesnic u moře. Pokud chcete vidět více z nejkrásnějších míst v Řecku, můžete položit trasu přes, například, krásné město Ioannina, a pak unikátní klášterní komplex v Meteora.

Podél cesty jsou možnosti zažít spoustu krásných scenérií.

Z Atén do Ioanniny přes peloponés

Jednou z rozsáhlejších a nejzajímavějších jízd, které si můžete vzít na základě Atén, je Ioannina přes Peloponés. Pronájem auta do Korintu, kde začíná Peloponés, může být provedena asi za 1 hodinu. Pak můžete jet podél severního pobřeží poloostrova až do Patras, kde je most spojení s pevninou. Odtud zamiřte do Amfilochie a vydejte se na zajížďku na západ od Prevezy, než se vydáte do Ioannie, která je dále na sever. Po celé trase minete krásnou krajinu, přímořská letoviska, rybářské vesnice, historické památkya jezdíte většinou po dobrých silnicích.

Z Atén do Chalkic a Euboea

Starobylé město Chalkia leží v průlivu mezi pevninou a ostrovem Euboea, severovýchodně od Atén. Město je uvedeno v homers Iliad, a byl dlouho důležitým obchodním centrem v této části Řecka. V Khalkis zažijete mimo jiné spennende museer ruiny starověkých chrámů,impozantní pevnost z 15. ruiner av bysantinske klostre Odtud jeďte buď mostem, nebo trajektem do Euboea, kde najdete krásné přímořské rybářské vesnice, které nabízejí jedinečnou atmosféru. Tam jsou skvělé pláže kolem prakticky celé Euboea, z nichž mnohé jsou umístěny v zátokách, které poskytují perfektní podmínky ke koupání.

Najdete zde krásné pláže kolem téměř celého ostrova Euboea.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Řecku

Všechny slavné mezinárodní autopůjčovny lze nalézt po celém Řecku. Herci tak Hertz, Sixt, Avis, Rozpočet, Národní, Šetrné a tak dále jsou obvykle vždy zastoupeny na letištích, ve městech a na prázdninových destinací na řeckých ostrovech. Kromě toho si můžete pronajmout auto na mnoha místech od méně známých společností, včetně celé řady řeckých firem, jako jsou Kosmos, Morphis a AutoUnion.

7 často kladené otázky týkající se pronájem automobilu v Řecko

Musím vyzvednout a vysadit své auto z půjčovny na stejném místě v Řecku?

Drtivá většina autopůjčoven v Řecku vám umožní vyzvednout a dodat své auto na různých místech. Předpokládají však, že společnost má kanceláře na obou místech. Obvykle musíte zaplatit jednosměrný poplatek za pronájem a cena se u jednotlivých společností liší. To je dáno při objednávání vozu online a zvolíte si jiné místo doručení.

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Řecko?

Většina společností vyžaduje, aby řidič byl alespoň 21 let a měli řidičský průkaz po dobu nejméně 1 roku. U některých společností, pouze řidič je povinen mít řidičský průkaz po dobu 1 roku, což umožňuje získat pronájem auta, pokud jste alespoň 19 let. Všichni řidiči mladší 25 let musí očekávat, že zaplatí příplatek.

Kolik stojí mít další ovladač?

Některé společnosti nabízejí pronájem auta s jedním dalším řidičem bez dalších poplatků, zatímco jiné účtují poplatek. Výše poplatku se liší jak z hlediska společnosti, od které si pronajímáte, tak z hlediska kategorie auta, které si pronajmete. Pravidelná úroveň je od 3 Euro do 10 Euro za den, na další řidiče.

Jaké dokumenty musím do auta zahrnout?

Při řízení auta v Řecku je nutné vždy obsahovat následující dokumenty:

 • Platný řidičský průkaz.
 • Platný průkaz totožnosti (cestovní pas je nejlepší v zahraničí).
 • Potvrzení o pojištění (to je získáno autopůjčovnou při vyzvednutí auta).
 • Licence/osvědčení o vlastnictví vozidla (to získává autopůjčovna).

Pokud máte mezinárodní řidičský průkaz, měli byste si to vzít s sebou, i když to není nutné v Řecku.

Jaký typ auta se nejlépe hodí v Řecku?

Pokud jedete po Řecku s pronajatým autem v létě, může být důležité, aby auto mělo dobře fungující klimatizaci, zejména na dlouhých cestách na pevnině. V Řecku nebudete potřebovat žádnou konkrétní potřebu pohonu všech kol nebo SUV. Vyberte si auto z hlediska prostoru, který potřebujete, kolik zavazadel přinesete, a z hlediska pohodlí a bezpečnosti.

Je to běžné u mýtných stánků v Řecku?

V Řecku je převážná většina silnic bez mýtných stánků. Výjimkou jsou části dálnic Attiki Odos (přechod Attica), Egnatia Odos (severní Řecko), Korint-Patras (Peleponéský poloostrov) a A1, které vedou mezi Aténami a Soluní. Pro turisty je nejjednodušší platit mincemi, bankovkami nebo kartami. Ceny za jízdu na zpoplatněných silnicích jsou v Řecku poměrně cenově dostupné.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Řecku?

Číslo tísňového volání v Řecku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

Policie – 100

 • Hasičský sbor – 166
 • Lékařská pomoc – 199
 • Silniční asistence – 104 nebo 154

Destinací