Autopůjčovna Kréta

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Krétě

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Kréta od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta na Krétě přes nás.

Kréta průvodce

Bilutleie Kreta
Kréta Půjčovna aut

Kréta (621 000 obyvatel v roce 2011) se nachází mezi Egejským mořem a Středozemním mořem a je největší a nejlidnatější z řeckých ostrovů.
Kréta má 3 hornaté oblasti a nejvyšší vrchol – Idhi Óros – měří 2545 metrů nad mořem.

Kréta přijímá asi 3 miliony turistů ročně a hlavní obchodní cestou na ostrově je cestovní ruch, obchod a služby. Příjemné klima, pláže a mnoho archeologických památníků učinily Krétu od sedmdesátých let velmi oblíbeným letoviskem.

Hlavní město Kréty – Iraklion (Heráklion) – se nachází na severním pobřeží ostrova a má 173 000 obyvatel (2011). Město je tak 4. největší v Řecku. Z přístavu Iraklion je trajekt, mimo jiné, Pireus – nachází se hned vedle Atén.

Dalšími velkými městy na Krétě jsou Chania a Rethymnon.

Atrakcí

Některé z nejznámějších památek na Krétě patří starobylé město Knossos– archeologické muzeum Iraklion, ruiny mínójského města Gournia a soutěska Samariak – která je nejdelší v Evropě.

Samariaravinen je rokle a národní park na Krétě. Rokle je 18 km!

Doporučená pronájem vozu pronájem auta pronájem auta

Kréta patří mezi oblíbené Evropany, kteří chtějí jít do jižních zeměpisných šířkách, a to zejména pro charterové turisty. Ostrov je poměrně velký, táhnoucí se na nejdelší asi 250 kilometrů v letecké společnosti. Památek a zážitků je mnoho, ale jak snadno dostupné jsou, závisí na tom, na které části ostrova se najdete. Vzdálenosti a doba jízdy, které jsme zahrnuli, se počítají z Heraklionu a Chania.

Spinalonga – dříve ostrov malomocných

Spinalonga – Kolonie malomocných

Spinalonga je malý ostrov nedaleko pobřeží na severovýchodní straně Kréty, v blízkosti městečka Elounda. Tam je také poloostrov stejného jména hned vedle, ale je to malý ostrov, který je nejvíce zajímá. To bylo kdysi používáno k uskladnění chudých lidí infikovaných bakterií Mycobakterium Leprae, a tak byli malomocní. Pláže kolem ostrova byly také použity pro těžbu soli. Spinalonga je známá jak z knih, tak z filmů a dnes je jednou z hlavních turistických atrakcí Kréty. Pokud máte půjčovnu aut, můžete jet do Elounda, kde najdete parkoviště, kavárny, restaurace a vše, co potřebujete. V přístavu jsou také malé lodě a průvodci, kteří vás vezmou na zajímavý výlet do kolonie malomocných.

 • Z Heraklionu do Eloundy je to 70 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu a 5 minut.
 • Z Chanie do Eleundy je to asi 210 kilometrů. Bez zastavení bude cesta trvat přibližně 3 hodiny.
V Elafonisi najdete pláž, která je považována za jednu z nejkrásnějších písečných pláží na světě.

Elafonisi – Jedna z nejlepších písečných pláží na světě

Elafonisi je malý ostrůvek nebo ostrov jen pár metrů od pobřeží na jihozápadním konci Kréty. K dispozici je také to, co je považováno za jednu z nejlepších písečných pláží na světě. Když je odliv, můžete se projít naostrov a tam najdete památník brutální události, která se odehrála během řecké války za nezávislost na počátku 19. Tam je také kříž na ostrově jako památník na loď, která zde ztroskotala v roce 1907. Většina lidí zde však cestuje, aby si užívala krásnou pláž a azurové moře.

 • Z Heraklionu je to 212 kilometrů do Elafonisi. Doba jízdy je přibližně 3 hodiny a 20 minut, pokud jedete bez zastavení.
 • Z Chanie do Elafonisi je to asi 74 kilometrů. Doba běhu je asi 1 hodina a 30 minut.
Palác Knossos byl pravděpodobně postaven před více než 3500 lety.

Knossos – největší archeologický vykopávka na Krétě

Knossos je název paláce, který byl pravděpodobně postaven před více než 3500 lety. Byl nalezen při archeologickém vykopávkách v roce 1878 a dnes je jednou z nejdůležitějších památek Kréty. Předpokládá se, že palác byl centrem města, které se zde nacházelo, kde mohlo být obyvatelstvo až 100 000 lidí. Velikost samotného paláce pravděpodobně odpovídala prostoru potřebnému pro dvě fotbalová hřiště. Při návštěvě Knossosu doporučujeme najmout průvodce. Také se vyhněte výletu, když je slunce nejvyšší, pokud jste tam v létě, protože tady to může být docela horké. Máte-li zájem o řecké historie, zvažte návštěvu Archeologického muzea Heraklion ve stejné facku.

 • Knossos se nachází jen 5 km od přístavu Heraklion. Pronájem auta trvá asi 10 až 15 minut.
 • Z Chania do Knossos je to asi 142 kilometrů, s dobou jízdy asi 2 hodiny.
Krásná rybářská vesnice Khóra Sfakión.

Khóra Sfakión – Idylická rybářská vesnice

Pokud máte pronájem auta, zatímco na dovolené na Krétě, zvažte zastavení v jedné nebo více z mnoha krásných rybářských vesnic. Jednou z nejlepších možností pak bude Khóra Sfakión na jižní straně ostrova. Městečko má bíle malované a hezké malé domy, příjemný přístav a pláž, některé dobré rybí restauracea pěkné obyvatele. V okolí najdete několik archeologických vykopávek,zříceniny starobylé pevnosti a jeskyně, které lze prozkoumat. Cesta do rybářské vesnice je také popisována jako velmi krásná a dostanete se k moři a k pobřeží na straně bílé hory Pakhnes, která je druhou nejvyšší na ostrově.

 • Z Heraklionu do Khóra Sfakión je to 145 kilometrů, pokud jedete nejkratší trasou, to znamená, že jedete nejprve ve směru Chania. Obvykle strávíte asi 2 hodiny a 15 minut na cestě.
 • Z Chanie do Khóra Sfakión je to 73 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu a 20 minut.
Podle řecké mytologie, Zeus je řekl, aby vyrostl v této horské vesnici.

Anogia – Horská vesnice, kde Zeus vyrůstal

Podle řecké mytologie, Zeus je řekl, aby vyrostl ve vesnici Anogia. Vesnice se nachází v horách v určité vzdálenosti západně od Heraklionu, v oslnivě krásné krajině. V Anogii je příjemné posedět v jedné z mnoha restaurací a kaváren s venkovním posezením, vychutnat si výhled a jíst místní lahůdky. Kuchaři se pyšní tím, že podávají vynikající jídlo založené na složkách, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti, a jehněčí pokrmy jsou hlavním zaměřením. V obci najdete několik zajímavých muzeí a galeriía často se zde konají koncerty a festivaly.

 • Z Heraklionu do Anogie je to sotva 37 kilometrů, s dobou jízdy těsně pod 1 hodinu.
 • Z Chania do Anogie je to asi 120 kilometrů. Doba jízdy je těsně pod 2 hodiny, pokud se nezastavíte na cestě.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Ve větších městech Kréty není vždy tak snadné najít venkovní parkovací místo. V Chanii a Heraklionu najdete mnoho parkovacích garáží otevřených 24 hodin denně. Parkování na ulici ve většině měst je rozděleno do tří zón, označených modrou, žlutou a bílou barvou. Na modré značení můžete zaparkovat za poplatek. Na žluté značení, pouze policie a vládní agentury mohou zaparkovat, zatímco na bílé značení parkování je povoleno a zdarma pro všechny.

Silnice na Krétě jsou obvykle v dobrém stavu.

Doprava mezi městy a městy Kréta není tak špatná a je zde poměrně snadné řídit. Ačkoli tam není tolik úseků dálnice, silnice jsou obvykle v dobrém stavu a podaří se jim jezdit dál. Uvnitř měst, jako je Chania a Heraklion, může být těžkopádné přijet autem na některých místech. Existuje mnoho úzkých uliček a čas od času jsou fronty.

Východ slunce na mezinárodním letišti Heraklion.

Letiště

Na Krétě jsou v současné době používána tři civilní letiště. Jedná se o mezinárodní letiště Chania, mezinárodní letiště Herakliona veřejné letiště Sitia. První dva, Chania a Heraklion, jsou ty s zdaleka největší provoz. Zde drtivá většina turistů přijíždí z Evropy. Sitia má mnohem menší provoz ve srovnání s těmito dvěma, ale je zde zahrnuta, protože některé charterové společnosti tam létají z několika evropských měst v létě.

Půjčovna aut na Mezinárodním letišti Heraklion

Na letišti mimo Heraklion si můžete pronajmout auto od Sixt, Avis, Budget, Europcar, Hertz, National, Eurodollar, Holiday Auto a Tourent.

 • Mezinárodní letiště Heraklion – letiště se nachází asi 3 km od centra města. Modul runtime je mezi 5 a 10 minut.

Půjčovna aut na mezinárodním letišti Chania

Na letišti v Chania, Sixt, Hertz, Thrifty, Avis a rozpočet jsou zastoupeny, stejně jako pár řeckých autopůjčoven.

 • Chania Mezinárodní letiště – letiště se nachází asi 12 kilometrů od centra Města Chania. Doba běhu je asi 15 minut.

Půjčovna aut na Mezinárodním letišti Sitia

Pouze Hertz má kancelář na letišti v Sitia.

 • Veřejné letiště Sitia – letiště se nachází hned za městečkem, ale musíte objet přistávací dráhu, abyste se dostali do budovy terminálu. Trasa je asi 4 kilometry, s dobou jízdy asi 5 minut.