Autopůjčovna Santorini

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Santorini

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu na Santorini od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Santorini přes nás.

Santorini Průvodce

V řečtině, Thira je oficiální název Santorini, a v klasickéřetině ostrov Thera. Nicméně, název Santorini byl použit, když latinská říše vládl v této oblasti, a je v současné době používá většinou v mezinárodním kontextu.

Santorini sám je ve tvaru půlměsíce, a došlo v důsledku jedné z největších sopečných erupcí v historii. Předpokládá se, že k tomu došlo asi před 3600 lety. Erupce pravděpodobně vedla k vyhynutí mínójského lidu, který zde v té době žil, a předpokládá se, že tato událost je původem mýtu Atlantidy.

Dnes je Santorini jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací na řeckých ostrovech. Nežije zde více než 16 000 obyvatel, ale ostrov každoročně přivítá téměř 2 miliony turistů. Cestovní ruch je také hlavním průmyslem na Santorini,následovaný vinařstvím a zemědělstvím.

Nežije zde více než 16 000 obyvatel, ale ostrov každoročně přivítá téměř 2 miliony turistů.

Atrakcí

Na Santorini můžete vyzkoušet mírně neobvyklé taxi – osla-taxi.

Existuje několik krásných malých měst na Santorini, kde najdete dobré restaurace, noční kluby, kavárny a bary, a tam, kde je určitá nákupní nabídka. Potravinové tradice jsou typické řecké a přirozeně se zaměřují na mořské plody. Popelavá půda Santorini znamená, že několik zeleniny a ovoce, které zde pěstují, je velmi chutné a zemědělci na ostrově jsou obzvláště hrdí na své jedinečné rajčata.

Památky jsou z velké části zaměřeny na sopečnou historii ostrova. Najdete zde ruiny starověké civilizace, která existovala na Santorini a mnoho z nejlepších přírodních jevů pochází ze sopečných erupcí.

Ačkoli to může být také živý v Santorini, ostrov je nejvíce spojena s romantickou dovolenou, rodinnou dovolenou a je místem, většina lidí najít klid. Ostrov byl zvolen jako jeden z nejlepších středisek v Evropě.

Prozkoumejte Santorini s pronájmem vozu

Mít auto z půjčovny na Santorini není hloupý nápad. Ačkoli ostrov je poměrně malý, nabízí mnoho populárních míst, která stojí za to, aby se vydali kolem. Veřejná doprava však není příliš dobrá a auto je obvykle nejlepším dopravním prostředkem. Zde je malý výběr památek, které byste mohli zvážit návštěvu na krásném ostrově sopky.

Vzdálenosti a doba jízdy v Santorini

Santorini je v řadě jen asi 17 kilometrů dlouhé. Nejdelší úsek, který můžete řídit, trvá jen 40 minut. Dojezd na letiště a z letiště nebo na místa, která chcete navštívit, když jste tam, bude proto krátká a pohodlná, bez ohledu na to, kde se nachází váš hotel.

Thera má několik zřícenin mimo jiné z domovů a chrámů.

Starověké město Thera – Mínójské civilizace

Když už mluvíme o starobylém městě Thera, to se točí kolem zříceniny z domovů, chrámů, trhů a podobně, které tu byly, když na ostrově žila mínójská civilizace. To bylo v době bronzové, a celá osada byla zničena v sopečné erupci, ke které došlo asi 1600 let f.Kr. Předpokládá se, že Thera mohla být inspirací pro mýtus Atlantidy, země, o které psal řecký filozof Platón. Hosté mohou navštívit vykopávky a navštívit archeologické muzeum na ostrově, kde se dozvíte více o historii Santorini.

Písek je zbarven tmavě kvůli sopečnému popelu, který se v této oblasti rozšířil před více než 3500 lety.

Pláž Kamari – nejoblíbenější pláž sopky na Santorini

Tato pláž je nejoblíbenější na Santorini a není příliš daleko od letiště a starobylého města Thera. Písek je zbarven tmavě kvůli sopečnému popelu, který se v oblasti rozšířil před více než 3500 lety a je měkký a příjemný, aby se zde usadil. I když sem obvykle chodí spousta lidí, je tu spousta místa pro každého. K dispozici je také dobré čištění na pláži Kamari, která dává pláži modrou vlajku. Pláž Kamari je dlouhá více než 5 km a všude se můžete věnovat lehátkům a aktivitám. V plážové části jsou seřazeny tradiční řecké domy. Většina z nich je stolování s vlastní terasou, která se nachází přímo na pláži.

Západ slunce v Oia dává magickou atmosféru.

Oia – nejlepší místo pro sledování západu slunce

Vesnice Oia se nachází na severním konci Santorini, s osadami a výhledem na sopku a záliv. Zde jsou tradiční řecké domy blízko sebe a shlukují se od nábřeží až po vrchol skály. Mezi domy jsou úzké uličky s malými obchody, restauracemi, kavárnami a bary. V horní části najdete některé z nejlepších restaurací na Santorini a několik restaurací s terasou. Pohled je nejlepší na ostrově. Zde lidé jdou, aby si vychutnat příjemnou atmosféru, a získat dobré jídlo při sledování krásného západu slunce. Najdete zde několik muzeí v Oia, které stojí za návštěvu, některé krásné kostely, větrné mlýny a zříceniny středověké pevnosti.

Red Beach – Unikátní smyslový dojem

Red Beach na Santorini je zcela unikátní na tomto okraji zeměkoule. Červené útesy jsou tvořeny lávou a červený písek pod nimi jsou usazeniny odtud. Barvy země poskytují velký kontrast k azurovému moři, což činí místo snad nejvíce fotografoval na ostrově. Je zde možné se opalovat a koupat, ale většina návštěvníků se tomu vyhýbá. Tato oblast není zcela bezpečnáa jsou chvíle, kdy z útesů padá malá hmota. Red Bech je většinou něco, co byste měli zažít pro váš vizuální dojem, když jste na Santorini. K dispozici je parkoviště přímo v blízkosti a možnost procházky na pláž po cestě, která vede mezi skalami. To je také populární skočit na palubu jedné z lodí, které odjíždějí z okolních vesnic. Vidět pláž od moře,zejména při západu slunce, je nezapomenutelným zážitkem.

Písek je zbarven tmavě kvůli sopečnému popelu, který se v této oblasti rozšířil před více než 3500 lety.
Věž má stejný název jako rybářská vesnice, je vysoká 10 metrů a postavena z hezké bílé cihly.

Akrotiri – nejstarší maják v Řecku

Na jižním konci Santorini se nachází malá rybářská vesnice Akrotiri. Když se dostanete dále k jižnímu cípu ostrova, najdete jeden z nejstarších majáků v Řecku. Věž má stejný název jako rybářská vesnice, je vysoká 10 metrůa postavena z pěkně bílých cihel. Byl navržen a postaven francouzskou firmou v roce 1892. Samotná budova z bílých cihel je krásný pohled. Nicméně, to je především pohled, který dělá lidi valčík zde, když navštíví Santorini. Pokud jste romanticky upraveni a rádi sledujete západ slunce, maják v Akrotiri je stejně dobrou volbou jako pohodlné terasy Oia. Nebojte se zastavit v tradičních restauracích, které se nacházejí v obci Akrotiri a podél silnice k majáku. Čerstvé mořské plody se tradičně podávají tam, kde se podávají čerstvé mořské plody.

Na Santorini je parkování většinou vždy zdarma.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Na Santorini je většinou vždy zdarma k parkování. Je také snadné najít místa, kam dát pryč auto, snad s výjimkou měst Fira a Oia. Tam byste neměli parkovat v některých hlavních ulicích, ale místo toho na označených místech. Auta mohou být zaparkována ve většině ulic, ale pouze pokud neblokují provoz. Pokud dáte auto příliš daleko do silnice, budete riskovat pokutu.

Na Santorini je převážná většina silnic úzká. V důsledku toho lze na některých místech nalézt zejména autobusy a nákladní automobily, které jsou poměrně uprostřed silnice. I když je nepravděpodobné, že byste měli nějaké problémy, měli byste řídit klidně a věnovat zvláštní pozornost blížícímu se provozu. Také buďte opatrní, pokud se chystáte předjet ostatní auta. Také jeďte opatrně na štěrkových cestách, které najdete velkou část na Santorini.

  • To je populární, aby se trajektem na sousední ostrovy Santorini a na pevninu. Všechny lodě odplouvají ze Santorini New Harbor na západní straně ostrova. K dispozici je parkovací místo, pokud chcete cestovat, aniž byste si s sebou vzali auto.
  • Zeptejte se autopůjčovny před přijetím vašeho vozu na jeden z ostatních ostrovů nebo na pevninu. Některé společnosti vyžadují, aby auto bylo používáno pouze na Santorini.
Letiště Santorini

Letiště

Letiště Santorini je oficiálně nazýván Santorini (Thira) Mezinárodní letiště. Jméno Thira pochází ze skutečnosti, že starobylé město stejného jména je blízko. Letiště není nijak zvlášť velké, i když je nejdůležitější pro tuto část řeckých ostrovů. Celkem obsluhuje přibližně 2,4 milionu cestujících ročně. Téměř veškerý provoz je sezónní, s jasným důrazem na charterové lety. Od roku 2020, Santorini letiště je mezi několika v Řecku, které jsou určeny k rozšíření a modernizaci.

Autopůjčovny se shromažďují v budově terminálu a pulty jsou snadno k nalezení. K dnešnímu dni zde najdete Sixt, Hertz, Thrifty, Avis a Budget, stejně jako několik řeckých pronajímatelů. Parkoviště, kde se nachází vaše auto z půjčovny, je blízko a nebudete tam potřebovat dopravu.