Autopůjčovna Chorvatsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Chorvatsko

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Chorvatsko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Chorvatsku přes nás.

Chorvatsko průvodce

Bilutleie Kroatia

Pronájem auta Chorvatsko

Chorvatsko (chorvatsky Hrvatska) je nezávislá republika, dříve součást Jugoslávské federace. Země se nachází v jihovýchodní Evropě a kromě pobřeží směrem k Jaderskému moři má společnou hranici se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou. Chorvatsko se rozkládá na ploše asi 56 000 km2 a má celkový počet obyvatel cca. 4,5 milionu (2010). Hlavním městem a ekonomickým centrem země je Záhřeb, který má asi 780 000 obyvatel.

Dalšími významnými městy v Chorvatsku jsou Dubrovník, Split a Rijeka – všechny se nacházejí na pobřeží Jaderského moře.

Krajina se skládá převážně z nízkých plání a hor (především na západě a jihu). Hlavní průmyslovou silnicí je cestovní ruch, který za posledních 10 let zaznamenal kolosální vzestup. Jsou to především města podél pobřeží – s fantastickými plážemi – to jsou turistické destinace. Nicméně, mnozí také navštívit Záhřeb, protože města je mnoho uměleckých a kulturních pokladů.

Hlavní chorvatské letiště Pleso International Airportse nachází mimo hlavní město Záhřeb – ale v okolí jsou také hlavní letiště. Split a Dubrovník. Hodně charterové dopravy jde na těchto letištích.

Řízení v Chorvatsku

Silnice v Chorvatsku jsou většinou ve velmi dobrém stavu, a to zejména úseky čtyřproudé dálnice. Měli byste ještě řídit trochu extra defenzivně zde, pokud jste návštěvník. Místní motoristé je známo, že udržet dobrou rychlost, kromě toho, že rychlostní limity jsou poměrně vysoké v této zemi. Venkovské silnice jsou také obvykle dobře udržované. Jezděte opatrně i zde, a to zejména na silnicích, které běží podél krásného pobřeží. Existuje několik úseků poněkud nejasné, s mnoha zatáčkami a vrcholky kopců. Kromě toho se rychle provádí, aby vás rozptylovaly skvělé výhledy, které najdete všude.

Od konce října do konce března jsou v Chorvatsku povinné denní svícení.

Pravidla silničního provozu v Chorvatsku

 • V Chorvatsku, jet na pravé straně silnice.
 • Od konce října do konce března jsou na autě vyžadována světla pro jízdu.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě po setmění, a v případě špatné viditelnosti.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 5 let by měly vždy sedět ve schválené dětské sedačce.
 • Děti do 12 let musí sedět na zadním sedadle a používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.

Není-li stanoveno jinak, je rychlostní limit na venkovských silnicích 80 km/h.

Rychlostní limity v Chorvatsku

Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Silnice pro venkov: 80 km/h
 • Dálnice v městských oblastech: 110 km/h
 • Dálnice: 130 km/h

Alkohol hranice v Chorvatsku

V Chorvatsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5( 0,5 g / l).

Pro řidiče do 25 let je nulová tolerance pro jízdu s alkoholem, to znamená, že hladina alkoholu v krvi musí být 0,0,000.

Doporučená půjčovna aut

Chorvatsko je jednou z nejzajímavějších zemí v Evropě, aby prozkoumala pronájem auta. Vzdálenosti jsou poměrně krátké, silnice jsou dobré a zkušenosti jsou v souladu. Města Chorvatska patří nepochybně mezi nejkrásnější na kontinentu, mnoho s historickými kořeny několik tisíc let zpět v čase. Podél celého pobřeží najdete skvělé pláže a místa ke koupání a můžete se vydat na výlety na ostrovy v Jaderském moři. Zde jsou některé návrhy na výlety, když jste v Chorvatsku a máte auto k dispozici.

Historické centrum Dubrovníku je chráněno impozantní pevnostní zdí, která je zcela neporušená.

Dubrovník

Irský dramatik George Bernard Shaw věřil, že „ti, kteří hledají ráj, stačí cestovat do Dubrovníku“. Město je nejznámější v Chorvatsku, a také nejoblíbenější turistickou destinací. Celé staré město Dubrovník má výhled na moře aod zbytku města jej oddělují kanály a příkopy. Staré město je také chráněno impozantní pevnostní zdí, která je zcela neporušená a kterou byste se měli projít. V Dubrovníku můžete zažít některé z nejkrásnějších věcí, které Evropa nabízí, a zároveň se těší pestrý a vzrušující výběr restaurací, kaváren, barů a nakupování.

Pokud navštěvujete Černou Horu, měli byste se zastavit v útulném starém městě Budva.

Černá hora

Malá sousední Černá Hora se nachází jižně od Dubrovníku. Pokud jste v této oblasti, zvažte jízdu přes hranice. Černá Hora není tak na rozdíl od Chorvatska, s krásnými horami, krásnými malými městy a nachází se na Jaderském moři. I zde je hezké prozkoumat s půjčovnou aut a nepotřebujete tak dlouho, abyste dohnali hlavní památky malé země. Mezi města, která by měla být jistě navštívena, patří Kotor a Budva. Staré město Kotor a Budva není tak na rozdíl od toho, co zažijete v Dubrovníku, ale mají své vlastní jedinečné kouzlo. Ujistěte se, poraďte se s vaší autopůjčovny předem, jaká jsou pravidla pro přijetí vašeho vozidla nad limit. Zpravidla to jde v pohodě, ale některé společnosti účtují poplatek za návštěvy jiných zemí.

Na Istrijském poloostrově najdete vesnici Hum, která je považována za nejmenší město na světě.

Poloostrov Istrie

Istrie je velký poloostrov, který se nachází na vrcholu Jaderského moře a na chorvatských hranicích s Itálií. Jedná se o oblíbené letovisko, zejména mezi rodinami s dětmi a lidmi, kteří mají klid a pohodu v krásném prostředí. Poloostrov je možná nejlépe známý pro své krásné vesnice. Jeden z nich, Hum, je považován za nejmenší městona světě a má pouze 23 registrovaných obyvatel. Jedním z vrcholů Istrie je město Pula, které se nachází na dalekém jihu poloostrova. Tam můžete mimo jiné vidět ruiny římské arény (Koloseum), chrám ROmerian a římské triumfální oblouky.

Plitvická jezera

Tento národní park se skládá téměř výhradně z 16 jezer vzájemně propojených řekami, přírodními rybníky a vodopády. Přírodní jev je tvořen mnoha malými řekami, které pocházejí z okolních hor. Jezera jsou dobře na kopci v horách, a nejdelší vodopád je asi 70 metrů. Celá oblast je přizpůsobena pro návštěvníky, s lávkou, která vás zavede z jednoho krásného plaveckého míče na druhou. V lesích kolem jezer žijí mezi ostatními vlky, divočáky, medvědy a jeleny, a pokud budete mít štěstí, uvidíte některé z nich, když přijdou k řece nebo jezerům k pití.

Přírodní jev je tvořen mnoha malými řekami, které pocházejí z okolních hor. Celá oblast je dobře přizpůsobena pro návštěvníky s lávkou.


Krásný přístav města Split, druhé největší chorvatské město.

Rozdělit

Split je druhé největší město v Chorvatsku, a je jedním z míst, které by měly být jistě navštívil, když v zemi. Je krásně umístěn na poloostrově na Jaderském moři, s obzvláště krásným přístavem a starým městem. Split byl původně řeckou kolonií a později ho převzali Římané. Najdete zde stopy z této éry, včetně impozantního paláce postaveného jako rezidence císaře Diokleciáne, který sám pocházel z této oblasti. Tam je také architektura z, mimo jiné, z doby, kdy Split byl ovládán Benátky a Habsburky. Pokud chcete kombinovat krásné a historické budovy s metropolitním životem, Split je místem, kde se můžete zastavit.

Jeden z mnoha idylických vodopádů v národním parku Krka.

Národní park Krka

Tento národní park se nachází severně od města Šibenik,asi uprostřed chorvatského pobřeží. Šibenik je mimořádně krásný a měl by být zkušený, když jste poprvé v oblasti nedaleko Krka. Název národního parku vychází ze skutečnosti, že touto oblastí protéká řeka Krka. Krka je považována za jednu z nejlepších a nejoblíbenějších památek v zemi a je obzvláště příjemná k návštěvě v létě. Mnoho vodopádů a lagun v řece vytváří skvělé koupalištěa velkolepé fotografické příležitosti. Kolem řeky je svěží a roste zde zejména spousta levandule.

Hvar a Brač

V Jaderském moři je více než 1000 ostrovů patřících Chorvatskua mnoho z nich se stalo oblíbenými prázdninovými destinacemi. Dva možná nejznámější a také mezi největší patří Hvar a Brač. Jsou rovnoběžné k sobě těsně mimo Split, a oba jsou dosaženo trajektem odtud. Přivezení pronajatého auta do Hvaru a Brače je obrovská výhoda. Pak se můžete snadno dostat z jedné krásné rybářské vesnice do druhé, k památkám, do krásných lesů, na farmy, kde rostou olivy, levandule a vinná réva, a v neposlední řadě k mnoha krásným plážím, které najdete na obou ostrovech.

Přivezení pronajatého auta do Hvaru a Brače je velkou výhodou, takže se můžete snadno dostat z jedné krásné rybářské vesnice do druhé.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Chorvatsku

V Chorvatsku, tam jsou téměř 25 společností, které nabízejí pronájem auta, z téměř 50 různých výpisy. Patří mezi ně všechny významné mezinárodní společnosti, včetně Sixt, Alamo, Europcar, Hertz, Avis a Budget. Existuje také velký počet menších a / nebo národních autopůjčoven v zemi, jako je Oryx, Carwiz a Right Cars.

7 nejčastější dotazy týkající se pronájem automobilu v Chorvatsko

Kolik mi musí být, abych si mohl půjčit auto v Chorvatsku?

V Chorvatsku je běžné, že autopůjčovny vyžadují, aby nájemce a řidič byli nejméně 21 let a měli řidičský průkaz po dobu nejméně 3 let. Některé společnosti mohou mít nižší požadavky na nejdostupnější kategorie automobilů. Nájemníci mladší 25 let obvykle musí platit dodatečný poplatek na pokrytí dodatečného pojištění pro mladé řidiče.

Je to drahé pronajmout auto v Chorvatsku?

Chorvatsko je jednou z nejdostupnějších zemí v Evropě k pronájmu auta. Celková cenová hladina patří mezi nejnižší, pokud jde o oblíbené prázdninové země. Konkurence na trhu autopůjčoven je také skvělá, a existuje mnoho společností, které jsou zde založeny. Ceny se však budou lišit v závislosti na ročním období, kdy si auto pronajmete a kde si ho vyzvednete.

Mohu řídit pronájem automobilu z Chorvatska do sousedních zemí, jako je Slovinsko, Černá Hora a Bosna a Hercegovina?

To je obvykle v pořádku, aby pronájem auta do sousedních zemí Chorvatska, ale nezapomeňte se poradit s autopůjčovnou předem. Někteří lidé jsou závislí na tom, do které země se chystáte, a může existovat omezení pro kategorii dotyčného automobilu. Existují také některé společnosti, které umožňují přeshraniční přechod pouze v případě, že je auto pronajaté ve vybraných lokalitách. V každém případě musíte očekávat, že většina společností bude vyžadovat dodatečné pojištění, zejména pro Bosnu a Hercegovinu a Černou Horu, protože tyto země nejsou členy EU.

Mohu si půjčit auto na jeden z chorvatských ostrovů?

Měli byste se zeptat autopůjčovny před uvedením vaše auto na palubě jednoho z trajektů na chorvatské ostrovy Jaderského moře. Zpravidla to jde dobře, pokud jste si pronajali drahé auto v luxusní třídě. Některé společnosti budou vyžadovat další pojištění pro auto trajekty, protože riziko zranění je poněkud vyšší. Vezměte prosím na vědomí, že se nemusíte jet trajektem do Krku, největšího z ostrovů (k dispozici je mostní spojení s pevninou).

Potřebuji nějaký speciální typ auta kdekoli v Chorvatsku?

V Chorvatsku není prakticky kam naznačit, že budete potřebovat něco jiného než obyčejné osobní auto. Nezapomeňte, že se tam může v létě zahřát a pohodlné auto s klimatizací je dobrým řešením.

Je to běžné u mýtných stánků v Chorvatsku?

Chorvatsko je relativně malá země, a tudíž žádná vysoká potřeba dálnic. Hlavní silniční spoje však mají nové a dobré silnice se 2 jízdními pruhy v každém směru, například mezi Záhřebem a Zadarem / Rijekou a ze Splitu a téměř až do Dubrovníku. Spolu s mostem, který vede na ostrov Krk, to jsou jediné úseky, které jsou zpoplatněné. Upozorňujeme, že mýtné stánky jsou vybírány v hotovosti nebo debetní kartou/kreditní kartou. Euro i Kuna jsou akceptovány.

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Chorvatsku?

Číslo tísňového volání v Chorvatsku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

Druhé číslo:

 • Policie – 192
 • Hasiči – 193
 • Lékařská pomoc – 194
 • Silniční asistence – 1987

Destinací

Menu