Autopůjčovna Zadar

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Zadar

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Zadar od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Zadar přes nás.

Zadar průvodce

Bilutleie Zadar
Zadar Půjčovna aut

Přístavní město Zadar se nachází v jihozápadním Chorvatsku na Jaderském moři – v dalmatské krajině – a má 75 000 obyvatel (2011).
Zadar je ekonomické a kulturní centrum severní Dalmácie a je také významným průmyslovým a turistickým městem. Z přístavu jsou trajekty, mimo jiné, Split a Rijeka.

Zadar je známý pro svou výrobu třešňového likéru „Maraschino“, ale je možná nejznámější pro své mnoho památek z římských dob. Město má také mnoho starověkých kostelů a paláců ze středověku.

Atrakcí

Hlavní turistickou atrakcí v Zadaru je kostel svatého Donato z 10. Kostel svatého Donato byl postaven na starověkém římském fóru a mnoho kamenů uvnitř kostela pochází z této doby. Před kostelem jsou pozůstatky římského fóra z roku 100 př. Kr.

Století Saint Donato kostel je nyní archeologické muzeum.

Mezi další oblíbené památky ve městě patří katedrála svaté Anastázie ze 13.

Zadar má jinak dobré možnosti koupání, stejně jako velkou mořskou promenádu a souostroví „Kornati“ je oblíbeným výletním místem pro turisty. Zde najdete 89 ostrovů a ostrůvků.

Prozkoumej zadar s pronájmem auta

Zadar byl v roce 2016 zvolen nejlepším letoviskem v Evropě, ale pro většinu lidí stačí třídenní pobyt v relativně malém městě. Proto je město oblíbeným výchozím bodem pro výlety pronájem auta do dalších zajímavých míst a měst v této oblasti. Zde je několik návrhů a tipů pro jízdy, které nevyžadují dlouhé fáze dopravy a nabízejí jedinečné zážitky.

Ostrov má malé turisty a spoustu nedotčené přírody.

Dugi Otok – Krásný ostrov s malým cestovním ruchem

Dugi Otok znamená krátký a dobře „dlouhý ostrov“. Nachází se hned za Zadarem a je známý svou nedotčenou scenérií,krásnými plážemi, olivovníky a fíkovníky, nemluvě o tichu a klidu. Do Dugi Otoku necestuje mnoho turistů, částečně kvůli nedostatku sladké vody. To zase znamenalo, že hotel a turistický průmysl se držel dál od Dugi Otok, a místo toho se zaměřil na ostrovy, jako je Krk, Hvar a Brač. Pro ty, kteří chtějí klid a pohodu, a krásné pláže a příjemné vesnice pro sebe, je to jen výhoda. Ti, kteří cestují do Dugi Otok, jsou přesně ti, kteří hledají něco autentičtějšího a klidnějšího.

  • Ze Zadaru do Dugi Otok vedou dvě trajektové trasy. Nejrychlejší je ten, který jde do Sali na Dugi Otok. Tento trajekt běží 3-4 krát denně v létě, a tráví mezi 45 a 60 minut na přechodu.
  • Můžete také vzít trajekt, který vede do Brbinj, s přechodem, který trvá asi 1 hodinu a 20 minut. Tento trajekt běží 5-6 krát denně v létě.
Ve Splitu můžete kombinovat historické památky se sluncem a koupáním.

Split – Nejlepší letní město na Jadranu

Split je druhé největší město v Chorvatsku,a možná nejvíce livate a vzrušující město na pobřeží Jaderského moře. Jeho centrální poloha učinila město obchodním centrem po staletí, a které obyvatelé mají prospěch z čistě ekonomicky. To se odráží v krásných a impozantních budovách města,zejména těch, které najdete ve starém městě Splitu. Nejznámější je palác, který byl postaven jako sídlo římského císaře Diokleciána v roce 305. Palác je jednou z několika staveb ve městě, které stojí na Seznam světového dědictví UNESCO. Kromě návštěvy krásných budov, muzeí, památek a dalších památek je Split městem, kde lidé chodí nakupovat, jíst chutné Mořské plody v dobrých restauracích,koupat se a opalovat se, a podílet se na pulzující noční život ve městě.

  • Ze Zadaru do Splitu je to asi 158 kilometrů, pokud se rozhodnete jet přes E65. Cesta pak bude trvat asi 1 hodinu a 40 minut.

Mostar – Krásné středověké město v Bosně

Mostar je jedním z nejkrásnějších měst sousední Bosny a Hercegoviny a je jednoduše dostupný ze Zadaru, pokud máte auto z půjčovny. Cesta do Mostaru vás také zavede kolem některých z nejlepších přímořských letovisek v Chorvatskua výlet lze kombinovat s několika zastávkami na cestě. V Mostaru najdete krásné centrum se středověkými domy,ležící na obou stranách řeky Neretvy. Hlavním lákadlem města je most Stari Most,ze kterého má město své jméno. Most a řada dalších budov byly během války na Balkáně v devadesátýchletech zcela poškozeny , ale naštěstí byly o několik let později znovu obnoveny. Většina ulic je uzavřena pro dopravu– a potažené kameny ve vzoru, který to všechno vypadá jako umělecká díla. Existuje mnoho turistů v Mostaru v létě, které obchody a restaurace nesou trochu dotek. Nicméně, toto je město, které stojí za návštěvu. Obyvatelé jsou přátelští a ochotní, Mostar se nachází v krásné krajině a zažijete pěkný kontrast k modernějšímu Chorvatsku.

  • Ze Zadaru do Mostaru v Bosně a Hercegovině je to přibližně 287 kilometrů, pokud jedete E65 k pozemní hranici a na A1 do Mostaru. Doba jízdy pak bude asi 3 hodiny.
  • Ujistěte se, že zkoumat, jaká jsou pravidla pro překročení hranic s pronajaté auto. To je vám dáno v době rezervace a můžete se také zeptat společnosti, od které si pronajímáte.
Nejznámější atrakcí je most Stari Most přes řeku Neretvu v historickém centru Mostaru.
Kunstpavilliongen je umělecká galerie současného umění v Záhřebu.

Záhřeb – Hlavní město Chorvatska

Většina turistů, kteří cestují do Chorvatska, hledají cestu k pobřeží a mnoha a krásným letním městům, která se tam nacházejí. Hlavní město Záhřeb je proto často přehlížena, a to navzdory skutečnosti, že město je krásné, bohaté na historii, a je považován za jeden z nejvíce přátelský a vstřícný v Evropě. Pokud jste na dovolené na pobřeží a chcete zažít něco jiného a kosmopolitnějšího, dopřejte si Záhřeb. Zadar není dál, než že si můžete vzít jednodenní výlet, ale Záhřeb si zaslouží přenocování nebo dva, pokud máte dostatek času. Přinejmenším byste se měli zastavit v historickém centru města,protože se nachází mnoho z nejkrásnějších budov a památek. Zvažte také návštěvu některých z mnoha vzrušujících muzeí a uměleckých galerií ve městě. Záhřeb je také dobrým místem, pokud je nakupování na seznamu přání, a město je známé pro ubytování mnoha dobrých restaurací. Pokud jste v Chorvatsku v předvánočním období, dopřejte si návštěvu záhřebského vánočního trhu. Byla zvolena nejlepší v Evropě tři roky po sobě (2016, 2017 a 2018).

  • Je to 288 kilometrů od Zadaru do hlavního města Záhřebu Chorvatska. Jízda bez zastavení bude trvat asi 3 hodiny.
Silnice podél kysteinu mohou být velmi kopcovité s mnoha kroucenými zatáčkami.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V blízkosti starého města Zadar je několik velkých parkovacích míst, kde je rozumné odložit auto. K dispozici je také parkování na ulici v centru města,s různými velikostmi parkovacího poplatku ve vztahu k dané zóně. Vezměte prosím na vědomí, že ceny za parkování jsou v létě obvykle o něco vyšší než ve zbytku roku, ale v Chorvatsku jsou stále poměrně rozumné poplatky.

Jízda v relativně malém městečku Zadar je obvykle zcela bezproblémová a je snadné najít cestu. Výjimkou je staré město, které je uzavřeno pro automobilovou dopravu. Když jdete na jednodenní výlety nebo pokračovat v pronájmu auta na jiná místa v Chorvatsku, můžete se dostat z centra Zadaru asi za 5 minut. Silnice jinde v Chorvatsku lze popsat jako konzistentně dobré, ale provoz může být zároveň vnímán jako něco intenzivního tu a tam. Mnoho řidičů jezdí rychleji, než umožňují omezení rychlosti, a to navzdory skutečnosti, že rychlostní limity v Chorvatsku jsou poměrně vysoké. Věnujte zvláštní pozornost malým silnicím podél pobřeží. Ty mohou být velmi kopcovité a s mnoha krouceními zatáčkami.

Letiště

Zadar Letiště se nazývá Zračna luka Zadar v chorvatštině, a nachází se východně od centra města. Ačkoli je to čtvrté největší letiště v zemi, slouží ne více než asi 800.000 cestujících ročně. Mnohé z nich jsou letní turisté, kteří zkoumají krásný chorvatský pobřežní pás. Proto se to stalo jednou z nejdůležitějších destinací mimo jiné nízkonákladové letecké společnosti Ryanair. Můžete také letět přímo do Zadaru s řadou dalších evropských leteckých společností, ale drtivá většina z nich má trasy, které běží pouze během turistické sezóny.

Společnosti nabízející pronájem auta na letišti v Zadaru se nacházejí v příletové hale budovy terminálu. K dnešnímu dni je zde 15 autopůjčoven, včetně mezinárodních hráčů, jako jsou Hertz, Sixt, Avis, Enterprise, Budget a Thrifty. Kromě toho najdete celou řadu chorvatských autopůjčoven na letišti.

  • Z letiště Zadar do centra města je to asi 13 kilometrů. Doba jízdy bude přibližně 15 až 20 minut.
Letiště Zadar se nachází východně od centra Zadaru.