Autopůjčovna Split

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Split

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Split od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Splitu přes nás.

Průvodce rozdělením

Bilutleie Split
Split půjčovna aut

Pobřežní město Split se nachází v jihozápadním Chorvatsku, na Jaderském moři, a má 211.000 obyvatel (2011). Město se nachází v dalmatské krajině a je známým turistickým a přístavním městem.

Split je ekonomickým a administrativním centrem regionu a je také důležitým dopravním uzlem. Z přístavu Split jsou trajekty, mimo jiné,Dubrovník, Rijeka, Pescara a Anacona.

Století, město je nyní známé jako chorvatské kulturní centrum. Ve Splitu je mnoho historických a kulturních památek a světové dědictví UNESCO je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Atrakcí

Na Starém Městě se nachází Diokleciánův palác,který je hlavní turistickou atrakcí. Palác byl postaven císařem Diokleciánem na počátku 4. Palác měří 215 x 181 metrů.

Diokleciánův palác se nachází na Starém Městě.

Také římskokatolická splitská katedrála stojí za návštěvu. Nejstarší části katedrály pocházejí ze 4. K dispozici je přístup pro veřejnost, aby se dostala do věže katedrály, a odtud máte nádherný výhled na město.

Mezi další oblíbené turistické atrakce ve Splitu patří pláže u moře,městské muzeum, námořní muzeum, zoo a dvě archeologická muzea.

Prozkoumejte Split s pronájmem vozu

Chorvatsko je vzrušující země, aby prozkoumala s půjčovnou aut, a Split je ústředním a dobrým výchozím bodem. Z tohoto přímořského města se rychle dostanete do historických měst, jako je Dubrovník, máte trajektové spojení na nejlepší prázdninové ostrovy a je to kousek od domácích atrakcí. V našem průvodci oblastí Split jsme vybrali pět nejoblíbenějších jízd.

Celé historické centrum Dubrovníku je obklopeno hradní zdí.

Dubrovník – Perla Chorvatska

Historické město Dubrovník má zasloužené místo na seznamu světového dědictví UNESCO. To bylo založeno v sedmém století a byl samostatný městský stát po několik set let, dokud Napoleon dobyl oblast v roce 1806. Celé staré město je obklopeno pevnostní zdía je považováno za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Velká část města byla zničena bombami během války na Balkáně v roce 1991, ale Dubrovník byl naštěstí rychle přestavěn. Kromě toho, že zažívá samotné staré město, doporučuje se vydat na výlet na vrchol hory, na které se nachází město. Můžete jít nahoru, nebo vzít lanovku, která vede těsně za hlavní branou do pevnosti. Na vrcholu získáte bezkonkurenční výhled na celé město a krásné Jaderské moře venku.

  • Je to asi 230 kilometrů od Splitu do Dubrovníku, a ve skutečnosti projít trochu Bosny a Hercegoviny na silnici. Doba jízdy je přibližně 3 hodiny, pokud se nezastavíte na cestě.
Idylický Brač se hodí pro rodinnou dovolenou.

Hvar og Brač – Dva prázdninové ostrovy hned za Splitem

Podél pobřeží Chorvatska se najdete v řadě krásných ostrovů, z nichž Hvar a Brač patří k největším a nejoblíbenějším prázdninovým destinacím. Oba jsou tak rozsáhlé do té míry, že se vyplatí, aby si pronájem auta, pokud chcete prozkoumat. Oba jsou snadno dosažitelné ze Splitu s vícehodinovými trajekty a strávíte méně než hodinu na přechodu. Na ostrovech najdete krásné pláže,z nichž některé mají pěkný písek usadit, což není tak běžné podél chorvatského pobřeží. Brač je znám jako nejpřátelštější pro rodiny s dětmi z těchto dvou ostrovů. Najdete zde mnoho historických budov a památek,příjemné malé rybářské vesnicea příležitosti pro mnoho příjemných přírodních zážitků. Hvar je považován za živější, s festivaly a aktivnějším nočním životem, ale také na tomto ostrově je velmi možné najít klid a idylu.

  • Z přístavu Split do Hvaru můžete chytit trajekt do Stari Grad na ostrově Hvar. Cesta trvá asi 1 hodinu.
  • Z přístavu Split se hosté mohou dostat trajektem do Supetaru na ostrově Brač. Cesta trvá asi 50 minut.
  • Vezměte prosím na vědomí, že ne všechny trajekty berou na palubu auta a místo byste si měli rezervovat předem, a to i pro návrat do Splitu.

Šibenik – Historické město s nádechem Benátek

Šibenik je jedním z nejvýznamnějších historických měst v Chorvatsku, a také nejstarší z těch, které se nacházejí na pobřeží. Byl to házení míč mezi různými vládci a království v celé historii, která se objeví dobře v architektuře města a tradicích. Mezi hlavní památky Šibeniku patří řada budov z doby, kdy město podléhalo městskému státu Benátky,například katedrála Svaté Jakovy (apoštol Jákob). Celé staré město je plné skvělé architektury. Mezi domy jsou úzké uličky potažené dlážděním, kde najdete příjemné malé obchody, restaurace a kavárny a příjemnou atmosféru. Město je obzvláště příjemné navštívit v létě, částečně proto, že tam je řada festivalů. Při návštěvě Šibeniku také nejste daleko od skvělých plaveckých příležitostí.

  • Nejrychlejší cesta mezi Splitem a Šibenikem je, když nejprve pojedete na sever do Dugopolje a tam na evropskou silnici E65. Vzdálenost je pak asi 88 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu.
  • Pokud chcete jet po pobřežní silnici do Šibeniku, vzdálenost je přibližně stejná (88 kilometrů), ale na cestě strávíte nejméně 30 minut déle.
Celé staré město je plné skvělé architektury, ale katedrála Svatá Jakova vyniká zejména.
Plitvická jezera jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Národní park Plitvická jezera – nejkrásnější přírodní oblast Chorvatska

Plitvická jezera jsou jednou z hlavních chorvatských turistických atrakcí a nacházejí se v národním parku Nacionalni park Plitvička jezera. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Celkem je zde 16 jezera všechny jsou popsány jako velmi krásné. Jezera jsou navzájem propojena řekami a vodopády. V okolních lesích jsou vlci, medvědi, jeleni, divočáci a řada vzácných ptačích druhů. Národní park je otevřen po celý rok a snadno se dostanete, pokud jste v oblasti Split. Přestože park má zdaleka nejvíce návštěvníků v létě, stojí za návštěvu, i když je podzim, zima nebo jaro. Můžete také zůstat v parku, pokud chcete strávit více času tam. U vchodu jsou tři dobré hotely a kemp s chatami k pronájmu.

  • Od Splitu ke vchodu do národního parku, ve kterém se nacházejí Plitevice jezera je asi 257 kilometrů. Bez zastavení bude doba řízení přibližně 2 hodiny a 40 minut.

Makarska – Chorvatská riviéra

Oblast zvaná Chorvatská riviéra se táhne mezi městy Gradac a Bela. Centrální město na Riviéře je Makarska, idylické letovisko známé svou nádhernou nábřežní promenádou a rušným lidovým životem v létě. I když oba Makarska a oblast mají mnoho památek nabídnout, je to především opalování a koupání, které přitahuje lidi zde. Oblasti koupání jsou blízko – a infrastruktura kolem pláží je velmi dobrá. V Makarské je také více než dost večer, a to jak pro mladé, tak pro staré. Tam jsou dobré restaurace všude, a mnoho přirozeně se specializují na čerstvé mořské plody,najdete více než dost hospod a barů, a tam je řada festivalů a kulturních akcí v létě.

Nejrychlejší cesta ze Splitu do Makarské je, když nejprve pojedete na sever do Dugopolje a dále po dálnici. Pak odlétejte na Zagvozd dolů na pobřeží a Makarskou. Vzdálenost je pak 89 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu a 5 minut.

Pokud se rozhodnete jet podél krásného pobřeží, vzdálenost je 65 kilometrů a doba jízdy je asi 1 hodina a 30 minut.

Riviéra v Makarské, letovisko má několik dobrých koupaliště v řadě a hemží lidový život v létě.

Parkování ve Splitu

Velká část centra města ve Splitu je uzavřena pro automobilovou dopravu,ulice jsou vyhrazeny výhradně pro chodce. Proto je také málo parkovacích míst v tom, co tvoří staré město, a to zejména u přístavu. Pokud najdete označené parkovací místo na ulici, vezměte prosím na vědomí, ve které zóně se ulice nachází. V zóně 1 se platí 24hodinový poplatek, zatímco v zóně 2 budete muset zaplatit poplatek od 7:00 do 19:00. Poplatek se platí za prodejní automaty na chodnících a účtenka musí být jasně viditelná v čelním skle vozu.

Nejlepším řešením pro parkování autopůjčovny ve Splitu je obvykle najít jednu z veřejně provozovaných parkovacích garáží v centru města. Tam je relativně cenově dostupné, aby se auto, kapacita je dobrá, a auto není tak horké, jako když je venku na slunci.

To může být obtížné řídit v centru Splitu, ale město není tak velký, takže najdete cestu až do konce.

Doprava ve Splitu

Uvnitř centra Splitu je něco obtížného navigovat vpřed. Je zde mnoho pěších ulic a jednosměrných pruhů. Centrum je také staré a úctyhodné, což je důvod, proč mnoho ulic je úzkých a klikatých. Pozitivní je, že město není tak velké, takže v každém případě najdete cestu až do konce, aniž byste strávili příliš dlouho.

Jízda mimo města Chorvatska je většinou pohodlná. Většina hlavních silnic je ve velmi dobrém stavua hlavní dopravní roky mají relativně nové a moderní dálnice. Venkovské silnice, zejména silnice, které vedou podél Jaderského moře, mohou být velmi klikaté a kopcovité. Zde byste měli věnovat zvláštní pozornost, i když samotný povrch vozovky je na vysoké úrovni. Často je těžké vidět, co se blíží kolem příštího kopce nebo další zatáčky. To neznamená, že případ lepší, že pobřežní silnice nabízí nádherně skvělý výhled, který může rychle ukrást pozornost řidiče.

Tam je zdaleka největší provoz na letišti ve Splitu v létě.

Letiště

Letiště se nazývá mezinárodně splitské letiště, zatímco Chorvaté mu říkají Zračna Luka Split. Stejně jako je Split druhým největším městem Chorvatska po Záhřebu,letiště je také druhé největší po záhřebském letišti. Ve Splitu je ročně obsluhováno přibližně 3,5 milionu cestujících. Mnoho z nich cestuje do letovisek, jako je Makarska a ostrov Hvar. Můžete letět přímo do Splitu z velkého počtu evropských měst po celý rok. Nicméně, počet návštěvníků tohoto letiště je výrazně vyšší v letních měsících, a tak mnoho charterových letů dorazí.

Společnosti, které provozují pronájem automobilu na letišti ve Splitu, se shromažďují v příletové hale v přízemí. Centrum se nachází hned vedle hlavního autobusového nádraží a zastávky taxi. Parkoviště, kde stojí půjčovna aut, je také blízko. K dnešnímu dni zde najdete přibližně 20 autopůjčoven, včetně mezinárodních hráčů jako Hertz, Sixt, Dollar, Thrifty a Europcar. K dispozici je také hodně chorvatských autopůjčoven na letišti.

  • Split Airport se nachází 25 km od přístavu v centru města. Doba běhu je obvykle mezi 25 a 30 minutami.