Autopůjčovna Záhřeb

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Záhřeb

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Záhřeb od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Záhřeb přes nás.

Průvodce Záhřebem

Bilutleie Zagreb
Záhřeb Půjčovna aut

Záhřeb je hlavním a největším městem Chorvatska – s přibližně 800 000 obyvateli (2011). Město se nachází na severu země – na obou stranách řeky Sávy.
Záhřeb je politickým, administrativním, hospodářským, vědeckým a kulturním centrem země a také důležitým dopravním uzlem. Město má vlastní univerzitu, která byla založena v roce 1669.

Atrakcí

Záhřeb má asi 50 muzeí a uměleckých galerií,20 divadelních a hudebních scén, operní, botanické a zoologické zahrady, stejně jako řadu parků a zelených ploch.

Staré město (Horní Město) Záhřebu – „Gorny Grad“ – se nachází na kopci, a zde najdete řadu památek. Můžete mimo jiné navštivte záhřebskou katedrálu z roku 1217, kostel svatého Marka ze 13. Parlament je také zde. Staré Město je oblast Bez aut v Záhřebu a můžete se sem dostat po schodech nebo lanovkou.

Dolní část města „Donji Grad“ je modernější čtvrť, kde byly budovy postaveny po roce 1800. Zde najdete mimo jiné muzeí a Národního divadla z roku 1895.

Mimara muzeum v Záhřebu se také doporučuje k návštěvě. Jedná se o muzeum umění, které má také archeologické oddělení. Návštěvníci si mohou prohlédnout výstavy uměleckých i řemeslných děl od pravěku až do dvacátých let.

Kostel svatého Marka ze 13.

Prozkoumejte Záhřeb s pronájmem vozu

Záhřeb je velmi centrálně umístěný, pokud chcete navštívit sousední země Maďarska, Slovinska a Rakouska, i když jen na den nebo dva. Máte také řadu krásných vesnic a hradů v těsné blízkosti chorvatského hlavního města a zároveň poměrně krátkou vzdálenost od chorvatské riviéry. Silnice v Chorvatsku jsou dobré, a s půjčovnou aut se dostanete vzrušující zážitky v žádném okamžiku. Zde jsou někteří vydavatelé pro výlety se Záhřebem jako výchozí bod.

V Samoboru najdete několik barokních domů.

Samobor – středověké město známé řemesly

Samobor je klenot mezi chorvatskými malými městy. Je známý svými krásnými středověkými osadami, smíšenými baroknímidomy a mnoha vzrušujícími památkami. Město má také dlouhou tradici ve vaření, ručně vyráběných krystalech, vinařství a hudbě. V tomto malém městě najdete lidi, kteří například mají profesionální termín výrobce sušeneka kteří pocházejí z rodin, které se specializují na takové výklenky po generace. Kromě procházky po starém městě Samobor, ochutnávky lahůdek a nákupních řemeslných výrobků sem lidé cestují, aby se procházeli v krásném okolí městaa chodili na festivaly. Není daleko od Záhřebu a nachází se v oblasti, kde najdete několik dalších malých měst, která stojí za návštěvu.

  • Z centra Záhřebu do Samoboru je to jen 25 kilometrů. Cesta trvá asi 30 minut v normálním provozu.

Blejsko Jezero – Krásné jezero v sousedním Slovinsku

Blejsko je jezero nacházejících se ve Slovinsku, ale ne dále od Záhřebu, než si můžete vzít jednodenní výlet tam. Voda v moři pochází z ledovců, které tají v Julských Alpách, pohoří táhnoucím se od Itálie po Slovinsko. To je jedno z nejlepších míst v této části Evropy, kde si můžete vzít jednodenní výlet, pokud oceníte krásnou scenérii. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je pronájem veslařského člunu. Pak se můžete snadno dostat na malý ostrov Blejski otok,kde je krásný malý kostel. Můžete dokonce zazvonit na kostelní zvon, který je venku, a pak obdržíte přání. Na útesu těsně nad jezerem najdete nejstarší hrad ve Slovinsku, datovaný do roku 1011. Tam jsou stezky a z hradu získáte nejlepší výhled na jezero. Také se zastavte u vesnice Bled, která se nachází na jednom konci jezera. Tam je tradice jíst město vlastní krémový dort v jedné z mnoha příjemných kaváren a restaurací.

  • Ze Záhřebu do vesnice Bled u jezera je to asi 200 km daleko. Cesta obvykle trvá 2 hodiny a 10 minut.
Malý ostrov Bleshki otok je kostel. Můžete dokonce zazvonit na kostelní zvon a něco vám popřát, pak by se přání mělo splnit.
Hrad byl postaven ve 13.

Veliki Tábor a Trakošćan v Hrvatsku Zagorje

Hrvatsko Zagorje je oblast severně od Záhřebu v Chorvatsku, a směrem k hranici se Slovinskem, který je známý pro svou krásnou krajinu a vysokou hustotu hradů a pevností. Existuje také řada pěkných malých měst a vesnic, ale hrady jsou určitě největší drawcards pro návštěvníky. Mezi ně patří hrady Veliki Tábor a Trakošćan.

Veliki Tábor, což znamená „Velký tábor“, byl postaven v polovině 15. Dnes je hrad muzeem, které je otevřeno po celý roka dává vám dobrý pohled na život v této části Evropy ve středověku. Trakošćan je o něco starší než Veliki Tabor a předpokládá se, že byl postaven ve 13. Tento hrad dnes také vypadá úplně jinak, po celkové přestavbě v 19. Stejně jako Veliki Tabor, Trakošćan je muzeum, které lze navštívit po celý rok.

  • Vzdálenost k hradu Veliki Tabor ze Záhřebu je 69 kilometrů. Cesta tam bude trvat asi 1 hodinu a 5 minut.
  • Vzdálenost od hradu Trakošćan ze Záhřebu je 81 kilometrů. Cesta tam bude trvat asi 1 hodinu a 5 minut.
  • Vzdálenost mezi dvěma slavnými hrady je asi 40 kilometrů, s dobou jízdy asi 50 minut.
Graz má mnoho jedinečných a speciálních budov, jako je umělecké centrum Kunsthaus.

Graz – Výlet do Rakouska ze Záhřebu

Graz je po Vídni druhým největším městem Rakouska. To je považováno za jeden z nejlépe dochovaných historických měst na kontinentu. Štýrský Hradec byl jmenován hlavním městem evropské kultury (2003) a hlavním městem designu (2009). Proto má město řadu vzrušujících a výrazných budov k prezentaci. Možná nejpodivnější věc je městské umělecké centrum s názvem „Kunsthaus“– které vypadá jako plavidlo z jiné planety. Takové zvláštnosti lze nalézt několik, občas krásné osady ze středověku a jiných epoch. Některé památky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, jako je barokní zámek Schloss Eggenberg. Totéž platí pro krásné Staré Město (Altstadt von Graz), kde se každý rok koná jeden z nejlepších vánočních trhů. Relativně krátká vzdálenost od Záhřebu umožňuje celodenní výlet do Štýrského Hradce, pokud máte auto z půjčovny, ale neváhejte a přenocování, pokud máte čas. Toho budete sotva litovat, protože Štýrský Hradec je jedním z nejzajímavějších měst v tomto regionu.

  • Ze Záhřebu do Štýrského Hradce v Rakousku je to asi 183 kilometrů, pokud jedete po dálnici E39. Obvykle strávíte přibližně 2 hodiny a 10 minut jízdy.

Krk – největší jadranský ostrov

Krk je název největšího ostrova v Jaderském moři,a také největší město na ostrově. Nachází se v blízkosti pevniny, s mostním spojením otevřeným po celý rok. Krk je především vynikajícím místem, kam jít, ať už se chcete opalovat a koupat. Existuje také několik krásných měst a vesnic, s „hlavním městem“ Krk jako nejlepším příkladem. Na tomto ostrově najdete místa s pulzujícím nočním životem, pokud máte zájem o takové, nebo nejklidnější a nejpříjemnější rybářské vesnice, pokud je to více vaše preference. Pobřeží je oslnivě krásné a moře příjemné v létě. Ve vnitrozemí na ostrově najdete klidné lesy, které jsou oblíbené pro procházky nebo jízdu na kole.

  • Ze Záhřebu do města Krk na stejnoším ostrově je to 182 kilometrů. Cesta tam obvykle trvá asi 3 hodiny, pokud jedete bez zastávky po cestě.
Většina lidí jde do Krk, aby si užívali pláže a plavali.
Je mnohem jednodušší řídit mimo město a silnice jsou dobré.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Není vždy snadné najít parkování v ulicích Záhřebu, a to jak proto, že ulice jsou úzké a mají málo parkovacích míst, a protože konkurence pro parkovací místa je skvělá. Pokud najdete parkovací místo v ulici, budete muset zaplatit poplatek podle různých zón. Na značkách bude uvedeno, jak dlouho může auto stát a v jaké době je vyžadován poplatek. Město má tři různé zóny – červené, žluté a zelené – kde červená zóna je nejdražší. Obvykle je snazší vsadit na jednu z mnoha parkovacích garáží, i když ceny jsou poněkud vyšší. Nicméně, to je cenově dostupné zaparkovat v Záhřebu ve srovnání s většinou evropských hlavních měst.

Centrum Záhřebu není snadné najít s půjčením auta. Staré Město, Gradec nebo Gornji Grad v chorvatštině, jsou uzavřeny pro dopravu a vyhrazeny pouze pro pěší. Ulice kolem starého města jsou také často úzké a jednosměrné. Většina lidí se proto rozhodne nechat auto zaparkované a místo toho se snaží chodit nebo jet tramvají.

V dopravní špičce může chvíli trvat, než se dostanete z centra města, pokud se chystáte na výlet na jiná místa v Chorvatsku. Mimo město je mnohem jednodušší řídit, a to zejména na úsecích, které mají dálnice. Standard silnice v Chorvatsku je trvale dobrý, ale stále jezdí opatrně. Mnoho motoristů jezdí rychle a venkovské silnice mohou být tu a tam poněkud nejasné.

Záhřeb letiště má velkou budovu terminálu.

Letiště

Záhřeb Airport Franjo Tuđman je největší letiště v Chorvatsku. Ročně zde odslouží přibližně 3,5 milionu cestujících. Můžete letět přímo do Záhřebu z některých z největších měst v Evropě, ale mnoho z letových tras jsou sezónní. Mezi Záhřebem a destinacemi v Izraeli, Thajsku, Emirátech a Kanadě dochází také k přerušovaným letům. Canada Letiště má poměrně velkou budovu terminálu, ale vše se nachází pod jednou střechou.

Autopůjčovny jsou shromážděny v příletové hale,v blízkosti místa, kde si vyzvednout zavazadla. Auto z půjčovny se nachází v samostatném prostoru na nedalekém parkovišti. K dnešnímu dni, existuje 22 autopůjčovny na letišti v Záhřebu,včetně Hertz, Alamo, Národní, Enterprise, Europcar, Dollar Car Rental, Thrifty, Sixt, Avis a rozpočet.

  • Vzdálenost mezi centrem Záhřebu a záhřebského letiště je pouze 15 kilometrů. Doba jízdy při běžném provozu je mezi 15 a 20 minutami.