Autopůjčovna Phoenix

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Phoenix

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Phoenix od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Phoenix přes nás.

Phoenix průvodce

Bilutleie Phoenix
Phoenix Pronájem auta

Phoenix se nachází na řece Salt a je hlavním a největším městem v americkém státě Arizona. V samotném městě žije asi 1,6 milionu obyvatel, zatímco počet obyvatel v celé metropolitní oblasti je kolem 4,2 milionu (2010).

Společnost Phoenix byla založena v roce 1867 a od roku 1912 je hlavním městem arizony. Zvláštní jméno bylo dáno, protože se zvedl jako „Bird Fønix“ z starověkých indiánských ruin. Tam byl indický osídlení v této oblasti od asi 300 bc. Kr.

Město, které se nachází v suchém (ale uměle napojeném) údolí – „Údolí slunce“ – má od 2. druhá světová válka více než desetinásobek své populace. K tomuto růstu došlo v souladu se zvýšenou zemědělskou produkcí (zejména citrusových plodů a bavlny), jakož i k významnému růstu v elektronickém, leteckém a leteckém průmyslu.
Teplé klima také přilákalo mnoho důchodců, kteří založili své vlastní čtvrti, jako je „Sun City“ a „Sun City West“ na okraji centra města.

Phoenix – „Údolí slunce“
Arizonské capitolské muzeum ve Phoenixu.

Atrakcí

Existuje celá řada zajímavých muzeí ve Phoenixu – včetně „Phoenix Art Museum„, „Heard Museum“ – s výstavou řemesel, muzeum nástrojů „Musival Instrument Museum“, „Arizona Mining & Mineral Museum“, stejně jako samostatné muzeum pro děti, „Dětské muzeum Phoenix“. Děti se pravděpodobně také mohou těšit na návštěvu zoo „Zoo Phoenix“.

Dalším oblíbeným beethem jepouštní botanická zahrada– velká botanická zahrada s rostlinami přizpůsobenými pouštním podmínkám.

Prozkoumejte Phoenix s pronájmem vozu

Lidé v Arizoně nazývají svůj stát „Grand Canyon State“, a krajina má dominantní roli v identitě Arizony. Zde poznáte hodně, pokud jste viděli filmy o Divokém západě. Pokud jste ve Phoenixu a máte pronájem auta, existuje celá řada jízd, které byste měli dostat s sebou. Je snadné a snadné se pohybovat na dobrých silnicích, ale nezapomeňte, že pronájem auta by měla mít klimatizaci, která je v dobrém stavu. V Arizoně je to horké a suché po celý rok. Zde je několik návrhů na to, co můžete zažít.

Sedona je známá svými červenooranžovými úbočími hor.

Sedona – lázeňské a vinařské město v nejkrásnější krajině Arizony

Sedona je malé město s pouhými 10 000 obyvateli,známé svým jedinečným a krásným okolím. Nachází se uvnitř pouštní krajiny charakterizované strmými útesy a hlubokými roklemi, kde jsou horské svahy červené a oranžové pískovce bohaté na železo. Zde je populární zastavit se na prohlídky krajinys průvodcem , dozvědět se o kultuře a historii, zúčastnit se jednoho z mnoha festivalů pořádaných ve městě, nebo si lázně a vynikající restaurace. Dobrá vína se vyrábějí v okrese a ochutnávka vín je jednou z nejoblíbenějších aktivit sedony.

  • Z centra Phoenixu do Sedony je to asi 115 mil. Bez zastávek na cestě můžete očekávat, že pronájem auta trvá 1 hodinu a 50 minut.
Pětipatrové domy jsou vytesány do úbočí lidí Sinagua.

Hrad Montezuma – Působivý 100 útesový dům

Hrad Montezuma se nachází v Camp Verde v Arizoně a je to rezidenční komplex postavený lidmi Sinagua přibližně mezi 12. Obydlí jsou vytesána do skalního obličeje a jsou na pěti podlažích. V něm bylo maximálně 60 pokojů a předpokládá se, že v každém pokoji žilo asi 20 až 50 lidí. Existuje několik takových útesových obydlí v oblasti, které jsou postaveny domorodými obyvateli Severní Ameriky, ale hrad Montezuma je považován za nejlépe zachovalý. Návštěva zde obvykle zahrnuje procházku komplexem s průvodcem, prohlídku muzea Národního památníku a dobré jídlo venku na břehu nedaleké řeky Beaver Creek.

  • Národní památka hradu Montezuma se nachází 90 mil severně od Phoenixu a na cestě k Sedoně a Flagstaffu. Doba jízdy je necelá 1 hodina a 30 minut.
V Bisbee je možné navštívit nepoužívané zlaté doly.

Bisbee – autentické a historické hornické město

Pokud jste v Arizoně a chcete zažít něco skutečného amerického, návštěva Bisbee by měla být vysoko na seznamu. Městečko na hranici s Mexikem má jen 5500 obyvatel. Byla založena v roce 1880 zlatokopy, kteří se usadili v této oblasti bohaté na minerály. V centru najdete staré a malé cihlové domy, které jsou dobře zachovalé a které dávají autentický dojem o tom, jaký byl život ve městě před 140 lety. Bisbee získal ocenění jako nejlépe dochované historické město ve Spojených státech, a je považován za živé a přátelské místo k návštěvě. Existuje celá řada zajímavých aktivit tam, můžete navštívit nepoužívané doly,a město má řadu dobrých možností stravování, které slouží tradiční kuchyni. Existuje také mnoho festivalů v Bisbee, v rámci všech druhů kulturních žánrů. Všimněte si, že na silnici z Phoenixu do Bisbee minete Tombstone, další město, které mnozí znají z filmů a knih o Divokém západě.

  • Z centra Phoenixu do Bisbee je to asi 330 kilometrů. Bez zastavení trvá cesta asi 3 hodiny a 10 minut.

Grand Canyon – Jeden z divů světa

Grand Canyon je určitě jednou z největších památek ve Spojených státech. Zde se řeka Colorado rozpadá stovky milionů let a vytváří 270 mílovou chodbu v krajině. V nejhlubší, rokle je asi 1800 metrů, a na jeho nejširší asi 29 kilometrů. Močové cesty v Severní Americe obývaly oblast před tisíci lety a až do moderní doby. Dole v rokli je bohatá divoká zvěř a samozřejmě dobrý přístup k vodě a dalším zdrojům. Kromě toho soutěska poskytla přístřeší jak pro nepřátele, tak pro přírodní síly. Celý Grand Canyon je na hranicích Arizony a je snadné se sem dostat z Phoenixu, pokud máte pronajaté auto. Vezměte prosím na vědomí, že pokud se chcete ubytovat v jednom z mnoha hotelů na okraji rokle, měli byste si to rezervovat předem.

  • Z Phoenixu do návštěvnického centra Grand Canyon, s výhledem na yavapai a Mather Point v blízkosti, je to asi 220 mil. Doba jízdy bez zastávky je asi 3 hodiny a 30 minut.
Řeka Colorado se rozpadá už stovky milionů let a vytváří 270 mílovou chodbu v krajině.
Kráter meteoritů se objevil asi před 50 000 lety.

Meteor kráter – Zastavte se, pokud jedete na Měsíc

Jak název napovídá, samozřejmě, meteorický kráter Natural Landmark je meteorický kráter. Samotný kráter se objevil asi před 50 000 lety,když meteor zjistil, že je příliš dobrý na to, aby tam přistál. Předpokládá se, že kolize měla sílu odpovídající více než 20 milionům tun dynamitu (TNT). Kráter, který kolize vytvořil, má obvod asi 1200 metrů a je 170 metrů v nejhlubším. Pro zájemce o geologii lze zmínit, že dole v kráteru uvidíte několik půdních vrstev, které byly vytvořeny asi před 250 miliony let. Kromě toho, že slouží jako cvičiště pro astronauty NASA,meteorický kráter je jednou z nejdůležitějších památek v Arizoně. K dispozici je velmi moderní návštěvnické centrum, kde se můžete dozvědět více o kráteru a dát si dobré jídlo v The Blasted Bistro.

  • Meteor Crater Národní památka se nachází asi 300 kilometrů severně od Phoenixu. Jízda bez zastávky vám zavede asi 2 hodiny a 45 minut.
Město také nemá zvlášť hustý provoz, ani během dopravní špičky.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V centru Phoenixu, tam jsou hodně parkovacích míst v ulicích, které jsou zdarma, aby vaše auto, ale omezena na dvě hodiny najednou. Existuje také mnoho dostupných poplatků. Ty jsou označeny značkami a za parkometry zaplatíte poměrně přiměřený poplatek. Ve městě je také mnoho garážových zařízení, kromě toho, že většina velkých hotelů má parkovací místa i pro ty, kteří nejsou hosty hotelu. I zde budou náklady relativně cenově dostupné ve srovnání s mnoha dalšími velkými městy ve Spojených státech.

Navigace v amerických městech, jako je Phoenix, je často velmi snadná. Zde všechny ulice jdou náměstí, a tak dlouho, jak víte, kterým směrem jdete tam je malé nebezpečí jízdy špatně. Značení je také dobré. Město také nemá zvlášť hustý provoz, ani během dopravní špičky. Všimněte si, že jednotlivé silnice mají tak-zvané „HOV-pruhy“ (Vysoká obsazenost vozidla pruhy), to znamená, že samostatné pruhy pro ty, kteří jsou více než dva v autě (řidič plus alespoň 2 cestující). Pokud jste méně než tři v autě, riskujete pokutu, pokud budete řídit v poli HOV.

Phoenix Sky Harbor Mezinárodní letiště slouží více než 20 milionů cestujících ročně.

Letiště

Hlavní letiště mimo Phoenix, Arizona, je oficiálně nazýván Phoenix Sky Harbor Mezinárodní letiště. Je hodnocen jako 44. nejvíce obchodovaných na světě, které slouží více než 20 milionům cestujících ročně. Letiště se používá pro vojenskou i civilní leteckou dopravu. Ačkoli v Sky Harboru jsou pouze dva operační terminály, nazývají se Terminál 3 a Terminál 4. Terminály 1 a 2 byly uzavřeny a letištní úřady rozhodly, že zbývající dva terminály by si měly ponechat své číslování.

Všechny společnosti, které nabízejí pronájem auta na Sky Harbor se nachází v samostatném centru. Nachází se ve vzdálenosti za dvěma terminálními budovami. Můžete jít tam, ale nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je vzít kyvadlový autobus označený „Půjčovna auto shuttle“. Autobus jezdí nepřetržitě, když je letiště otevřené a zastavuje před příletovou halou obou terminálových budov. K dnešnímu dni najdete 14 autopůjčoven na letišti ve Phoenixu, včetně mezinárodních společností, jako je Thrifty, Hertz, Alamo, Sixt, National, Enterprise, stejně jako několik amerických společností.

  • Mezinárodní letiště Phoenix Sky Harbor se nachází jen 5 km od centra Phoenixu a je velmi snadné ho zde najít. Doba běhu obvykle bude mezi 5 a 10 minutami.