Autopůjčovna Sicílie

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Sicílii

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Sicílie od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Sicílie přes nás.

Sicílie Půjčovna aut

Sicílie Průvodce

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři,a jeden z pěti autonomních oblastí Itálie. Žije zde necelých 5 milionů obyvatel. Historie Sicílie je dlouhá a vzrušující. První lidé na ostrově možná dorazili před více než 14 000 lety, předtím, než faerské, řecké, římané a Maurové dobyli oblast.

V moderní době je Sicílie známá mimo jiné tím, že hrála rozhodující roli ve sdružení Itálie a že je místem, odkud pochází zločinecká organizace Cosa Nostra.

Největšími městy ostrova jsou Palermo (668 000 obyvatel), Catania (312 000 obyvatel) a Messina (234 000 obyvatel). Podél pobřeží a v horách je mnoho krásných rybářských vesnic a horských vesnic.

Cestovní ruch se stal jedním z nejdůležitějších průmyslových odvětví na ostrově, společně, ale mimo jiné zemědělství, chemický průmysl, technologie a těžba soli.

Atrakcí

Noční život, nákupní příležitosti, restaurace a tak dále jsou přibližně stejné v sicilských metropolích, stejně jako to, co najdete jinde v Itálii. Pokud jde o umění a kulturu, je Sicílie považována za důležitou v evropském kontextu. Mnoho básníků, spisovatelů, malířů a dalších tvůrčích duší se rodí a vychovává na Sicílii, nebo zde mají dlouhé pobyty.

Mnoho archeologických vykopávek na Sicílii patří mezi nejvýznamnější památky. Najdete zde několik míst s ruinami a pozůstatky faerských, Římanů, Maurů a starověkých Řeků, jako jsou chrámy,arény, amfiteátry a vily.

Ostrov je také známý pro své několik set pevností a hradů, nemluvě o mnoha věžích, které stojí podél pobřeží. Příroda je pestrá a krásná. Na Sicílii najdete horu Etnas výškou 3326 metrů nad mořem.

Příjemné klima Sicílie, dobré jídlo tradice, rozmanité vesnice, krásné pláže a vzrušující kultury učinily ostrov velmi populární prázdninovou destinací.

Sicílie má několik rybářských vesnic s krásnými plážemi a restauracemi, které nabízejí tradiční kuchyni.

Prozkoumejte Sicílii s pronájmem vozu

Není problém strávit mnoho týdnů zkoumáním Sicílie s půjčovnou aut. Ostrov je velký a počet míst, která stojí za návštěvu, je ohromující. Zde najdete vše od klidných a klidných rybářských vesnic až po velká města, jako je Palermo, kde je puls zcela odlišný. Sicílie je plná krásných pláží podél pobřeží a ve vnitrozemí jsou hory s vesnicemi, vinicemi, olivovými zahradami a krásnou krajinou. Existuje také mnoho archeologických vykopávek na Sicílii, které vyprávějí o vzrušující historii ostrova. Zde je malý výběr doporučených jízdních tras.

Vzdálenosti a doba jízdy na Sicílii

Zajištění vzdálenosti a doby jízdy doporučeným jízdám není v této příručce vhodné. Místo toho se rozhodneme ukázat vzdálenosti a dobu jízdy mezi některými z největších měst. To vám dá představu o tom, co potřebujete čas, abyste se dostali mezi místa, která chcete vidět. Vezměte prosím na vědomí, že tyto vzdálenosti jsou ty, které běží na dálnici.

  • Trapani do Palerma – vzdálenost je 107 kilometrů, doba jízdy je 1 hodina a 25 minut.
  • Z Palerma do Messiny podél pobřeží – vzdálenost je 225 kilometrů, doba jízdy je 2 hodiny a 30 minut.
  • Palermo do Catanie přes A19 domácí – vzdálenost je 210 kilometrů, doba jízdy je 2 hodiny a 25 minut.
  • Messina do Catanie podél pobřeží – vzdálenost je 96 kilometrů, doba jízdy je 1 hodina a 10 minut.
  • Catania do Siracusa podél pobřeží – vzdálenost je 67 kilometrů, doba jízdy je 55 minut.
Palermo nabízí spoustu vzrušující architektury z různých epoch, zde z katedrály města.

Palermo – kulturní tavící kotlík

Pokud jste na Sicílii a máte dostatek času, budete téměř muset navštívit Palermo. Město je největší na ostrově, a byl také hlavním městem toho, co bylo kdysi sicilské království, a později ve Svaté římské říši. Palermo je mekkou pro ty, kteří mají rádi kulturu, starší historii, krásné budovy a v neposlední řadě velmi dobré jídlo. V Palermu by si člověk měl udělat čas podívat se na velkou architekturu různých epoch, navštívit krásné náměstí,jít na trhy s potravinami,sedět v kavárnách a možná se nakupovat. Město má všechny druhy kulturních akcí nabídnout, existuje mnoho zajímavých muzeí zde, a najdete většinou nachází centrálně. Pokud si potřebujete odpočinout s trochou opalování a koupání, máte krásné pláže na okraji centra města.

Taormina – Vzrušující přímořské město u nohy Etny

Pokud jste v blízkosti Messina nebo Catania při návštěvě Sicílie, zvažte výlet do malého města Taormina. Nachází se na útesu na samém břehu Imynského mořea na úpatí Etny. Město je považováno za velmi krásné. Německý básník Goethe popsal Taorminu v jedné ze svých knih a věřil, že město patří k nejkrásnějším v Evropě. Kromě své polohy je hlavní atrakcí Taorminy amfiteátr, který zůstal po starověkých Řekech. Na severní straně města najdete opevnění, které bylo postaveno, když ostrovu vládli Arabové, a v centru dominují krásné cihlové domy a kostely ze 13. Po pohledu na město na útesu se můžete projít dolů k moři a plážím. Také zastavit na malém ostrůvku je Isola Bella (můžete jít suché obutí) a podívat se na vzácné květiny a rostliny, které jsou pěstovány tam.

Hlavním lákadlem Taorminy je amfiteátr, který zůstal po starověkých Řekech.
Barokní architektura charakterizuje město Ragusa.

Ragusa – Jedno z nejkrásnějších malých měst na Sicílii

V roce 1693 zasáhlo jižní část Sicílie silné zemětřesení. Zemětřesení způsobilo velké škody ve městech a mnoho životů bylo ztraceno. Barokní stavební styl převládal v Itálii, kdy města byla přestavěna, což vidíte velmi jasně mimo jiné v Ragusě. Město se nachází v těsné blízkosti letiště v Comiso, a je jedním ze šesti podobných měst ve stejné oblasti, která je nyní na seznamu světového dědictví UNESCO. Budovy se táhnou na kopci, stejně jako mnoho dalších na Sicílii. To je rozděleno na dvě části, Ragusa Ibla ve spodní části, a Ragusa Superiore v horní části, a spojena čtyřmi krásnými mosty. Najdete zde mnoho krásných kostelů ve městě, několik malých paláců, krásné malé ulice, schody a klidnou atmosféru. Jídlo podávané v místní restauraci je nebeské a oblast má řadu tradičních jídel, které nelze nalézt jinde na Sicílii.

Cefalù – Jedno z nejlepších přímořských letovisek

Cefalú je jedním z nejlepších malých měst k návštěvě na Sicílii, pokud chcete spojit krásnou architekturu,příjemnou atmosféru a dobré jídlo, s velkými plážemi a koupáním. Město se nachází kolem skalnatého útesu, kde najdete ruiny arabské pevnostia novější pevnost ze Svaté říše římské. V historické části Cefalú je mnoho impozantních budov. Nejznámější je Duomo di Cefalú, unikátní katedrála, která byla postavena již v roce 1130. Pobřeží kolem města je plné krásných pláží. Uvnitř centra Cefalú leží ten, který je nejoblíbenější, pláž il Lungomare. Je přes pět kilometrů dlouhá a má zlatý a čistý písek. Zde je mělký, což činí teplotu lázně obvykle vynikající. Během turistické sezóny je v Il Lungomare spousta aktivit, ale pokud si chcete vychutnat klidnější pláž, najdete v okolí mnoho možností.

Pláž Il Lungomare je dlouhá více než pět kilometrů a má zlatý čistý písek. Zde je mělký, což činí teplotu lázně obvykle vynikající.
Chrám Concordia má všechny dorické sloupy neporušené.

Agrigento – Město řeckých chrámů

Město Agrigento se nachází na kopci, pár kilometrů od moře na jižním pobřeží Sicílie. Z Palerma je to asi 127 kilometrů a doba jízdy asi 2 hodiny. Samotné město stojí za výlet, a to jak proto, že krajina a výhled jsou tam skvělé, tak proto, že má staré a krásné centrum. Nicméně, velký migrační patch je Valle dei Templi (Tempeldalen), který se nachází v blízkosti Agrigento. Tam najdete dobře zachovalé ruiny několika chrámů, hřbitovů, krypt a dalších, datovaných do asi 500 let f.Kr. Chrám Concordia je nejpůsobivější. Všechny sloupy jsou neporušené, které najdete jen několik míst v tom, co tvořilo starověké Řecko.

Ve větších městech najdete řadu parkovacích garáží, kde si můžete nechat auto z půjčovny.

Parkování na Sicílii

Ve městech Sicílie jsou linky označeny tam, kde můžete zaparkovat v ulicích. Modrá čára znamená, že každý může zaparkovat a obvykle musíte zaplatit poplatek. Na některých místech je spousta prodejních automatů na daňové přiznání ,ale jinde může být těžké najít prodejní automaty. Upozorňujeme, že parkovné se platí také v tabákových stáncích. Doklad o zaplacené dani se nechá viditelně v předním okně pronajatého vozu. Bílé čáry znamenají, že parkovat mohou pouze obyvatelé v této oblasti, zatímco žluté čáry jsou určeny pouze pro dodávky, které se zvedají a dodávají.

Na některých místech najdete také takzvanou Zona Disco. To znamená, že parkování v místech označených modrou čárou je zdarma, ale musíte dát oblat (modrý) do okna auta. Oblaty najdete na poštách, v bankách, na tabákových stáncích a turistických informacích. Upozorňujeme, že parkování u diskotéky Zona je časově omezené.

Ve větších městech najdete několik parkovacích garážía mnoho hotelů má vlastní garáže, které jsou často přístupné i těm, kteří v hotelu nezůstávají.

Provoz je poněkud klidnější a pohodlnější mimo města, ale i zde je třeba věnovat trochu zvláštní pozornost.

Doprava na Sicílii

Jízda v centru větších měst, jako je Palermo, Catania, Siracusa a Messina, není obtížná, pokud jde o navigaci vpřed. Nicméně, provoz je agresivnější než většina ostatních míst v Evropě. Doporučuje se, abyste řídili trochu defenzivněa věnovali zvláštní pozornost. Sledujte tok v provozu a mějte na paměti, že ne všichni řidiči dodržují pravidla silničního provozu a značky.

V menších městech a oblastech s historickým centrem může být horší orientovat se vpřed než ve větších městech. Zde mohou být části centra města uzavřeny pro dopravu. Tyto zóny se nazývají Zona Traffico Limitato (ZTL) a budou označeny značkami.

Na Sicílii můžete jet po dobrých dálnicích podél celého severního a východního pobřeží. Tam je také dlouhý úsek dálnice (A19) do země, naproti severnímu pobřeží dolů do Catania. Snadno se dostanete mezi Palermo, Messina, Siracusa a Catania a související oblasti.

Provoz je poněkud klidnější a pohodlnější mimo města, ale i zde je třeba věnovat trochu zvláštní pozornost. Mnoho venkovských silnic jít v kopcovitém terénu, a může být docela vinutí.

Letiště

Existují čtyři mezinárodní letiště na Sicílii, kromě pár slouží pouze italské vnitrostátní lety. Drtivá většina turistů, kteří navštíví ostrov, má přílety a odlety buď z letiště Falcone Borsellino mimo Palermo, nebo z letiště Catania-Fontanarossa. Ty jsou zdaleka největší v počtu odsloužených cestujících. Některé charterové lety a nízkonákladové letecké společnosti také využívají letiště Trapani-Birgi na severozápadním konci Sicílie a letiště Comiso, které se nachází v blízkosti jižního cípu ostrova.

Letiště Falcone Borsellino

Letiště u Palerma je druhé největší na Sicílii měřeno v počtu cestujících. Zde, řada evropských společností létat z prakticky všech velkých měst na kontinentu, stejně jako Alitalia z Říma a Milána. V současné době jsou také přímé lety z New York hit (United Airlines). Mnoho nízkonákladových leteckých společností má lety do Palerma, stejně jako charteroví operátoři.

Pronájem letiště v Palermu

Na letišti Falcone Borsellino najdete všechny autopůjčovny shromážděné v příletové hale. Jejich auta jsou zaparkovaná ve vyhrazeném prostoru přímo před domem a nebudete potřebovat dopravu. K dnešnímu dni najdete pronájem automobilů od Avis, Hertz, Europcar, Goldcar a Sixt na letišti, stejně jako řada italských společností.

Letiště u Palerma je druhé největší na Sicílii měřeno u cestujících.

Letiště Catania–Fontanarossa

Letiště mimo Catania je největší na ostrově, s asi 10 milionů cestujících ročně. Zde můžete létat z většiny evropských měst, stejně jako z řady dalších míst, včetně Izraele a Dubaje. Nízkonákladoví dopravci jako Ryanair sem létají z dvaceti míst v Evropě a do této části Sicílie je mnoho charterových letů.

Půjčovna aut na letišti Catania

Autopůjčovny nalezené na letišti Catania patří Sixt, Dollar Car Rental, Thrifty, Holiday Car Rental, Alamo, Enterprise, National a Hertz, stejně jako pět italských společností. Ty jsou shromážděny v příletové hale, s parkovacím místem v blízkosti.

Letiště Trapani-Birgi

Letiště v Trapani se oficiálně nazývá Vincenzo Florio Airport Trapani-Birgi, ale nejčastěji se používá pouze letiště Trapani. Nachází se v dalekém severozápadě Sicílie a je také základnou italského letectva. K dnešnímu dni můžete letět sem s Ryanair z vybraných měst v Itálii a Nizozemsku, stejně jako některé další malé letecké společnosti a charterové operátory.

Půjčovna aut na letišti Trapani

Na letišti trapani je 9 společností, které si půjčují autopůjčovnu. Patří mezi ně Hertz, Avis, Europcar a Enterprise, stejně jako italští hráči jako Locauto, Essepirent a SicilyByCar.

Letiště Comiso

V současné době můžete letět na letiště Comiso s nízkonákladovými leteckými společnostmi, jako jsou Ryanair a easyJet, stejně jako Alitalia a Brussels Airlines. Letiště je vhodné pro ty, kteří dovolenou na jižní straně ostrova, nebo začít prozkoumat Sicílii pronájem auta z tohoto okraje ostrova.

Půjčovna aut na letišti Comiso

Na tomto letišti najdete jen malý počet autopůjčoven. K dnešnímu dni, Avis, Rozpočet a Maggiore mají společný pult uvnitř letiště. Kromě toho, místní společnosti SiciliyByCar a Sicílie Rent Car mají kanceláře zde.