Autopůjčovna Aberdeen

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Aberdeen

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Aberdeen od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Aberdeen přes nás.

Aberdeen průvodce

Bilutleie Aberdeen
Aberdeen Půjčovna aut

Aberdeen se nachází ve Skotsku– konkrétně na severovýchodním pobřeží – u řek Dee a Don.
Aberdeen má 217 000 obyvatel (2010) a je Třetí divize v zemi byla desátou. největší město. Město má velký rybářský přístav a je důležitým obchodním centrem pro region.

Aberdeen je také centrem ropných aktivit v Severním moři Spojeného království a je často nazýván „evropským ropným kapitálem“. Aberdeen je také často nazýván „žulové město“ – protože velká část budov zde jsou uvedeny v žule.

Město se nachází na univerzitě v Aberdeenu, která byla založena v roce 1495 a je jednou z nejstarších univerzit ve Skotsku.

Atrakcí

Některé oblíbené turistické atrakce ve městě patří: Katedrála svatého Machara z roku 1530, nákupní ulice „Union Street“ s mnoha obchody, brig o’Balgownie most z roku 1320, historické muzeum „Marischal Museum“, stejně jako aberdeen umělecká galerie – s výstavami obrazů a soch.

Město má také námořní muzeum, divadla a koncertní sály, mnoho krásných parků a zahrad, stejně jako pestrou nabídku nočního života.

V létě jsou v Aberdeenu dobré možnosti koupání a na sever od města leží nejoblíbenější písečná pláž ve městě – dlouhá 3 km.

Jeden z mnoha skvělých parků v Aberdeenu.

Prozkoumejte Aberdeen s pronájmem vozu

Aberdeen a okolí patří mezi nejlepší evropská města pro ty, kteří rádi prozkoumat na vlastní pěst s pronájmem auta. Příroda je krásná, silnice docela dobrá a s malým provozem. Pravděpodobně uvidíte a zažijete hodně na discích. V tom, co je známé jako Vysočina, existuje mnoho známých památek a oblast určitě stojí za výlet. Totéž je třeba říci o mnoha krásných malých rybářských vesnic se nachází podél pobřeží severně a severozápadně od Aberdeenu.

Hrad Dunnottar se nachází na útesu přímo směrem k Severnímu moři.

Hrad Dunnottar – Pevnost ve Stonehavenu

Zřícenina pevnosti Dunnottar se nachází jižně od městečka Stonehaven, jen kousek jízdy autem od Aberdeenu. Pevnost je krásně umístěna na útesu vyčnívajícím do Severního moře aposkytuje optimální ochranu proti útočníkům. Století bylo opevněno přinejmenším od 13.století,ale většina zřícenin, které dnes vidíte, jsou pozůstatky rozsáhlé rekonstrukce, která se konala ve středověku (kolem roku 1580). Dunnottar je jednou z nejznámějších památek v zemi. Každý rok sem přijíždějí tisíce turistů a párty je známá také z filmu Hamlet, který byl vyroben v roce 1990. Tato oblast je také známá pro hemžící se ptačí život, a můžete často vidět různé druhy velryb v moři mimo pevnost.

  • Cesta mezi Aberdeenem a Dunnottarem trvá asi 30 minut. Stonehaven se nachází pouhých 25 km jižně od centra města a nachází se asi 3 km od propojeného parkoviště zámku.
Slavné jezero, kde údajně žije mořská příšera Nessie.

Loch Ness – Navštivte Nessie moře Monster

Slavné jezero, ve kterém se údajně nachází Nessie, mýtus, který existuje asi 1500 let, se nachází hned vedle malého města Inverness. Jezero je druhé největší v zemi, a je charakterizován tím, že je extrémně dlouhá a úzká (56 kilometrů na nejdelší). Podél vody je mnoho příjemnýcha malých vesnic , s hostinci a tavernami zvyklými na přivítání návštěvníků. Zastavte se například u Drumnadrochitu a prohlédněte si vlastní muzeum mořské příšerynebo navštivte ruiny hradu Urquhar ze 13.

  • Z Aberdeenu autem trvá cesta na Jezero Loch Ness 2,5 až 3 hodiny. Cesta vede po venkovských silnicích, a pokud se vydáte nejkratší trasou, vzdálenost je 217 kilometrů.

Balmoral Castle – Letní rezidence královské rodiny

Hrad Balmoral se nachází v oblasti zvané Royal Deeside, přímo do vnitrozemí od Aberdeenu. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších jízd pro ty, kteří navštíví město. Původně zde byla umístěna rezidence sira Williama Drummonda (od roku 1390), ale poté, co královská rodina koupila nemovitost v roce 1852, byl postaven hrad, který vidíte dnes. Balmoral je považován za jeden z královny Alžběty II preferované rezidence v létě, a ona navštíví hrad ročně. V okolí najdete příjemné hostince, můžete si pronajmout chatu nebo se vydat do úctyhodných hotelů, je zde mnoho naučné stezky a můžete navštívit samotný zámek a zámeční zahradu,pokud tam královna není na letní dovolené.

  • Balmoral Castle se nachází asi 49 mil západně od Aberdeenu. Jízda vede po venkovské silnici podél řeky Dee a trvá asi 1 hodinu a 15 minut.

Crovie – Idylická rybářská vesnice

Crovie je jednou z nejkrásnějších a nejmalebnějších rybářských vesnic ve Skotsku. Malá komunita se skládá pouze z malé řady malých domů, postavených v době, kdy loď byla jediným rozumným dopravním prostředkem v této oblasti. Řada domů je zasazena mezi Severní moře a útesy za sebou a musíte zaparkovat kousek a pak se dostat do velké procházky dolů do vesnice. Pokud jste viděli 1983 film Místní hrdina, víte, co budete zkušenosti. Film byl částečně nahrán v Crovie. Je možné zde strávit noc v malých hostincícha v apartmánech s vlastním stravováním v některých domech.

  • Crovie se dostanete z Aberdeenu asi za 1 hodinu, pokud jedete vlastním autem. Vzdálenost je přibližně 74 kilometrů. Na stejném pobřežním pásu jako Crovie najdete řadu dalších velkých vesnic, které také stojí za návštěvu.
Malá komunita se skládá pouze z malé řady malých domů mezi Severním mořem a útesy za sebou.
V Aberdeenu jsou dobré příležitosti pro několik kol golfu.

Golfové prázdniny v Aberdeenu

Aberdeen je velmi dobrým výchozím bodem pro ty, kteří rádi kombinují přestávky ve městě s golfem. S půjčeným autem se za necelou hodinu snadno dostanete k mnoha nejlepším golfovým hřištím ve Skotsku. Kromě toho máte více než dost pruhů na výběr v bezprostřední blízkosti města.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Je to docela snadné zaparkovat v Aberdeenu. V centru města najdete různé zónya v některých z nich je bezplatné parkování 24 hodin denně. V nejvíce přetížených ulicích a čtvrtích se za parkovací automaty na chodnících účtuje přijatelný poplatek.

Nezapomeňte jet na levé straně silnice v Aberdeenu.

Můžete také načíst aplikaci do smartphonu (RinGo), kterou používáte pro parkování bez hotovosti. Aplikace musí být přidružena k platné bance nebo kreditní kartě. Pokud chcete nechat auto z půjčovny pod střechou, najdete dobrý výběr parkovacích garáží v centru města, vzhledem k velikosti města (více než 10 parkovacích garáží).

Jízda s vlastním autem z půjčovny v Aberdeenu je snadná a přímočará, kromě toho, že musíte mít na paměti jízdu na levé straně silnice. To se změní nejvíce na poměrně rychle. Tam není příliš velký provoz v ulicích, a většina z nich zažije město jako jasné, navigovat palců Rychlostní limity jsou dobře označeny značkami a Skotové se řídí zhruba stejnými zásadami jako ostatní evropské země. Ve městech a zastavěných oblastech je rychlostní limit přibližně 30 km / h (20 mph) nebo 50 kilometrů / h (30 mph), zatímco na dálnici můžete jet asi 112 kilometrů / h (70 mph).

Letiště

Mezinárodní letiště Aberdeen se nachází nejvýše 10 kilometrů severozápadně od centra města (Port-adhair Eadar-nàiseanta Obar Dheathain ve skotské galské barvě). Má pouze jeden hlavní terminál, který obsluhuje více než 3 miliony cestujících ročně, a je pro cestující přímočarý a přímočarý.

V budově terminálu je zastoupeno několik velkých autopůjčoven, včetně Avis, Alamo, Europcar a Sixt, stejně jako britské společnosti jako Easirent.

  • Můžete očekávat dobu jízdy mezi centrem města a letištěm asi 20 až 25 minut, v závislosti na tom, kolik provozu je na silnici.