Autopůjčovna Fuerteventura

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Fuerteventura

Porovnejte ceny a najděte levné pronájem vozu na Fuerteventura od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta na Fuerteventura přes nás.

Fuerteventura průvodce

Fuerteventura je španělský ostrov nacházejících se v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky a je druhým největším z Kanárských ostrovů. Ostrov má kolem 116.800 obyvatel. Největší město je Puerto del Rosario.

Ostrov je jen 60 mil (97 km) od Afriky a má pouštní krajinu– kde vítr nesl písek přes Atlantický oceán ze Sahary. Podnebí je suché a teplé, teplota zřídka klesne pod 18 stupňů a zřídka stoupá nad 32 stupňů. Je nejteplejší na Kanárských ostrovech a má kolem 300 dní slunečního svitu ročně.

Tam je málo přírodní vegetace a volně žijících živočichů a není tam žádná sladká voda na ostrově. Kozy, mimochodem, lze vidět hodně – na ostrově je dvakrát tolik koz než lidí. Vyrábí se zde majeros z bílého kozího sýra a je mezinárodně známý pro svůj dobrý vkus.

Nejvyšším bodem je Pico de Zarza ve výšce 807 metrů nad mořem, která se nachází na samém jihu.

Na ostrově byly nahrány scény ze světoznámých filmů Star Wars a Wonder Woman 2, stejně jako několik hudebních videí.

Tam je málo přírodní vegetace a volně žijících živočichů a není tam žádná sladká voda na ostrově.

Atrakcí

Fuerteventura je známá především pro nádherné pláže, které patří mezi nejlepší v Evropě. Bílý jemnozrnný písek a křišťálově čistá tyrkysová voda lákají na ostrov více turistů. Existuje celkem 152 pláží, takže tam jsou příležitosti najít své vlastní pláže. Pouštní krajina je chráněna, takže je nedotčená na rozdíl od mini-pouště Gran Canaria.

Surfaři z celého světa míří na „Havaj Evropy“, aby zažili vlny. Ostrov je rájem pro vodní aktivity! Nejlepší surfové pláže se nacházejí na východním pobřeží a u města Corralejo. Život pod vodou by měl být také prozkoumány a výlety lodí na neznámé a neobydlené Kanárské ostrov Isla de Lobos, kde jsou dobré příležitosti pro šnorchlování. Několik agentur zajišťuje velrybí i delfíní safari s průvodcem, kde můžete zažít blízký kontakt s delfíny. Ve městě Ajuy můžete zažít vzrušující jeskyně , které byly dříve skrytými místypro piráty.

V historickém městě Betancuria se můžete dostat na okrsek do mnoha starověkých náboženských budov. Villa Winter, kterou za druhou světovou válku postavil německý inženýr Gustav Winter, stojí za návštěvu, zde je mnoho příběhů o domě.

Surfaři z celého světa míří na „Havaj Evropy“, aby zažili vlny.

Prozkoumejte Fuerteventuru s pronájmem vozu

Fuerteventura je docela vzrušující ostrov prozkoumat pronájem auta. Zde najdete mnoho příjemných malých rybářských vesnica hory poskytují pěkný kontrast k mnoha plážím a moři. Ukázat vzdálenosti od různých návrhů není na Fuerteventuře vhodné. Vzdálenosti nejsou celý svět, a lidé se rozhodnou zůstat na různých místech. Například, pokud byste měli jet bez zastávky mezi Corralejo na dalekém severu, a Morro Jable na dalekém jihu, cesta by vás trvat i méně než 2 hodiny.

Corralejo – největší prázdninová destinace na ostrově

Na severním cípu Fuerteventura leží Corralejo. To je možná ostrov je nejvíce populární přímořské letovisko a prázdninové destinace. Samotné město má nad sebou pěkné a staré kouzlo. Existuje několik dobrých restaurací, slušné příležitosti pro nákupy a některé památky, které mohou být příjemné se s nimi dostat. Velká migrační zastávka je však obrovská písečná pláž a duny, které se nacházejí jižně od starého přístavu Corralejo. Zde je více než 8 kilometrů křídově bílého pískua protože silnice vede podél pláže, je snadné si vybrat, kde se chcete usadit. Nejjednodušší a nejpohodlnější je zaparkovat v jednom z hlavních hotelů v blízkosti Corralejo. Pak máte restaurace, bary, toalety, sprchy, lehátka a aktivity, které si můžete vzít za vás.

Více než pět mil křídově bílé pláže lze nalézt v Corralejo.
Některé z nejkrásnějších pláží na ostrově lze nalézt na Morro Jable.

Morro Jable – Jižní cíp Fuerteventury

Na samém dně fuerteventury leží stará rybářská vesnice Morro Jable. Zde najdete některé z nejlepších pláží na ostrově, a jdou více či méně v jednom celou cestu do přímořského letoviska Costa Calma, který je téměř dvě míle dále na sever. Město je docela klidné a je preferováno většinou rodinami, které jsou na dovolené na Fuerteventuře. Existuje několik dobrých restaurací, některé památky a hodně co dělat na pláži. Snad nejoblíbenější aktivitou je jít z Morro Jable až do Pico de la Zarza. Jedná se o nejvyšší bod ostrova a 807 metrů nad mořem. Chcete-li prozkoumat další Kanárské ostrovy, je trajektem z Morro Jable na Gran Canaria (Las Palmas) a Tenerife (Santa Cruz).

Maják Fortaleza del Tostón.

El Cotillo – Rybářská vesnice a letovisko

El Cotillo je malé město na severozápadní straně ostrova. Místo je obzvláště preferováno mezi surfaři, protože zde je Atlantický oceán náročný. Nicméně, existuje několik dobrých míst ke koupání v této oblasti, jako je La Concha a Los Lagos se nachází na severní straně El Cotillo. Tam, pláže jsou krásné, a voda je tišší než dále na jih od města, a najdete několik lagun vhodných pro koupání. V El Cotillo jsou stále lidé, kteří žijí jako rybáři, něco, co si můžete vychutnat v jedné z příjemných restaurací ve městě. Mezi památkami vyniká starý a opevněný maják Fortaleza del Tostón. Byl postaven v roce 1790 a je stále v provozu.

Mirador de Morro Velosa – jeden z nejlepších míst na ostrově

Existuje několik nádherných vyhlídkových míst na ostrově a které jsou obzvláště populární pro ty, kteří chtějí sledovat západ slunce v krásné krajině. Mnoho lidí míří do míst, jako je Barranco de los Canarios, ale několik z nich jít mimo vyšlapané cesty, a tak něco, co byste se měli vyhnout s pronájmem auta. Lepší možností je tedy jet do Mirador de Morro Velosa. K dispozici je malá kavárna s fenomenálním výhledem, která je otevřena od 10:00 do 18:00 po všechny dny kromě neděle a pondělí. To se nachází v blízkosti vesnice Betancuria, která také stojí za výlet.

Mirador de Morro Velosa pohled s fenomenálním výhledem.

Oasis Park – Navštivte zvířata La Lajita

Ačkoli Oasis Park v La Lajita může primárně uspokojit nejmladší, park také stojí za návštěvu pro dospělé. To je pravděpodobně nejkrásnější zoo na Kanárských ostrovech, a to také má docela botanická zahrada připojena. V zoo najdete více než 3000 zvířat náležejících k více než 250 druhům. Je povoleno je krmit, pokud si koupíte vhodné cukroví ve vlastních vyhrazených stáncích. Každý den je v parku několik výstav a zejména přehlídka s dravými ptáky je opravdu zážitek. Nejlepší den v týdnu zastavit Oasis Park je neděle. Pak je zde také trh, kde místní řemeslníci a umělci prodávají své výtvory.

Silnice na ostrově jsou obvykle dobré pro jízdu a je snadné se tam dostat.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Hlavní silnice na Fuerteventura jsou obvykle dobré, a to je docela snadné jezdit po ostrově. Vezměte prosím však na vědomí, že mnoho kruhových objezdů je podle data zcela nových a mnoho obyvatel ostrova nepoužívá kruhové objezdy, jak jsme zvyklí. Zde jsou zkratky přijata, a kdo má řidičské práva se zdá být nejasné, aby někteří řidiči.

Uvnitř malých měst může být obtížné najít parkování na ulici, ale obvykle jsou větší parkovací místa. Hosté mohou také využít hotelové parkoviště při návštěvě různých pláží na ostrově.

Sledujte, kam jezdíte na Fuerteventuře

Vezměte prosím na vědomí, že pojištění na pronajatém autě se obvykle vztahuje pouze při jízdě tam, kde je povrch vozovky. To je obzvláště důležité na ostrovech, jako je Fuerteventura, kde mnozí mohou být v pokušení jet například na pláž v Cofete. V tomto případě bude část tohoto pohonu probíhat v nějakém drsném terénu a rozhodně ne na zpevněných cestách. V důsledku toho můžete být odpovědni za škody v případě nehody, nebo v případě poškození vozu, a některé autopůjčovny mohou účtovat další poplatky za takové věci.

Nezapomeňte také objasnit s autopůjčovnou předem, pokud chcete, aby vaše auto na trajekty na jeden z dalších Kanárských ostrovů.

Měli byste se držet dál od písečných pláží s pronajatým autem.

Letiště

Letiště Fuerteventura se také nazývá Letiště El Matorral a nachází se na pobřeží jižně od hlavního města ostrova Puerto del Rosario. Letiště slouží necelých 6 milionů cestujících ročně, z nichž většina jsou turisté na dovolenou na pláži. K dispozici je pouze jedna budova terminálu s halou ve druhém patře a příletová hala v přízemí.

Společnosti, které nabízejí pronájem auta, se shromáždily v příletové hale budovy terminálu. V současné době existuje devět hráčů, včetně Avis, Hertz, Europcar a Sixt, stejně jako pár španělských a německých autopůjčoven.

  • Z letiště do Puerto del Rosario je to 5,5 km a jezdíte úsek za 5 minut.
  • Z letiště do Corralejo na severním cípu ostrova je to asi 37 kilometrů a doba jízdy asi 30 minut.
  • Z letiště do Morro Jable na jižním cípu ostrova je to asi 86 kilometrů a doba jízdy asi 1 hodina a 15 minut.