Autopůjčovna Berlín

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Berlín

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Berlín od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Berlíně přes nás.

Berlín průvodce

Bilutleie Berlin
Berlín Půjčovna aut

Berlín se nachází v severovýchodním Německu,u řeky Sprévy, a je hlavním městem země. Samotné město má 3,5 milionu obyvatel (2010), zatímco metropolitní oblast má 4,5 milionu obyvatel.

Berlín je nejdůležitějším centrem evropské politiky, kultury a vědy v zemi – a je také dopravním uzlem. Město má bohatou historii a bylo slavně rozděleno na dvě části (východní Berlín a západní Berlín) od 2. Druhá světová válka a až do roku 1989 – když padla Berlínská zeď. Toto rozdělení stále charakterizuje panoráma města.

Berlín má několik univerzit, paláců, muzeí, divadel, operních domů a galerií a město je oblíbenou turistickou destinací. Berlín je také známý pro svůj živý a pestrý noční život s hospodami, bary a nočními kluby.

Atrakcí

Nejznámější dominantou města je„Braniborská brána“z roku 1791, která je jedinou zbývající městskou branou „starého Berlína“.

Mezi další oblíbené turistické atrakce patří: Berliner Dom – katedrála z roku 1905, Opera „Staatsoper Berlin“ z roku 1749, „Rotes Rathhaus“ – „Červená radnice“ z roku 1869, Marienkirche – gotický kostel ze 13.

Nejstarší a nejznámější muzejní komplex v Berlíně leží na umělém ostrově v řece Sprévě. Tato oblast se nazývá „Muzejní ostrov“ (Muzejní ostrov) a je největším muzejním komplexem na světě. Zde najdete mimo jiné Altes Museum – se svou starožitnou sbírkou, Muzeum Neues – s egyptskými a prehistorickými sbírkami, Pergamon museum – s výstavami starožitné monumentální architektury, stejně jako orientální a muslimské umění, Alte Nationalgalerie – s obrazy a sochami z 19.

Muzejní ostrov je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Berlín má také zoo a botanickou zahradu, stejně jako akvárium.

Muzejní ostrov je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Prozkoumejte Berlín s pronájmem vozu

Ačkoli Berlín má hodně co nabídnout, pokud jde o památky, noční život, zážitky a to vše, určitě doporučujeme, abyste také prozkoumali region, pokud máte čas. S pronajatým autem se tam můžete dostat rychle a rozumně, aniž byste se spoléhali na časy vlaků nebo autobusů. V poměrně krátkém okruhu najdete mnoho zajímavých měst a vesnic, a také mnoho přímořských letovisek, které jsou skvělé zastavit, když je teplé počasí. Zde jsou některé návrhy.

Palác Charlottenburg je postaven v rokokovém stylu na konci 17.

Schloss Charlottenburg – hlavní atrakce Berlína

Palác v Charlottenburgu je největší a nejstarší, který stále existuje v oblasti Berlína. Století bylo postaveno v rokokovém stylu, ale od té doby bylo několikrát rozšířeno. Palác i související zahrada patří k nejkrásnějším v Evropě. Zahrada byla navržena stejným architektem, který navrhl zahradu paláce Versailles. Charlottenburg můžete navštívit po celý rok a velká část paláce a jeho okolí je přístupná veřejnosti.

  • Charlottenburg se nachází na okraji centra města. Tam, odkud pocházíte, bude mít velký význam pro čas potřebný k tomu, abyste se tam dostali (Berlín je velmi velké město, také do jisté míry). Vzdálenost od Mitte, to znamená, že centrum, je asi 8 kilometrů. Cesta z náměstí Alexanderplatz trvá asi 20 minut na krásný hrad.
Přímořské letovisko Wannsee je oblíbenou destinací.

Wannsee – Přímořské letovisko pro zájem o historii

Wannsee je malá obec, která se nachází v těsné blízkosti Berlína a která je známá a notoricky známá. Místo má smutné místo v moderních světových dějinách, protože to bylo tady nacisté položili své plány na vyhlazení Žida během druhé světové války. Jméno Wannsee pochází ze dvou jezer, která se zde nacházejí. Zde berlíňané cestují plavat,chodí na pěší turistiku v pěkných parcích a lesích a vychutnávejte si mnoho restaurací a kaváren. Je zde několik zajímavých budov, památek a dalších památek, a zejména se doporučuje zastavit u Wannsee Villa, domu, kde se konala konference Wannsee a který je nyní muzeem a vzdělávacím centrem.

  • Z Mitte v Berlíně je to asi 25 kilometrů do Wannsee. První míle pak jde na dálnici, zatímco poslední asi 15 kilometrů jít na venkovské silnici. Cesta bude trvat asi 40 minut, pokud jedete z pravé části v centru.
Postupim – Německá odpověď na Versailles.

Postupim – Versailles Německo

Je to skoro škoda navštívit Berlín, aniž by se zastavil v Postupimi ve stejné facku. Malé a krásné město není daleko a nabízí zážitky, které nikde jinde v regionu nenajdete. Postupim je často nazýván německými Versailles, a to jak kvůli své architektuře– a protože to bylo tady šlechtici šli lákat. Drtivá většina je krásná a stará, s bohatou historií,také z nedávné doby. Mimo jiné zde najdete slavný špionážní most Glienicker Brücke, kde si východ a západ vyměňovali agenty během studené války (viz film „Most špionů“ s Tomem Hanksem). Hlavním lákadlem města je však Schloss Sanssouci, jedna z mnoha budov v Postupimi, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

  • Z centra Berlína je to asi 33 kilometrů do Postupimi, kde jedete po dálnici asi třetinu silnice. Nejkratší trasa vás mimo jiné zavede kolem Wannsee. Měli byste vypočítat přibližně 50 minut jízdy podle pronájmu auta.

Sachsenhausen a Oranienburg – středověké město a koncentrační tábor

Oranienburg je malé a krásné středověké město severně od Berlína. V historickém centru města najdete mnoho památek, včetně velkého hradu a spousty krásné architektury. Je to však spojení města s koncentračním táborem Sachsenhausen, které v současné době staví Oranienburg na mapu. Sachsenhausen je jedním z okresů nacházejících se na okraji Oranienburgu, kde nacisté primárně vězněni a zabíjeni politickými vězni. Dnes je zde 12 různých výstav a muzeí, které dokumentují historii a které jsou otevřeny po celý rok, s výjimkou pondělí.

  • Z Berlína Mitte je to asi 35 kilometrů do Oranienburgu. Většina úseku běží na dálnici a obvykle strávíte asi 40 minut na jízdě.
Oranienburg – malé krásné středověké město.
Projeďte se lodí po jednom z mnoha kanálů a řek Spreewaldu.

Spreewald – Když potřebujete den nebo dva v zeleném

Spreewald je název chráněné přírodní oblasti bohaté na vodu, která se nachází jižně od Berlína. Poslední velká bitva mezi Němci a sovětskými silami se odehrála během druhé světové války. Dnes je to ideální místo k prozkoumání pro ty, kteří mají rádi klid, klid a krásnou přírodu. V okolí najdete mnoho historických budov, muzeí, hradů a dalších památek, dobře s příležitostmi pro malou jízdu lodí na jednom z mnoha kanálů a řek , útulné hotely,restaurace a kavárny a barevné festivaly téměř po celý rok. Některé hotely mají prvotřídní lázně s vodou z horkýchpramenů.

  • Z Berlína do Lübbenau, hlavní vesnice v Spreewaldu, je to asi 90 kilometrů. Jedete stejně jako celý úsek dálnice a můžete vypočítat čas asi 1 hodinu a 10 minut v každém směru.
Nejvyšší povolená rychlost v centru města je obvykle 50 kilometrů za hodinu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Německu je obecně obtížné najít volná parkovací místa ve městech. Současně je většina věcí v péči a v Berlíně je více než dost veřejných parkovacích míst a parkovacích garáží, které jsou dobře označeny, a to jak značkami, tak v navigačních systémech. To je také obyčejné pro hotely a nejnavštěvovanější památky mít spoustu parkovacích míst pro návštěvníky.

Jízda v Berlíně obvykle jde v pohodě, ale uvědomte si, že v mnoha oblastech jsou ulice úzké. Existuje také mnoho jednosměrných ulic, zejména v centru města, takže doporučujeme navigaci v pronajatém autě. Obyvatelé jsou obecně dobří řidiči, řídí bezpečně a dodržují pravidla silničního provozu. Rychlostní limit ve městech je obvykle 50 kilometrů za hodinu, a tam jsou časté regulace rychlosti, stejně jako rychlost metrů podél silnic. Nezapomeňte, že v Berlíně je mnoho cyklistů a silnice mají často vlastní cyklostezku, kterou byste měli věnovat pozornost.

Letiště

Hlavním letištěm, které od roku 2020 slouží Berlín je Berlín Tegel Letiště. Kromě toho se používá také letiště Berlin Schönefeld. Poslední z nich je v expanzi a převezme jako hlavní letiště do konce roku 2020. Název pak bude také změněn na Letiště Willyho Brandta, Berlin Brandenburg International (obvykle krátká varianta Berlínské braniborské letiště).

Letiště Berlín Braniborsko

Na letišti Berlin Tegel Airport najdete přepážky a kanceláře autopůjčoven, které se shromáždily v samostatném centru v terminálu E. v blízkosti parkují půjčovny aut. Od roku 2020 je v Tegelu 12 společností, včetně Hertz, Thrifty, Sixt, Avis, Budget, Europcar a Alamo.

  • Letiště Berlín Tegel, které bude pravděpodobně uzavřeno, když je nové letiště plně funkční, je v mezích města a asi 12 kilometrů od Berlína Mitte. Doba běhu je asi 25 minut.
  • BerlínSké braniborské letiště se nachází 20 km jižně od centra Berlína. Doba jízdy mezi letištěm a Berlínem Mitte je asi 40 minut.