Autopůjčovna Edinburk

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Edinburk

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Edinburgh u známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Edinburgh přes nás.

Edinburgh průvodce

Bilutleie Edinburgh
Edinburgh Pronájem aut

Edinburgh je hlavním městem skotskaa nachází se na východním pobřeží u fjordu Firth of Forth. Město má 486 000 obyvatel (2010) a je skotským kulturním, administrativním a finančním centrem.

Edinburgh je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO v plném rozsahu. Město má velkou turistickou dopravu, s až 13 miliony návštěvníků ročně.

Edinburgh University byla založena v roce 1583 a je světově známý pro své lékařské fakulty.

Atrakcí

Staré Město má úzké uličky a řadu budov ze 16. K dispozici je také univerzita, radnice, katedrála svatého Gilese z 15. Nybyen (Nové Město) má široké ulice a velká náměstí / náměstí, a zde najdete mimo jiné. Národní portrétní galerie, katedrála Panny Marie z roku 1879 a městské banky.

Edinburský hrad je hlavní turistickou atrakcí města. Nejstarší části pevnosti jsou z 11.století a nacházejí se na kopci Hradní skála (133 m).. Pevnost je přístupná veřejnosti a zde je řada muzeí – mimo jiné. Skotská korunní koruna („Starověké skotské vyznamenání“).

Městská muzea a galerie zahrnují Národní muzeum Skotska, Skotskou národní galerii, Městské umělecké centrum a Muzeum dětství.

Edinburgh má zoo a botanickou zahradu,dobré nákupy a velké množství hospůdek a nočního života. Město hostí každoroční populární letní festival – „Edinburgh Festival“ – se zaměřením na umění, drama a hudbu.

Z kopce Calton s krásným výhledem na Edinburgh.

Prozkoumejte Edinburgh s pronájmem vozu

Skotsko je jednou z nejlepších zemí v Evropě zažít pronájem auta. Je to bezpečné a snadné řídit zde, a země nabízí mnoho zajímavých příležitostí. Z Edinburghu máte hodně na výběr, aniž byste museli trvat dlouho. Přesto můžeme doporučit v nejteplejších doporučených mírně delší výlety, jako je Skotská vysočina. Zde je spousta návrhů.

Rosslyn kaple – části Šifry mistra Leonarda se zde rozvíjejí.

Rosslyn Chapel – Historická kaple u Edinburghu

Nedaleko Edinburghu, jižním směrem, najdete Rosslyn Chapel. Tato budova kostela má ústřední místo v historii Skotů a je zasvěcena svatému Matoušovi. Kaple byla postavena v 15. Většinou unikla škodám z různých válek a dnes se zdá, podobně jako původně. Možná jste četli o kapli, nebo ji viděli ve filmu, jak se zde odehrávají části Šifry mistra Leonarda.

  • Z centra Edinburghu do vesnice Roslin, kde je nedaleko Rosslyn Chapel, je to 11,5 km. Prohlídka vám zaštáte přibližně 20 minut pronájmem auta.
Loch Lomond vidět z jedné z hor Trossachs.

Národní park Loch Lomond a Trossachs

Loch Lomond je největší jezero na Britských sněžích. Nachází se v národním parku Trossachs, který se vyznačuje nádhernými horami, velkými lesními plochami, mnoha jezerya řadou krásných vesnic. Mnoho lidí sem cestuje, aby se vydali na pěší turistiku v horách a lesích, nebo jen aby zažili autentickou skotskou krajinu. Existuje několik hradů v oblasti, které lze navštívit, můžete rybařit na jezeře, můžete přeskočit výlety lodí, a existuje několik aktivit parků vhodných pro lidi všech věkových kategorií.

  • Z Edinburghu do vesnice Balloch, která se nachází na jižním a nejbližším konci Jezera Loch Lomond, je to asi 105 kilometrů. Pak jedete asi 70 kilometrů po dálnici přes Glasgow, a zbytek na venkovských silnicích. To bude trvat asi 1 hodinu a 30 minut.

Navštivte Palírnu whisky poblíž Edinburghu

Při návštěvě Skotska byste měli navštívit palírnu. Whisky je koneckonců tak skotská, jak jen může být. Výběr však není tak snadný. Někteří dávají přednost návštěvě lihovarů, které produkují Whisky se jim líbí nebo vědí z dřívější, zatímco jiní si nejkratší a nejjednodušší možnost. Zde jsou tři dobré lihovary, které můžete dosáhnout autem z Edinburghu.

  • Glenturret Distillery – Zde se vyrábí single malt whiskya nejznámější značkou lihovaru je The Famous Grouse. Glenturret se nachází asi 86 kilometrů od Edinburghu, v blízkosti vesnice Crieff. Na cestě strávíte asi 1 hodinu a 15 minut.
  • Glenkinchie Distillery – To je možná nejjednodušší možnost, pokud nechcete jet tak daleko. Glenkinchie se nachází mimo vesnici Pencaitland, pouhých 25 kilometrů východně od Edinburghu, s dobou jízdy asi 30 minut.
  • Hranice Distillery – Lihovar je nádherná budova, přímo v centru malého pohraničního města Hawick. Zde najdete velmi dobré výletya Hawick sám o sobě stojí za návštěvu. Jedete 50 mil jižně od Edinburghu a cesta trvá asi 1 hodinu a 20 minut.
V Glenturret Distillery vyrábějí jednosladovou whisky. Nejznámější značkou odtud je The Famous Grouse.
V Severním Berwicku najdete kilometry příjemných pláží.

Severní Berwick – Krásné město na pobřeží

Severní Berwick je jedním z nejmalebnějších skotských malých měst. Nachází se na pobřeží západně od Edinburghu, o tom, kde začíná fjord. Zde se můžete projít mezi pěknými domky kolem písečných pláží,nebo sedíte v jedné z mnoha příjemných a rodinných kaváren a restaurací. V Severním Berwicku je většina věcí vnímána jako krásná a klidná. Nedaleko najdete také hrad Tantallon, mnoho dobrých golfových hřišťa kilometry příjemných pláží, na kterých se můžete usadit. Navštivte také centrum mořských ptáků, které se nachází na okraji centra města.

  • Z Edinburghu do Severního Berwicku to není více než 40 kilometrů. Autem strávíte asi 40 minut na jízdě.
Slavné jezero, kde údajně žije mořská příšera Nessie.

Loch Ness a Vysočina

Tajemný Loch Ness, kde mořská příšera Nessie údajně žije, je jedním z nejoblíbenějších výletů ve Skotsku. Dlouhé a úzké jezero se nachází ve Skotské vysočině. Tato oblast je velmi krásná, s mnoha příjemnými vesnicemi roztroušenými po celém okolí. Existuje také řada dalších věcí, které stojí za to vzít na disk, jako je hrad Urquhart,vesnice Drumnadrochit a město Fort Augustus. Zažívá Vysočina a jezero je něco, co byste měli zvážit strávit nějaký čas, nejlépe s přenocování nebo dva.

  • Z Edinburghu do Loch Ness je to asi 270 kilometrů, pokud jedete nejkratší trasou přes Perth. Bez zastavení bude cesta trvat asi 3 hodiny a 25 minut. Vezměte prosím na vědomí, že na dálnici vede jen malá část úseku.
Není těžké najít parkovací místo v Edinburghu.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Obecně platí, že je málo problémů najít parkoviště v Edinburghu, ale ne vždy v ulicích. Město je poměrně malé a jasné, s dobrým značením. Centrum je rozděleno do zóna platíte odlišně ve vztahu k zóně, ve které se nacházíte. K dispozici jsou také různé časy bezplatného parkování v různých zónách. Můžete najít to při pohledu na znamení.

Pokud se chcete vyhnout stresu při hledání parkování na ulici, jedna z mnoha parkovacích garáží je lepší možností. Na okraji centra města najdete také několik takzvaných park-and-ride. Zde je levné nebo zdarma zaparkovat auto a máte dobré spojení do centra města autobusem.

Řízení ve Skotsku je obecně snadné a přímočaré. Silnice jsou dobré, značení je dobré a dopravní obrázek tak, jak jste zvyklí z domova. Největší výzvou je pamatovat si, že musíte jet po levé straně silnice.

Letiště

Edinburgh Airport (ve skotské-galské to je nazýváno Port-adhair Dhùn Èideann) je největší letiště ve Skotsku, s asi 14 milionů cestujících ročně. Zde nezáleží na tom, odkud váš let pochází, protože všichni skončí v jediném terminálu letiště.

Všechny autopůjčovny jsou shromažďovány v samostatném centru. K dnešnímu dni je zde 9 operátorů, kteří nabízejí pronájem automobilu, včetně Alamo, Avis, Sixt, Eropcar a Hertz a jejich auta jsou zaparkovaná poblíž.

  • Vzdálenost od letiště do centra Edinburghu je 11,5 km. Cesta bude trvat asi 15 až 20 minut, v závislosti na provozu na silnici.
Edinburgh Airport je největší skotské letiště.