Autopůjčovna Fez

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Fez

Najděte levné autopůjčovny v Fez vyplněním formuláře vlevo. Autopujcovny24.cz porovnává ceny několika společností současně a najde nejlepší cenu pro pronájem auta v Fez. Když si auto objednáte přes nás, nebudete platit žádné skyté výdaje navíc ani poplatky za kreditní karty.

Fez

Autopůjčovna Fez
Půjčovna aut Fez

Fes nebo Fez je vnitrozemí v severní části Maroka.Město má necelých 1,2 mil. obyvatel (2010) a Maroka je čtvrté největší město (po Casablanca, Rabat a Marrákeš). Dvě řeky – Oued Fès a Oued Sebou – řeky v blízkosti centra města a oni měli velký význam jak pro průmysl, tak pro zemědělství v okolí.

Město bylo založeno v roce 789 králem Idiris já, a dostal jeho první univerzita letos již 859 Byl postaven v souvislosti s Kairouyine mešity. Město etabloval tedy jako centrum pro teologie, kultury a vědy, který byl také faktorem, který přispívá k Fez přes hodně ze středověku sloužil jako kapitál Maroka.

Město může být rozdělena do tří částí: Fez el Bali (staré město nebo medina), Fes-Jdid (nové město z 1200s, kde se nachází zdejší židovská čtvrť) a Ville Nouvelle, moderní město postavené Francouzi v Během koloniálního období.

Mezi zajímavosti v Fez, existuje řada krásných mešit. V roku 1500, by mělo být ve všech 800, ale toto číslo se nyní snížil na asi 130 Jinak Medina, nejvíce populární atrakcí v Fez. To je považováno za největší auto-volné plochy. Město si zachovalo svůj středověký strukturu, s úzkými uličkami a průchody, kromě toho existuje několik mešit, paláců a starobylé obchodní tady. Celá medina je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Speciální „atrakcí“, které také třeba zmínit, je charakteristická Fez klobouk. To má ve skutečnosti, jak již název napovídá, vznikl zde – i když od roku 1800 také přinesl několik dalších míst, včetně v Francie.

Nejbližší letiště je FEZ-Saïss Airport, který se nachází 13 km jižně od centra města.