Autopůjčovna Vilnius

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Vilnius

Najděte levné autopůjčovny v Vilnius vyplněním formuláře vlevo. Autopujcovny24.cz porovnává ceny několika společností současně a najde nejlepší cenu pro pronájem auta v Vilnius. Když si auto objednáte přes nás, nebudete platit žádné skyté výdaje navíc ani poplatky za kreditní karty.

Vilnius

Autopůjčovna Vilnius
Půjčovna aut Vilnius

Vilnius je hlavním městem Litvy, se nachází jihovýchodně od země, na obou stranách řeky Neris.Město, které má 560.000 obyvatel (2010), jinak jak důležitým dopravním uzlem a hlavním průmyslovým centrem. Zde je několik z země je nejdůležitější institucí – včetně univerzita, která byla založena v roce 1579.

Vilnius „historie sahá až do 900s, a roku 1323 město bylo hlavním městem Litvy.Později, město se změnilo „majitele“ mnohokrát. Bylo polsky, rusky, německy a sovětská – až po pádu železné opony v roce 1991 byl opět hlavním městem Litvy.

Vilnius má spoustu krásné architektury předvést – v různých stylech. Historické centrum města – skládající se z 1500 památkově chráněných budov – je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a v roce 2009 Vilnius také „Evropské hlavní město kultury“.Jen mimo město rozšiřuje malou část Struve Geodetic Arc, který je také na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Mezi historických památek najdeme například Zřícenina hradu Gediminas, která se nachází na hoře hrad ve středu města. Port Tower Ostra Brama je pozůstatkem starých opevnění Vilniusu. Jinak neoklasicistní sv Stanislav Katedrála (1777-1801) a pozdně gotický kostel Sv. Anny a sv Bernadin zmínil. Mezi další zajímavosti patří Gediminas hrad a náměstí s katedrálou, která symbolizuje kapitál.

Z novějších atrakcí zatím jediný známý socha rockové legendy Franka Zappy zmínil. Je vyroben sochař litevském Konstantin Bogdan, a byl odhalen v centru Vilniusu v roce 1995.

K dispozici je jinak několik divadel a dalších kulturních institucí ve Vilniusu, včetně Litevský opery a baletu, akademické divadlo, Státní Youth Theatre, Ruská divadlo, Litevské lidové divadlo a Keistuoliu divadlo. Opera ve Vilniusu může vypátrat jeho historii zpátky do roku 1636. Vilinius také nabízí mnoho zajímavých muzeí. Mezi nimi je litevská národní muzeum (založeno v roce 1855) a nově otevřený Guggenheim Museum Eremitage, kde lze zažít mnoho unikátní umělecká díla.

Dnes Vilnius je také moderní město, známé svou pohostinností a bohatství restaurací a nočních podniků. Lehce mimo centrum je jedním z největších nákupních center v severní Evropě.

Nejbližší letiště je Vilnius International Airport, který se nachází 7 km jižně od města.