Autopůjčovna Atény

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Atény

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Aténách od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Aténách přes nás.

Athény průvodce

Atény Půjčovna aut

Atény jsou hlavním městem Řecka a je jedním z nejstarších měst na světě, byla založena asi 2000 let f.Kr. Metropole má něco přes 3 000 000 obyvatel a je domovem třetiny obyvatel země. Město je správním centrem země a zde najdete jak budovu parlamentu, tak prezidentskou rezidenci. Počátky demokracie i vědy pramení z Atén.

Město je známé svou bohatou historií a mnoha archeologickými vzpomínkami. Ve výšce 156 metrů nad městem je Akropole a oblast je viditelná z několika oblastí města. Několik starověkých památek bylo ohroženo zvětráním kvůli znečištění a velké části centra města jsou nyní bez aut jako opatření ke snížení znečištění.

Atrakcí

Hlavním lákadlem Atén je Akropole se starobylou architekturou. Zde najdete nejznámější řecký chrám Parthenon s dórské sloupy a krásnou výzdobou se sochami. Chrám Erekhtheion se nachází na severní straně Akropole a je uveden v idském stylu. Odeon to Herod Atticus je divadlo v římském stylu jihozápadně od kopce. Pod Akropolí je Agora z Atén, která byla náměstím ve starověku. 500 metrů severně od Akropole najdete nejlépe zachovalý řecký chrám Hephaisteion.

První olympijské hry na světě v moderní době se konaly na stadionu Panathenic. Diův chrám a Hadriánův luk také stojí za to dohnat. Ve městě najdete několik muzeí, včetně muzea Akropole a Národního archeologického muzea.

Vysoko nad hlavním městem Atény, Akropole je trůn.

Prozkoumejte Atény s pronájmem vozu

Atény je vzrušující město ve většině způsobů. To je často spojena s archeologií a historií, a je možná mezi nejlepší, pokud jde o památky. Zároveň je město moderní, s pulzujícím a hektickým panoráma města. Nicméně, mnozí věří, že nejlepší zkušenosti v Řecku jsou ty, které najdete mimo hlavní město. Zde jsou některé návrhy na výlety, které jsou snadno dosažitelné pronájem auta.

Kláštery jsou postaveny na strmých pilířích pískovce.

Meteora – Monk kláštery na útesech pískovce

Hned u města Kalambaka, severně od Atén, najdete některé z nejvýjimečnějších klášterů mnichů na planetě. Původně jich bylo 24, ale dnes jich zůstalo jen 6. Všechny kláštery jsou postaveny na vrcholu strmých pilířů skládajících se z pískovce. Kláštery byly postaveny a renovovány několikrát, a to je věřil, že původ je z malých kostelů, které byly postaveny na vrcholcích někdy kolem 12th století. Můžete navštívit všech šest z nich, ale buďte připraveni na poněkud závratný zážitek, když jdete nahoru po schodech na cestě až k vrcholům. Meteora je považována za jednu z nejkrásnějších krajin v Řecku a je jednoduše dosaženo z Atén pronájem auta nebo vlakem.

  • Je to 350 kilometrů mezi Aténami a Kalambakou a Meteorou, kde se na dálnici vydává asi 270 kilometrů. Bez zastávek na cestě bude cesta trvat asi 4 hodiny.
Staří Řekové považovali Delfy za centrum světa. Tady šli komunikovat s bohy.

Delphi – Navštivte orákulum

Delphi je název malého města a archeologického naleziště, které se nachází v blízkosti. Staří Řekové považovali místo za střed světaa šli sem komunikovat s bohy. Učinili tak ve slavném chrámu zasvěcené bohu Apollónovi. Právě v tomto chrámu byla umístěna známá věštkyně Delf (Pythia, kněžka, která byla údajně schopna komunikovat s Apollem). Jedná se o jednu z nejdůležitějších památek Řecka a dobře navštěvovanou turisty. Kromě mnoha zajímavých archeologií a muzeímůžete navštívit pěknou malou vesnici, která se prodírá na úbočí hory.

  • Vzdálenost mezi Aténami a Delfami je 184 kilometrů. Asi 100 kilometrů vzdálenosti může být ujet na dálnici, a to bude trvat asi 2 hodiny a 30 minut, aby tam bez zastavení.
Ruiny chrámů na počest mořského boha Poseidona a bohyně Aene.

Cape Sunion – Chrámy, historická města a plavání

Cape Sunion je mys, který se nachází na konci poloostrova Attica, jižně od Atén. Místo je popsáno v epické báseň Odyssey Homer, a má ústřední postavení v řecké historii. Zde najdete mimo jiné ruiny chrámů na počest mořského boha Poseidona a bohyně Atén, pozůstatky pevnosti z války mezi Spartou a Athéňany, skvělou pláž s hotely, restauracemi, kavárnami a obchody a příležitosti pro vynikající jídlo s čerstvými mořskými plody. V blízkosti mysu Sunion je také několik příjemných rybářských vesnic, které mohou stát za návštěvu.

  • Nejrychlejší silnice z centra Atén na mys Sunion je dlouhá pouhých 67 kilometrů, s dobou jízdy asi 1 hodinu. Pokud máte čas, zvažte jízdu podél pobřeží na západní straně Attica. Bez zastávky strávíte na cestě o 30 minut více, ale jedete v krásnějším prostředí.

Peloponés – kolébka evropské civilizace

Poloostrov se nachází západně od Atén se nazývá Peloponés, a je věřil k byli jedním z prvních míst v Evropě rozvíjet civilizaci. Zde jsou historické městské státy Sparta, Mycenae a Korint, vesnice Olympia, kde se konaly původní olympijské hry, a mnoho malých a útulných rybářských vesnic, které jsou vynikajícími místy k návštěvě. Pláže této části Řecka patří nepochybně mezi nejlepší a obvykle je přilehlé přímořské letovisko, kde najdete dobré hotely. Na Peloponésu získáte kombinaci kultury, historie, přírodních zážitků a skvělých pláží a řecko jste neviděli, dokud jste poloostrov nenavštívili.

  • Korint je malý oblouk, který se nachází přímo tam, kde je poloostrov spojen s pevninou. Dělící čárou je Korintský průplav, námořní trasa, která spojuje Egejské moře se Středozemním mořem. Z Atén je to 84 kilometrů do Korintu, s dobou jízdy asi 1 hodinu a 10 minut. Tam je dálnice na hlavních úsecích Peloponésu, pokud chcete prozkoumat více poloostrova.
Na poloostrově je vesnice Olympia, kde se konaly původní olympijské hry.
To může být stresující řídit v centru Atén. Během dopravní špičky je často hustý provoz a dlouhé fronty, které přispívají k netrpělivějším řidičům.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Nalezení parkovacích míst podél ulic centra Atén může být náročné a parkovací garáže jsou obvykle lepší volbou, pokud musíte použít své auto, kde potřebujete. Doporučuje se nechat auto, například v hotelu a místo toho používat nohy a veřejnou dopravu.

Jízda uvnitř Atén může být také docela stresující. Během dopravní špičky je často hustý provoz a dlouhé fronty, což přispívá k ještě netrpělivějším řidičům.

Na okraji Atén a jinde v Řecku je mnohem jednodušší a pohodlnější cestovat v půjčovně aut. Silniční síť je trvale dobrá a kvalita silnic je dobrá zejména na dálnicích. Nicméně, měli byste věnovat větší pozornost, než byste mohli být zvyklí. Řekové mají tendenci řídit rychle a agresivně, a nejsou vždy tak znepokojeni rychlostními limity. S klidným a mírně defenzivním stylem jízdy nebudete mít téměř žádné problémy.

Letiště Eleftherios Venizelos v Aténách.

Letiště

Hlavní letiště v Aténách se nazývá Eleftherios Venizelos. Byl postaven tak, aby sloužil Aténám a regionu Attica, a byl dokončen tak, aby se mohl také postarat o dopravu v souvislosti s olympiádou v Aténách v roce 2004.

Od roku 2020 najdete pět autopůjčoven s kancelářemi na letišti mimo Atény. Tohle jsou Avis, Budget, Sixt, Hertz a Enterprise. Kanceláře a přepážky všech společností se nacházejí v příletové hale hlavního terminálu.

  • Letiště se nachází asi 35 kilometrů západně od centra hlavního města. Tam je dálnice prakticky celou cestu, a to i do centra města. Proto, doba jízdy není nutně delší během období vysokého provozu, a většina lidí, aby to na místo určení asi za 30 minut.